Jump to content

Δυνατό, "μικρό" σε διαστάσεις, καλή αυτονομία, καλή κάμερα


mol
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω* το note 9 pro γιατί λόγω μεγέθους δε με βολεύει

 

Θέλω να πάω σε κάτι μικρότερο αλλά να μη χάσω σε επιδόσεις.

Οθόνη γύρω στις 6 ιντσες (και 5 5μιση δε με χαλάει)

Ραμ σίγουρα 6 γκιγκα

Θέλω micro sd

 

Εκεί γύρω στα 200€ υπάρχει κάτι;

Πχ το pixel 4/iphone se μοιάζουν ιδανικα σε διαστάσεις

 

 

*Η αντικατάσταση θα γίνει μόνο ΑΝ βρεθεί κάτι στα θέλω μου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυσκολο απο ελλαδα.ενα παλιο μοντελο ειναι το p30 lite.https://www.skroutz.gr/s/23167210/Huawei-P30-Lite-256GB-Midnight-Black.html

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ας είναι και απ' έξω, δε με ενδιαφέρει.

Αρκεί να βρω κάτι .

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, το xiaomi έχω.

 

 

Πάντως μέχρι στιγμής δε βρήκα κάτι....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ζητάς στα στα λεφτά που ζητάς μόνο μια συσκευη το έχει p30 lite τπτ άλλο και αν ανέβεις στα 700+ έχει το s20 αυτά δεν εχει τπτ άλλο ότι και να κάνεις

γνώμη μου πας στο Huawei P30 lite New Edition στα 200 με 220 ευρω που ειναι αναβαθμισμένο στα σημεία (ποιο καλή ραμ ποιο καλό storage κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Δες το TCL10Pro, ξερω θα σου πουν για τον επεξεργαστη, αλλα πιστεψε με δεν ειναι καθολου αργο ουτε κολλαει, εχει λειτουργικο καθαρο. Θα εχεις πολυ βολικο μεγεθος, πολυ καλυτερη οθονη και καμερες. Μπαταρια με συνεχεις χρηση μια μερα ανετα.
Link to comment
Share on other sites

Δες το TCL10Pro, ξερω θα σου πουν για τον επεξεργαστη, αλλα πιστεψε με δεν ειναι καθολου αργο ουτε κολλαει, εχει λειτουργικο καθαρο. Θα εχεις πολυ βολικο μεγεθος, πολυ καλυτερη οθονη και καμερες. Μπαταρια με συνεχεις χρηση μια μερα ανετα.

 

καλά το λες μόνο που ο άνθρωπος είπε......... μικρο

Link to comment
Share on other sites

Το Nova 5t έχει διαστάσεις παλιού 5,5" κινητού. Δε ξέρω αν παίρνει micro sd

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Nova 5t έχει διαστάσεις παλιού 5,5" κινητού. Δε ξέρω αν παίρνει micro sd

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν παιρνει

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω* το note 9 pro γιατί λόγω μεγέθους δε με βολεύει

 

Θέλω να πάω σε κάτι μικρότερο αλλά να μη χάσω σε επιδόσεις.

Οθόνη γύρω στις 6 ιντσες (και 5 5μιση δε με χαλάει)

Ραμ σίγουρα 6 γκιγκα

Θέλω micro sd

 

Εκεί γύρω στα 200€ υπάρχει κάτι;

Πχ το pixel 4/iphone se μοιάζουν ιδανικα σε διαστάσεις

 

 

*Η αντικατάσταση θα γίνει μόνο ΑΝ βρεθεί κάτι στα θέλω μου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες κάποιο iPhone θα προτεινα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε Samsung σε κόβω είτε σειρά s20 ( ακόμη και το Fe 5g αξίζει γιατί είναι ελαφρύ για 6μιση ιντσες οθόνη έχει και σναπ επεξεργαστή και amoled οθόνη) διαφορετικά άμα τα χώσεις λιγάκι παραπάνω μονόδρομος το s21.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε used και κάτω από 400 ευρώ υπάρχει και η επιλογή με exynos επεξεργαστή για την έκδοση fe.

Με 200 ευρώ μονάχα απλά redmi 9 για παράδειγμα ή realme επίσης είναι ελαφριά τουλάχιστον σε θέμα βάρους.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε Samsung σε κόβω είτε σειρά s20 ( ακόμη και το Fe 5g αξίζει γιατί είναι ελαφρύ για 6μιση ιντσες οθόνη έχει και σναπ επεξεργαστή και amoled οθόνη) διαφορετικά άμα τα χώσεις λιγάκι παραπάνω μονόδρομος το s21.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε used και κάτω από 400 ευρώ υπάρχει και η επιλογή με exynos επεξεργαστή για την έκδοση fe.

Με 200 ευρώ μονάχα απλά redmi 9 για παράδειγμα ή realme επίσης είναι ελαφριά τουλάχιστον σε θέμα βάρους.

 

Δες κάποιο iPhone θα προτεινα.

 

 

 

200 ευρώ λει ο άνθρωπος :)

Link to comment
Share on other sites

Και δυστυχώς δε βλέπω να υπάρχει κάτι που να με καλύπτει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και δυστυχώς δε βλέπω να υπάρχει κάτι που να με καλύπτει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βλέπω πολλοί θεωρούν απαραίτητη την ύπαρξη Micro sd slot και δεν καταλαβαίνω το λόγο. Για ασφάλεια μήπως;;;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς

 

Γιατί να χάσω τα αρχεία μου σε περίπτωση που χαλάσει και δεν είναι δυνατόν να ανοίξει το τηλέφωνο???

Ενώ στη sd, έχεις μια ασφάλεια παραπάνω.

 

Βέβαια σε περίπτωση κλοπής ή το χάσεις, έχει δεν έχει sd δε σε αφορά.....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως πιο πιθανο να τα παιξει η sd παρα η μνημη του τηλρφωνου η ενσωματωμενολοι εχουν χαλασει μερικες sd η. Εχουν χασει στοιχεια...παιρνουμε backup αυτοματα στο cloud real time και ειμαστε αρχόντοι.

....εισαι καλυμμενος με τα στοιχεια σου και σε πετιπτωση κλοπης....στο κλαουντ νομιζω ε

βασικα επαφες φωτο αρχεια. Δεν ξερω αν παιρνει αντιγραφα σοσιαλ, βαιμπερ, σκαιπ τσατ sms κλπ η αν θελει καμμια εφαρμογουλα.

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε ένα μήνα περνάω τις φώτο μου σε otg στικακι. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ κάρτα. Μόνο επί n82

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς

 

Γιατί να χάσω τα αρχεία μου σε περίπτωση που χαλάσει και δεν είναι δυνατόν να ανοίξει το τηλέφωνο???

Ενώ στη sd, έχεις μια ασφάλεια παραπάνω.

 

Βέβαια σε περίπτωση κλοπής ή το χάσεις, έχει δεν έχει sd δε σε αφορά.....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε αυτό είσαι λίθος στην ζωή μου εχω χαλάσει πολλές μα πολλές sd, ο μόνος τρόπος να σώζεις αρχεία σου ειναι εκτός σε καποιο nas σπίτι ανά δυο βδομάδες φωτο video και τα υπόλοιπα στο cloud

 

btw το p30 lite new edition γιατι δεν?

Link to comment
Share on other sites

Πάντα κρατάω Μπακ απ σε 2 εξωτερικούς σκληρούς (ανά μήνα ή μπορεί και πιο συχνά) και μάλιστα κάποια αρχεία τα ανεβαζω σε cloud.

 

 

Όμως σπάει ο διαλος το ποδάρι του και κάτι παθαίνει το τηλέφωνο πριν πάρω το Μπακ απ. Τι κάνω τότε???

 

Συν ότι έχεις όση έξτρα μνήμη θέλεις.

 

 

P30 lite βλέπω μικρή μπαταρία. 3000κατι... Να ήταν 1000 παραπάνω θα το σκεφτόμουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντα κρατάω Μπακ απ σε 2 εξωτερικούς σκληρούς (ανά μήνα ή μπορεί και πιο συχνά) και μάλιστα κάποια αρχεία τα ανεβαζω σε cloud.

 

 

Όμως σπάει ο διαλος το ποδάρι του και κάτι παθαίνει το τηλέφωνο πριν πάρω το Μπακ απ. Τι κάνω τότε???

 

Συν ότι έχεις όση έξτρα μνήμη θέλεις.

 

 

P30 lite βλέπω μικρή μπαταρία. 3000κατι... Να ήταν 1000 παραπάνω θα το σκεφτόμουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μικρή μπαταρία = μικρή συσκευή (αυτό που ζητάς) μεγάλη μπαταρία = μεγάλη η χοντρή συσκευή (αυτό που δεν θέλεις)

Όταν βγουν νέες μπαταρίες όχι lithium τότε θα ξανά εξετάσουμε το θέμα μέχρι τότε επιλέγεις.

 

Όσο για το backup εγώ έχω κάνει το καλύτερο, έχω στο πατάρι ένα nas σε ένα κουτί το οποίο ούτε νερό δεν μπορεί να κάνει κάτι ούτε φωτιά με διπλό δίσκο μέσα. Κάθε βράδι που η συσκευή μπαίνει για φόρτιση τρέχει ένα αυτόματο πρόγραμμα (scheduler) το οποίο κάνει backup video!/photo και κάποια άλλα πραγματάκια (τσεκάρει για αλλαγές και παίρνει μόνο αυτό που άλλαξε). Και κάποια σημαντικά στοιχεία είναι στο cloud. Έτσι έχω συσκευή 256 gb και δεν έχω ανάγκη για sd, στην χειρότερη αν γίνει κάτι χάνω αρχεία μιας μέρας. Αυτό σε Android. Στο 11 Pro max έχω 2tb plan με 10 euro το μήνα και έχω και τα 512 gb πάντα ασφαλές χωρίς πολλά πολλά

Link to comment
Share on other sites

Το πάχος δε με ενδιαφέρει, αρκεί να μην είναι τούβλο.

 

 

Σίγουρα θα κάνω υποχωρήσεις καθώς αυτό που ζητάω είναι όνειρο απατηλό.

 

Όπως είπα και στη αρχή, θα μείνω με το note 9 pro μέχρι να βρεθεί, ΑΝ βρεθεί κάτι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...