Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις ανοιχτό τον κλιματισμό, λογικό.

 

Επειδή πειράζει την γυναίκα μου ο κλιματισμός μόνο με ανοιχτά παράθυρα ταξιδεύω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πειράζει την γυναίκα μου ο κλιματισμός μόνο με ανοιχτά παράθυρα ταξιδεύω.
το οποίο είναι και το σωστό για πολύωρα ταξίδια,άσχετως προβλήματος, προσωπικά ακόμα και ανοιχτό να είναι κάποιο παράθυρο είναι πάντα λίγο ανοικτό

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όσοι δίνετε βάση στον τομέα των καμερών και είστε κάπως πιο απαιτητικοί στις φωτό, πως σας φαίνεται το εν λόγω κινητό;

Διάβασα για καλές κάμερες οι οποίες φαντάζομαι ότι με gcam και το κατάλληλο xml, θα έχουν ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.

Γενικά είμαι στο ψάξιμο μεταξύ του συγκεκριμένου και X3 NFC, X3 Pro, Poco F3.

Ευχαριστώ.

 

Εστάλη από το Huawei P30

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όσοι δίνετε βάση στον τομέα των καμερών και είστε κάπως πιο απαιτητικοί στις φωτό, πως σας φαίνεται το εν λόγω κινητό;

Διάβασα για καλές κάμερες οι οποίες φαντάζομαι ότι με gcam και το κατάλληλο xml, θα έχουν ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.

Γενικά είμαι στο ψάξιμο μεταξύ του συγκεκριμένου και X3 NFC, X3 Pro, Poco F3.

Ευχαριστώ.

 

Εστάλη από το Huawei P30

Καλημέρα,η κάμερα είναι πολύ καλή πάντα για την κατηγορία του κινητού.Συμφωνα με το

DxOMark είναι ισάξια με το iphone xs max,δεν το λέω εγώ.Το μόνο που λείπει είναι σταθεροποιητής εικόνας,αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας με αυτά τα χρήματα,το κινητό είναι υπερπλήρες. Απο τις τρεις συσκευές που αναφέρεις ,το 10 pro έχει καλύτερες κάμερες.Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κάποια gcam για να σου πω διάφορες,αλλά πιστεύω για νυχτερινές θα είναι καλύτερη η gcam.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ν αναφέρει κάποιος ακόμα αν έχει θέματα με απώλεια συνδεσης δικτυου όταν ζεσταίνεται η συσκευή;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ν αναφέρει κάποιος ακόμα αν έχει θέματα με απώλεια συνδεσης δικτυου όταν ζεσταίνεται η συσκευή;

 

Όπως ξαναέγραψα, και η καινούρια συσκευή κάνει ακριβώς τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

harrisxan οκ ευχαριστώ για την απάντηση.

Δεν διαβάζω πλέον συχνά το παρόν forum όπως έκανα παλαιοτερα.

 

Πάντως εγώ παιδιά έχω αποφασίσει να δώσω την συσκευή εκεί που την αγόρασα για έλεγχο 2 θεμάτων που με ενοχλουν σημαντικά:

 

-διακοπή ραδιοφώνου όταν παίζει σε ανοιχτη ακρόαση, ανά μερικά δευτερόλεπτα. Επανέρχεται μόνο του.

 

-απώλεια δικτυου σιμ με σχετικά ήπια "υπερθέρμανση" συσκευής.

 

Καλο θα ήταν να το επιστρέψω με την Ρομ που το παρέλαβα;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ήταν να το επιστρέψω με την Ρομ που το παρέλαβα;

 

Αν μιλάς για άλλη ROM εντελώς από την δική του, δεν ισχύει η εγγύηση. Θα πρέπει να παραδοθεί πίσω με την ROM που ήρθε από το εργοστάσιο. Δεν μιλάμε φυσικά για τις λογικές αναβαθμίσεις που έχει κάνει το ίδιο το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Εγώ πάντως που είχα περάσει gcam, δεν είδα διαφορά ούτε το βράδυ. Πιο ζωντανές ήταν οι φωτογραφίες του pro και έτσι την "πέταξα". Ίσως και να μην είχα περάσει το κατάλληλο xlm, δεν το γνωρίζω.. .

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που είχα περάσει gcam, δεν είδα διαφορά ούτε το βράδυ. Πιο ζωντανές ήταν οι φωτογραφίες του pro και έτσι την "πέταξα". Ίσως και να μην είχα περάσει το κατάλληλο xlm, δεν το γνωρίζω.. .

Οι gcams είναι συνήθως για νυχτερινές λήψεις πιο πολύ. Για μέρα η στοκ είναι καλύτερες.

Αν το βράδυ έχεις καλύτερες φωτογραφίες από στοκ, τότε όντως δεν χρειάζεται η gcam.

Πόσα xml δοκίμασες, ένα ή περισσότερα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όσοι δίνετε βάση στον τομέα των καμερών και είστε κάπως πιο απαιτητικοί στις φωτό, πως σας φαίνεται το εν λόγω κινητό;

Διάβασα για καλές κάμερες οι οποίες φαντάζομαι ότι με gcam και το κατάλληλο xml, θα έχουν ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.

Γενικά είμαι στο ψάξιμο μεταξύ του συγκεκριμένου και X3 NFC, X3 Pro, Poco F3.

Ευχαριστώ.

 

Εστάλη από το Huawei P30

 

πανε λιγο πιο πισω εχω βγαλει photos απο στοκ και gcam να παρεις μια εικονα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για άλλη Ρομ μιλάω, ευτυχώς αλλάζει ευκολα κ πάλι.

 

Το θέμα με το ραδιοφωνο, το έχει παρατηρήσει κάποιος ακόμα;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι σε σχέση με άλλους χρήστες που λένε ότι δεν λειτουργεί καλά ο αισθητήρας όταν πλησιάζει η συσκευή στο αυτί για να μιλήσεις μου κάνει το ακριβώς αντίθετο. Όταν μιλάω η συσκευή παραμένει σκοτεινή ακόμα και να την απομακρύνω από το αυτί. Τόσο πολύ μάλιστα που κάποιες φορές κατεβάζω την συσκευή για να τερματίσω την κλήση και παραμένει σκοτεινή η οθόνη και δεν μπορώ να τερματίσω εγώ την κλήση και ή θα πρέπει να κλείσει ο συνομιλητής ή θα πρέπει να κλειδώσω/ξεκλειδώσω την συσκευή ώστε να πατήσω το κόκκινο κουμπί τερματισμού.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους..

να ρωτήσω για το κινητό(note 10 το απλό) γιατί δεν παρακολουθώ το θέμα,θα το αγοράσω για τη αδερφή μου.

Έχουν λυθεί τα θέματα που υπήρχαν με το software?

θα κάνει απλή χρήση facebook ,youtube κτλ.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι σε σχέση με άλλους χρήστες που λένε ότι δεν λειτουργεί καλά ο αισθητήρας όταν πλησιάζει η συσκευή στο αυτί για να μιλήσεις μου κάνει το ακριβώς αντίθετο. Όταν μιλάω η συσκευή παραμένει σκοτεινή ακόμα και να την απομακρύνω από το αυτί. Τόσο πολύ μάλιστα που κάποιες φορές κατεβάζω την συσκευή για να τερματίσω την κλήση και παραμένει σκοτεινή η οθόνη και δεν μπορώ να τερματίσω εγώ την κλήση και ή θα πρέπει να κλείσει ο συνομιλητής ή θα πρέπει να κλειδώσω/ξεκλειδώσω την συσκευή ώστε να πατήσω το κόκκινο κουμπί τερματισμού.
Θέμα software είναι και όχι αισθητήρα.Με κάποια επόμενη αναβάθμιση πιστεύω να το φτιάξουν...Για να μην κλειδώνεις -ξεκλειδωνεις όταν είσαι σε κλήση,όταν είναι μαύρη η οθόνη το ξαναπάς προς το αυτί η περνάς το χέρι πάνω από τον αισθητήρα και ξεκλειδώνει η οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Οι gcams είναι συνήθως για νυχτερινές λήψεις πιο πολύ. Για μέρα η στοκ είναι καλύτερες.

Αν το βράδυ έχεις καλύτερες φωτογραφίες από στοκ, τότε όντως δεν χρειάζεται η gcam.

Πόσα xml δοκίμασες, ένα ή περισσότερα;

Ένα δοκίμασα. Προσωπικά η στοκ κάμερα, με καλύπτει πλήρως. .

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ένα δοκίμασα. Προσωπικά η στοκ κάμερα, με καλύπτει πλήρως. .

Αφού σε καλύπτει πλήρως το αφήνεις έτσι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/sweet/stable/V12.5.2.0.RKFEUXM/

Αν εννοείται αυτήν, έχει βγει καιρό τώρα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/sweet/stable/V12.5.2.0.RKFEUXM/

Αν εννοείται αυτήν, έχει βγει καιρό τώρα.

 

Ναι λογικά αυτή.Ποια κατεβάζουμε; recovery;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...