Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα είναι μια καλή εφαρμογή με πολλές παραμετροποιήσεις,αλλά δεν είναι αξιόπιστη εφαρμογή για ηχογραφήσεις,όπως καμία πλέον.Σκέψου να θέλεις να ηχογραφήσεις κάτι πολύ σημαντικό και όταν πας να το ακούσεις να μην ακούς τίποτα και να το έχεις χάσει επειδή έφαγε κόλλημα,στραβωσε η ήταν αυτή η μία στις τόσες που το κάνει.Κατά τα άλλα μια χαρά dialer είναι.

Ωστόσο την κρατάω,γιατί κάνει αναβαθμίσεις και ίσως γίνει ποιο σταθερή,αλλά και δεν ξέρω κάποια άλλη να λειτουργεί...εκτός αν κάποιος φίλος από εδώ γνωρίζει κάποια άλλη να μας πει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις πήρα το κινητό. Έχω πρόβλημα με το άνοιγμα της οθόνης όταν δέχομαι κλήσεις, η απόκριση του είναι πολύ αργή, η οθόνη ανάβει μετά από 3 χτυπήματα. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή κάποια ιδέα για να το λύσω;; Edited by zizu21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις πήρα το κινητό. Έχω πρόβλημα με το άνοιγμα της οθόνης όταν δέχομαι κλήσεις, η απόκριση του είναι πολύ αργή, η οθόνη ανάβει μετά από 3 χτυπήματα. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή κάποια ιδέα για να το λύσω;;

 

Όντως 3-4 ταπ θέλει να ανοίξει η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Στο παρατσακ ειμουν να το παρω πριν κανα μηνα..παλι καλα που κρατηθηκα και δεν πεταξα τα λεφτα μου με αυτα που διαβαζω εδω μεσα......
Link to comment
Share on other sites

Στο παρατσακ ειμουν να το παρω πριν κανα μηνα..παλι καλα που κρατηθηκα και δεν πεταξα τα λεφτα μου με αυτα που διαβαζω εδω μεσα......

 

Μια χαρά είναι το κινητό.αυτά τα προβληματάκια φτιάχνονται με ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Διάβαζω για εκδόσεις 12.5.3.0 ενώ η δικιά μου είναι ακόμα στην 12.0.16 σταθερή και όταν πατάω για αναβάθμιση μου λέει δεν υπάρχουν αναβάθμισεις. Τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Στο παρατσακ ειμουν να το παρω πριν κανα μηνα..παλι καλα που κρατηθηκα και δεν πεταξα τα λεφτα μου με αυτα που διαβαζω εδω μεσα......

 

Το κινητό είναι πολύ καλό. Καλή μπαταρία πάρα πολύ καλή οθόνη και γρήγορο. Για την τιμή του το κατατάσσω μέσα στα 2 καλύτερα . Ότι λέμε εδώ θα διορθωθούν ή διορθώνονται με ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με την aod δουλεύει μεν αλλά σε 10 δευτερόλεπτα σβήνει τελείως η οθονη, κάποιοι έγραψαν να κάνουμε disable miui optimization από το developer options αλλα με την αναβάθμιση η miui σταμάτησε και αυτό το τρικ. Βρέθηκε κάτι γι' αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Στο παρατσακ ειμουν να το παρω πριν κανα μηνα..παλι καλα που κρατηθηκα και δεν πεταξα τα λεφτα μου με αυτα που διαβαζω εδω μεσα......

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ..σοβαρα μιλαω τα σπαει ..να μην δημιουργούμε εντυπώσεις για το τιποτα ! για για λεφτα του ειναι ΔΥΝΑΜΗ

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια ΕΠΙΒΕΒΑΙΏΝΩ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ το truecaller ΗΧΟΓΡΑΦΕΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ....:)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν έχει παρατήρηση κάποιος. Η λειτουργία ηλιακού φωτός λειτουργεί είτε είναι ενοργοποιημενη είτε απενεργοποιημενη. Συμβαίνει και σε άλλον?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι είναι σούπερ...οθόνη κάμερα ήχος μπαταρία τα σπάει....για να βρεις κάτι τέτοιο στα Σαμσουνγκ πρέπει να σκάσεις 500+ ευρώ και αν τα βρεις.... είμαι Ψαθά Αλεποχώρι, φοβερή καμερα πολλά κόλπα,το διπλό βίντεο πολύ καλό και η φωτεινότητα ντάλα ήλιο και βλέπεις κρύσταλλο...όλα τα άλλα που συζητάμε εδώ μέσα είναι θέματα λογισμικού που ρυθμίζονται
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με την aod δουλεύει μεν αλλά σε 10 δευτερόλεπτα σβήνει τελείως η οθονη, κάποιοι έγραψαν να κάνουμε disable miui optimization από το developer options αλλα με την αναβάθμιση η miui σταμάτησε και αυτό το τρικ. Βρέθηκε κάτι γι' αυτό;

 

Το έχω και εγώ απορία..μήπως κανένας έχει βρεί κάποια λύση;; ποιό πολύ για να μπορεί κάποιος να βλέπει τις ειδοποιήσεις αφού το έχει αφήσει το τηλέφωνο για κανα 20λεπτο στο τραπέζι και επιστρέφει και αφού δεν έχει led notification να μπορεί να γίνει κάπως η δουλειά...:worry:

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ απορία..μήπως κανένας έχει βρεί κάποια λύση;; ποιό πολύ για να μπορεί κάποιος να βλέπει τις ειδοποιήσεις αφού το έχει αφήσει το τηλέφωνο για κανα 20λεπτο στο τραπέζι και επιστρέφει και αφού δεν έχει led notification να μπορεί να γίνει κάπως η δουλειά...:worry:

Το AOD δεν μου δούλευε ποτέ καλά ακόμη και στο mi9 lite που είχα πριν μου το σπάσουν τα παιδιά...δεν το έχουν φτιάξει καλά...θα δοκιμάσω μερικά από το store και θα πω εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με την aod δουλεύει μεν αλλά σε 10 δευτερόλεπτα σβήνει τελείως η οθονη, κάποιοι έγραψαν να κάνουμε disable miui optimization από το developer options αλλα με την αναβάθμιση η miui σταμάτησε και αυτό το τρικ. Βρέθηκε κάτι γι' αυτό;
Έχω την τελευταία miui 12.5.3.0 και το disable miui optimization υπάρχει κανονικά στο μενού προγραμματιστών.Ποιά έκδοση έχεις και δεν το έχεις στο μενού;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία miui 12.5.3.0 και το disable miui optimization υπάρχει κανονικά στο μενού προγραμματιστών.Ποιά έκδοση έχεις και δεν το έχεις στο μενού;

 

To μενου προγραμματιστων ειναι κρυφο μενου.Για να εμφανιστει πρεπει να πατησεις 10 φορες πανω στην εκδοση λογισμικου στο πεδιο σχετικα με το τηλεφωνο,στο κουτακι με την εκδοση Miui

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το disable miui optimization παρόλο που η επιλογή είναι πάλι 10 δεύτερα δουλεύει το aod. Απλά μέχρι στιγμής τεστάρω να δω γενική συμπεριφορά μπαταρίας κυρίως.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο απλό Note 10 στις επιλογές προγραμματιστών η βελτιστοποίηση MIUI δέν υπάρχει οπότε δέν μπορούμε να κάνουμε το κόλπο του always on display να μένει ανοιχτό συνέχεια...
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το disable miui optimization παρόλο που η επιλογή είναι πάλι 10 δεύτερα δουλεύει το aod. Απλά μέχρι στιγμής τεστάρω να δω γενική συμπεριφορά μπαταρίας κυρίως.

 

Εμένα και με αυτό τον τρόπο ενώ δεν έσβηνε το ρολόι δεν μου εμφανίζει ειδοποιήσεις και έτσι το παρατησα

Link to comment
Share on other sites

To μενου προγραμματιστων ειναι κρυφο μενου.Για να εμφανιστει πρεπει να πατησεις 10 φορες πανω στην εκδοση λογισμικου στο πεδιο σχετικα με το τηλεφωνο,στο κουτακι με την εκδοση Miui
Το γνωρίζω αυτό,γράφω κιόλας ότι υπάρχει κανονικά στο μενού προγραμματιστών!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Samsung S8 τέσσερα χρόνια

Καταπληκτικό κινητό.

Δουλεύει καταπληκτικα χωρίς πρόβλημα.

Σκέφτομαι να αγοράσω το note 10 Pro.

Επειδή δεν πήρα στα χέρια μου άλλη φορά hiaomi, τι λέτε αξίζει τον κόπο να πάω....

Πιστεύω να μην κάνω καμία πατάτα???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Samsung S8 τέσσερα χρόνια

Καταπληκτικό κινητό.

Δουλεύει καταπληκτικα χωρίς πρόβλημα.

Σκέφτομαι να αγοράσω το note 10 Pro.

Επειδή δεν πήρα στα χέρια μου άλλη φορά hiaomi, τι λέτε αξίζει τον κόπο να πάω....

Πιστεύω να μην κάνω καμία πατάτα???

 

Δεν θα κάνεις.Παρτο άφοβα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση με τα 64gb ram και miui 12.0.16.0 RKFEUXM αλλά ακόμα δεν έχω πάρει αναβάθμιση για την 12.5 Θα πάρω ή λόγω της έκδοσης με τα 64gb δεν θα πάρω;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κάνεις.Παρτο άφοβα...

Φίλε διάβασα όλες τις σελίδες εδώ μέσα μία μία.

Βλέπω πολλά αρνητικά εδώ μέσα..

Μάλλον θα περιμένω λίγο.

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση που μου έστειλες..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Τελικά αξίζει κανεις να έχει την οθόνη στα 120 Hrz ή δεν χρειάζεται?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Τελικά αξίζει κανεις να έχει την οθόνη στα 120 Hrz ή δεν χρειάζεται?

 

Εννοείται ότι αξίζει. Μεγάλη διαφορά από τα 60.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...