Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε διάβασα όλες τις σελίδες εδώ μέσα μία μία.

Βλέπω πολλά αρνητικά εδώ μέσα..

Μάλλον θα περιμένω λίγο.

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση που μου έστειλες..

 

Το κινητάκι είναι απροβλημάτιστο. Ότι συζητιούνται εδώ μέσα είναι κυρίως περί εφαρμογών και λογισμικού... Τρίτη εβδομάδα τώρα το δουλεύω ακατάπαυστα στα όριά του, GPS δεδομένα βιντεάκια μόνο παιχνίδια δεν παίζω... Δεν κάνει κιχ... Γενικώς με τα xiaomi δεν είχα προβλήματα.Νοτε 5,Νοτε 7,mi9 lite ...

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγω. Όσα κινητά xiaomi έχουν περάσει από τα χέρια μου ήταν απροβληματιστα. Κάτι χαζοbugs διορθώνονται με ενημερώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το AOD διορθώθηκε οταν απενεργοποιήσα την Βελτιστοποιήση του MIUI. Έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσειςειναι δε μονιμα ενεργοποιημένο.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το AOD διορθώθηκε οταν απενεργοποιήσα την Βελτιστοποιήση του MIUI. Έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσειςειναι δε μονιμα ενεργοποιημένο.

 

Με την απενεργοποίηση της βελτιστοποίησης έφτιαξε και το true phone. Δεν παρατήρησα σήμερα και χθες περίεργα μπουκώματα λειτουργούσε κανονικά. Θα το παρακολουθώ και τα λέμε πάλι

Link to comment
Share on other sites

Με την απενεργοποίηση της βελτιστοποίησης έφτιαξε και το true phone. Δεν παρατήρησα σήμερα και χθες περίεργα μπουκώματα λειτουργούσε κανονικά. Θα το παρακολουθώ και τα λέμε πάλι

Όταν λες "έφτιαξε" τι εννοείς;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και το Cube ACR παραδόξως από το play store σαν ηχογράφηση λειτουργεί κανονικά. Ενώ προειδοποιεί ότι έχει καταργηθεί λόγω νόμου ηχογράφηση κλήσεων πιο κάτω σου λέει τις ρυθμίσεις που πρέπει να γίνουν για να λειτουργεί. Τώρα έχω και τα δύο Πάνω. Θα τα δω τις επόμενες μέρες και το πιο σταθερό θα μείνει ένα τα δύο θα φύγει.
Link to comment
Share on other sites

Και το Cube ACR παραδόξως από το play store σαν ηχογράφηση λειτουργεί κανονικά. Ενώ προειδοποιεί ότι έχει καταργηθεί λόγω νόμου ηχογράφηση κλήσεων πιο κάτω σου λέει τις ρυθμίσεις που πρέπει να γίνουν για να λειτουργεί. Τώρα έχω και τα δύο Πάνω. Θα τα δω τις επόμενες μέρες και το πιο σταθερό θα μείνει ένα τα δύο θα φύγει.

Κι αυτό το είχα κατεβάσει παλιότερα στη δικιά μου συσκευή και δεν είχε έκανε ηχογράφηση. Τι έγινε το έφτιαξαν τώρα; Για πες μας τι ρυθμίσεις θέλει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το AOD διορθώθηκε οταν απενεργοποιήσα την Βελτιστοποιήση του MIUI. Έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσειςειναι δε μονιμα ενεργοποιημένο.

Μήπως θα ήταν εύκολο να μου πεις πως το έκανες; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό το είχα κατεβάσει παλιότερα στη δικιά μου συσκευή και δεν είχε έκανε ηχογράφηση. Τι έγινε το έφτιαξαν τώρα; Για πες μας τι ρυθμίσεις θέλει;

 

Δεν του έκανα κάποιες ρυθμίσεις συγκεκριμένα, εντάξει το προσάρμοσα στα δικά μου δεδομένα αλλά λειτουργούσε από την αρχή καλά αν συνεχίσει να λειτουργεί έτσι για κάνα δυο μέρες το truephone θα το σβήσω. Το έχω να γράφει αυτόματα όλες τις κλήσεις γράφει ακόμη και όταν είναι συνδεδεμένο στο bluetooth του αυτοκινήτου κάτι που δεν κάνει το άλλο πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτή ακρόαση μόνο όμως γραφεί;

 

Το CUBE ACR γράφει κανονικά,και με χωρίς ανοικτή ακρόαση...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλουμε. Να δω αν θα πετύχει στη συσκευή μου. Γιατί όσες κατέβασα τίποτα δεν έκαναν και το παράτησα το ψάξιμο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεύτερη μέρα και το cune acr λειτουργεί κανονικά. Με την απενεργοποίηση της βελτιστοποίησης λειτουργεί και το always on display κανονικά. Έρχονται και οι ειδοποιήσεις. βλέπω μία μικρή κατανάλωση μπαταρίας παραπάνω αλλά χαλάλι. Το true phone το έβγαλα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεύτερη μέρα και το cune acr λειτουργεί κανονικά. Με την απενεργοποίηση της βελτιστοποίησης λειτουργεί και το always on display κανονικά. Έρχονται και οι ειδοποιήσεις. βλέπω μία μικρή κατανάλωση μπαταρίας παραπάνω αλλά χαλάλι. Το true phone το έβγαλα

Εντάξει λόγο smoked έχετε εσείς always on display. Εμένα με ενδιαφέρει η ηχογράφηση κλήσεων. Αλλά θέλει την βελτιστοποίηση MIUI απενεργοποιημένη; Αλλιώς δεν λειτουργεί σωστά ή καθόλου;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει λόγο smoked έχετε εσείς always on display. Εμένα με ενδιαφέρει η ηχογράφηση κλήσεων. Αλλά θέλει την βελτιστοποίηση MIUI απενεργοποιημένη; Αλλιώς δεν λειτουργεί σωστά ή καθόλου

 

Και χωρίς να πειράξει στη βελτιστοποίηση ηχογράφηση λειτουργεί κανονικά. Εγώ που πείραξα για always-on display λειτούργησε ασταμάτητα αλλά κάποιες εφαρμογές όπως η εφαρμογή της Εθνικής Τράπεζας δεν μου λειτουργούσε σωστά. Κατά τύχη την είδα. Για παράδειγμα δεν μπορούσε να μου αποθήκευση pdf στο τηλέφωνο με καμία δύναμη από πληρωμένο λογαριασμό. Μόλις ενεργοποίησα τη βελτιστοποίηση λειτούργησε κανονικά...

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν απενεργοποιηθεί η βελτιστοποίηση miui κάνει κάτι τέτοια χαζά.Στο δικό μου όταν την απενεργοποίησα πρόσεξα ότι δεν μπορούσα να πάρω screensot με τα τρία δάχτυλα που κατεβάζεις στην οθόνη.Κάνει κάτι τέτοια κουλά και μετά αν την ξανά ενεργοποιήσεις ,σου ζητάει πάλι όλες τις άδειες από την αρχή!Κατά τα άλλα εχεις aod μόνιμα με ειδοποιήσεις κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν απενεργοποιηθεί η βελτιστοποίηση miui κάνει κάτι τέτοια χαζά.Στο δικό μου όταν την απενεργοποίησα πρόσεξα ότι δεν μπορούσα να πάρω screensot με τα τρία δάχτυλα που κατεβάζεις στην οθόνη.Κάνει κάτι τέτοια κουλά και μετά αν την ξανά ενεργοποιήσεις ,σου ζητάει πάλι όλες τις άδειες από την αρχή!Κατά τα άλλα εχεις aod μόνιμα με ειδοποιήσεις κανονικά.

Για αυτό πριν από λίγο ενεργοποίησα τη βελτιστοποίηση, ηχογράφηση παίζει κανονικά.... Ας είναι το μόνο που πρέπει να ανεχθώ από την always on display...

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία. Γιατί βαρετό είναι να ξανά δίνεις άδειες σε όλες της εφαρμογές από την αρχή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια η ηχογραφηση κλησης ειδικα με το Cube που ανεφερε ο φιλος πανω δουλευει ΚΑΜΠΑΝΑ ! ακους τον συνομιλητή τερμα δυνατά ! και ας εχουμε google dialer ! σαν τον παλιο καλο καιρο !

δεν ξερω πως η τι εχει γινει αλλα το θεμα μοιαζει πλεον να εχει λυθει οριστικα ! εκτος αν ειναι καποιο "λαθος" απο το τελευταιο update και δεν το πηραν πρεφα ακομη :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια η ηχογραφηση κλησης ειδικα με το Cube που ανεφερε ο φιλος πανω δουλευει ΚΑΜΠΑΝΑ ! ακους τον συνομιλητή τερμα δυνατά ! και ας εχουμε google dialer ! σαν τον παλιο καλο καιρο !

δεν ξερω πως η τι εχει γινει αλλα το θεμα μοιαζει πλεον να εχει λυθει οριστικα ! εκτος αν ειναι καποιο "λαθος" απο το τελευταιο update και δεν το πηραν πρεφα ακομη :lol:

 

Ελπίζω και εγώ να παραμείνει... αλλιώς δεν κάνω update

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω και εγώ να παραμείνει... αλλιώς δεν κάνω update

ναι ηταν ευχαριστη εκπληξη αυτη δεν το περιμενε κανενας :)

Link to comment
Share on other sites

ναι ηταν ευχαριστη εκπληξη αυτη δεν το περιμενε κανενας :)

Εντωμεταξυ αν το έχετε δει βαράει ξυπνητήρι με κλειστό κινητό...ανάβει 7 λεπτά πριν και κτυπαει κανονικά....στο mi9 lite που είχα δεν κτυπούσε...μόνο στα Νοτε5,και 7 που έχω ακομη...

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το cube δουλεύει τέλεια,ακούς την συνομιλία πεντακάθαρα,σαν τον παλιό καλό καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε διάβασα όλες τις σελίδες εδώ μέσα μία μία.

Βλέπω πολλά αρνητικά εδώ μέσα..

Μάλλον θα περιμένω λίγο.

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση που μου έστειλες..

Μια χαρά είναι το κινητό από τα καλύτερα vfm που κυκλοφορούν εκεί έξω. Το ότι κάποιοι αναφέρουν/με προβλήματα δεν σημαίνει ότι αυτά είναι σε κάθε κινητό. Γενικά ότι bug έχουν τα MIUI διορθώνονται γρήγορα με update. Μην το σκέφτεσαι καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το κινητό από τα καλύτερα vfm που κυκλοφορούν εκεί έξω. Το ότι κάποιοι αναφέρουν/με προβλήματα δεν σημαίνει ότι αυτά είναι σε κάθε κινητό. Γενικά ότι bug έχουν τα MIUI διορθώνονται γρήγορα με update. Μην το σκέφτεσαι καθόλου

Καλημέρα.το ότι η AOD δεν εμφανίζεται συνέχεια,και κάποια εφαρμογή δεν παίζει σωστά δεν είναι κριτήριο για να απορριφτει το κινητό.Τα ουσιαστικά,Μπαταρία,Οθόνη,Κάμερα ,Ήχος είναι πολύ ψηλά για την κατηγορία του και για μεγαλύτερες κατηγορίες...αν δεις review με πχ Σαμσουνγκ ακριβότερα ....τα του λογισμικού στρώνουν...

Πρόσφατη εμπειρία με Σαμσουνγκ Α71 φιλου...ψοφιο ηχείο μονοφωνικό,κατώτερη κάμερα,μέχρι και η οθόνη του pro ποιο φωτεινή και ποιοτική,παρόλο του ότι και οι 2 είναι αμολεντ

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...