Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα μετά την αναβάθμιση σε 12.5.3 δε λειτουργεί το αποτύπωμά κ η αναγνώρισή προσώπου μπορεί να βοηθήσει κανείς

Εχεις nova;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις nova;
Δουλεύει ο nova στο κινητό μας;

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι τον nova έχω υπάρχει σωτηρία??
Νομίζω μέχρι τώρα δεν δούλευαν τα gestures με το nova.. Για να το τσεκάρω πάλι
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα μόλις τώρα κ όντως έτσι είναι έχεις δίκιο ο nova φταίει το θέμα είναι όμως πριν την αναβάθμιση δούλευε κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Σε κανέναν άλλον launcher πλην του προεγκατεστημενου δεν δουλεύουν, δυστυχώς, τα gestures.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα μόλις τώρα κ όντως έτσι είναι έχεις δίκιο ο nova φταίει το θέμα είναι όμως πριν την αναβάθμιση δούλευε κανονικά

Λοιπόν άκου να δεις τι ανακάλυψα, πρίν την αναβάθμιση όντως δούλευε κανονικά... Όλα τα προκαλεί το 2 ταπ που κλείνει την οθόνη μεσα από τις χειρονομίες του Nova(φαντάζομαι θα το έχεις κάνει και εσύ) Τρελλό έτσι; Σε κάποια φάση έκλεισα το τηλ. από το on-off κουμπί και ανακάλυψα ότι δουλεύει κανονικά και το δακτυλικό και η αναγνώριση προσώπου!!! Λοιπόν βγάλε τον νόβα από διαχειριστή και όταν πας στις χειρονομίες και στο 2 ταπ και διαλέξεις να κλείνει την οθόνη έχει και μία δεύτερη επιλογή μέσω προσβασιμότητας, δίνεις τα δικαιώματα στον nova και είσαι ΟΚ :D:D:D:D

Οσο γιά τις χειρονομίες υπάρχει στο play store το FNG που κάνει τα πάντα, ότι μπορείς να φανταστείς...απίθανη εφαρμογή πολύ μα πολύ ανώτερη από της μαμάς, και ξεμπέρδεψες. Το μόνο bug που μου κάνει εμένα που έχω το mi 9 lite είναι ότι σε κάθε επανεκκίνηση μου εμφανίζει τα 3 κουμπιά πλοήγησης και πρέπει να μπώ στις ρυθμίσεις να επιλέξω τις χειρονομίες, αλλά μικρό το κακό!!

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άκου να δεις τι ανακάλυψα, πρίν την αναβάθμιση όντως δούλευε κανονικά... Όλα τα προκαλεί το 2 ταπ που κλείνει την οθόνη μεσα από τις χειρονομίες του Nova(φαντάζομαι θα το έχεις κάνει και εσύ) Τρελλό έτσι; Σε κάποια φάση έκλεισα το τηλ. από το on-off κουμπί και ανακάλυψα ότι δουλεύει κανονικά και το δακτυλικό και η αναγνώριση προσώπου!!! Λοιπόν βγάλε τον νόβα από διαχειριστή και όταν πας στις χειρονομίες και στο 2 ταπ και διαλέξεις να κλείνει την οθόνη έχει και μία δεύτερη επιλογή μέσω προσβασιμότητας, δίνεις τα δικαιώματα στον nova και είσαι ΟΚ :D:D:D:D

Οσο γιά τις χειρονομίες υπάρχει στο play store το FNG που κάνει τα πάντα, ότι μπορείς να φανταστείς...απίθανη εφαρμογή πολύ μα πολύ ανώτερη από της μαμάς, και ξεμπέρδεψες. Το μόνο bug που μου κάνει εμένα που έχω το mi 9 lite είναι ότι σε κάθε επανεκκίνηση μου εμφανίζει τα 3 κουμπιά πλοήγησης και πρέπει να μπώ στις ρυθμίσεις να επιλέξω τις χειρονομίες, αλλά μικρό το κακό!!

Φίλε μου, το Fng δουλεύει εντελώς σωστά με nova;

Πέρα από το θέμα με τα κουμπιά μετά την επανεκκίνηση, που δεν είναι και τόσο σοβαρό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@geotzia σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον αδερφέ Αλλά δε μπορώ να κάνω αυτά πού λες γιατί έχω τον free Nova σημασία έχει ότι δε φταίει το Κινητό όσο για τον launcer όλο κ κάτι θα βρεθεί στην ανάγκη μενω με τον μανισιο :)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το Fng δουλεύει εντελώς σωστά με nova;

Πέρα από το θέμα με τα κουμπιά μετά την επανεκκίνηση, που δεν είναι και τόσο σοβαρό.

 

Δουλεύει αψογα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@geotzia σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον αδερφέ Αλλά δε μπορώ να κάνω αυτά πού λες γιατί έχω τον free Nova σημασία έχει ότι δε φταίει το Κινητό όσο για τον launcer όλο κ κάτι θα βρεθεί στην ανάγκη μενω με τον μανισιο :)

Έλεγα οτι θα ητσν το ίδιο... Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αλλού ήταν το πρόβλημα στο screen off πού το είχα να μη πατάω το power συνέχεια

Τώρα το κλείνω από το power κ δουλεύει μία χαρά κ το αποτύπωμά κ η αναγνώρισή προσώπου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αλλού ήταν το πρόβλημα στο screen off πού το είχα να μη πατάω το power συνέχεια

Τώρα το κλείνω από το power κ δουλεύει μία χαρά κ το αποτύπωμά κ η αναγνώρισή προσώπου

Αυτό είπα και εγώ πιό πάνω...αν το ψάξεις και βρείς μία εφαρμογή για να κλείνει την οθόνη αλλά χωρίς να απαιτεί δικαιώματα διαχειριστή αλλά μόνο προσβασιμότητας (πιθανό να υπάρχει τέτοια) θα κάνεις δουλειά. Πχ με το fng που είναι γιά χειρονομίες μπορεί με κάποια χειρονομία δηλ. τράβηγμα προς τα κάτω να σβήνει την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με τα xiaomi δεν είχα ποτέ λειτουργικά προβλήματα,ο καθένας έχει βέβαια τις ανάγκες του,αφού ήχος,κάμερα,οθόνη και μπαταρία είναι για μένα σε υψηλό επίπεδο, λειτουργεί και η ηχογράφηση είμαι καλυμμένος σε όλα....χωριά που το ξυπνητήρι βαράει και με κλειστό κινητό,πολύ χρήσιμο και αυτό μιας και το κλείνω τα βράδια

 

Εμενα δεν ανοιγει για το ξυπνητηρι!! Με τη μανιασια ρομ.

Ποια εκδοση φορας φιλε μου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα δεν ανοιγει για το ξυπνητηρι!! Με τη μανιασια ρομ.

Ποια εκδοση φορας φιλε μου?

 

EDIT: Τελικα θελει τουλαχιστον 10 λεπτα πριν να το κλεισεις, το εχει και στις εξτρα ρυθμισεις, μπορεις να το κανεις να μη χτυπαει κιολας, οχι οτι χρειαζεται... λολ

 

Επειδη δεν εχω κανενα προβλημα με το proximity sensor, φοβαμαι να κανω update.

Eχω την 12.0.10, τι θα κερδισω αν αναβαθμισω?

Καμια καλη θηκη - πορτοφολι?

Edited by qspock
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν ανοιγει για το ξυπνητηρι!! Με τη μανιασια ρομ.

Ποια εκδοση φορας φιλε μου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

EDIT: Τελικα θελει τουλαχιστον 10 λεπτα πριν να το κλεισεις, το εχει και στις εξτρα ρυθμισεις, μπορεις να το κανεις να μη χτυπαει κιολας, οχι οτι χρειαζεται... λολ

 

Επειδη δεν εχω κανενα προβλημα με το proximity sensor, φοβαμαι να κανω update.

Eχω την 12.0.10, τι θα κερδισω αν αναβαθμισω?

Καμια καλη θηκη - πορτοφολι?

 

 

Έχω την 12.5.3 και όλα λειτουργούν ρολόι,και το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό....

Ένα bug που έχω δει και στις προηγούμενες εκδόσεις είναι ότι στο άσχετο μου απενεργοποιεί την αυτόματη φωτεινότητα και την ενεργοποιω μόνος μου....ενώ την έχω on,την βγάζει off ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου, λεω να το δουλεψω λιγο να δω πως παει με το proximity sensor κυριως, το οποιο δε μου βγαζει κανενα απολυτως προβλημα σε αντιθεση με πολλα παραπονα για αυτο... και μετα να παω σε αναβαθμιση.

Το ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο, οπως και η απενεργοποιηση και ενεργοποιηση της συσκευης απο κλειστο ηταν βασικη προυποθεση αγορας για μενα, με βοηθησες πολυ με την πληροφορια!

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση 12.5.3

Καλύτερη μπαταρία.

Πριν ενεργοποιούσα τοποθεσία, έμπαινε κ το bluetuth, τώρα διορθώθηκε αυτό.

Δεν έχω πρόβλημα με τις ρυθμίσεις φωτεινότητας, όπως ανάφερθηκε πιο πάνω.οτι του δίνω, μένει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Αν υποθέσουμε ότι έχουμε το τηλέφωνο αγορασμένο από μεγάλη αλυσίδα πχ πλαίσιο και όχι από σκρουτζ και εχει πρόβλημα με τον proximity sensor τι κάνουμε; το αναγνωρίζει η αντιπροσωπεία; το πάμε πίσω και μας στέλνουν άλλο; ή θα πρέπει να περιμένουμε να διορθωθεί το πρόβλημα με κάποιο updeit;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στην infoquest και μου είπαν ότι οι συσκευές από πλαίσιο καλύπτονται από εγγύηση.

Οποτε έδωσα παραγγελία. Ελπίζω να μη το μετάνιωσω :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στην infoquest και μου είπαν ότι οι συσκευές από πλαίσιο καλύπτονται από εγγύηση.

Οποτε έδωσα παραγγελία. Ελπίζω να μη το μετάνιωσω :)

Από όπου και να το πάρεις έχεις εγγύηση.Απο σκρουτζομαγαζα έχεις έναν χρόνο δικιά τους εγγύηση και από τις μεγάλες αλυσίδες έχεις δύο χρόνια επίσημη εγγύηση,οπότε είσαι καλυμμένος.
Link to comment
Share on other sites

Απλά νομίζω (χωρίς να την έχω δοκιμάσει ποτέ) ότι η εγγύηση της infoquest είναι καλύτερη. Οπότε νιώθεις πιο σίγουρος αν απευθυνθείς στην infoquest αν ποτέ χρειαστεί.
Link to comment
Share on other sites

Απλά νομίζω (χωρίς να την έχω δοκιμάσει ποτέ) ότι η εγγύηση της infoquest είναι καλύτερη. Οπότε νιώθεις πιο σίγουρος αν απευθυνθείς στην infoquest αν ποτέ χρειαστεί.

Πριν από 2 χρόνια είχα αγοράσει το MI 9 Lite από ένα σκρουτζομάγαζο στην Πανεπιστημίου. Μετά από 1 μήνα έκλεισε το μαγαζί. Ευτυχώς όσο καιρό το κράτησα δεν μου έβγαλε πρόβλημα.

Είναι να μη σου τύχει.

Από τότε αγοράζω μόνο από τα μεγαλύτερα από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...