Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, diamantis_69 said:

Δεν το δίνεις για αντικατάσταση; Εγγύηση έχει..

Πριν δυο μήνες το έδωσα. Μου άλλαξαν το κύκλωμα φόρτισης. Αντικατάσταση δεν νομίζω να γίνει. Απλά λέω μήπως είναι τώρα κάτι άλλο, κάνα θέμα -πχ- software και το έχει πάθει και κάνας άλλος.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, diamantis_69 said:

Πως μπορώ να ορίσω μια συγκεκριμένες εφαρμογές για προεπιλογή, να ανοίγουν αρχεία pdf , προεπιλογή για ίντερνετ κλπ...

Την πρώτη φορά που πατάς να ανοίξεις ένα αρχείο σε ρωτάει με ποιο πρόγραμμα να το ανοίξει. Από κάτω έχει επιλογή που σε ρωτάει αν θέλεις να ανοίγεις αυτόν τον τόπο αρχείων πάντα με αυτό το πρόγραμμα. Πατάς την επιλογή και έγινε.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, harrisxan said:

Την πρώτη φορά που πατάς να ανοίξεις ένα αρχείο σε ρωτάει με ποιο πρόγραμμα να το ανοίξει. Από κάτω έχει επιλογή που σε ρωτάει αν θέλεις να ανοίγεις αυτόν τον τόπο αρχείων πάντα με αυτό το πρόγραμμα. Πατάς την επιλογή και έγινε.

Ναι αυτό το ξέρω, αλλά έλεγα μήπως μπορούσα να διαλέξω από την διαχείριση εφαρμογών προεπιλογή, για κάποια εφαρμογή....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diamantis_69 said:

Ναι αυτό το ξέρω, αλλά έλεγα μήπως μπορούσα να διαλέξω από την διαχείριση εφαρμογών προεπιλογή, για κάποια εφαρμογή....

Διαχείριση εφαρμογών - τρεις τελείες - προεπιλεγμενες εφαρμογές 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, geotzia said:

Διαχείριση εφαρμογών - τρεις τελείες - προεπιλεγμενες εφαρμογές 

ok,ευχαριστώ πολύ..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν μπροστινή κάμερα έχει προστασία gorilla glass; Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, pantheron said:

Ξέρει κανείς εάν μπροστινή κάμερα έχει προστασία gorilla glass; Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ολόκληρο το μπροστινό τζάμι είναι gorilla glass. 

Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρο το μπροστινό τζάμι είναι gorilla glass. 
Για την πίσω κάμερα γνωρίζουμε, της πλάτης εννοώ

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2021 at 7:32 ΠΜ, mpacardi said:

Πας ρυθμίσεις και μετά πρόσθετες ρυθμίσεις και έχει την επιλογή επέκταση μνήμης το πατάς επάνω και στο εμφανιζει

ισχύει κ για το redmi note 10 το απλό αυτό ? δεν μ εμφανίζει σχετικό πεδίο στο path αυτό. (έκδοση 12.5.2)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Thou_Bou said:

ισχύει κ για το redmi note 10 το απλό αυτό ? δεν μ εμφανίζει σχετικό πεδίο στο path αυτό. (έκδοση 12.5.2)

Μπορει να μην εχεις παρει ακομα τη σχετική αναβαθμιση που σου ενεργοποιει αυτη την προσθηκη,γιατι περι προσθηκης προκειται.Δεν το ειχε ουτε το Pro...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikaki71 said:

Μπορει να μην εχεις παρει ακομα τη σχετική αναβαθμιση που σου ενεργοποιει αυτη την προσθηκη,γιατι περι προσθηκης προκειται.Δεν το ειχε ουτε το Pro...

OK ευχαριστώ.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση 12.5.6 , ότι εφαρμογή και να ανοίγω ζητάει να τις δίνω διακαιώματα...σαν να τις εγκατέστησα πρώτη φορά ένα πράμα. Το έχει παρατηρήσει άλλος;

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Από Mi 9 αξίζει να πάω στο 10 pro;
Βασικά έχω αρχίσει να έχω θέματα με τη μπαταρία του Mi 9 αλλιώς δε θα το άλλαζα, είναι η μόνη συσκευή που την έχω κρατήσει για 2 1/2 χρόνια τώρα και δε με έχει προδώσει ποτέ.

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vassar said:

Από Mi 9 αξίζει να πάω στο 10 pro;
Βασικά έχω αρχίσει να έχω θέματα με τη μπαταρία του Mi 9 αλλιώς δε θα το άλλαζα, είναι η μόνη συσκευή που την έχω κρατήσει για 2 1/2 χρόνια τώρα και δε με έχει προδώσει ποτέ.

Αν το τηλέφωνο δεν έχει άλλα προβλήματα, εγώ θα κοιτούσα να αλλάξω μπαταρία. Νομίζω πως υπάρχουν αρκετά φτηνές λύσεις 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει μπαταρία αλλά δεν άλλαξε ιδιαίτερα η συμπεριφορά του, μάλιστα μετά από 1 μήνα περίπου ίσως να είναι και χειρότερα από ότι πριν.
Πάντως έτσι όπως μου το λες μάλλον δεν αξίζει να πάω στο Note 10 Pro.

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vassar said:

Έχω αλλάξει μπαταρία αλλά δεν άλλαξε ιδιαίτερα η συμπεριφορά του, μάλιστα μετά από 1 μήνα περίπου ίσως να είναι και χειρότερα από ότι πριν.
Πάντως έτσι όπως μου το λες μάλλον δεν αξίζει να πάω στο Note 10 Pro.
 

Δεν είπα ότι δεν αξίζει. Αν έχεις αποφασίσει να αλλάξεις τηλέφωνο είναι από τα καλύτερα value for money της αγοράς!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το άνοιγμα τον PDF αρχείων. Μετά από κάποιο καιρό βγάζει μήνυμα και λέει ότι δεν υποστηρίζεται ο τύπος αρχείων. Μετά από επανεκκίνηση στρώνει αλλά μετά έχω πάλι πρόβλημα. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ippotis said:

Έχω πρόβλημα με το άνοιγμα τον PDF αρχείων. Μετά από κάποιο καιρό βγάζει μήνυμα και λέει ότι δεν υποστηρίζεται ο τύπος αρχείων. Μετά από επανεκκίνηση στρώνει αλλά μετά έχω πάλι πρόβλημα. Καμιά ιδέα;

Και εμενα ακριβώς το ίδιο κάνει και θέλει επανεκκίνηση για να στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τιμή παραμένει ιδιαίτερα υψηλή. Στο σκρούτζ η φθηνότερη είναι στα 350€ (8gb RAM). Θα βγει άραγε καμια προσφορά καλή black friday ή με την κυκλοφορία του 11? 

Ήμουν για αγορά του 11, αλλά λέω να πάω στο 10 μιας και φαίνεται να μην έχουν τρομερές διαφορές. Βέβαια σε αυτή την τιμή που παίζει τώρα δεν...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, broxopios said:

Πάντως η τιμή παραμένει ιδιαίτερα υψηλή. Στο σκρούτζ η φθηνότερη είναι στα 350€ (8gb RAM). Θα βγει άραγε καμια προσφορά καλή black friday ή με την κυκλοφορία του 11? 

Ήμουν για αγορά του 11, αλλά λέω να πάω στο 10 μιας και φαίνεται να μην έχουν τρομερές διαφορές. Βέβαια σε αυτή την τιμή που παίζει τώρα δεν...

Αυτό πάντως αξίζει... Τι να σου πω...

 image.png.45e0e3b040454bde71c366cca618821f.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εάν αφαιρέσουν ράδιο και κάρτα μνήμης από το Redmi 11 η συσκευή μας παραμένει το πιο ολοκληρωμένο πακέτο αυτή τη στιγμή σε αυτή την κατηγορία. Βλέπω να αργώ να την αλλάξω

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα / Καλησπέρα... 

Τα όποια προβλήματα διάβασα για την συσκευή, αισθητήρας εγκύτητας, μη απόκριση της οθόνης, διορθώθηκαν; είναι γενικό φαινόμενο; είναι ανάλογα την παρτίδα; είναι λαχείο;  

Με ενδιαφέρει η συσκευή αλλά με σταματούν όσα διάβασα. 

Ευχαριστώ. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freddaras said:

Πάντως παιδιά εάν αφαιρέσουν ράδιο και κάρτα μνήμης από το Redmi 11 η συσκευή μας παραμένει το πιο ολοκληρωμένο πακέτο αυτή τη στιγμή σε αυτή την κατηγορία. Βλέπω να αργώ να την αλλάξω

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το 11 έχει 5g. Αυτό και μόνο θα κάνει πολλούς να το προτιμήσουν (δίκαια κατ εμέ) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nnoutas said:

Το 11 έχει 5g. Αυτό και μόνο θα κάνει πολλούς να το προτιμήσουν (δίκαια κατ εμέ) 

Το 5G για μένα δεν πρέπει να είναι κριτήριο για αγορά ενός καινούριου τηλεφώνου μέχρι το 2025 τουλάχιστον..όχι απο πλευράς μόνο σήμτατος και κεραιών που θα αργήσουν να γεμίσουν τον τόπο αλλα για τον λόγο οτι μας είναι άχρηστο και σχέση με τις πολύ καλές ταχύτητες που μας δίνει το 4G+. Αφού με το VoLTE η κλήσεις γίνονται άμεσα, τα πακέτα δεδομένα μας δέν είναι και απεριόριστα με συνέπεια να μην μπορούμε να κατεβάζουμε στο κινητό μεγάλους όγκους αρχείων(προτιμούμε wifi). Οπότε γιατί να θέλουμε το 5G; Πόσο πιο γρήγορα θα σερφάρουμε στο facebook,instagram κτλ ή ακόμα και πόσο ποιο γρήγορα θα φορτώσει ένα βίντεο στο Youtube; Αφου και με 4G+ αυτά τα έχουμε σε ικανοποιητικότατο βαθμό.

Edited by Nikos_96
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Nikos_96 said:

Το 5G για μένα δεν πρέπει να είναι κριτήριο για αγορά ενός καινούριου τηλεφώνου μέχρι το 2025 τουλάχιστον..όχι απο πλευράς μόνο σήμτατος και κεραιών που θα αργήσουν να γεμίσουν τον τόπο αλλα για τον λόγο οτι μας είναι άχρηστο και σχέση με τις πολύ καλές ταχύτητες που μας δίνει το 4G+. Αφού με το VoLTE η κλήσεις γίνονται άμεσα, τα πακέτα δεδομένα μας δέν είναι και απεριόριστα με συνέπεια να μην μπορούμε να κατεβάζουμε στο κινητό μεγάλους όγκους αρχείων(προτιμούμε wifi). Οπότε γιατί να θέλουμε το 5G; Πόσο πιο γρήγορα θα σερφάρουμε στο facebook,instagram κτλ ή ακόμα και πόσο ποιο γρήγορα θα φορτώσει ένα βίντεο στο Youtube; Αφου και με 4G+ αυτά τα έχουμε σε ικανοποιητικότατο βαθμό.

Σίγουρα αυτή τη στιγμή κάποιος usual χρήστης δεν θα δει διαφορά αλλά πιστεύω μέσα στο 2022 θα κυριαρχήσει παντού το 5g και τα κινητά 4g θα πάρουν το δρόμο που πήραν και τα 3g κινητά. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...