Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
11 minutes ago, nikaki71 said:

Δεν κανει ghosting αν βάλουμε glass στο φακο;

 

Στη συγκεκριμένη δε γνωρίζω, αλλά επειδή εγώ βάζω σε όλες τις συσκευές μου, παρατηρώ διαφορετική συμπεριφορά ανά συσκευή και έχει να κάνει με τη διάταξη του φακού, το πάχος και την ποιότητα του τζαμιού κτλ. Ίσως δεν είναι για κάποιον ο οποίος θέλει το απόλυτο από την κάμερα και ασχολείται πολύ με το φωτογραφικό κομμάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass με προβληματίζει και εμενα λογο παχους. Θα δω μηπως βρω κάτι τύπου μεμβρανη. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 hours ago, andipas said:

Το tempered glass με προβληματίζει και εμενα λογο παχους. Θα δω μηπως βρω κάτι τύπου μεμβρανη. 

Χειρότερο είναι να μπει πλαστική μεμβράνη. Ένα καλής ποιότητας tempered glass επηρεάζει λιγότερο την απόδοση της κάμερας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς να μου πει πως μπορώ να απενεργοποιήσω τους ήχους της σύνδεσης και αποσύνδεσης του φορτιστή;

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CyberDEL said:

Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς να μου πει πως μπορώ να απενεργοποιήσω τους ήχους της σύνδεσης και αποσύνδεσης του φορτιστή;

Nομιζω ειναι ο μονος ηχος που δεν απενεργοποιειται...Μονο αν μπεις και πειραξεις τα αρχεια ηχου συστηματος,πραγμα που δεν συνιστω

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλήσατε προηγούμενα για tempered glass για την οθόνη.

Έχω βάλει ένα glass, αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος αφού συνέχεια γεμίζει δαχτυλιές. Αυτό έχει να κάνει με την ποιότητα του glass;;  Υπάρχει δηλαδή κάποια μάρκα glass που δεν είναι τόσο ευαίσθητη ή όποια και να βάλεις είναι το ίδιο;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Green_Dragon said:

Μιας και μιλήσατε προηγούμενα για tempered glass για την οθόνη.

Έχω βάλει ένα glass, αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος αφού συνέχεια γεμίζει δαχτυλιές. Αυτό έχει να κάνει με την ποιότητα του glass;;  Υπάρχει δηλαδή κάποια μάρκα glass που δεν είναι τόσο ευαίσθητη ή όποια και να βάλεις είναι το ίδιο;

Φυσικα και παιζουν ρολο τα τζαμάκια.Καλο θα ηταν να προτιμουνται καλες μαρκες πχ Nilkin,που ελαχιστοποιουν το φαινομενο των δαχτυλιων και εχουν καλυτερη αποκριση απο καποια άλλα φτηνιάρικα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikaki71 said:

Φυσικα και παιζουν ρολο τα τζαμάκια.Καλο θα ηταν να προτιμουνται καλες μαρκες πχ Nilkin,που ελαχιστοποιουν το φαινομενο των δαχτυλιων και εχουν καλυτερη αποκριση απο καποια άλλα φτηνιάρικα....

Στην περιοχή που βρίσκομαι δεν βρίσκω Nilkin. Βρίσκω όμως spiegen και mocolo που έχουν επίστρωση oleophobic. Από ότι έχω καταλάβει σε αυτό το χαρακτηριστικό οφείλεται η προστασία από δαχτυλιές.

Θα έπαιρνες κάποιο από αυτά;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
55 minutes ago, Green_Dragon said:

Στην περιοχή που βρίσκομαι δεν βρίσκω Nilkin. Βρίσκω όμως spiegen και mocolo που έχουν επίστρωση oleophobic. Από ότι έχω καταλάβει σε αυτό το χαρακτηριστικό οφείλεται η προστασία από δαχτυλιές.

Θα έπαιρνες κάποιο από αυτά;

Φυσικά, και αυτά επώνυμα είναι και δε θα σε απογοητεύσουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Green_Dragon said:

Μιας και μιλήσατε προηγούμενα για tempered glass για την οθόνη.

Έχω βάλει ένα glass, αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος αφού συνέχεια γεμίζει δαχτυλιές. Αυτό έχει να κάνει με την ποιότητα του glass;;  Υπάρχει δηλαδή κάποια μάρκα glass που δεν είναι τόσο ευαίσθητη ή όποια και να βάλεις είναι το ίδιο;

Κι εγώ έχω αυτό το πρόβλημα με τις δαχτυλιές…

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, D_G said:

Κι εγώ έχω αυτό το πρόβλημα με τις δαχτυλιές…

Πέταξα σήμερα το no name tempered glass που είχα και γέμιζε δακτυλιές ( δεν ήταν και φθηνό, 6 ευρώ το είχα πληρώσει).

Έβαλα ένα της Spiegen που βρήκα στα 7.90 και είναι η μέρα με τη νύχτα η διαφορά τους. Ούτε δαχτυλιές πια, ούτε λεκέδες. Πεντακάθαρο, σαν αχρησιμοποίητο. Απλά τέλειο! 

Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2021 at 10:26 ΠΜ, CyberDEL said:

Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς να μου πει πως μπορώ να απενεργοποιήσω τους ήχους της σύνδεσης και αποσύνδεσης του φορτιστή;

Γίνεται κι από το volume up-down στο πλάι. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήση για το βαημπερ. Οταν στελνω ενα βίντεο η μου στελνουνε οσο το φορτώνει κανει ενα ηχο τον οποίο δεν μπορώ να βρω πουθενα να απενεργοποιησω και ειναι και το μονο κινητό που μου το κανει... 

Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2021 at 10:26 ΠΜ, CyberDEL said:

Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς να μου πει πως μπορώ να απενεργοποιήσω τους ήχους της σύνδεσης και αποσύνδεσης του φορτιστή;

Στους ηχους κάτω κάτω λέει πρόσθετες ρυθμίσεις από εκεί απενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

επισης βρε παιδες γιατι ενωσατε τα θεματα ? μεγαλη ζαλουρα για μενα ετσι ! ειναι διαφορετικα κινητα δεν ειναι το ιδιο 

 

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, με χωριστό θέμα για το 10 Pro ήταν προτιμότερο, μάλλον το πήρε η μπάλα κατά την αναβάθμιση, λόγω τίτλου.
Πάντως σχεδόν όλη η συζήτηση το 10 Pro αφορά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Στα πλαίσια της αναβάθμισης γίνεται μια προσπάθεια απο πολλούς να μαζευτεί αρκετά το forum , είτε απο άχρηστα threads που δεν είχαν λόγο υπάρξης, είτε απο άσχετα posts,είτε συγχωνεύσεις threads με κάποια άλλα.

Στο παρών thread έγινε συγχώνευση με τα υπόλοιπα μοντέλα μιας και όπως ορθά έγραψε ο @minastτο μεγαλύτερο ποσοστό ήταν για το 10 pro και ελάχιστα για τα υπόλοιπα μοντέλα!

Για οτιδήποτε χρειαστείτε είτε απορίες, είτε προτάσεις για κάτι νέο, στείλτε μου Pm ώστε να το φτιάχνουμε παρέα!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είχα να πάρω καιρό μηνύματα στο email μου για νέες απαντήσεις, μετά την αναβάθμιση και τυχαία σήμερα κάνοντας search, μιας και στα Subscriptions δεν υπήρχε για καιρό κάτι, μπήκα εδώ και βλέπω ότι συγχωνεύθηκαν τα θέματα του RedmiNote 10 Pro.

Ευτυχώς που έκανα αυτή την κίνηση, γιατί δεν θα παρακολουθούσα το θέμα

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, diamantis_69 said:

Καλημέρα.

Είχα να πάρω καιρό μηνύματα στο email μου για νέες απαντήσεις, μετά την αναβάθμιση και τυχαία σήμερα κάνοντας search, μιας και στα Subscriptions δεν υπήρχε για καιρό κάτι, μπήκα εδώ και βλέπω ότι συγχωνεύθηκαν τα θέματα του RedmiNote 10 Pro.

Ευτυχώς που έκανα αυτή την κίνηση, γιατί δεν θα παρακολουθούσα το θέμα

ομοιοπαθής!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / PRO / PRO MAX

Συχνά όταν το τηλέφωνο είναι με σβηστή οθόνη σε αδράνεια, ανάβει στιγμιαία η οθόνη σαν να γίνεται κάποιας διεργασία. Το έχει παρατηρήσει κάποιος και που μπορεί να οφείλεται; 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, maskaras said:

Συχνά όταν το τηλέφωνο είναι με σβηστή οθόνη σε αδράνεια, ανάβει στιγμιαία η οθόνη σαν να γίνεται κάποιας διεργασία. Το έχει παρατηρήσει κάποιος και που μπορεί να οφείλεται; 

Καποια εφαρμογη στο κάνει ,που εχεις εγκαταστησει προσφατα .Τσεκαρε τες μια μια

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε η εφαρμογή για τις κλήσεις από την Xiaomi.... θυμίζει, την παλιά εφαρμογή,προ τριών ετών, διορθώθηκαν τα προβλήματα με το μαύρισμα της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιούσα τον αργό φορτιστή του Redme 8 αντί του ταχυφορτιστή που δίνουν με την συσκευή, θα έκανα καλό στην μπαταρία του;

Link to comment
Share on other sites

http://www.ermis.gov.gr/portal/page/portal/ermis/

33 minutes ago, D_G said:

Αν χρησιμοποιούσα τον αργό φορτιστή του Redme 8 αντί του ταχυφορτιστή που δίνουν με την συσκευή, θα έκανα καλό στην μπαταρία του;

Σε βάθος χρόνου θα έβλεπες λίγο καλύτερη απόδοση της μπαταρίας, αλλά δεν είναι σημαντική η διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...