Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, nikaki71 said:

Το αστειο της υποθεσεως ειναι οτι μεχρι χτες ειμαι σιγουρος 100% οτι δεν ελεγε Enhanced edition κατω απο το νουμερο της εκδοσης γιατι το τσεκαρω συνεχεια μηπως και ερχοταν η Enhanced και διορθωνε το AOD.Στο Youtube παντως σαν Enhanced οι Ινδοι αναφερουν την 12.5.9 που διορθωνει το προβλημα της AOD με επιλογη στο Always on!Βγαλε άκρη.....

έστειλα αναφορά για το aod όταν βγήκε η 12.5.6 και απάντησαν πάλι το γνωστό ότι εξοικονομεί μπαταρία κλπ.δε ξέρω.δε νομίζω να το φτιάξουν.καιβουτε ένα λεντ ειδοποιήσεων δεν έχει.να βράσω την amoled οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, gk33 said:

σκέφτομαι να αγοράσω το Xiaomi Redmi Note 10 Pro (6GB/128GB) Dark Night απο το e-click.gr  στα 228,90  εχει 64ΜΒ κάμερα και μαλλον ειναι made in India . Ποιες ειναι οι απόψεις σας ??? ευχαριστώ .  https://www.e-click.gr/phones/kinita-tilefona/kinita-smartphones/xiaomi-redmi-note-10-pro-6gb-128gb-dark-night/

Νομίζω 108MP είναι η κάμερα στο συγκεκριμένο κινητό. Μήπως έχουν κάνει λάθος;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, StandArd said:

Νομίζω 108MP είναι η κάμερα στο συγκεκριμένο κινητό. Μήπως έχουν κάνει λάθος;

To Ινδικο μοντελο που λεγεται 10 Pro Max εχει 64αρα καμερα.Μαλλον γι αυτο λεει ο φιλος....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω δεν μπήκε σε κάποιο κατάστημα ως black friday η έκδοση 8gb Ram/128gb. Μου φαίνεται πολύ περίεργο να κοστίζει το συγκεκριμένο κινητό 330€+ έχοντας κυκλοφορήσει από τον Απρίλιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
16 minutes ago, broxopios said:

Βλέπω δεν μπήκε σε κάποιο κατάστημα ως black friday η έκδοση 8gb Ram/128gb. Μου φαίνεται πολύ περίεργο να κοστίζει το συγκεκριμένο κινητό 330€+ έχοντας κυκλοφορήσει από τον Απρίλιο.

Ήθελαν να ξεστοκαρουν το προηγούμενο μοντέλο φέτος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, StandArd said:

Νομίζω 108MP είναι η κάμερα στο συγκεκριμένο κινητό. Μήπως έχουν κάνει λάθος;

Όχι φίλε μου έχει 64ΜP το συγκεκριμένο που σας λέω. Το πρόβλημα μου είναι αν πάθει κάτι , θα πρέπει να το στείλω στην Ινδία για επισκευή , ;;; Δες και τα χαρακτηριστικά που γράφουν https://www.e-click.gr/phones/kinita-tilefona/kinita-smartphones/xiaomi-redmi-note-10-pro-6gb-128gb-dark-night/

 

 

Edited by gk33
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gk33 said:

Όχι φίλε μου έχει 64ΜP το συγκεκριμένο που σας λέω. Το πρόβλημα μου είναι αν πάθει κάτι , θα πρέπει να το στείλω στην Ινδία για επισκευή

Αν το αγοράσεις από κατάστημα στην Ελλάδα, υπεύθυνο για την εγγύηση της συσκευής είναι το κατάστημα αυτό. Αν το αγοράσεις από Ινδία μέσω ίντερνετ, τότε υπεύθυνο για την εγγύηση είναι το κατάστημα στην Ινδία. Κοινώς φέξε μου και γλίστρησα...  

Link to comment
Share on other sites

Στο παραπάνω κατάστημα έχει και αυτό που λέει 108mp

https://www.e-click.gr/phones/kinita-tilefona/kinita-smartphones/xiaomi-redmi-note-10-pro-64gb-6gb-onyx-gray/

Επίσης στον τίτλο λέει NFC ενώ στο άλλο δεν λέει. 

Μια αναζήτηση στο Gsmarena για τα 2 κινητά όντως το Ινδικό έχει 64mp χωρίς NFC, ενώ το international έχει 108mp KAI NFC.

Ίσως μια επικοινωνία με το κατάστημα ή ένας έλεγχος πριν την παραλαβή είναι απαραίτητη πριν την ολοκλήρωση της παραγγελίας.

Edited by ippotis
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, harrisxan said:

Αν το αγοράσεις από κατάστημα στην Ελλάδα, υπεύθυνο για την εγγύηση της συσκευής είναι το κατάστημα αυτό. Αν το αγοράσεις από Ινδία μέσω ίντερνετ, τότε υπεύθυνο για την εγγύηση είναι το κατάστημα στην Ινδία. Κοινώς φέξε μου και γλίστρησα...  

Αρα να περιμένω να πέσει η τιμή του γιατί θέλω οπωσδήποτε 6GB/128GB ,δεν με ενδιαφέρει τόσο η κάμερα,. να πάρω το ((((ελληνικό))) να έχει εγγύηση από infoguest που είναι επίσημος εισαγωγέας. Είναι δελεαστική η τιμή στα 228 ευρώ ( ινδικό)  αλλά με προβληματίζει το σέρβις σε περίπτωση προβλήματος . Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Redmi Note 10 Pro (Global Variant):
sweet

Redmi Note 10 Pro & Pro Max (Indian Variants):
sweetin

ειναι γνωστο οτι υπαρχουν δυο διαφορετικες εκδοσεις.

  • Redmi Note 10 Pro (Global Variant) = Redmi Note 10 Pro Max (Indian Variant). So, don't worry you are not missing out on anything.

What is difference between 'Pro' & 'Pro Max' Variant? Is 'Pro Max' variant much better than 'Pro'?

  • Both are almost identical. The only difference being Primary Camera sensor, the 'Pro' variant has 64 MP Samsung GW3 sensor & 'Pro Max' variant has 108 MP Samsung HM2 sensor.
  • https://t.me/RedmiNote10ProDiscussion
Edited by Bayern4
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε πως πρέπει να το ρυθμίσω ώστε να κρατάει την εξοικονόμηση μπαταρίας και να μην χρειάζεται κάθε πρωί που το ανοίγω να το κάνω χειροκίνητα;

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, harrisxan said:

Αν το αγοράσεις από κατάστημα στην Ελλάδα, υπεύθυνο για την εγγύηση της συσκευής είναι το κατάστημα αυτό. Αν το αγοράσεις από Ινδία μέσω ίντερνετ, τότε υπεύθυνο για την εγγύηση είναι το κατάστημα στην Ινδία. Κοινώς φέξε μου και γλίστρησα...  

δεν σκοπεύω να το αγοράσω από Ινδία αλλά από το μαγαζί πού το έχει 228 ευρώ εδώ  στην Ελλάδα . Ο προβληματισμός μου είναι αν καλύπτεται από την εγγύηση της xiaomi Ελλάδας ή απο το κατάστημα που θα  το αγοράσω μόνο ??

Link to comment
Share on other sites

δεν σκοπεύω να το αγοράσω από Ινδία αλλά από το μαγαζί πού το έχει 228 ευρώ εδώ  στην Ελλάδα . Ο προβληματισμός μου είναι αν καλύπτεται από την εγγύηση της xiaomi Ελλάδας ή απο το κατάστημα που θα  το αγοράσω μόνο ??
Το κατάστημα, η εγγύηση της Xiaomi ισχύει μόνο από τα επίσημα καταστήματα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύει ένα χρόνο παρουσίασης και ακόμα έχει κουσούρια. Αισθητήρας εγγύτητας, κολλήματα κλπ. Να δω θα βγει μια ενημέρωση που θα δώσει γιατρειά σε όλα αυτά; έχε χάρη που στα λεφτά του δίνει οθοναρα με 120  ρυθμό ανανέωσης, μπαταρία 🔋 κλπ. Αλλιώς ούτε που θα την κοίταγα αυτή την εταιρία.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, chios said:
8 ώρες πριν, gk33 said:
δεν σκοπεύω να το αγοράσω από Ινδία αλλά από το μαγαζί πού το έχει 228 ευρώ εδώ  στην Ελλάδα . Ο προβληματισμός μου είναι αν καλύπτεται από την εγγύηση της xiaomi Ελλάδας ή απο το κατάστημα που θα  το αγοράσω μόνο ??

Το κατάστημα, η εγγύηση της Xiaomi ισχύει μόνο από τα επίσημα καταστήματα.

Δηλαδή κοτσοβ πλαισ κτλ θα περιμένω να πέσει η τιμή να το πάρω από αυτά τα μαγαζιά ευχαριστώ πολύ φίλε

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, diamantis_69 said:

Κοντεύει ένα χρόνο παρουσίασης και ακόμα έχει κουσούρια. Αισθητήρας εγγύτητας, κολλήματα κλπ. Να δω θα βγει μια ενημέρωση που θα δώσει γιατρειά σε όλα αυτά; έχε χάρη που στα λεφτά του δίνει οθοναρα με 120  ρυθμό ανανέωσης, μπαταρία 🔋 κλπ. Αλλιώς ούτε που θα την κοίταγα αυτή την εταιρία.

Μια χαρα κινητο ειναι ...τα κολληματα που τα ειδες δεν ξερω..

1 minute ago, giorgos365 said:

Μια χαρα κινητο ειναι ...τα κολληματα που τα ειδες δεν ξερω..Redmi note10pro

 

1 minute ago, giorgos365 said:

Μια χαρα κινητο ειναι ...τα κολληματα που τα ειδες δεν ξερω..

 

 

2 minutes ago, giorgos365 said:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, giorgos365 said:

Μια χαρα κινητο ειναι ...τα κολληματα που τα ειδες δεν ξερω..

 

 

 

Aκριβως.Κι εδω ουτε θεμα με τον Proximity,ουτε κολληματα...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

και εγώ διάβαζα για τα προβλήματα που υποτίθεται ότι έχει και ειδικά ήμουν επιφυλακτικός με το proximity sensor, αλλά όλα δουλεύουν μια χαρά.
Αντικαταστατησε το MI 9 ισάξια και ίσως και καλύτερα, μόνο το μέγεθος του είναι κάπως μεγαλύτερο.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού εδώ και δέκα ημέρες. Προερχόμενος από το xiaomi Mi 9T, από το οποίο δυστυχώς μου έσπασε η οθόνη του και αναγκάστηκα να αλλάξω τηλέφωνο. Μετά από το ανάλογο ψάξιμο κατέληξα εδώ και από τις πρώτες εντυπώσεις μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος.

Edited by kanena
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κινητό εν έτει 2021 που χάνεις κλήσεις μηνύματα και mail; ναι το δικό μας τι να λεμε τώρα 

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2021 at 11:05 ΠΜ, nikaki71 said:

Aκριβως.Κι εδω ουτε θεμα με τον Proximity,ουτε κολληματα...

Δεν ξέρω τι να πω!!!! Ίσως είναι και θέμα συσκευών. Εγώ πάντως τα έχω αυτά τα δύο τρία προβλήματα, εγγύτητα, κολλήματα όχι πάντα όμως. Άστε που δεν τερμάτιζε η κλήση και ευτυχώς με την βοήθεια φίλου από δω, το έλυσα με το μπουτον κλειδώματος και τερματισμού. Πατώντας τον διακόπτη, όποτε κολλάει στις κλήσεις, τερματίζω την κλήση...

Έχει μερικές ψιλό ασθένειες που να δω πότε θα λυθούν. Ας μην πω για τις χειρονομίες με τον Nova.. Μέχρι το 8pro όλα καλά. Μετά το "χάος" 😉

Screenshot_2021-11-29-23-20-52-266_com.miui.home.jpg

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, diamantis_69 said:

Δεν ξέρω τι να πω!!!! Ίσως είναι και θέμα συσκευών. Εγώ πάντως τα έχω αυτά τα δύο τρία προβλήματα, εγγύτητα, κολλήματα όχι πάντα όμως. Άστε που δεν τερμάτιζε η κλήση και ευτυχώς με την βοήθεια φίλου από δω, το έλυσα με το μπουτον κλειδώματος και τερματισμού. Πατώντας τον διακόπτη, όποτε κολλάει στις κλήσεις, τερματίζω την κλήση...

Έχει μερικές ψιλό ασθένειες που να δω πότε θα λυθούν. Ας μην πω για τις χειρονομίες με τον Nova.. Μέχρι το 8pro όλα καλά. Μετά το "χάος" 😉

Screenshot_2021-11-29-23-20-52-266_com.miui.home.jpg

Για χειρονομίες βαλε το Fng, πολυ ανώτερο από της μαμάς και δουλεύει μια χαρά με τον nova

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geotzia said:

Για χειρονομίες βαλε το Fng, πολυ ανώτερο από της μαμάς και δουλεύει μια χαρά με τον nova

Τι είναι το fng?

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Fluid navigation gestures Στο play store.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου, μην έχουμε και πολύ μεγάλες προσδοκίες. Η xiaomi βγάζει 50 μοντέλα τον χρόνο και τα ψιλοαφήνει στην τύχη τoυς από απόψη software. Έχει σπαμάρει την αγορά με συσκευές τηλεφώνου, σκούπες, πρίζες, τοστιέρες. Εγώ περιμένω την άδεια για να κάτσω να περάσω μερικές rom να δοκιμάσω. Δεν μπορεί το note 10pro 8gb που έχω να πάει πιο αργά από το onelpus 5t με 6gb που το έλιωσα 3-4 χρόνια

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...