Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, conan1 said:

Μήπως έχεις nova launcher?

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι με τον μαμά launcher είμαι.

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Όχι με τον μαμά launcher είμαι.
Τότε κάποια εφαρμογή έχει δικαιώματα διαχειριστή και έχει σχέση με το κλείδωμα οθόνης.
Ψάξε στις ρυθμίσεις της συσκευής για "εφαρμογές διαχείρισης συσκευής".
Κάποια εφαρμογή λογικά έχει δικαιώματα για κλείδωμα η ξεκλείδωμα οθόνης.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2021 at 9:05 ΜΜ, nikaki71 said:

Dice 3.1 εγω και ειμαι απολυτα ευχαριστημένος

υπάρχει κάπου αναλυτικός οδηγός του πώς την περνάμε; στο απλό 10άρι νοτε λειτουργεί;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thou_Bou said:

υπάρχει κάπου αναλυτικός οδηγός του πώς την περνάμε; στο απλό 10άρι νοτε λειτουργεί;

https://download2278.mediafire.com/8rfcdpufg0lg/2iwjmsqqmf5hwre/PixelCam_Dise_3.1_Extra_FIX.apk

Αυτο το αρχειο ειναι,το κατεβαζεις και το εγκαθιστας σαν οποιαδηποτε εφαρμογη.Λογικα θα παιζει και σε απλό 10 Note...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2021 at 12:31 ΠΜ, sotosok said:

Υπάρχει πλέον η επιλογή για επέκταση μνήμης που δεν την είχε 

Εξακολουθεί να είναι ένα τηλέφωνο με μια τεράστια έλλειψη από τη στιγμή που δεν μπορείς να ρυθμίσεις τα 10 δευτερόλεπτα

Μια χαρα τηλεφωνο ειναι

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, giorgos365 said:

Μια χαρα τηλεφωνο ειναι

Μωρέ τηλεφωναρα είναι σίγουρα.αλλα δεν παύει να είναι τεράστιο σφάλμα της εταιρείας το συγκεκριμένο με το aod

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, conan1 said:

Τότε κάποια εφαρμογή έχει δικαιώματα διαχειριστή και έχει σχέση με το κλείδωμα οθόνης.
Ψάξε στις ρυθμίσεις της συσκευής για "εφαρμογές διαχείρισης συσκευής".
Κάποια εφαρμογή λογικά έχει δικαιώματα για κλείδωμα η ξεκλείδωμα οθόνης.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είσαι άψογος όντως μια εφαρμογή ήταν . Ευχαριστώ πολύ.

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, fotios81 said:

Μωρέ τηλεφωναρα είναι σίγουρα.αλλα δεν παύει να είναι τεράστιο σφάλμα της εταιρείας το συγκεκριμένο με το aod

Και δεν μπορεί να το φτιάξει τόσο καιρό. Τόσο δύσκολο είναι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nnoutas said:

Και δεν μπορεί να το φτιάξει τόσο καιρό. Τόσο δύσκολο είναι; 

Και όμως δεν το φτιάχνουν.για εξοικονόμηση λένε.βαλε την επιλογή και όποιος θέλει το βάζει και ας καίει μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε στο redmi note 10s η enhanced. 69b04af6e110b2599338515c675070dd.jpg

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2021 at 7:19 ΜΜ, conan1 said:

Μόλις μου ήρθε στο redmi note 10s η enhanced. 69b04af6e110b2599338515c675070dd.jpg

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και μένα μου την έβγαλε χθες στο 10s , παρατηρώ πως όντως έγινε και πιο σβέλτο,άντε να δούμε και πότε θα έρθει η MIUI 13,το κόβω για μέσα Ιανουαρίου το νωρίτερο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το αγόρασα λόγω mediatek, είχα ένα φόβο μην κάνει προβλήματα.
Αλλά αποδείχτηκε σκύλος. Λίγο καλύτερη κάμερα να είχε...

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, conan1 said:

Όταν το αγόρασα λόγω mediatek, είχα ένα φόβο μην κάνει προβλήματα.
Αλλά αποδείχτηκε σκύλος. Λίγο καλύτερη κάμερα να είχε...

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι η κάμερα επιδέχεται κάποιας βελτίωσης μέσω λογισμικού αν αυτό γίνεται βέβαια, πάντως και μένα δεν μου έχει παρουσιάσει απολύτως κανένα θέμα,το πήρα το καλοκαίρι από Banggood ευρωπαϊκό στα 186 ευρώ. Είναι δεδομένο ότι θα παίρνει αναβαθμίσεις στα security patch μέχρι το 2024 ως Android enterprise recommended συσκευή (όποιος το κρατήσει βέβαια για 3 χρόνια),η επόμενη σε MIUI 13 μπορεί να βελτιώσει και την κάμερα ενδεχομένως...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

να κάνω μια ερώτηση:

αν στο απλό redmi note 10, κάνουμε Unlock bootloader και πέρασμα miui eu ή την Ελληνική xtrv , οι εφαρμογές τραπεζών, (άλφα, Εθνικής, πειραιώς), θα λειτουργούν κανονικά;

κάποτε είχα διαβάσει ότι πιθανώς όχι.

επίσης, με τις παραπάνω ρομ, θα έχει εγγραφή κλήσης native στον dialer ?

για να έχω εγγραφ. κλήσης, πέρασα Ινδονησιακή ρομ όταν αγόρασα το κινητό, όμως παρατηρώ κάποιες φορές μια καθυστέρηση στην πλοήγηση μέσω χαρτών google (δλδ αργεί ν βρει σήμα, κολλάει κτλ). ίσως ν είναι και άσχετο θέμα αυτό βέβαια.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

από τις καλύτερες βελτιώσεις που παρατήρησα με την 12.5.4, στην κεντρική οθόνη κλειδώματος, κάνει αλλαγή ταπετσαρίας κάθε ημέρα, την ίδια δηλαδή με την οθόνη του μενού. επιτέλους.

υγ. στην εφαρμογή ραδιοφώνου, έχει παρατηρήσει κ άλλος ότι κάνει διακοπές, για κάποια δευτερόλεπτα κ μετά επανέρχεται; στην ανοιχτή ακρόαση μέσω μεγαφώνου το έχω προσέξει.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2021 at 9:07 ΠΜ, Thou_Bou said:

Γεια σε όλους.

να κάνω μια ερώτηση:

αν στο απλό redmi note 10, κάνουμε Unlock bootloader και πέρασμα miui eu ή την Ελληνική xtrv , οι εφαρμογές τραπεζών, (άλφα, Εθνικής, πειραιώς), θα λειτουργούν κανονικά;

κάποτε είχα διαβάσει ότι πιθανώς όχι.

επίσης, με τις παραπάνω ρομ, θα έχει εγγραφή κλήσης native στον dialer ?

για να έχω εγγραφ. κλήσης, πέρασα Ινδονησιακή ρομ όταν αγόρασα το κινητό, όμως παρατηρώ κάποιες φορές μια καθυστέρηση στην πλοήγηση μέσω χαρτών google (δλδ αργεί ν βρει σήμα, κολλάει κτλ). ίσως ν είναι και άσχετο θέμα αυτό βέβαια.

Εγώ έχω το POCO F2 Pro με περασμένη την XTRV της κοινότητας. Με την εφαρμογή της Εθνικής δεν έχω κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2021 at 9:34 ΠΜ, Thou_Bou said:

............

υγ. στην εφαρμογή ραδιοφώνου, έχει παρατηρήσει κ άλλος ότι κάνει διακοπές, για κάποια δευτερόλεπτα κ μετά επανέρχεται; στην ανοιχτή ακρόαση μέσω μεγαφώνου το έχω προσέξει.

Μου το κάνει και εμένα μερικές φορές ( 12.5.6  EU).

Η εφαρμογή κλείνει και αμέσως αφού το ενεργοποιήσω, ξανακλείνει στο καπάκι. Αυτό μπορεί να επαναληφθεί για 2-3 φορές μέχρι να σταθεροποιηθεί στο on.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό για να είναι μόνιμα το AOD στην οθόνη. Το έκανα και λειτουργεί σε note 10 S.

 

https://www.google.com/amp/s/en.xiaomitoday.it/amp/redmi-note-10-always-on-display-10-seconds-how-to-fix.html

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, westy21 said:

Βρήκα αυτό για να είναι μόνιμα το AOD στην οθόνη. Το έκανα και λειτουργεί σε note 10 S.

 

https://www.google.com/amp/s/en.xiaomitoday.it/amp/redmi-note-10-always-on-display-10-seconds-how-to-fix.html

Είναι γνωστό από την αρχή αυτό αλλά δε δουλεύουν άλλα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, westy21 said:

Βρήκα αυτό για να είναι μόνιμα το AOD στην οθόνη. Το έκανα και λειτουργεί σε note 10 S.

 

https://www.google.com/amp/s/en.xiaomitoday.it/amp/redmi-note-10-always-on-display-10-seconds-how-to-fix.html

το έκανα, μόλις πήρα το κινητό,κ αφού έψαχνα 1 μήνα, γιατί μου τρώει τη μπαταρία, ακόμα και στην αδράνεια, ευτυχώς το βρήκα κ γύρισα στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις..... ήμουν σίγουρος ότι είχα προβληματικό κινητό.

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2021 at 9:05 ΜΜ, nikaki71 said:

Dice 3.1 εγω και ειμαι απολυτα ευχαριστημένος

εχεις καποιο λινκ εδω ? 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά  με υγεία σε όλους

Φίλος αγόρασε  το Redmi Note 10 5g  και ακόμα του έχει την MIUI  Global 12.0.4 Σταθερή   

Του ζήτησα να μου στήλη μια φωτογραφία και είδα ότι έχει την  12.0.4.0 (RKSEUOR)

Με λίγο ψάξιμο που έκανα  και αν δεν κάνω λάθος είναι για  πάροχο Orange  

Η συσκευή εδώ και ένα μήνα με κάρτα cosmote δουλεύει κανονικά  αλλά έχει μείνει πίσω στην αναβάθμιση.  Η ερώτηση που θέλω να κάνω . είναι αν του περάσω μια άλλη ευρωπαϊκή θα έχει θέμα  ?  η να μιλήσει με το μαγαζί που το πείρε να δει τη θα κάνει

Το κινητό αγοράστηκε από μαγαζί εδώ στην Ελλάδα.

ευχαριστώ 

 

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια mp3 πως βαζεις για ηχο κλησης?  οτι και αν εχω δοκιμασει δεν τον πιανει με τιποτα ! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...