Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας ρυθμίσεις και μετά πρόσθετες ρυθμίσεις και έχει την επιλογή επέκταση μνήμης το πατάς επάνω και στο εμφανιζει

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις και μετά πρόσθετες ρυθμίσεις και έχει την επιλογή επέκταση μνήμης το πατάς επάνω και στο εμφανιζει
Και πως επεκτείνει τη μνήμη; από πού βρίσκει μνήμη και πάει από 6 στα 8 ας πούμε;

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DjTony said:

Και πως επεκτείνει τη μνήμη; από πού βρίσκει μνήμη και πάει από 6 στα 8 ας πούμε;

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

Εικονική ειναι.Δεσμευει  απο τη μνημη συσκευης

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DjTony said:

Και πως επεκτείνει τη μνήμη; από πού βρίσκει μνήμη και πάει από 6 στα 8 ας πούμε;

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

Δεσμεύει απο τον αποθηκευτικό χώρο (ROM). Και αυτό λογικά μόνο όταν παραστεί μεγάλη ανάγκη απο πολλές εφαρμογές ανοιχτές..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

καταλαμβανοντας χωρο αποθηκευσης.οταν υπαρχει αρκετος αποθηκευτικος χωρος στην συσκευη

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, mpacardi said:

η enhanced ακουστηκε περιπου ποτε θα την παρουμε η ακομα τιποτα προς το παρον

Ελπίζουμε σύντομα γιατί λύνει αρκετά θεματακια

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikaki71 said:

Oπως??

Απ'ότι έχω δει σε άλλα μοντέλα που έχουν πάρει την enhanced έχουν κάνει πολλές διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μιλωντας,ας διορθωσουν το θεμα με την AOD και το χρονο που προβαλεται,γιατι χανουμε ειδοποιησεις και κλησεις αναπαντητες,κι ας μην φτιαξουν τιποτε αλλο.....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikaki71 said:

Προσωπικά μιλωντας,ας διορθωσουν το θεμα με την AOD και το χρονο που προβαλεται,γιατι χανουμε ειδοποιησεις και κλησεις αναπαντητες,κι ας μην φτιαξουν τιποτε αλλο.....

Μακάρι.δε ξέρω βασικά σε άλλες εκδόσεις ή σε άλλα μοντέλα αν το έφτιαξαν για να ξέρουμε τι να περιμένουμε.ειδα κάτι βιντεάκια για την global ότι το φτιάξανε.μακαρι να ισχύει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Θα ήθελα τη γνώμη σας! 

Εχω το mate 10 lite(απολυτα ικανοποιημενη) αλλα πριν με αφησει, θελω να παρω αλλο. Βρηκα σε σκρουτζομαγαζο το note 10 pro σε πολύ καλη τιμή και σκεφτομαι να το παρω λογω καλης καμερας! Το μονο που με προβληματιζει είναι η κάμερα που δεν έχει σταθεροποιητη. Και λογω αυτου, σκεφτομουν μήπως έπαιρνα το 8 pro. Εσάς σαςεχει δημιουργησει πρόβλημα αυτό;είναι πολύ εντονο; Ευχαριστω! 

Edited by demi82
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, demi82 said:

Καλημερα! Θα ήθελα τη γνώμη σας! 

Εχω το mate 10 lite(απολυτα ικανοποιημενη) αλλα πριν με αφησει, θελω να παρω αλλο. Βρηκα σε σκρουτζομαγαζο το note 10 pro σε πολύ καλη τιμή και σκεφτομαι να το παρω λογω καλης καμερας! Το μονο που με προβληματιζει είναι η κάμερα που δεν έχει σταθεροποιητη. Και λογω αυτου, σκεφτομουν μήπως έπαιρνα το 8 pro. Εσάς σαςεχει δημιουργησει πρόβλημα αυτό;είναι πολύ εντονο! Ευχαριστω! 

Μα,ουτε το 8 Pro εχει σταθεροποιητή.Εξαλλου αν εχεις σχετικά σταθερο χερι,δεν θα εχεις προβλημα.Ουτε στις νυχτερινες ληψεις...Η διαφορά του 10 pro με το 8αρι βεβαια στην καμερα ειναι χαοτική.Σαφως καλύτερο σε ολα το 10

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Γιατί είναι τόσο υψηλή η τιμή του; 

Συγκριτικά δεν είναι το ίδιο με το redmi note 4? Αναλογικά με την εποχή που βγήκαν εννοώ. Θυμάμαι το είχα πάρει λίγο μετά την κυκλοφορία του γύρω στα 200€. Τώρα βλέπω το 10 αρκετούς μήνες μετά, πάνω από 300€. Ακόμη και το 9 pro είναι οριακά κάτω από 200€. Ανέβηκε τόσο η Xiaomi? 

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα έχουν ανέβει οι τιμές πιστεύω
Θυμάμαι πριν το καλοκαίρι ένα realme 7,
Στο σκρουτζ άρχιζε από 130€, το 64 gb, και τώρα έχει σχεδόν 200€.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, broxopios said:

Έχω μια απορία. Γιατί είναι τόσο υψηλή η τιμή του; 

Συγκριτικά δεν είναι το ίδιο με το redmi note 4? Αναλογικά με την εποχή που βγήκαν εννοώ. Θυμάμαι το είχα πάρει λίγο μετά την κυκλοφορία του γύρω στα 200€. Τώρα βλέπω το 10 αρκετούς μήνες μετά, πάνω από 300€. Ακόμη και το 9 pro είναι οριακά κάτω από 200€. Ανέβηκε τόσο η Xiaomi? 

Μία εμφανής διαφορά είναι η OLED. Απλά με αυτή την τιμή μπαίνει στα χωράφια των Mi Lite, των Poco και άλλων φτηνών συσκευών, που δεν την κάνουν τόσο ελκυστική όσο ήταν παλιότερα τα Redmi Note. Δεν είναι κακή συσκευή πάντως.

Link to comment
Share on other sites

 

2 ώρες πριν, conan1 said:

Σε όλα έχουν ανέβει οι τιμές πιστεύω
Θυμάμαι πριν το καλοκαίρι ένα realme 7,
Στο σκρουτζ άρχιζε από 130€, το 64 gb, και τώρα έχει σχεδόν 200€.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ισχύει αυτό. Ψάχνω κάποιες βδομάδες τώρα για κινητό και το realme pro 8 το έβρισκα στα 250€ περίπου. Και πριν μέρες που ξανακοίταξα (γιατί το είδα σε κατάστημα και μου άρεσε) είναι αρκετά πάνω από 300€. Δεν ξέρω τι έπαιξε στο μεσοδιάστημα.

 

46 minutes ago, minast said:

Μία εμφανής διαφορά είναι η OLED. Απλά με αυτή την τιμή μπαίνει στα χωράφια των Mi Lite, των Poco και άλλων φτηνών συσκευών, που δεν την κάνουν τόσο ελκυστική όσο ήταν παλιότερα τα Redmi Note. Δεν είναι κακή συσκευή πάντως.

Ναι δε λέω ότι είναι κακή συσκευή. Μάλιστα θα ήθελα να πάρω αυτή ή την 11 pro που κυκλοφόρησε πριν κάποιες μέρες. Απλά σε αυτές τις τιμές δε θέλω να δώσω χρήματα. Αν ήταν στα 250€ ευχαρίστως. Θεωρώ ότι δεν τα αξίζει. Ίσως κάνω λάθος βέβαια. Πήρα το note 4 πριν 4 χρόνια και με έβγαλε ασπροπρόσωπο. Είμαι της λογικής "αγοράζω μια σχετικά φθηνή vfm συσκευή". Δε θεωρώ ότι αν δώσω 350€ ή και παραπάνω ότι θα μου κρατήσει απαραίτητα τόσα χρόνια. 

Ένα άλλο θέμα που εντάσσεται και το 10 pro, είναι ότι όλα τα κινητά είναι απίστευτα μεγάλα πλέον. Πήρε η γυναίκα μου χθες το Poco X3 pro... μα το θεό, σαν μικρό τάμπλετ είναι. Θα μου πεις ότι όλα περιστρέφονται στα social media, video, games και γενικά ίντερνετ οπότε η μεγάλη οθόνη βοηθάει και ίσως είναι και θέμα συνήθειας. 

 

 

Edited by broxopios
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, broxopios said:

 

Ισχύει αυτό. Ψάχνω κάποιες βδομάδες τώρα για κινητό και το realme pro 8 το έβρισκα στα 250€ περίπου. Και πριν μέρες που ξανακοίταξα (γιατί το είδα σε κατάστημα και μου άρεσε) είναι αρκετά πάνω από 300€. Δεν ξέρω τι έπαιξε στο μεσοδιάστημα.

 

Ναι δε λέω ότι είναι κακή συσκευή. Μάλιστα θα ήθελα να πάρω αυτή ή την 11 pro που κυκλοφόρησε πριν κάποιες μέρες. Απλά σε αυτές τις τιμές δε θέλω να δώσω χρήματα. Αν ήταν στα 250€ ευχαρίστως. Θεωρώ ότι δεν τα αξίζει. Ίσως κάνω λάθος βέβαια. Πήρα το note 4 πριν 4 χρόνια και με έβγαλε ασπροπρόσωπο. Είμαι της λογικής "αγοράζω μια σχετικά φθηνή vfm συσκευή". Δε θεωρώ ότι αν δώσω 350€ ή και παραπάνω ότι θα μου κρατήσει απαραίτητα τόσα χρόνια. 

Ένα άλλο θέμα που εντάσσεται και το 10 pro, είναι ότι όλα τα κινητά είναι απίστευτα μεγάλα πλέον. Πήρε η γυναίκα μου χθες το Poco X3 pro... μα το θεό, σαν μικρό τάμπλετ είναι. Θα μου πεις ότι όλα περιστρέφονται στα social media, video, games και γενικά ίντερνετ οπότε η μεγάλη οθόνη βοηθάει και ίσως είναι και θέμα συνήθειας. 

Η πρόσφατη άνοδος τιμών είναι και σε αναμονή της Black Friday, οπότε θα επιστρέψουν οι τιμές σε κανονικά επίπεδα 😉

Κατά τα άλλα, για πιο μικρή συσκευή μπορείς να δεις και το Mi 11 Lite, με ή χωρίς 5G, αν και έχει και τις ελλείψεις του σε σχέση με το Redmi Note 10 Pro.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, broxopios said:

Έχω μια απορία. Γιατί είναι τόσο υψηλή η τιμή του; 

Συγκριτικά δεν είναι το ίδιο με το redmi note 4? Αναλογικά με την εποχή που βγήκαν εννοώ. Θυμάμαι το είχα πάρει λίγο μετά την κυκλοφορία του γύρω στα 200€. Τώρα βλέπω το 10 αρκετούς μήνες μετά, πάνω από 300€. Ακόμη και το 9 pro είναι οριακά κάτω από 200€. Ανέβηκε τόσο η Xiaomi? 

Ναι ειναι ιδιο με το Redmi note 4,αλλα οι νεοι χρωματισμοι που εχει κοστιζουν....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ίσως με την κυκλοφορία του 11 να πέσει η τιμή του και να γίνει πιο προσιτό. Πάντως και το Poco X3 pro πολύ καλό λίγο που το χειρίστηκα χθες. Θα ήθελα όμως καλύτερη κάμερα. Και λίγο πιο μαζεμένο να ήταν. Όχι ότι έχω τρελές απαιτήσεις στην καμερα, αλλά λίγο καλύτερη. Το 10 pro δεν το βρήκα σε κατάστημα να το δω από κοντά. Φαντάζομαι συνολικά είναι καλύτερο από το Poco σωστά;

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, broxopios said:

Ίσως με την κυκλοφορία του 11 να πέσει η τιμή του και να γίνει πιο προσιτό. Πάντως και το Poco X3 pro πολύ καλό λίγο που το χειρίστηκα χθες. Θα ήθελα όμως καλύτερη κάμερα. Και λίγο πιο μαζεμένο να ήταν. Όχι ότι έχω τρελές απαιτήσεις στην καμερα, αλλά λίγο καλύτερη. Το 10 pro δεν το βρήκα σε κατάστημα να το δω από κοντά. Φαντάζομαι συνολικά είναι καλύτερο από το Poco σωστά;

Καλυτερο σε ολα το RN10 Pro,πλην επεξεργαστη.Το Poco εχει καλυτερο επεξεργαστή

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να ορίσω μια συγκεκριμένες εφαρμογές για προεπιλογή, να ανοίγουν αρχεία pdf , προεπιλογή για ίντερνετ κλπ...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2021 at 8:00 ΜΜ, greatst said:

Έτυχε να αδειάσει η μπαταρία (κάπου στο 5% το είδα τελευταία φορά) και έκλεισε, και τώρα είναι καμιά ώρα στον φορτιστή και δεν παίρνει μπρος! Καμιά ιδέα/συμβουλή;

Περίπου δύο(2) μήνες μετά τα προβλήματα που συζητήσαμε παραπάνω, δυστυχώς επανέρχομαι με κάτι αντίστοιχο:

εδώ και λίγες μέρες το κινητό δεν φορτίζει με την πρώτη που συνδέω τον φορτιστή. Από χθες βλέπει μεν τον φορτιστή με την πρώτη, αλλά φορτίζει μέχρι το 90% και μετά σταματάει να ανεβαίνει το ποσοστό αυτό, σαν να σταματάει η φόρτιση.

Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, greatst said:

Περίπου δύο(2) μήνες μετά τα προβλήματα που συζητήσαμε παραπάνω, δυστυχώς επανέρχομαι με κάτι αντίστοιχο:

εδώ και λίγες μέρες το κινητό δεν φορτίζει με την πρώτη που συνδέω τον φορτιστή. Από χθες βλέπει μεν τον φορτιστή με την πρώτη, αλλά φορτίζει μέχρι το 90% και μετά σταματάει να ανεβαίνει το ποσοστό αυτό, σαν να σταματάει η φόρτιση.

Τι λέτε;

Δεν το δίνεις για αντικατάσταση; Εγγύηση έχει..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...