Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα αναβάθμιση συμβολαίου σήμερα στο σταθερό που έληγε σε 20 ημέρες. Έδινα 35.90 για 50mbps απεριόριστα σταθερά και 420 λεπτά σε κινητά. Συμβόλαιο προ δύο ετών.. 27.90 τιμή καταλόγου σήμερα.. Παίρνω τηλέφωνο μιλάω με τις ανανεώσεις μου λένε 45 κάτι... Λέων συγνώμη δίνω 35, τιμή ίντερνετ λέει 27 και εσείς μου λέτε 45? Άσε θα πάω στη vodafone λέω, μόλις δείτε την αίτηση αλλαγής παρόχου θα μ καλέσετε και θα πάρω την τιμή που θέλω. Και μου λέει συγνώμη έχετε δίκιο λάθος το 45αρι, να δω λίγο μήπως μπορούμε επειδή είστε χρόνια πελάτης να σας δώσουμε την τιμή που βλέπετε στο ίντερνετ κατ εξαίρεση? Εννοείται λέω. Σε ένα λεπτό είχαμε κάνει το συμβόλαιο 27.90 για δύο έτη με 500 λεπτά προς κινητά αν και δε τα θέλω αλλά λέμε τώρα... Εγώ το θεωρώ καλό deal μιας και έπεσα 8€ για τις ίδιες παροχές.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DjTony said:

Έκανα αναβάθμιση συμβολαίου σήμερα στο σταθερό που έληγε σε 20 ημέρες. Έδινα 35.90 για 50mbps απεριόριστα σταθερά και 420 λεπτά σε κινητά. Συμβόλαιο προ δύο ετών.. 27.90 τιμή καταλόγου σήμερα.. Παίρνω τηλέφωνο μιλάω με τις ανανεώσεις μου λένε 45 κάτι... Λέων συγνώμη δίνω 35, τιμή ίντερνετ λέει 27 και εσείς μου λέτε 45? Άσε θα πάω στη vodafone λέω, μόλις δείτε την αίτηση αλλαγής παρόχου θα μ καλέσετε και θα πάρω την τιμή που θέλω. Και μου λέει συγνώμη έχετε δίκιο λάθος το 45αρι, να δω λίγο μήπως μπορούμε επειδή είστε χρόνια πελάτης να σας δώσουμε την τιμή που βλέπετε στο ίντερνετ κατ εξαίρεση? Εννοείται λέω. Σε ένα λεπτό είχαμε κάνει το συμβόλαιο 27.90 για δύο έτη με 500 λεπτά προς κινητά αν και δε τα θέλω αλλά λέμε τώρα... Εγώ το θεωρώ καλό deal μιας και έπεσα 8€ για τις ίδιες παροχές.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Μπορούσες να το κάνεις και μέσα από το ίντερνετ, δεν χρειαζόταν να πάρεις τηλέφωνο, έτσι το έκανα εγώ και χωρίς να λήγει το συμβόλαιο γιατί είχα ένα χρόνο ακόμα, και από 39€ για 100mbps πήγα στα 32,5 € για 100 mbps

Link to comment
Share on other sites

Μπορούσες να το κάνεις και μέσα από το ίντερνετ, δεν χρειαζόταν να πάρεις τηλέφωνο, έτσι το έκανα εγώ και χωρίς να λήγει το συμβόλαιο γιατί είχα ένα χρόνο ακόμα, και από 39€ για 100mbps πήγα στα 32,5 € για 100 mbps
Μέσω ίντερνετ μου έλεγε ότι είναι για νέους πελάτες.. Πως θα μπορούσα να το κάνω;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DjTony said:

Μέσω ίντερνετ μου έλεγε ότι είναι για νέους πελάτες.. Πως θα μπορούσα να το κάνω;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Και εμένα για νέους πελάτες έλεγε αλλά πέρασε κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα για νέους πελάτες έλεγε αλλά πέρασε κανονικά 
Ε δεν ήθελα να το ρισκάρω να κολλήσει τίποτα και να τρέχω. Για αυτό τους κάλεσα να με αναβαθμίσουν αυτοί στην ήδη υπάρχουσα γραμμή.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

καλησπερα και εγω εχω προβλημα με το δικτυο σταθερης με χαμηλες ταχυτητες αλλα απο τοτε που εβαλα το speedbooster δεν χαμπαριαζω τιποτα , παντα εχω ιντερνετ ! ποιο μοντεμ εχεις; το huawei speedbooster 1 ; αν ναι καλεσε το 13788 και ζητησε αντικατασταση ειναι η μερα με την νυκτα , εχω το speedbooster το 2 modem που δινουνε και ειναι 4g+ και ταχυτατη η φορτωση των σελιδων ναι εχει οριο τα 50mbs αλλα και παλι πιο ταχυτατη φορτωση των σελιδων εχω απο το προηγουμενο . Επισης εχει καλυτερο wifi και υποστηριζει και wifi 5ghz ! . 

αμα εχεις εως vdsl 50 βαλε το speedbooster να ησυχασεις! οτι και αποσυνδεσεις να κανει το δικτυο σταθερης εσυ θα εχεις ιντερνετ ! 

Τι παει να πει "αν κανει αποσυνδεσειςτο δικτυο". 5 χρονια τωρα ολα δουλευαν καλα. Ξαφνικα θα πρεπει να αποδεχτω οτι θα κοβεται 20 φορες την ημερα ετσι χωρις λογο?  Πριν καιρο μολις βγαζαμε το ρουτερ απο την πριζα 2-3 φορες μας επαιρναν τηλ. να δουν τι συμβαινει. Εγω τα πληρωνω τα ευρω με διακοπες? η μηπως βαζω και μερικα πλαστα για να μειωσω τα εξοδα? Απο οτι θυμαμαι στο συμβολαιο μιλαει για εγγυημενη ταχυτητα...και με 20 αποσυνδεσεις σε 24 ωρες ειναι μια εγγυημενη μπουρδα. Και καλα θα κανουν να το φτιαξουν γιατι μαζευομαστε και θα παρουν το ραβασακι με αποδειξεις πλεον οτι λογαρισμος πληρωμη γιοκ...

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Δίνω 25€ τον μήνα για 24αρη με απεριόριστα σταθερά και 120' κινητά. Θα μπορέσω να πάρω αυτό το πρόγραμμα που αναφέρεται ποιο επάνω. Τι πρέπει να κάνω; Επίσης θα μου αλλάξουν το μόντεμ αν και δεν έχω θέματα με αυτό αλλά είναι παλαιό τύπου adsl το speed port το πρωτο

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα για νέους πελάτες έλεγε αλλά πέρασε κανονικά 

συνδέθηκες με το cosmote ID σου η το εκανες ως επισκέπτης;δοκίμασα και συνδέθηκα με το ID μου αλλά φτάνει ως το επισκόπηση παραγγελίας και δεν με αφήνει να οριστικοποιησω την παραγγελία.(ανανέωση σε 50vdsl.δεν έχει λήξει ακόμα)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

αμα εχεις εως vdsl 50 βαλε το speedbooster να ησυχασεις! οτι και αποσυνδεσεις να κανει το δικτυο σταθερης εσυ θα εχεις ιντερνετ ! 
Το καινούργιο έχω αλλά δεν βρίσκω άκρη με την κοσμοτε μόνο ώρες μη αιχμής δουλεύει στο φουλ όλοι μερα σέρνετε εσύ έβαλες την παλιά κάρτα στο μπουστερ? Η αυτήν που σου έστειλαν με το καινούργιο?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bilis123456 said:

Το καινούργιο έχω αλλά δεν βρίσκω άκρη με την κοσμοτε μόνο ώρες μη αιχμής δουλεύει στο φουλ όλοι μερα σέρνετε εσύ έβαλες την παλιά κάρτα στο μπουστερ? Η αυτήν που σου έστειλαν με το καινούργιο?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

η καρτα σημ που εχει μεσα το speedbooster 2 την αφαιρεις και βαζεις την καρτα σημ την παλια που εχεις στο speedbooster 1 ( δηλαδη το πρωτο ρουτερ σου ) και μετα απο επανεκκινηση δουλευει κανονικα το νεο μοντεμ! .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jks13 said:

Τι παει να πει "αν κανει αποσυνδεσειςτο δικτυο". 5 χρονια τωρα ολα δουλευαν καλα. Ξαφνικα θα πρεπει να αποδεχτω οτι θα κοβεται 20 φορες την ημερα ετσι χωρις λογο?  Πριν καιρο μολις βγαζαμε το ρουτερ απο την πριζα 2-3 φορες μας επαιρναν τηλ. να δουν τι συμβαινει. Εγω τα πληρωνω τα ευρω με διακοπες? η μηπως βαζω και μερικα πλαστα για να μειωσω τα εξοδα? Απο οτι θυμαμαι στο συμβολαιο μιλαει για εγγυημενη ταχυτητα...και με 20 αποσυνδεσεις σε 24 ωρες ειναι μια εγγυημενη μπουρδα. Και καλα θα κανουν να το φτιαξουν γιατι μαζευομαστε και θα παρουν το ραβασακι με αποδειξεις πλεον οτι λογαρισμος πληρωμη γιοκ...

καλα δεν βγαζεις ακρη με το δικτυο του οτε , της σταθερης θελω να πω , παντως οταν εχεις καβαντζα και το δικτυο κινητης 4g+ του booster κανεις την δουλεια σου και δεν σε νοιαζει το προβλημα που εχει το σταθερο δικτυο και δεν ανχωνεσαι και προχωρας την δουλεια σου απροσκοπτα, ενω παλαιοτερα θα ημουνα στο τηλεφωνο 13788 μεχρι να βρουνε μια λυση να μου φτιαξουνε το ιντερνετ για να κανω δουλεια! συνηθως θα μου κλειδωναν την γραμμη στα 2-3 mbs για να μην εχει αποσυνδεσεις για να μπορω να εχω σταθερο ιντερνετ και τηλεφωνο αλλα και παλι αργο θα ητανε ,. ενω το booster μπαμ μπαμ και ακαριαια ανοιγουνε οι σελιδες και τελειωνεις και γρηγοτερα αφου εχει 6πλασια ταχυτητα απο το adsl που εχω! για εμενα βαλε booster χωρις κανενα δισταγμο μονο να κερδισεις εχεις . 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

η καρτα σημ που εχει μεσα το speedbooster 2 την αφαιρεις και βαζεις την καρτα σημ την παλια που εχεις στο speedbooster 1 ( δηλαδη το πρωτο ρουτερ σου ) και μετα απο επανεκκινηση δουλευει κανονικα το νεο μοντεμ! .
Εμένα πάντως δεν δουλεύει κανονικά

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η δωρεάν αναβάθμιση δηλαδή ο διπλασιασμός της γραμμής πότε θα γίνει; Μου λένε από το 13888 ότι θα το πάρω αλλά φως δεν βλέπω. Έχει γίνει σε κανέναν να μας πει την γνώμη του και εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kostas123464 said:

Καλημέρα. Η δωρεάν αναβάθμιση δηλαδή ο διπλασιασμός της γραμμής πότε θα γίνει; Μου λένε από το 13888 ότι θα το πάρω αλλά φως δεν βλέπω. Έχει γίνει σε κανέναν να μας πει την γνώμη του και εντυπώσεις.

Σε αρκετούς έχει γίνει, σε όλες τις ταχύτητες, αλλά δεν σε βοηθάει γιατί δεν υπάρχει συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα.
Έχουν πει μέχρι τέλους του χρόνου θα έχουν ολοκληρωθεί όλες οι επιλέξιμες αναβαθμίσεις:
24->50, 50->100, 100->200

Δεν θα πάρουν αναβάθμιση όσοι έχουν διαθεσιμότητα FTTH ή όσοι δεν έχουν τεχνικά τη δυνατότητα (πχ DSLAM χωρίς vectoring).

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση!!!!

Κάτι ήξερα που ζήτησα διακοπή σήμερα!

https://i.imgur.com/A9RYeOe.jpg

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, georgeavl3 said:

Και πού θα πας;;;

Poco X3 Pro
 

Δε θα έχω σταθερό.Δε με εξυπηρετεί.καταργηση extra sim και μια χαρά.

Μόνο έτσι γίνεται δουλειά

Όχι θα πληρώνω adsl τσάμπα.. 

Μάλλον θα κάνω συμβόλαιο βονταφον και ένα ρουτερακι ζάχαρη θα είμαι.. 

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, georgeavl3 said:

Και πού θα πας;;;

Poco X3 Pro
 

Τρόμαξες μη φύγει από τη cosmote; 🤣🤣🤣

 

1 minute ago, Nickchris36 said:

Δε θα έχω σταθερό.Δε με εξυπηρετεί.καταργηση extra sim και μια χαρά.

Μόνο έτσι γίνεται δουλειά

Όχι θα πληρώνω adsl τσάμπα.. 

Πες στον κόσμο ότι μόλις λήξει το συμβόλαιο της cosmote θα φύγεις και εσύ για το Giga Green Network να είσαι και δορυφορικός σύντομα 🤣  🤣  🤣  🤣  🤣 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cmvr said:

Τρόμαξες μη φύγει από τη cosmote; 🤣🤣🤣

 

Πες στον κόσμο ότι μόλις λήξει το συμβόλαιο της cosmote θα φύγεις και εσύ για το Giga Green Network να είσαι και δορυφορικός σύντομα 🤣  🤣  🤣  🤣  🤣 

Εννοείται πως θα φύγω...

Και από τη Γουιντ έκανα  υπαναχωρηση..

Η καλύτερη στη περιοχή μου και στο σπίτι μου και αυτή που με εξυπηρετει είναι η βονταφον.

Την κράζω δε λέω.. αλλά με συμφέρει από πολλές απόψεις,άσε που όπως ανέφερε ο @cmvr τώρα με το δορυφορικό θα πάει άλλο επίπεδο.

 

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκαν επισήμως οι τιμές των νέων προγραμμάτων spacer.png

Στα προγράμματα 300 -500 παρέχεται το Speedport Smart + Mesh extender ενώ στο υψηλότερο πακέτο προσφέρεται ένα FritzBox με ένα Mesh extender της ίδιας εταιρείας (μάλλον)

Edited by dennis99
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dennis99 said:

Ανακοινώθηκαν επισήμως οι τιμές των νέων προγραμμάτων spacer.png

Στα προγράμματα 300 -500 παρέχεται το Speedport Smart + Mesh extender ενώ στο υψηλότερο πακέτο προσφέρεται ένα FritzBox με ένα Mesh extender της ίδιας εταιρείας (μάλλον)

Όντως δίνει το FritzBox με ένα Mesh extender της ίδιας εταιρείας.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα το fritz!box 5530 με υποδοχή SFP που κουμπώνει απευθείας η οπτική και το repeater 1200AX που μιλάει με mesh με το ρούτερ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 2 ερωτήσεις έχω. Πρώτον η εφαρμογή της cosmote έχει πέσει; Δεν μπορώ με τπτ να συνδεθώ να διαχειριστώ τα νούμερα που έχω. Και δεύτερον άμα πληρώσω το σταθερό ηλεκτρονικά έχω δώρο τπτ όπως παλιά 1g internet  για 7 ημέρες;

Link to comment
Share on other sites





Καλησπέρα. 2 ερωτήσεις έχω. Πρώτον η εφαρμογή της cosmote έχει πέσει; Δεν μπορώ με τπτ να συνδεθώ να διαχειριστώ τα νούμερα που έχω. Και δεύτερον άμα πληρώσω το σταθερό ηλεκτρονικά έχω δώρο τπτ όπως παλιά 1g internet  για 7 ημέρες;


1. Εμένα η εφαρμογή δουλεύει κανονικά. Αλλά αναφέρει ότι γίνεται αναβάθμιση στο σύστημα, οπότε ίσως δεν δουλεύουν κάποιες υπηρεσίες.
2. Ναι, αν πληρώσεις μέσα από την εφαρμογή παίρνεις δώρο GB στο κινητό σου cosmote

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τελικά πήρε κάνεις την 50αρα με το κόλπο που αναφέρεται ποιο επάνω; Πήρα τηλ για να αναβαθμίσω σε 50αρα μαζί με απεριόριστα σταθερά και 120 κινητά και το δίνουν 32€. Μολης τους είπα για την τιμή του σάιτ μου είπανε ότι είναι για νέες συνδέσεις και δεν την δικαιούμαι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...