Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ώρες πριν, fotios81 said:

Θα φτιάξουν τελικά και το AOD;

H απαντηση ειναι 4 ποστ πριν....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Είχα πρόβλημα με την αδράνεια κινητού το βράδυ να μου τρώει 15%,κ γενικά από όλο το κινητό το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν η μπαταρία.Χωρις να έχει πρόβλημα κάποιος άλλος.

Μέσα σε δύο μήνες, που το έχω, έψαξα τα πάντα...

Είχα πατήσει 7 φορές το miui, έγινα προγραμματιστής, για να παίξω με το aod κ τις ρυθμίσεις του κινητού. μόλις το απενεργοποίησα, έστρωσε η κατανάλωση μπαταρίας σε ώρες, όλο το βράδυ κατανάλωσε στην αδράνεια 3%....

Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα τελευταια το κινητο οταν πχ το αφηνω το βραδυ και πεφτω για υπνο οταν ξυπναω το πρωι ειναι κλειστο το wifi ! ειναι καποια ρυθμιση αυτο που δεν την εχω παρει πρεφα ?  αλλιως να το κοιταξω αν το κανει καποια εφαρμογη ..

Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2021 at 8:45 ΠΜ, nikaki71 said:

H απαντηση ειναι 4 ποστ πριν....

Όσα βίντεο είδα από Ινδία με την 12.5.8 δεν λένε πουθενά ότι φιαχνει το aod

Η εφαρμογή xiaomimiudownloader που κατεβάζω τις ενημερώσεις και ειναι κάτι σαν επίσημη αναφέρει ότι δεν θα πάρουμε ούτε android 12 ούτε miu 13.γνωριζει κάποιος κάτι? 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, συγγενής έχει το εξής "θέμα" με Redmi Note 10 Pro.
Έχει 2 κάρτες, Cosmote, Wind.
Όταν μιλάει στον ένα αριθμό π.χ. Cosmote και τον πάρει κάποιος στον άλλο π.χ. Wind, δεν έχει αυτός κάποια ειδοποίηση πως τον καλεί κάποιος (για να το σηκώσει π.χ. να του πει "μιλάω σε παίρνω σε λίγο").
Και αυτός που τον παίρνει τηλέφωνο απλά ακούει το κλασικό γρήγορο του-τουτ σα να μιλάει ή να το έχει κλειστό κάτι.
Είναι γνωστό σαν συμπεριφορά αυτό στο κινητό;
Υπάρχει κάποια ρύθμιση σε κάποιο μενού στο κινητό που να το ρυθμίζει/αλλάζει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά που είναι dual standby (δηλαδή σχεδόν όλα τα δίκαρτα) μπορεί να είναι σε χρήση μόνο η μία γραμμή κάθε φορά. Από την στιγμή που θα απαντήσεις, η άλλη βγαίνει εκτός δικτύου, εκτός εάν έχει WiFi calling ενεργοποιημένο και είσαι συνδεδεμένος μέσω δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά που είναι dual standby (δηλαδή σχεδόν όλα τα δίκαρτα) μπορεί να είναι σε χρήση μόνο η μία γραμμή κάθε φορά. Από την στιγμή που θα απαντήσεις, η άλλη βγαίνει εκτός δικτύου, εκτός εάν έχει WiFi calling ενεργοποιημένο και είσαι συνδεδεμένος μέσω δεδομένων.
Δεν ξέρω για άλλες εταιρείες αλλά σε samsung έχει λειτουργία dual sim always on και μπορείς να δέχεσαι κλήσεις και στις 2 γραμμές.

2577a65bcc9c1fdfab1f0f657c858718.jpg

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
29 minutes ago, siberiantiger said:

Δεν ξέρω για άλλες εταιρείες αλλά σε samsung έχει λειτουργία dual sim always on και μπορείς να δέχεσαι κλήσεις και στις 2 γραμμές.

Και αυτό dual stand by είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2021 at 11:16 ΠΜ, whoo1976 said:

Όσα βίντεο είδα από Ινδία με την 12.5.8 δεν λένε πουθενά ότι φιαχνει το aod

Η εφαρμογή xiaomimiudownloader που κατεβάζω τις ενημερώσεις και ειναι κάτι σαν επίσημη αναφέρει ότι δεν θα πάρουμε ούτε android 12 ούτε miu 13.γνωριζει κάποιος κάτι? 

Κι εγω εχω αγανακτησει. Περιμενουμε την 12.5.8 να φτιαχτει το proximity sensor και εχει βγει μονον η RKFMIXM. Και φυσικα το δικο μας ειναι RKFEUXM οποτε δε δεχεται την RKFMIXM... Υπαρχει τροπος να την περασουμε χωρις twrp?

Edited by qspock
Link to comment
Share on other sites

εδώ κ κάτι μέρες το 10 pro μου κάνει κάτι κουλά.ανεβαζει φωνή μόνο του,αλλάζει ήχο κλήσης κλπ κλπ.ειμαι για επαναφορά;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
17 ώρες πριν, fotios81 said:

εδώ κ κάτι μέρες το 10 pro μου κάνει κάτι κουλά.ανεβαζει φωνή μόνο του,αλλάζει ήχο κλήσης κλπ κλπ.ειμαι για επαναφορά;

Αν δεν μπορείς να περιμένεις κάποια μελλοντική αναβάθμιση… φοβάμαι πως ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο Nova ποτε επιτελους θα δουλεψει στο κινητο μας? η τελος παντων καταφερε κανεις να τον κανει να δουλεψει σωστα ? 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό εδώ και 2 μήνες, άψογο κτλ κτλ. Του έχω θήκη nilkin με συρταρακι που κλείνει τις κάμερες. Προστατευτικό τζαμακι δε του εδώ βάλει. Εσείς τι λέτε; Να βάλω η να το αφήσω ως έχει; Αν του βάλω έχετε να μου προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, manosn2 said:

Παιδιά έχω το κινητό εδώ και 2 μήνες, άψογο κτλ κτλ. Του έχω θήκη nilkin με συρταρακι που κλείνει τις κάμερες. Προστατευτικό τζαμακι δε του εδώ βάλει. Εσείς τι λέτε; Να βάλω η να το αφήσω ως έχει; Αν του βάλω έχετε να μου προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο;

Προσωπικά πάντα το προτείνω ένα καλό tempered glass. Έχω δει πολλά τέτοια να σώζουν τις οθόνες των συσκευών. Spigen, ESR κτλ, είναι καλές εταιρείες με αξιόλογα προϊόντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, freddaras said:

Παιδια ο Nova ποτε επιτελους θα δουλεψει στο κινητο μας? η τελος παντων καταφερε κανεις να τον κανει να δουλεψει σωστα ? 

Τίποτα φίλε μου ακόμη. Είμαι premium στο Nova και δεν δουλεύει σωστά, ιδίως τα gestures

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, diamantis_69 said:

Τίποτα φίλε μου ακόμη. Είμαι premium στο Nova και δεν δουλεύει σωστά, ιδίως τα gestures

φιλε το εβαλα και εγω να το δοκιμασω σημερα και εγινε το ελα να δεις στο κινητο ! και τα gestures δεν δουλευαν και οι ανοιχτες εφαρμογες δεν εκλειναν σε μια φαση γενικα εγινε το ελα να δεις ! δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινει αυτο ! σε κανενα αλλο κινητο δεν ειχα ποτε θεμα με το Nova (σε ολα τα αλλα ειμαι φουλ ευχαριστημενος με το κινητο ) 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, athanaso77 said:

Προσωπικά πάντα το προτείνω ένα καλό tempered glass. Έχω δει πολλά τέτοια να σώζουν τις οθόνες των συσκευών. Spigen, ESR κτλ, είναι καλές εταιρείες με αξιόλογα προϊόντα.

Θα σου προτείνω και εγώ ένα επώνυμο tempered glass. Spiegen και Nilkin είναι ότι καλύτερο. Δεν μαζεύει δαχτυλιές, έχει πολύ καλή προστασία της οθόνης και δεν επηρεάζει καθόλου τη λειτουργία της.

Απάντηση στο post του manosn2.

 

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, freddaras said:

φιλε το εβαλα και εγω να το δοκιμασω σημερα και εγινε το ελα να δεις στο κινητο ! και τα gestures δεν δουλευαν και οι ανοιχτες εφαρμογες δεν εκλειναν σε μια φαση γενικα εγινε το ελα να δεις ! δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινει αυτο ! σε κανενα αλλο κινητο δεν ειχα ποτε θεμα με το Nova (σε ολα τα αλλα ειμαι φουλ ευχαριστημενος με το κινητο ) 

Στο 8pro που είχαν πριν, όλα δούλευαν ρολόι. Σε αυτό όλο και κάτι παρουσιάζεται, όχι μόνο με τον Nova, αλλά και με άλλες εφαρμογές και συσκευές

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, diamantis_69 said:

Στο 8pro που είχαν πριν, όλα δούλευαν ρολόι. Σε αυτό όλο και κάτι παρουσιάζεται, όχι μόνο με τον Nova, αλλά και με άλλες εφαρμογές και συσκευές

Δεν φταινε οι συσκευες που δεν δουλευουν τα gestures,οι εκδοσεις των εφαρμογων φταινε που δεν ειναι πληρως συμβατες και προκαλουν δυσλειτουργιες

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nikaki71 said:

Δεν φταινε οι συσκευες που δεν δουλευουν τα gestures,οι εκδοσεις των εφαρμογων φταινε που δεν ειναι πληρως συμβατες και προκαλουν δυσλειτουργιες

Ναι, αλλά ο Nova έχει πάρει δυο ενημερώσεις από τότε που βγήκε το 10pro και ακόμα υπάρχουν προβλήματα..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2021 at 12:19 ΠΜ, qspock said:

Κι εγω εχω αγανακτησει. Περιμενουμε την 12.5.8 να φτιαχτει το proximity sensor και εχει βγει μονον η RKFMIXM. Και φυσικα το δικο μας ειναι RKFEUXM οποτε δε δεχεται την RKFMIXM... Υπαρχει τροπος να την περασουμε χωρις twrp?

Ναι, κάνεις unlock bootloader, κατεβασμα zip, πέρασμα κ μετά αν θέλεις πάλι lock bootloader. από τον 1ο μήνα που το πήρα εγώ (redmi note 10) του τρέχω την ρομ Ινδονησίας καθώς είναι η μοναδική που υποστηρίζει κανονικά ακόμα την εγγραφή κλήσης στην προεγκατεστημένη εφαρμογή κλήσεων.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μπορεί κάποιος να βοηθήσει σε Note 10 Pro που εχω πάρει στην σύζυγο ενώ σβήνει τα παιχνίδια που εμφανίζονται στο φάκελο παιχνίδια την άλλη μερα ξανα εμφανίζονται, υπάρχει κάποια ρύθμιση?? και μια ερώτηση με πλήρες φόρτιση και κλειστά δεδομένα και wifi μεσα σε έξι ώρες να εχει πέσει η μπαταρία 6% σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bert68 said:
Quote

Καλησπέρα σε όλους, μπορεί κάποιος να βοηθήσει σε Note 10 Pro που εχω πάρει στην σύζυγο ενώ σβήνει τα παιχνίδια που εμφανίζονται στο φάκελο παιχνίδια την άλλη μερα ξανα εμφανίζονται, υπάρχει κάποια ρύθμιση??

Αν σβήνει τα παιχνίδια από τον φάκελο απλά, δεν σημαίνει πως τα κάνει uninstall... Απλά σβήνει τα shortcuts. Πρέπει να πας από τα setings, applications και από εκεί να κάνεις αποεγκατάσταση τα παιχνίδια.

Quote

και μια ερώτηση με πλήρες φόρτιση και κλειστά δεδομένα και wifi μεσα σε έξι ώρες να εχει πέσει η μπαταρία 6% σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αν μιλάς για 6 μονάδες, δηλαδή, πχ, από το 70% στο 64%, ναι είναι νορμάλ. Αν όμως η μπαταρία πέφτει από το 100% στο 6%, τότε υπάρχει πρόβλημα. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, harrisxan said:

 

δεν είναι ανεβασμένα τα παιχνίδια είναι τα προτεινόμενα που ναι μεν τα σβήνει αλλά πάλι την άλλη μερα εμφανίζονται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...