Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, bert68 said:

δεν είναι ανεβασμένα τα παιχνίδια είναι τα προτεινόμενα που ναι μεν τα σβήνει αλλά πάλι την άλλη μερα εμφανίζονται.

Το ίδιο είναι. Μέσα από τις εφαρμογές, σβήνεις εντελώς (remove) την εφαρμογή της διαφήμισης / παιχνιδιού.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, harrisxan said:

Το ίδιο είναι. Μέσα από τις εφαρμογές, σβήνεις εντελώς (remove) την εφαρμογή της διαφήμισης / παιχνιδιού.

θα το ψάξω, σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρετε εάν διαθέτει το κινητό μας, αισθητήρα βαρομέτρου ή ατμοσφαιρικής πίεσης;

Και εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή της προκοπής να κατεβάσω για να βλέπω βαρόμετρο -υψόμετρο...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, diamantis_69 said:

Ρε παιδιά ξέρετε εάν διαθέτει το κινητό μας, αισθητήρα βαρομέτρου ή ατμοσφαιρικής πίεσης;

Και εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή της προκοπής να κατεβάσω για να βλέπω βαρόμετρο -υψόμετρο...

Δε νομίζω πως υπάρχει τέτοιος αισθητήρας... Για το υψόμετρο υπάρχουν εφαρμογές (εγώ έχω την Accurate Altimeter) που υπολογίζει το υψόμετρο με το GPS και τους χάρτες... 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, harrisxan said:

Δε νομίζω πως υπάρχει τέτοιος αισθητήρας... Για το υψόμετρο υπάρχουν εφαρμογές (εγώ έχω την Accurate Altimeter) που υπολογίζει το υψόμετρο με το GPS και τους χάρτες... 

Εγώ την θέλω για το βουνό και για τον καιρό, αν και έχει το Honor gs pro μου βαρόμετρο και υψόμετρο. Και κλίνω προς αυτή: βαρόμετρο-αλτίμετρο , για να τσεκάρω τις μετρήσεις και από κινητό και από ρολόι. Τι λές;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, diamantis_69 said:

Εγώ την θέλω για το βουνό και για τον καιρό, αν και έχει το Honor gs pro μου βαρόμετρο και υψόμετρο. Και κλίνω προς αυτή: βαρόμετρο-αλτίμετρο , για να τσεκάρω τις μετρήσεις και από κινητό και από ρολόι. Τι λές;

Δεν την ξέρω την εφαρμογή. Πάντως μία που μόλις δοκίμασα παίρνει μία γενική τιμή από τις υπηρεσίες καιρού σύμφωνα με το που βρίσκεσαι... 

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα και οι ενδείξεις είναι:

Ρολόι: βαρόμετρο 1000 και υψόμετρο 138

Εφαρμογή κινητού: βαρόμετρο 1015,2 και υψόμετρο 111

έχουν απόκλιση και δεν ξέρω ποια είναι πιο αξιόπιστη

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, diamantis_69 said:

έχουν απόκλιση και δεν ξέρω ποια είναι πιο αξιόπιστη

Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω, δεν το ξέρω καθόλου... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, harrisxan said:

Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω, δεν το ξέρω καθόλου... 

οκ,ευχαριστώ. Καλό ΣΚ

 

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να δείχνει στην κατανάλωση μπαταρίας από 100% - 0 % ολο το SOT ? Αν περάσουν 24 ωρες το γράφημα  βγάζει από 90 80 70 κλπ κλπ μεχρι εκει που εχει φτασει με αποτέλεσμα να μην βλέπω ποτε το συνολικό SOT

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zapiel said:

Να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να δείχνει στην κατανάλωση μπαταρίας από 100% - 0 % ολο το SOT ? Αν περάσουν 24 ωρες το γράφημα  βγάζει από 90 80 70 κλπ κλπ μεχρι εκει που εχει φτασει με αποτέλεσμα να μην βλέπω ποτε το συνολικό SOT

Πιο κάτω από το γράφημα, αναλυτικά σου λέει πως φαγώθηκε η μπαταρία.... οθόνη, ίντερνετ, εφαρμογές....

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις χαχαχα έχω το 10 pro 3 μηνες περίπου, ειχα απενεργοποιησει το miui απο την αρχη για να εχω το aod, χτες το ενεργοποίησα ξανα γιατι ειχα προβλημα με καποια bt ακουστικά καθώς και με διάφορες μικρο λεπτομέρειες όπως επισύναψη αρχείων κλπ τέτοια που δεν εκανε με απενεργοποιημενο το miui. Γενικα τι διαφορές εχει πχ σε μπαταρια με ενεργοποιημενο η οχι?? Επίσης υπαρχει καμια εφαρμογή για να εχω notification light η οποία να δουλεύει?? Δοκίμασα 2-3 αλλα ή δε δούλευαν καθολου ή δουλευαν λιγο σρην αρχη και μετα τιποτα. 😊

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με επισύναψη αρχείων σε mail και συγκεκριμένα όταν μέσω e-banking κάνω κάποιες μεταφορές χρημάτων η πληρωμές , στο τέλος της διαδικασίας μου δίνει την δυνατότητα να στείλω την απόδειξη με mail επιτόπου χωρίς να την αποθηκεύσω πρώτα στο κινητό σαν pdf (Εθνική) . Το θέμα είναι ότι όταν προσπαθώ να το κάνω αυτό με το hotmail μου , βγάζει σφάλμα ότι η επισύναψη του αρχείου δεν μπορεί να γίνει. Ενώ όταν το κάνω μέσω του gmail μου λειτουργεί κανονικά. Προφανώς θα είναι κάποια ρύθμιση του outlook , μήπως ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos_saxo said:

Έχω πρόβλημα με επισύναψη αρχείων σε mail και συγκεκριμένα όταν μέσω e-banking κάνω κάποιες μεταφορές χρημάτων η πληρωμές , στο τέλος της διαδικασίας μου δίνει την δυνατότητα να στείλω την απόδειξη με mail επιτόπου χωρίς να την αποθηκεύσω πρώτα στο κινητό σαν pdf (Εθνική) . Το θέμα είναι ότι όταν προσπαθώ να το κάνω αυτό με το hotmail μου , βγάζει σφάλμα ότι η επισύναψη του αρχείου δεν μπορεί να γίνει. Ενώ όταν το κάνω μέσω του gmail μου λειτουργεί κανονικά. Προφανώς θα είναι κάποια ρύθμιση του outlook , μήπως ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω ;

Έτσι όπως το περιγράφεις δεν φαίνεται πρόβλημα του κινητού, αλλά πρόβλημα συνεργασίας του Oulook με την πλατφόρμα της Εθνικής.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, harrisxan said:

Έτσι όπως το περιγράφεις δεν φαίνεται πρόβλημα του κινητού, αλλά πρόβλημα συνεργασίας του Oulook με την πλατφόρμα της Εθνικής.

Ναι και εγώ αυτό καταλαβαίνω αλλά δεν μπορώ να βρω αν φταίει κάποια ρύθμιση. Στο Note 8 που είχα και στο 9 του αδερφού μου που έχω δοκιμάσει λειτουργεί κανονικά όμως.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, panos_saxo said:

Ναι και εγώ αυτό καταλαβαίνω αλλά δεν μπορώ να βρω αν φταίει κάποια ρύθμιση. Στο Note 8 που είχα και στο 9 του αδερφού μου που έχω δοκιμάσει λειτουργεί κανονικά όμως.

Είναι η ίδια έκδοση του outlook σε όλες τις συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως με απενεργοποιημενο το miui δε με εφηνε να επισυναψω αρχεια σε email η σε καμια αλλη εφαρμογή. Απ οταν το ενεργοποιησα αυτα γινονται κανονικα. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, andipas said:

2 ερωτήσεις χαχαχα έχω το 10 pro 3 μηνες περίπου, ειχα απενεργοποιησει το miui απο την αρχη για να εχω το aod, χτες το ενεργοποίησα ξανα γιατι ειχα προβλημα με καποια bt ακουστικά καθώς και με διάφορες μικρο λεπτομέρειες όπως επισύναψη αρχείων κλπ τέτοια που δεν εκανε με απενεργοποιημενο το miui. Γενικα τι διαφορές εχει πχ σε μπαταρια με ενεργοποιημενο η οχι?? Επίσης υπαρχει καμια εφαρμογή για να εχω notification light η οποία να δουλεύει?? Δοκίμασα 2-3 αλλα ή δε δούλευαν καθολου ή δουλευαν λιγο σρην αρχη και μετα τιποτα. 😊

Αν δεν έχει πειραχτει το miui ,η μπαταρία είναι πολύ καλή.....κι εγώ που το είχα πειράξει από την αρχή, λόγω aod, μόλις γύρισα να μην είμαι προγραμματιστής, βρήκα την υγειά μου...

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, andipas said:

2 ερωτήσεις χαχαχα έχω το 10 pro 3 μηνες περίπου, ειχα απενεργοποιησει το miui απο την αρχη για να εχω το aod, χτες το ενεργοποίησα ξανα γιατι ειχα προβλημα με καποια bt ακουστικά καθώς και με διάφορες μικρο λεπτομέρειες όπως επισύναψη αρχείων κλπ τέτοια που δεν εκανε με απενεργοποιημενο το miui. Γενικα τι διαφορές εχει πχ σε μπαταρια με ενεργοποιημενο η οχι?? Επίσης υπαρχει καμια εφαρμογή για να εχω notification light η οποία να δουλεύει?? Δοκίμασα 2-3 αλλα ή δε δούλευαν καθολου ή δουλευαν λιγο σρην αρχη και μετα τιποτα. 😊

Μια τέτοια εφαρμογή που να δουλεύει ψάχνω κ γω

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το Nova. Πως θα μπορούσα σε μια από τις αρχικές οθόνες του να κάνω μια συντόμευσης του πιστοποιητικου εμβολιασμού, χωρίς να χρειάζεται να το ψάχνω κάθε φορά στην μνήμη ή σε φακέλους; 

Link to comment
Share on other sites

Kάτοχος του κινητού εδώ και 5 μέρες, αναβαθμισμένος από ένα redmi note 6 pro. Έχω διαπιστώσει μέχρι στιγμής ένα πρόβλημα, σε ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιώ, το sportractive. Είναι πρόγραμμα ημερήσιας εκγύμνασης που μετράει απόσταση υψόμετρο θερμίδες κλπ και με είχε βολέψει πάρα πολύ΄ τα τελευταία 3 χρόνια που το χρησιμοποιώ. Δυστυχώς με το 10άρι έχει πρόβλημα με το σήμα του GPS. Το χάνει διαρκώς αν το βάλω στη τσέπη μου αλλά ακόμη και στο χέρι αν το κρατάω. Στην αρχή φοβήθηκα ότι έχει θέμα η κεραία του GPS του κινητού αλλά ελέγχοντας το με κάποιες εφαρμογές, αλλά και με άλλα προγράμματα εκγύμνασης, λειτουργεί άριστα και  κατέληξα ότι φταίει το πρόγραμμα. Το οποίο για να λειτουργήσει σωστά, λέει είναι η αλήθεια , να γίνουν μια σειρά ρυθμίσεων , μόνο που είναι αρκετά παλιές, και δεν ανταποκρίνονται στο νέο luncher  που φοράει το κινητό . Καμιά βοήθεια ?

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως να γρινιαξω και λιγο για την καμερα εγω δεν ειμαι ικανοποιημενος.Βλεποντας την φωτο στην οθονη του κινητου ολα σουπερ τα χρωματα ζωντανα και τελεια και μολις την περασω στο λαπτοπ τα χρωματα φαινονται ξεθωριασμενα και ψυχρά.Καμμια σχεση με τη εικονα που εβλεπα στην οθονη του κινητου.Το δοκιμασα και στη Smart tv,εκει τα πραγματα βελτιωθηκαν λιγο,αλλά και παλι δεν εφταναν την φωτογραφια οπως φαινεται στην οθονη του κινητου.....Προερχόμενος απο Χ3 nfc,οτι χρωματικη αποδοση ειχαν στην οθονη του,το ιδιο επαιρνα και στο λαπτοπ ή στην TV....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, maskaras said:

Έχω βάλει το Nova. Πως θα μπορούσα σε μια από τις αρχικές οθόνες του να κάνω μια συντόμευσης του πιστοποιητικου εμβολιασμού, χωρίς να χρειάζεται να το ψάχνω κάθε φορά στην μνήμη ή σε φακέλους; 

Κάνε screenshot το QR code του πιστοποιητικού και μετα δημιουργία σημείωσης με τη φωτογραφία και προσθήκη συντ'ομευσης στην αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikaki71 said:

Παντως να γρινιαξω και λιγο για την καμερα εγω δεν ειμαι ικανοποιημενος.Βλεποντας την φωτο στην οθονη του κινητου ολα σουπερ τα χρωματα ζωντανα και τελεια και μολις την περασω στο λαπτοπ τα χρωματα φαινονται ξεθωριασμενα και ψυχρά.Καμμια σχεση με τη εικονα που εβλεπα στην οθονη του κινητου.Το δοκιμασα και στη Smart tv,εκει τα πραγματα βελτιωθηκαν λιγο,αλλά και παλι δεν εφταναν την φωτογραφια οπως φαινεται στην οθονη του κινητου.....Προερχόμενος απο Χ3 nfc,οτι χρωματικη αποδοση ειχαν στην οθονη του,το ιδιο επαιρνα και στο λαπτοπ ή στην TV....

Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως η τεχνολογία προχωράει. Οι παλιότερες οθόνες ή δεν μπορούν να παίξουν τις φωτογραφίες του κινητού ή θέλουν ρύθμιση. 

Οι φωτογραφίες του 10 απλού που έχω είναι απλά καταπληκτικές, και σε καινούρια τηλεόραση που έχω (μοντέλο 2 ετών) παίζουν άψογα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nikaki71 said:

Παντως να γρινιαξω και λιγο για την καμερα εγω δεν ειμαι ικανοποιημενος.Βλεποντας την φωτο στην οθονη του κινητου ολα σουπερ τα χρωματα ζωντανα και τελεια και μολις την περασω στο λαπτοπ τα χρωματα φαινονται ξεθωριασμενα και ψυχρά.Καμμια σχεση με τη εικονα που εβλεπα στην οθονη του κινητου.Το δοκιμασα και στη Smart tv,εκει τα πραγματα βελτιωθηκαν λιγο,αλλά και παλι δεν εφταναν την φωτογραφια οπως φαινεται στην οθονη του κινητου.....Προερχόμενος απο Χ3 nfc,οτι χρωματικη αποδοση ειχαν στην οθονη του,το ιδιο επαιρνα και στο λαπτοπ ή στην TV....

Μην ξεχνάς πως έχεις Amoled οθόνη. Αν έχεις και ρύθμιση για πιο ζωηρά, ζωντανά χρώματα στο κινητό, τότε βλέπεις αυτή τη διαφορά. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...