Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, Nnoutas said:

Σίγουρα αυτή τη στιγμή κάποιος usual χρήστης δεν θα δει διαφορά αλλά πιστεύω μέσα στο 2022 θα κυριαρχήσει παντού το 5g και τα κινητά 4g θα πάρουν το δρόμο που πήραν και τα 3g κινητά. 

Σωστά..εγώ το λέω όμως γιατί προς το παρόν οι εταιρίες πλασάρουν το 5G σαν κάτι δυνατό και extra στην συσκευή και στο χρεώνουν σαν χαρακτηριστικό παραπάνω.Ενώ του χρόνου όπως λές και πιο μετά θα έχει φτάσει σε σημείο ρουτίνας για κάθε συσκευή οπότε και θα περιλαμβάνεται σαν απλό χαρακτηριστικό στην κάθε συσκευή.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

παιδια η επιλογη του 5g δεν ειναι για μενα δικαιολογια να αφαιρέσουν ραδιο ΚΑΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ (ειδικα αυτο ) ! υποτίθεται οτι κινητα σε αυτη την κατηγορία ξεχώριζαν για αυτα τα χαρακτηριστικά ! ειχαν δηλαδη ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ και ας υστερούσαν πχ στο θεμα της καμερας με ναυαρχίδες ! οιταν τους αφαιρέσεις αυτα τα χαρακτηριστικά νομιζω κατα την ταπεινη μου αποψη οτι θα χάσεις πολυ κοσμο ... ηδη εμενα το redmi 11 pro εχει βγει απο την μελλοντικη μου λιστα !  προτιμω τωρα να δωσω κατι παραπανω και να παω αλλου οταν αλλαξω συσκευη ..

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ ότι το 5g θα αργήσει να λανσαριστεί σε ικανοποιητικό βαθμό εμβέλειας στην Ελλάδα. Ειδικά για όσους δεν βρίσκονται στην Αθήνα και ίσως Θεσσαλονίκη, προβλέπω από το 2023  κι αν, να γίνεται διαθέσιμο. Αν λάβω υπόψη τι είχε και γίνει και με το 4g δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Κάτι άσχετο θα ήθελα να ρωτήσω. Μια συνάδερφος μου είπε ότι υπάρχει εφαρμογή, που καθαρίζει και κάνει πιο ευκρινή τις παλιές φωτογραφίες. Θέλω να φωτογραφίσω με το κινητό κάτι παλιές φώτο ασπρόμαυρες και έγχρωμες..

 

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
30 minutes ago, diamantis_69 said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Κάτι άσχετο θα ήθελα να ρωτήσω. Μια συνάδερφος μου είπε ότι υπάρχει εφαρμογή, που καθαρίζει και κάνει πιο ευκρινή τις παλιές φωτογραφίες. Θέλω να φωτογραφίσω με το κινητό κάτι παλιές φώτο ασπρόμαυρες και έγχρωμες..

 

Καλημέρα,

Υπάρχει το κατάλληλο μέρος να ρωτήσεις... https://myphone.gr/forum/topic/50233

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, diamantis_69 said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Κάτι άσχετο θα ήθελα να ρωτήσω. Μια συνάδερφος μου είπε ότι υπάρχει εφαρμογή, που καθαρίζει και κάνει πιο ευκρινή τις παλιές φωτογραφίες. Θέλω να φωτογραφίσω με το κινητό κάτι παλιές φώτο ασπρόμαυρες και έγχρωμες..

 

Kαλημερα φιλε μου.Θα πρεπει να την ρωτησεις ακριβως πως λεγεται η εφαρμογη,γιατι υπαρχουν αρκετες στο Play store που υποσχονται οτι κανουν αυτη τη δουλειά,αλλά λιγες αξιζουν.....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα από το πρωί αποφάσισε να βάλει τις αγαπημένες επαφές σε δίκη του σειρά. Όσες φορές και να τις ξαναεβαλα στην δική μου σειρά, αρνείται να τις κρατήσει και τις ξαναβάζει στην δική του. 

Έκανα απεγκατάσταση των αναβαθμίσεων της εφαρμογής και τις ξαναπέρασα, αλλά τα ίδια πάλι.

Πιθανότατα είναι bug της εφαρμογής, αλλά έχει τύχει σε κάποιον άλλον; 

Η έκδοση της εφαρμογής είναι η τελευταία με ημερομηνία 9/11/21.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, harrisxan said:

Σήμερα από το πρωί αποφάσισε να βάλει τις αγαπημένες επαφές σε δίκη του σειρά. Όσες φορές και να τις ξαναεβαλα στην δική μου σειρά, αρνείται να τις κρατήσει και τις ξαναβάζει στην δική του. 

Έκανα απεγκατάσταση των αναβαθμίσεων της εφαρμογής και τις ξαναπέρασα, αλλά τα ίδια πάλι.

Πιθανότατα είναι bug της εφαρμογής, αλλά έχει τύχει σε κάποιον άλλον; 

Η έκδοση της εφαρμογής είναι η τελευταία με ημερομηνία 9/11/21.

Ναι και σε εμένα κάνει το ίδιο και μου έχει σπάσει τα νευρα

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, αγόρασα αυτή τη συσκευή για τη γυναίκα μου πριν από κανένα 2μηνο. Μετά από 2-3 εβδομάδες περίπου, ξεκίνησε το εξής σύμπτωμα : είτε σε εισερχόμενη είτε σε εξερχόμενη κλήση, νεκρώνει το ακουστικό και δεν ακούει τι λέει ο άλλος. Το μικρόφωνο λειτουργεί κανονικά, εγώ δλδ την ακούω από το δικό μου κινητό. Αν κλείσουμε και μιλήσουμε μέσω Viber, messenger, όλα καλά. Στο καπάκι αν ξανακάνουμε κλήση, πάλι δεν λειτουργεί το ακουστικό της. Αν κάνει επανεκκίνηση την συσκευή, στρώνει. Μετά από 3-4 μέρες θα ξαναπαρουσιαστεί αυτό το φαινόμενο και πάει λέγοντας. Πάει κάπου το μυαλό σας;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 minutes ago, pannarab said:

Καλημέρα στην παρέα, αγόρασα αυτή τη συσκευή για τη γυναίκα μου πριν από κανένα 2μηνο. Μετά από 2-3 εβδομάδες περίπου, ξεκίνησε το εξής σύμπτωμα : είτε σε εισερχόμενη είτε σε εξερχόμενη κλήση, νεκρώνει το ακουστικό και δεν ακούει τι λέει ο άλλος. Το μικρόφωνο λειτουργεί κανονικά, εγώ δλδ την ακούω από το δικό μου κινητό. Αν κλείσουμε και μιλήσουμε μέσω Viber, messenger, όλα καλά. Στο καπάκι αν ξανακάνουμε κλήση, πάλι δεν λειτουργεί το ακουστικό της. Αν κάνει επανεκκίνηση την συσκευή, στρώνει. Μετά από 3-4 μέρες θα ξαναπαρουσιαστεί αυτό το φαινόμενο και πάει λέγοντας. Πάει κάπου το μυαλό σας;

Θεωρώ ότι πρέπει να γίνει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να δοκιμαστεί πάλι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2021 at 2:28 ΜΜ, andreasomageiras said:

Καλημέρα / Καλησπέρα... 

Τα όποια προβλήματα διάβασα για την συσκευή, αισθητήρας εγκύτητας, μη απόκριση της οθόνης, διορθώθηκαν; είναι γενικό φαινόμενο; είναι ανάλογα την παρτίδα; είναι λαχείο;  

Με ενδιαφέρει η συσκευή αλλά με σταματούν όσα διάβασα. 

Ευχαριστώ. 

ακομα αυτο το χαλι με τους αισθητηρες ε...

ενα σωρο μοντελα και ολο τα ιδια διαβαζω κ συζηταω με κοσμο που εχει σκασει 300αρια.

ακομα εχω το miA1 που εχει το προβλημα σε μικρο βαθμο βεβαια κ απο συνηθεια κλειδωνω οταν απανταω στην κληση.

τυχερη η xiaomi με το θεμα της google που εχει η...γειτονισσα της.ουσιαστικα παιζει μονη της.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

xiaomara χορηγος hands free κ bluetooth για σωστη ολοκληρωμενη κληση.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, pannarab said:

Καλημέρα στην παρέα,

Πάει κάπου το μυαλό σας;

Καλημέρα 🙂

Αν το ακουστικό παίζει κανονικά στις υπόλοιπες εφαρμογές είναι πιθανό να είναι κόλλημα της εφαρμογής phone. Κάνε απεγκατάσταση των αναβαθμίσεων που έχει κάνει η εφαρμογή, restart το κινητό, και μετά πέρνα ξανά τις αναβαθμίσεις της. 

Δεύτερη λύση είναι η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. 

Τρίτη λύση είναι να το ας εκεί που το αγόρασες, αφού το τηλέφωνο είναι εντός εγγύησης.

13 minutes ago, bdros said:

Όπως κρατάει το τηλέφωνο, μήπως πατιεται σιγαση;ας το δουλέψει λίγο μακριά από το αυτί....

Στην σίγαση σταματά να σε ακούει ο άλλος, εσύ ακούς κανονικά 😉 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε volte vowifi ενεργά, δοκιμάστε να κάνετε κλήση με απενεργοποιημενα. Οι παροχοι τα έχουν κάνει μπάχαλο μετά την αναβάθμιση σε 5G. Και δεν μιλάω μόνο για τα xiaomi.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, harrisxan said:

Καλημέρα 🙂

Αν το ακουστικό παίζει κανονικά στις υπόλοιπες εφαρμογές είναι πιθανό να είναι κόλλημα της εφαρμογής phone. Κάνε απεγκατάσταση των αναβαθμίσεων που έχει κάνει η εφαρμογή, restart το κινητό, και μετά πέρνα ξανά τις αναβαθμίσεις της. 

Δεύτερη λύση είναι η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. 

Τρίτη λύση είναι να το ας εκεί που το αγόρασες, αφού το τηλέφωνο είναι εντός εγγύησης.

Στην σίγαση σταματά να σε ακούει ο άλλος, εσύ ακούς κανονικά 😉 

Σαν εφαρμογή για τις κλήσεις έχει το True phone... Να δοκίμαζα να το αφαιρέσω και να το εγκαταστήσω ξανά;

Edited by pannarab
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μιας κ ψαχνω για το επομενο μου τηλεφωνο το note 10pro ειναι σοβαρος υποψηφιος αλλα με απασχολει το θεμα τον επανεκκινησεων κ εδω εχουμε την πρωτη ερωτηση , την κανουν κ οι global κ οι eu εκδοσεις?

Η δευτερη ερωτηση ποιο θα προτιμουσατε μεταξυ του redmi note 10 pro στην εκδοση 6/128 και του poco x3 pro στην εκδοση 8/256 κ τα δυο ειναι στην ιδια τιμη περιπου, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2021 at 8:09 ΜΜ, pannarab said:

Σαν εφαρμογή για τις κλήσεις έχει το True phone... Να δοκίμαζα να το αφαιρέσω και να το εγκαταστήσω ξανά;

Να δοκιμάσεις να το αφαιρέσεις και να μην το ξαναβάλεις. Δυστυχώς, κατά την προσωπική μου εμπειρία, ελάχιστες εφαρμογές είναι αξιόπιστες όσο το Phone της Google, που κι αυτό έχει αρκετά προβλήματα!

Edited by harrisxan
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα με το true phone. Ίσα ίσα που είναι και πιο ολοκληρωμένο σε σχέση με της google. 

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω θηκες για το note 10 pro.

Tαιριάζουν και αυτες που ειναι για το  Note 10 5G; και αυτες που ειναι για το Note 10S;

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω θηκες για το note 10 pro.
Tαιριάζουν και αυτες που ειναι για το  Note 10 5G; και αυτες που ειναι για το Note 10S;
Όχι. Τι 10 pro είναι πιο μεγάλο.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Σημερα εντελως στο ξεμπαρκο μου εμφανισε κατω απο την εκδοση λογισμικού 12.5 το Enhanced,χωρις να εχει δεχθει αναβάθμιση 🤣😂🥇

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω το Xiaomi Redmi Note 10 Pro (6GB/128GB) Dark Night απο το e-click.gr  στα 228,90  εχει 64ΜΒ κάμερα και μαλλον ειναι made in India . Ποιες ειναι οι απόψεις σας ??? ευχαριστώ .  https://www.e-click.gr/phones/kinita-tilefona/kinita-smartphones/xiaomi-redmi-note-10-pro-6gb-128gb-dark-night/

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikaki71 said:

Σημερα εντελως στο ξεμπαρκο μου εμφανισε κατω απο την εκδοση λογισμικού 12.5 το Enhanced,χωρις να εχει δεχθει αναβάθμιση 🤣😂🥇

Πολύ κουλό όντως.Παντως στο mi community την βάλανε την 12.5.6 σαν enhanced.οτι να'ναι.και απ'ότι έψαξα αν ισχύει δε θα διορθωθεί το AOD.απαραδεκτοι.πιστευω ότι την πατήσανε με τις οθονες γιατί άλλα μοντέλα poco κλπ έχουν κανονικό AOD

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fotios81 said:

Πολύ κουλό όντως.Παντως στο mi community την βάλανε την 12.5.6 σαν enhanced.οτι να'ναι.και απ'ότι έψαξα αν ισχύει δε θα διορθωθεί το AOD.απαραδεκτοι.πιστευω ότι την πατήσανε με τις οθονες γιατί άλλα μοντέλα poco κλπ έχουν κανονικό AOD

Το αστειο της υποθεσεως ειναι οτι μεχρι χτες ειμαι σιγουρος 100% οτι δεν ελεγε Enhanced edition κατω απο το νουμερο της εκδοσης γιατι το τσεκαρω συνεχεια μηπως και ερχοταν η Enhanced και διορθωνε το AOD.Στο Youtube παντως σαν Enhanced οι Ινδοι αναφερουν την 12.5.9 που διορθωνει το προβλημα της AOD με επιλογη στο Always on!Βγαλε άκρη.....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...