Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να πω την αποψη μου σχετικα με A.O.D. και διπλο ταπ για ενεργοποιηση οθονης.για το πρωτο δοκιμασα να ειναι ανοικτο συνεχεια και παρολο που μετα απο λιγα δευτερα σκοτεινιαζε καπως,εν τουτοις στο τελος της ημερας η μπαταρια εφτανε κατω απο 30% και ισως γιαυτο μανησια ειναι μονο για δεκα δευτερα ρυθμισμενο.για το δευτερο που ανεφερα εχω το τηλ.στην μπροστινη τσεπη του παντελονιου και πολλες φορες ενιωθα να ανεβαζει θερμοκρασια οποτε το ανοιγα και εβλεπα οτι ετρεχε καθε απιθανη εφαρμογη ταυτοχρονα.ειχα απογοητευτει και καποια στιγμη δοκιμαζοντας απενεργοποιησα το διπλο ταπ.αυτο ηταν,τερμα οι ενεργοποιησεις εφαρμογων ακουσιως.να πω επισης οτι με οποιονδηποτε αλλον εκκινητη (νοβα κλπ) το τηλ.θα εχει λανγκαρισματα και υπολειτουργιες. εχω περασει την τελευταια xtrv σταθερη απο ελληνικο σαιτ και εχω τον miui dialer με ηχογραφηση.

Το τελευταίο πως το έκανες; Νόμιζα δεν μπαίνει σε κανένα Xiaomi πλέον ο MIUI dialer! Εγώ όταν πήγα να τον κατεβάσω πιο παλιά από το Play Store, τότε το είχε ακόμα, έλεγε ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο πως το έκανες; Νόμιζα δεν μπαίνει σε κανένα Xiaomi πλέον ο MIUI dialer! Εγώ όταν πήγα να τον κατεβάσω πιο παλιά από το Play Store, τότε το είχε ακόμα, έλεγε ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή!

 

εχω περασει την τελευταια xtrv σταθερη απο ελληνικο σαιτ και εχω τον miui dialer με ηχογραφηση. πρεπει να ξεκλειδωσεις bootloader.ευκολο αφου περασουν λιγες μερες αναμονης (λογω xiaomi) και για να μαθεις περισσοτερα δες εδω https://xiaomi-miui.gr/community/?abef91ec

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το true phone από το play store και λειτουργεί μία χαρά η ηχογράφηση μαζί με πολλές παραμετροποίησεις
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το true phone από το play store και λειτουργεί μία χαρά η ηχογράφηση μαζί με πολλές παραμετροποίησεις

Το true phone νομίζω κι εγώ το είχα κατεβάσει αλλά δεν έκανε ηχογράφηση κλήσεων.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το true phone νομίζω κι εγώ το είχα κατεβάσει αλλά δεν έκανε ηχογράφηση κλήσεων.

Το ίδιο αναφέρουν και οι περισσότεροι που διάβασα στις κριτικές τους στην εφαρμογή.

 

Την είχα κατεβάσει και εγώ πριν κάποια χρόνια αυτήν την εφαρμογή και την χρησιμοποιούσα γιατί όντως ήταν πραγματικά αρκετά καλή, ως dialer παράλληλα αν θυμάμαι καλά με αυτήν του τότε κινητού μου. Πάντως δεν θυμάμαι τότε να είχε δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης. Τελικά την απεγκατέστησα γιατί σώνει ντε και καλά κάποια στιγμή ήθελε να την κάνω default, οπότε έφαγε άκυρο, δεν την διέγραψα όμως μέσα από την βιβλιοθήκη του google play και επίσης είναι ακόμη αναρτημένη και η πεντάστερη κριτική μου.

 

Ας μας πει ο φίλος @monster1971 πως το καταφέρνει να την λειτουργεί μία χαρά, μήπως με ηχογράφηση ανοιχτής ακρόασης;;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο αναφέρουν και οι περισσότεροι που διάβασα στις κριτικές τους στην εφαρμογή.

 

Την είχα κατεβάσει και εγώ πριν κάποια χρόνια αυτήν την εφαρμογή και την χρησιμοποιούσα γιατί όντως ήταν πραγματικά αρκετά καλή, ως dialer παράλληλα αν θυμάμαι καλά με αυτήν του τότε κινητού μου. Πάντως δεν θυμάμαι τότε να είχε δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης. Τελικά την απεγκατέστησα γιατί σώνει ντε και καλά κάποια στιγμή ήθελε να την κάνω default, οπότε έφαγε άκυρο, δεν την διέγραψα όμως μέσα από την βιβλιοθήκη του google play και επίσης είναι ακόμη αναρτημένη και η πεντάστερη κριτική μου.

 

Ας μας πει ο φίλος @monster1971 πως το καταφέρνει να την λειτουργεί μία χαρά, μήπως με ηχογράφηση ανοιχτής ακρόασης;;;

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.Κανει κανονική ηχογράφηση,το έχω βάλει να ηχογραφεί αυτόματα όλες τις κλήσεις...κανονικά ακούς τον συνομιλητή σου χαμηλά και τον εαυτό σου κανονικά...σε ανοικτή ακρόαση ακούς καμπάνα και τις δύο πλευρές....το μοναδικό μειονεκτήματα του....η δουλειά γινεται

Στα Σαμσουνγκ δεν ηχογραφεί αυτή η εφαρμογή δεν ξέρω γιατί,και στο Α7 tab που έχω της Σάμμυ 4g δεν λειτουργεί...μερικές φορές πάντως λειτουργεί και χωρίς ανοικτή ακρόαση καλα

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το true phone από το play store και λειτουργεί μία χαρά η ηχογράφηση μαζί με πολλές παραμετροποίησεις

 

τι εκδοση android εχει το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Από android 10 και πάνω δεν έχει καταργηθεί η δυνατότητα ηχογράφησης;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από android 10 και πάνω δεν έχει καταργηθεί η δυνατότητα ηχογράφησης;

Κι εγώ αυτήν εντύπωση είχα. Πάντως όπως είπα και σε άλλα νήματα η σειρά S20 της Samsung έχει κανονικά ηχογράφηση κλήσεων και με Android 10 και με 11. Το διαπίστωσα! ;)

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η συσκευή ή το Android. Εδώ βλέπω να παίζει ρόλο η συσκευή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

τι εκδοση android εχει το κινητο;

 

Android 11.Δοκιμαστε και θα το δείτε στην πράξη.Δουλευει μία χαρά....Δεν ξέρω αν στα ακριβά Σαμσουνγκ δουλεύει αλλά σε μερικά της σειράς Α όχι.Στο Α7 2018 δεν δουλεύει....δεν ξέρω στα ποιο και καινούργια...

Στο pro δουλεύει καλύτερα από το mi9 lite που είχα και μου το έσπασαν τα παιδιά...ποιο σταθερό...

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε @monster1971, θα το δοκιμάσω και εγώ το βράδυ να δω αν δουλεύει σε OnePlus 8pro και θα επανέλθω.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ισως να μπερδευόσαστε... Σε ανοιχτή ακρόαση γράφουν όλα, για να δεις αν πραγματικά έχει ηχογράφηση κλήσεων βαλε ακουστικά ή bluetooth και γράψε, αν ακούγεται έχει όντως ηχογράφηση κλήσης. Εγω από οτι ξέρω δεν έχει ο google dialer που χρησιμοποιεί η xiaomi γιατί υπόκειται στην νομοθεσία στης ευρωπαϊκής ένωσης που απαγορεύει την ηχογράφηση δηλ. αν πάρεις χιαομι κινέζικο η βαλεις καστομ ρομ που έχουν xiaomi dialer θα έχεις κανονικά ηχογράφηση κλήσης, και ότι γράφω ειναι βέβαιο και εξακριβωμένο.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ισως να μπερδευόσαστε... Σε ανοιχτή ακρόαση γράφουν όλα, για να δεις αν πραγματικά έχει ηχογράφηση κλήσεων βαλε ακουστικά ή bluetooth και γράψε, αν ακούγεται έχει όντως ηχογράφηση κλήσης. Εγω από οτι ξέρω δεν έχει ο google dialer που χρησιμοποιεί η xiaomi γιατί υπόκειται στην νομοθεσία στης ευρωπαϊκής ένωσης που απαγορεύει την ηχογράφηση δηλ. αν πάρεις χιαομι κινέζικο η βαλεις καστομ ρομ που έχουν xiaomi dialer θα έχεις κανονικά ηχογράφηση κλήσης, και ότι γράφω ειναι βέβαιο και εξακριβωμένο.
ακριβώς όπως τα λες,όσα τηλέφωνα έρχονται με default dialer της google δεν παίζει η ηχογράφηση κλήσεων ότι και να κάνετε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή true phone λειτουργεί κανονικά και απροβληματιστα στο pro.Οποιος το έχει ας την κατεβάσει να το διαπιστώσει μόνος του
Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς βρίσκεται ο διακόπτης της ηχογράφησης στο true phone ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς βρίσκεται ο διακόπτης της ηχογράφησης στο true phone ;

 

Όταν καλούν εμφανίζεται....πρέπει να ενεργοποιηθεί από τις ρυθμίσεις πρώτα

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλες συσκευές που τον κατέβασα παλιότερα δεν λειτουργούσε η ηχογράφηση,θα δοκιμάσω και εδώ,αν και έχω τις επιφυλάξεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί ως εξωτερική ηχογράφηση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί ως εξωτερική ηχογράφηση.

 

Καλημέρα....κυρίως Ναι,εξωτερικα ηχογραφεί κανονικά,καμιά φορά και εσωτερικά(μάλλον "bug" της εφαρμογής είναι αυτό).

.Δεν ηχογραφεί καθόλου στο bluetooth του αυτοκινητου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, οπότε δεν μπορούμε να πούμε ότι λειτουργεί στο 100% των δυνατοτήτων της ηχογράφησης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, νέος κάτοχος του κινητού, τελικά πια rom έχω?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Την ευρωπαϊκή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την ευρωπαϊκή.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αν βάλω την 12.5.2 την full, θα χασω τα δεδομένα μου?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει OTA ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αν βάλω την 12.5.2 την full, θα χασω τα δεδομένα μου?
Εννοείς την 12.5.3.0 μάλλον,γιατί αυτή είναι η τελευταία.Δεν χάνεις τίποτα από τα δεδομένα σου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...