Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα δεδομένα δεν χάνονται στην αναβάθμιση.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, οπότε δεν μπορούμε να πούμε ότι λειτουργεί στο 100% των δυνατοτήτων της ηχογράφησης.

Όχι... ακόμη και έτσι η δουλειά γινεται σε εμένα τουλάχιστον...άλλη εφαρμογή δεν γνωρίζω να κάνει καλύτερη δουλειά...αλλιώς πείραγμα.τηλεφωνου που δεν το έχω...

 

Πάντως το τηλέφωνο ζεσταίνεται εύκολα...ελπίζω να το διορθωσουν

Link to comment
Share on other sites

Με κάτι δοκιμές που έκανα πάντως, χωρίς ανοιχτή ακρόαση, άκουγα μετά μόνο τη δική μου φωνή.

Σε Redmi note 8 pro, αν παίζει ρόλο αυτό.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με κάτι δοκιμές που έκανα πάντως, χωρίς ανοιχτή ακρόαση, άκουγα μετά μόνο τη δική μου φωνή.

Σε Redmi note 8 pro, αν παίζει ρόλο αυτό.

 

Η εφαρμογή είναι ασταθείς.τρωει κάτι κολλήματα...Στο 10αρι αλλες φορές γράφει και χωρίς ανοικτή ακρόαση,με ανοικτή γράφει πάντα και στην ρύθμιση να γράφει όλες τις κλήσεις αυτόματα μου κόλλησε και δεν έγραφε τίποτε ενώ δύο τρεις μέρες λειτουργούσε καλά... έκανα επανεκκίνηση στην συσκευή έβαλα την ήχογραφηση στο χειροκίνητο και όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την εφαρμογή ,την μια έγραφε μόνο εμένα ,την άλλη κανέναν...όπως ήταν την πέταξα,γιατί αν είναι να κάθομαι με τις ωρες να ασχολούμαι για να δουλέψει,όπως δουλεύει ,δεν θα πάρω.Μόνο με άλλη ρομ που μπαίνει ο dialer της xiaomi, κάνεις δουλίτσα!
Link to comment
Share on other sites

Ως εφαρμογή, το true phone είναι ο καλύτερος και πιο παραμετροποιήσιμος με διαφορά μάλιστα.

Μπορείς να κάνεις ό, τι θέλεις να τον προσαρμόσεις με τον τρόπο που θέλεις.

Είναι απίστευτος, βέβαια υπάρχει το πρόβλημα με την ηχογράφηση που για ορισμένους είναι σημαντικό, εμένα δεν με πολύ ενδιαφέρει.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ως εφαρμογή, το true phone είναι ο καλύτερος και πιο παραμετροποιήσιμος με διαφορά μάλιστα.

Μπορείς να κάνεις ό, τι θέλεις να τον προσαρμόσεις με τον τρόπο που θέλεις.

Είναι απίστευτος, βέβαια υπάρχει το πρόβλημα με την ηχογράφηση που για ορισμένους είναι σημαντικό, εμένα δεν με πολύ ενδιαφέρει.

...το καλύτερο βέβαια είναι αλλαγή ROM για να έχει το dialer της ΧΙΑΟΜΙ,έχω και το Νοτε5 και έχω μια ιδέα,αλλά πρέπει να ξέρει κάποιος την διαδικασία και δυστυχώς δεν το κατέχω το άθλημα...οπότε με το true phone κάνουμε δουλίτσα αν είναι μόνο για την ηχογράφηση...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τον παλιό dialer, που είχε την ηχογράφηση.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τον παλιό dialer, που είχε την ηχογράφηση.

 

Ναι.Αυτον που έχει και το Νοτε5 που ακόμη έχω και τον.ειχα καταβολευτει....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός, το Note 5 το δουλεύει η μητέρα μου και είναι από τα καλύτερα διαχρονικά τηλέφωνα της Xiaomi.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους!

Αυτο που φαινεται σαν καμερα, δίπλα στο φλας, τι ειναι?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Νομιζω αυτό είναι το lazer focus

 

Αν δεν σε κουράζω, που χρησιμεύει αυτο?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε κουράζω, που χρησιμεύει αυτο?

 

Στην εστίαση οταν τραβας μια φωτο.Το Laser focus το κανει ακριβεστερα και ταχυτερα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δύο πράγματα που είδα σήμερα. Πρώτον η εφαρμογή του true phone μούρλαθηκε και λειτουργούσε κανονικά από το πρωί χωρίς ανοιχτή ακρόαση άκουγα και τους δύο συνομιλητές κανονικά. Αυτό βέβαια δεν λέει τίποτα απλώς το αναφέρω. Το δεύτερον ότι μάλλον ο υψηλός ρυθμός ανανέωσης της οθόνης προκαλεί υπερθέρμανση... Χθες ενώ περπατούσΑ στον ήλιο με ολάνοιχτα μιλούσα με το κινητό η φωτεινότητα της οθόνης στο φουλ, στα 120hz ρύθμιση το κινητό έκαιγε... Δεν μου έβγαλε μήνυμα ακόμη υπερθέρμανσης αλλά ήταν ζεστό....σήμερα στα 60hz στις ίδιες συνθήκες ήταν καλύτερα....
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει κανένα πρόγραμμα ηχογράφησης κλήσεων στο δεκάρι. Δοκίμασα και true phone και άλλα επί πληρωμή πχ callX

Τελικά το τελευταίο που είδα να δουλεύει απροβλημάτιστα είναι το redmi note 7. Και στο galaxy A71 που μου έκλεψαν δούλευε μερικές φορές το callX αλλά τις πιο πολλές φορές όχι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει κανένα πρόγραμμα ηχογράφησης κλήσεων στο δεκάρι. Δοκίμασα και true phone και άλλα επί πληρωμή πχ callX

Τελικά το τελευταίο που είδα να δουλεύει απροβλημάτιστα είναι το redmi note 7. Και στο galaxy A71 που μου έκλεψαν δούλευε μερικές φορές το callX αλλά τις πιο πολλές φορές όχι.

Μάλλον κάτι κάνεις λάθος στο true phone.....Ενεργοποιήσεις την εγγραφή από τις ρυθμίσεις;

....Το Ν7 που έχει η γυναίκα μου είναι ο τελευταίος των Μοϊκανών στην ηχογράφηση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιβεβαιώνω και εγω ! με true phone που το δοκιμασα πριν απο λιγο ηχογραφεί κλήσεις κανονικα ! ο συνομιλητής ακουγεται πιο χαμηλα αλλα αν εχεις ησυχία και εχεις το ακουστικο στο αυτι ακους κανονικα τι λεει ! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιβεβαιώνω και εγω ! με true phone που το δοκιμασα πριν απο λιγο ηχογραφεί κλήσεις κανονικα ! ο συνομιλητής ακουγεται πιο χαμηλα αλλα αν εχεις ησυχία και εχεις το ακουστικο στο αυτι ακους κανονικα τι λεει ! :)

Τρώει κάτι κολλήματα ώρες ώρες,δεν ηχογραφεί καθόλου ,με επαννεκινηση στρώνει....χθες και σήμερα όλες οι κλήσεις ηχογραφηθηκαν κανονικά προχθές κόλλησε η εφαρμογή και έκανα επαννεκινηση στο κινητό....

Link to comment
Share on other sites

Τρώει κάτι κολλήματα ώρες ώρες,δεν ηχογραφεί καθόλου ,με επαννεκινηση στρώνει....χθες και σήμερα όλες οι κλήσεις ηχογραφηθηκαν κανονικά προχθές κόλλησε η εφαρμογή και έκανα επαννεκινηση στο κινητό....

τι να πω τωρα το δοκιμαζω και εγω θα σου πω :lol: ! παντως μεχρι τωρα ο συνομιλητής δεν ακουγοταν καθολου ! δεν ξερω τι εχει γινει τωρα τον ακους κανονικα :) εστω και χαμηλα ! απο το τιποτα ειναι μια εξέλιξη :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης και σε μενα σε μια φαση κολλησε η εφαρμογη γενικως αλλα με restart επανήλθε:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

τι να πω τωρα το δοκιμαζω και εγω θα σου πω :lol: ! παντως μεχρι τωρα ο συνομιλητής δεν ακουγοταν καθολου ! δεν ξερω τι εχει γινει τωρα τον ακους κανονικα :) εστω και χαμηλα ! απο το τιποτα ειναι μια εξέλιξη :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης και σε μενα σε μια φαση κολλησε η εφαρμογη γενικως αλλα με restart επανήλθε:)

 

Όταν "ξυπνήσει"καλά το πρωί λειτουργεί όλη μέρα καλά

Συνήθως η καλύτερη ηχογράφηση γίνεται με ανοικτή ακρόαση αλλιώς ο συνομιλητής ίσα που ακουγεται...άλλες φορές κομπλαρει και ενώ φαίνεται ότι έχει γράψει το αρχείο είναι μουγκό ενώ τρέχει....εκεί θέλει επαννεκινηση....η έκδοση αντροιντ έχει να κάνει και οι εκδόσεις ασφαλείας....στο 5 χρόνων Α5 2016 που κυκλοφορεί στο σπίτι ακόμη παίζουν όλα τα προγράμματα ηχογράφησης...

Link to comment
Share on other sites

Όταν "ξυπνήσει"καλά το πρωί λειτουργεί όλη μέρα καλά

Συνήθως η καλύτερη ηχογράφηση γίνεται με ανοικτή ακρόαση αλλιώς ο συνομιλητής ίσα που ακουγεται...άλλες φορές κομπλαρει και ενώ φαίνεται ότι έχει γράψει το αρχείο είναι μουγκό ενώ τρέχει....εκεί θέλει επαννεκινηση....η έκδοση αντροιντ έχει να κάνει και οι εκδόσεις ασφαλείας....στο 5 χρόνων Α5 2016 που κυκλοφορεί στο σπίτι ακόμη παίζουν όλα τα προγράμματα ηχογράφησης...

Όταν την είχα κατεβάσει,σε εμένα έκανε αυτό που λες.Ενώ δηλαδή είχε γράψει το αρχείο,το έτρεχα και δεν ακουγόταν τίποτα...ήταν "μουγκό"και μου την έδωσε και την πέταξα.
Link to comment
Share on other sites

Όταν την είχα κατεβάσει,σε εμένα έκανε αυτό που λες.Ενώ δηλαδή είχε γράψει το αρχείο,το έτρεχα και δεν ακουγόταν τίποτα...ήταν "μουγκό"και μου την έδωσε και την πέταξα.

 

Δεν το κάνει συνέχεια αυτό...2 στις 10,έχει και πολλές παραμετροποίησεις,σε επαφές,κλήσεις κτλ που αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει συνέχεια αυτό...2 στις 10,έχει και πολλές παραμετροποίησεις,σε επαφές,κλήσεις κτλ που αξίζει...
Σίγουρα είναι μια καλή εφαρμογή με πολλές παραμετροποιήσεις,αλλά δεν είναι αξιόπιστη εφαρμογή για ηχογραφήσεις,όπως καμία πλέον.Σκέψου να θέλεις να ηχογραφήσεις κάτι πολύ σημαντικό και όταν πας να το ακούσεις να μην ακούς τίποτα και να το έχεις χάσει επειδή έφαγε κόλλημα,στραβωσε η ήταν αυτή η μία στις τόσες που το κάνει.Κατά τα άλλα μια χαρά dialer είναι.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...