Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, pantelos said:

Κατά την άποψή μου, μην έχουμε και πολύ μεγάλες προσδοκίες. Η xiaomi βγάζει 50 μοντέλα τον χρόνο και τα ψιλοαφήνει στην τύχη τoυς από απόψη software. Έχει σπαμάρει την αγορά με συσκευές τηλεφώνου, σκούπες, πρίζες, τοστιέρες. Εγώ περιμένω την άδεια για να κάτσω να περάσω μερικές rom να δοκιμάσω. Δεν μπορεί το note 10pro 8gb που έχω να πάει πιο αργά από το onelpus 5t με 6gb που το έλιωσα 3-4 χρόνια

Συμφωνώ σε όλα αυτά που περιγράφεις σχετικά με τις καθυστερημένες ενημερώσεις, λόγω των υπερβολικά πολλών μοντέλων που βγάζει και δεν μπορεί να υποστηρίξει επαρκώς.

Πιστεύω όμως ότι το ίδιο ακριβώς πρόβλημα θα αντιμετωπίσεις και με τις custom roms. Οι developers είναι και αυτοί διασκορπισμένοι σε άπειρα μοντέλα όλων των εταιρειών. Έτσι για κάθε συσκευή αντιστοιχούν ελάχιστοι αξιόλογοι developers και χρήστες - testers, οπότε η σωστή ανάπτυξη των roms και το testing πάσχει. Μακάρι να έχω άδικο και να μην ταλαιπωρηθείς. Εγώ πάντως, παρακολούθησα για κάποιο διάστημα το xda-developers, αλλά δεν το τόλμησα τελικά.

Όσον αφορά τη συσκευή, μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Διότι πρόκειται για μια συσκευή mid-range ισορροπημένη, που τα κάνει όλα αρκετά καλά. Δεν βγάζει φωτιές στη χρήση, αλλά δεν έχει και χτυπητές αδυναμίες. Εξαρτάται και για ποια χρήση το θέλει ο καθένας. 

Link to comment
Share on other sites

Από το πρώτο samsung galaxy είχα δοκιμάσει custom rom. Σίγουρα δεν είναι τόσο καλές όσο μια του κατασκευαστή αλλά πάντα ψάχνομαι (πες το βίτσιο) Συνήθως βρίσκω μία που να είναι κακή σε τομείς που δεν με απασχολούν (π.χ. μπαταρία)

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Για χειρονομίες βαλε το Fng, πολυ ανώτερο από της μαμάς και δουλεύει μια χαρά με τον nova
Δεν δουλεύει βρε φίλε μου με τίποτα ούτε με το Nova.. Πριν από λίγο το δοκίμασα.. Γενικά δεν δουλεύει σωστά ο Nova με καμία εφαρμογή.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, freddaras said:

Δεν δουλεύει βρε φίλε μου με τίποτα ούτε με το Nova.. Πριν από λίγο το δοκίμασα.. Γενικά δεν δουλεύει σωστά ο Nova με καμία εφαρμογή.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πρέπει να δώσεις κάποια δικαιώματα για να δουλέψει....το έκανες; Και εγώ με Νova είμαι και δουλεύει άψογα!

Setup
The app has a built-in option to hide the software navigation keys (if necessary) but it requires either root access or a pc to grant the app a permission.

Android ADB PC/Mac instructions:
1 - Enable Developer Mode in the Android settings.
2 - Enable USB Debugging
3 - Setup ADB on your PC
4 - Run the following adb command to grant the permission:
adb shell pm grant com.fb.fluid android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

To restore the navigation keys just disable FNG or run the following ADB command:
adb shell wm overscan 0,0,0,0

Link to comment
Share on other sites

η καμερα του κινητου εξακολουθει την μερα (αλλα και την νυχτα με gcam) να με εκπλήσσει για το ποσο καλη ειναι παντα για τα λεφτα που αγορασαμε το κινητο ! εδω 2 photos με ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ αερα και με γλάρους σε κινηση διαρκώς ! η μια με gcam και η αλλη οχι ! πραγματικα επίπεδο ναυαρχίδας !

2021-11-29 10.30.07.jpg

2021-11-29 10.34.06.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το redmi note 10 έχοντας την 12.5.1.0 και μου έχει βγάλει ενημέρωση για 12.5.3.0 . Αξίζει να την βάλω ?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Zapiel said:

Καλησπέρα παιδιά έχω το redmi note 10 έχοντας την 12.5.1.0 και μου έχει βγάλει ενημέρωση για 12.5.3.0 . Αξίζει να την βάλω ?

Αντιστρέφω το ερώτημα. Γιατί να μην την βάλεις; 😛 

Link to comment
Share on other sites

Security update λογικά θα είναι.


Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, harrisxan said:

Αντιστρέφω το ερώτημα. Γιατί να μην την βάλεις; 😛 

Γιατί πολλές φορές οπότε έκανα ένα upadate στην προηγούμενη συσκευή μου κάτι που δούλευε ξαφνικά δεν δούλευε 😂 γι'αυτό ρωτάω μήπως κάποιος που την έχει βάλει ήδη έχει παρατηρήσει κάτι στραβό η κάποιο περίεργο battery drain

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Zapiel said:

Γιατί πολλές φορές οπότε έκανα ένα upadate στην προηγούμενη συσκευή μου κάτι που δούλευε ξαφνικά δεν δούλευε 😂 γι'αυτό ρωτάω μήπως κάποιος που την έχει βάλει ήδη έχει παρατηρήσει κάτι στραβό η κάποιο περίεργο battery drain

Εγώ την έβαλα λίγο πριν ρωτήσεις (τότε είδα πως έχει αναβάθμιση), και όλα δουλεύουν άψογα, όπως και πριν 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, harrisxan said:

Εγώ την έβαλα λίγο πριν ρωτήσεις (τότε είδα πως έχει αναβάθμιση), και όλα δουλεύουν άψογα, όπως και πριν 🙂

Εκτός απο το aways on display που συνεχίζει να έχει επιλογή μόνο των 10 δευτερολέπτων..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλέον η επιλογή για επέκταση μνήμης που δεν την είχε 

Εξακολουθεί να είναι ένα τηλέφωνο με μια τεράστια έλλειψη από τη στιγμή που δεν μπορείς να ρυθμίσεις τα 10 δευτερόλεπτα

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Εκτός απο το aways on display που συνεχίζει να έχει επιλογή μόνο των 10 δευτερολέπτων..

Και αν το φτιαξουνε και ποτέ το συγκεκριμενο μεγάλο ελλατωμα της συσκευης.....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikaki71 said:

Και αν το φτιαξουνε και ποτέ το συγκεκριμενο μεγάλο ελλατωμα της συσκευης.....

Δεν πρόκειται να το φτιάξουν.και αν το φτιαξουν θα είναι έκπληξη.εγω προσωπικά το έχω αποδεχτεί και ξεχάσει.αλλα είναι απαράδεκτοι

Edited by fotios81
Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2021 at 1:06 ΜΜ, broxopios said:

Το 11αρι δεν έχει έρθει ακόμη Ελλάδα; Μπας και πέσει η τιμή αυτού να το πάρουμε επιτέλους... Μα 350€ ακατέβατα; 

Ψάχνοντας τις αγγελίες, θα βρεις σφραγισμένο με εγγύηση Infoquest, με τιμολόγιο αγοράς από μεγάλη αλυσίδα στα 280€. Αν είσαι Αθήνα-Πειραιά, μπορεί να σε ενδιαφέρει. Μπορεί και λίγο παρακάτω η τιμή.

Και δεν είναι δικό μου:):)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καιρό δεν έχουμε να πάρουμε αναβάθμιση; Και η ενημέρωση ασφαλείας είναι της 01/Οκτωβρίου 2021. Έχετε διαβάσει κάτι σχετικό;;

Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2021 at 6:48 ΜΜ, nikaki71 said:

Σημερα εντελως στο ξεμπαρκο μου εμφανισε κατω απο την εκδοση λογισμικού 12.5 το Enhanced,χωρις να εχει δεχθει αναβάθμιση 🤣😂🥇

Μου το έβγαλε κ μένα σήμερα στο άκυρο enhancedκατω από την έκδοση 🤪🤪

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, fotios81 said:

Μου το έβγαλε κ μένα σήμερα στο άκυρο enhancedκατω από την έκδοση 🤪🤪

Παραειναι Smart το phone μας....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bayern4 said:

ποια gcam χρησιμοποιειτε;

Dice 3.1 εγω και ειμαι απολυτα ευχαριστημένος

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Red Mi Note 10S. Αρκετοί λένε για διαφημίσεις που πετάγονται και ότι είναι βαρύ λειτουργικό το MIUI. Ισχύει? Η εναλλακτική μου είναι το Realme 8.

Edited by PERIKLIS_15
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα το 10s και όταν πάω να το ξεκλειδώσω με δακτυλικό αποτύπωμα δεν ανοίγει και μου ζητάει να βάλω το μοτίβο . Μάλιστα γράφει ότι είναι ενεργοποιημένο το κλείδωμα οθόνης τρίτου μέρους . Ξέρεις κάνεις τί είναι αυτό? Ευχαριστώ

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα το 10s και όταν πάω να το ξεκλειδώσω με δακτυλικό αποτύπωμα δεν ανοίγει και μου ζητάει να βάλω το μοτίβο . Μάλιστα γράφει ότι είναι ενεργοποιημένο το κλείδωμα οθόνης τρίτου μέρους . Ξέρεις κάνεις τί είναι αυτό? Ευχαριστώ
Μήπως έχεις nova launcher?

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Red Mi Note 10S. Αρκετοί λένε για διαφημίσεις που πετάγονται και ότι είναι βαρύ λειτουργικό το MIUI. Ισχύει? Η εναλλακτική μου είναι το Realme 8.
Στο 10s Οι διαφημίσεις φεύγουν πανεύκολα.
Η συσκευή πάει μπάλα.
Έχω και το realme 7 που έχει τον ίδιο επεξεργαστή και τα έχω συγκρίνει.
Πάνω κάτω τα ίδια σε απόκριση και ταχύτητα με λίγο πιο γρήγορο το redmi note 10s, ίσως λόγω ufs2.2.



Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...