Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτησεις διακοπης τηλεφωνικης γραμμης

- Η γραμμη ηταν στο ονομα της μητερας μου, την οποια εχασα προσφατα... Δεν θα συνεχισει το τηλεφωνο σε αυτο το σπιτι. Εκτος απο την ληξιαρχικη πραξη θανατου, χρειαζεται κατι αλλο; Αν εχει τυχει σε κανεναν αλλον εδω προσφατα και γνωριζει τα σχετικα.

- Ισχυει οτι πρεπει να επιστρεψω το speedport router;

- Απο χρηματα, τι πληρωνω; Μη γινει και κανενα μπερδεμα και πληρωσω και εκει (γερμανο, cosmote shop) και μετα ερθει και λογαριασμος και διπλοπληρωσω.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι που είχα κάνει το αντίστοιχο πέρα από την ληξιαρχική πράξη θανάτου δίνεις σίγουρα τον εξοπλισμό πίσω αλλιώς χρεώνεσαι 60€ . Από χρήματα δεν θυμάμαι να σου πω εγώ δεν είχα δώσει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

Παίζει καμιά προσφορά αυτήν την περίοδο για vdsl(100-200)? 

 

Τωρα έχω νόβα 100+nova cinema και δίνω 40/μήνα. Τηλεόραση δε βλέπω(σχεδόν καθόλου) και τζάμπα την πληρώνω. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμιστηκε η γραμμή μου από 100 σε 200. Ούτε μυνημα ήρθε ούτε email. Έκανε το μόντεμ αποσυνδεση και για κάνα 10λεπτο δεν συγχρονιζε και στην εφαρμογή στο κινητό έβγαλε ένδειξη για εργασίες αναβάθμισης. Μόλις ξανά συγχρονισε το μόντεμ είδα αυτό....

DECB1604-C19F-4E27-92E0-F18D928AFFDB.jpeg

Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2022 at 3:19 ΜΜ, mol said:

Παίζει καμιά προσφορά αυτήν την περίοδο για vdsl(100-200)? 

 

Τωρα έχω νόβα 100+nova cinema και δίνω 40/μήνα. Τηλεόραση δε βλέπω(σχεδόν καθόλου) και τζάμπα την πληρώνω. 

Αν δεν σε ενδιαφερει η nova cinema κανεις "εικονικη" αλλαγη παροχου .

Πας wind (που θα ειναι nova σε λιγους μηνες ) κι εχεις

Απεριοριστα σταθερα +κινητα

Δωρεαν ρουτερ + τελος ενεργοποιησης 

100 mbs

+ ενα μηνα δωρο

Mε 26€ (βγαινει 24,9 ανα μηνα αν αφαιρεσεις το 1 μηνα δωρο)

Η αν θες + ΕΟΝ tv 33 € κι εχεις 3 μηνες δωρο (28,88 βγαινει ανα μηνα )

Εσυ αποφασιζεις 

Στην ουσια Φευγεις ...μενοντας κι κερδιζεις η 15€ το μηνα χωρις nova tv (+ απεριοριστα κινητα)360€ στους 24 μηνες )

ηκερδιζεις  11€ το μηνα κι εχεις τα ιδια που ειχες( + απεριοριστα κινητα )264€ στους 24 μηνες .

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε με ενδιαφέρει η τηλεόραση, δε την ανοίγω εκτός από gaming 

 

Ευχαριστώ για την ανάλυση, θα το τσεκαρω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανα και εγω αιτηση για παραλαβη του speedbooster 2 , εχω το booster 1 και τελευταια σε access point που το εχω συνδεσει με ethernet με το booster 1 κοβει την συνδεση και δεν ξερω τι φταιει.
Επειδη δεν ξερω αμα φταιει η θυρα ethernet για αυτο! . Τους ειπα οτι μπορει να κρατησω το booster 1 και μου λεει στις 13:00 εχει ενημερωση το ρουτερ και κανει ελενχο αμα ειναι επανω η dsl αμα δεν ειναι κοβει το δικτυο κινητης . Και του λεω θα το κρατησω για να βαλω σημ vodafone . Μου λεει οτι μπορει να δουλεψει αλλα μπορει στις 13:00 και μετα να μην δουλευει. Τωρα τι να πω θα δοκιμασω μονο του με καρτα σημ vodafone για 10 ημερες και θα σας πω . Επισης μου ειπε οτι και να μην στειλω το ρουτερ πισω εντος 10 ημερων δεν χρεωνουνε αμεσα το ποσο στον λογαριασμο. Οποτε θα το κρατησω! 120 ευρω μου ειπε οτι κοστιζει το booster 1 router αμα θελω να το κρατησω , Ενω μου αρεσει παρα πολυ αυτη η συσκευη ειναι κλειδωμενο το voip μονο στην κοσμοτε, και αυτο ειναι προβλημα.

Eπισης ειπα στο 13888 οτι στο speedtest δεν μου βγαζει το upload και μου βγαζει error καποιες φορες και μου ειπε να μπαινω στην σελιδα https://myspeedtest.cosmote.gr/myspeedtest/ που ειναι τις κοσμοτε και συνεργαζεται με την occla της speedtest.

Εκανα και αναβαθμιση στο access point μου και αλλαγη καναλιου και reset και θα το τεσταρω παλι ,επισης αλλαξα απο την lan 3 στην lan1 στο booster 1 ρουτερ και θα πως παει. Την τεταρτη θα παραλαβω με ελτα κουριερ το νεο booster 2 ρουτερ.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Παίζει καμιά προσφορά αυτήν την περίοδο για vdsl(100-200)? 
 
Τωρα έχω νόβα 100+nova cinema και δίνω 40/μήνα. Τηλεόραση δε βλέπω(σχεδόν καθόλου) και τζάμπα την πληρώνω. 
Vodafone 100αρα +καναλια + disney με 28,90 η 26,40 σκετη 100αρα

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
12 ώρες πριν, kostas123464 said:

Εχει κανεις παρη 100αρα με καλη τιμη στον οτε. Και αν ναι ποσο και με τι παροχες;

Εξαρτάται τι θεωρεί ο καθένας καλή τιμή. Πχ η Wind έδινε 26€ και ένα πάγιο δώρο για απεριόριστα αστικά/κινητά.
Τα 33€ που δίνει επίσημα ο ΟΤΕ για απεριόριστα σταθερά και 500' κινητά δεν είναι πολύ πιο ακριβά, αλλά η σύγκριση δεν είναι ευνοϊκή...

 

11 ώρες πριν, YanniZ said:

Έχω download στα 16 Mbps και μου δίνουν το speed booster στα 4,40. Αξίζει κατά τη γνώμη σας;

Εάν χρειάζεσαι συχνά την παραπάνω ταχύτητα και για πεπερασμένο όγκο δεδομένων, τότε αξίζει.
Εάν θέλεις να το έχεις μέρα/νύχτα να κατεβάζει, δεν είναι τόσο χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

S O S  

Πριν 13 μήνες είχα θέμα με την τηλεφωνική μου γραμμή (ιντερνέτ 100άρα) από 85 ξαφνικά ο συγχρονισμός στα 65. Για αρχή έγινε αλλαγή του καλωδίου από το σπίτι προς το κουτί του (ένα παλιό σιδερένιο) ΟΤΕ που είναι έξω από το σπίτι. Παρέμεινε το πρόβλημα άλλος τεχνικός βρήκε ότι έφταιγε το απερχόμενο καλώδιο έγινε υποβάθμιση της γραμμής μου στα 50άρα. Διορθώθηκε μετά από 4 μήνες και ξανά γύρισα στην100άρα. Είχα μάλιστα γράψει και εδώ ότι επιδιορθώθηκε 

Πριν λίγες ημέρες το πρόβλημα ξανά εμφανίστηκε. Το δήλωσα ως βλάβη και ανέφερα το ιστορικό στον τεχνικό του ΟΤΕ. Μετά από έλεγχο διαπίστωσε ότι έξω έρχεται 80+ και στο σπίτι μόνο 65 άρα είναι πρόβλημα εσωτερικής καλωδίωσης. Ως πρώτη ενέργεια θα είναι να αλλάξω μπρίζες (2) αν και είναι σχετικά καινούργιες πέντε ετών που τις ξανά άλλαξα. Και μετά βλέπουμε με τον ηλεκτρολόγο. 

Το θέμα είναι άλλο αυτό το διάστημα διαπίστωσα ότι το attenuation μου από 11,5 που είχα τον Δεκέμβριο τώρα είναι στο 52,5 γνωρίζει κανείς πως έγινε αυτό? Ευχαριστώ

Χωρίς τίτλο.png

414716292_.png.660c067c1d7acbbd768ac5484fa23f2e.png

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

Για το attenuation φταίει το firmware OTE5 που το διαβάζει παραπάνω. Κατά τα άλλα κοίτα την καλωδίωσή σου.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, georgeavl3 said:

Για το attenuation φταίει το firmware OTE5 που το διαβάζει παραπάνω. 
Poco X3 Pro
 

Αυτό πως μπορώ να το διορθώσω? 

Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2022 at 6:24 ΜΜ, spideman3 said:

S O S  

Πριν 13 μήνες είχα θέμα με την τηλεφωνική μου γραμμή (ιντερνέτ 100άρα) από 85 ξαφνικά ο συγχρονισμός στα 65. Για αρχή έγινε αλλαγή του καλωδίου από το σπίτι προς το κουτί του (ένα παλιό σιδερένιο) ΟΤΕ που είναι έξω από το σπίτι. Παρέμεινε το πρόβλημα άλλος τεχνικός βρήκε ότι έφταιγε το απερχόμενο καλώδιο έγινε υποβάθμιση της γραμμής μου στα 50άρα. Διορθώθηκε μετά από 4 μήνες και ξανά γύρισα στην100άρα. Είχα μάλιστα γράψει και εδώ ότι επιδιορθώθηκε 

Πριν λίγες ημέρες το πρόβλημα ξανά εμφανίστηκε. Το δήλωσα ως βλάβη και ανέφερα το ιστορικό στον τεχνικό του ΟΤΕ. Μετά από έλεγχο διαπίστωσε ότι έξω έρχεται 80+ και στο σπίτι μόνο 65 άρα είναι πρόβλημα εσωτερικής καλωδίωσης. Ως πρώτη ενέργεια θα είναι να αλλάξω μπρίζες (2) αν και είναι σχετικά καινούργιες πέντε ετών που τις ξανά άλλαξα. Και μετά βλέπουμε με τον ηλεκτρολόγο. 

Το θέμα είναι άλλο αυτό το διάστημα διαπίστωσα ότι το attenuation μου από 11,5 που είχα τον Δεκέμβριο τώρα είναι στο 52,5 γνωρίζει κανείς πως έγινε αυτό? Ευχαριστώ

Δεν μπορείς να κάνεις σύγκριση εξασθένησης μεταξύ διαφορετικών εκδόσεων firmware. Μπορεί κάλλιστα το 11,5 και το 52,5 που βλέπεις να είναι η ίδια εξασθένηση.

Για την καλωδίωση, δεν θα έπρεπε καν να αναφέρεις ότι έχεις δύο πρίζες. Ο σωστός τρόπος είναι το καλώδιο που έρχεται από έξω να τερματίσει μόνο στην πρώτη πρίζα εντός του σπιτιού, όπου θα συνδεθεί και το ρούτερ. Εάν θέλεις τηλεφωνία σε άλλες πρίζες, θα πρέπει να φύγει από εκεί με άλλο καλώδιο, που ΔΕΝ διακλαδώνεται με το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να ρωτήσω κάτι. Ποια είναι η καλύτερη τιμή που έχεις κάνεις για 100αρα με λίγα λεπτά σε σταθερά και κινητά; Είδα στο σάιτ για 32,9€ με απεριόριστα σταθερά και 500 κινητά. Έχει ποιο μικρό και φθηνότερο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, λίγο βοήθεια γιατί δεν βγάζω άκρη και δεν ξέρω τι επιλογές μπορεί να έχω.

Για αρχή δουλεύω από το σπίτι και λόγω συνεχόμενων video calls έχω 50ρα με τον ΟΤΕ εδω και 4 χρόνια περιπου. Στην αρχή κλείδωνε στα 35 αλλά μετά απο κάποια αλλαγή που μου είχαν κάνει τα τελευταία 2 χρόνια κλείδωνε ανάμεσα απο 45-50 χώρις αποσυνδέσεις. 

Εδώ και περίπου 20 μέρες η ταχύτητα έπεσε πάλι στα 37 και παρατηρούσα πολλά FEC αλλά και CRC erros (λιγοτερα τα τελευταια) μαζι με αποσυνδεσεις.

Πήρα τηλέφωνο για βλάβη και την επόμενη μέρα έλαβα μήνυμα ότι αποκαταστάθηκε το πρόβλημα αλλά τα στατιστικά της γραμμής ήταν ίδια μαζί με αποσυνδέσεις. 

Επικοινώνησα ξανά και μου είπαν ότι λύθηκε το πρόβλημα αλλά λόγω πτώση τάσης είχα πάρει λάθος IP (?!?!!) και θα το αλλάξουν αυτοί. Δεν άλλαξε τίποτα και ξαναπήρα για βλάβη και τελικά δηλώθηκε νέο πρόβλημα.

Την επόμενη μέρα το πρωί βλέπω μια επανεκκίνηση  στο router και έχει κλειδώσει στα 3000/30000 και μετά αμέσως νέα επανεκκίνηση και κλειδωμένο στα 2400/21900. 

Σκέφτηκα ότι το κατέβασαν λόγω τον ημερών (Δεκαπενταύγουστο) και θα το δουν από βδομάδα (σήμερα δηλαδή). 

Σήμερα παίρνω ένα μήνυμα ότι δεν υπάρχει υποστήριξη για 50ρα στην γραμμή μου και να πάρω στο 13888 για να πάρω άλλο πακέτο...

Πήρα εκ νέου στις βλάβες και μου είπαν ότι το τσέκαραν πολλές μέρες (οι πολλές μέρες ήταν μέσα στις αργίες) και δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Όταν ρώτησα αν η περιοχή μου δεν έχει διαθεσιμότητα μου είπαν όχι υπάρχει κανονικά, μόνο η γραμμή σας έχει πρόβλημα. 

Πως μπορώ να βγάλω άκρη? Μίλησα με ένα γνωστό τεχνικό εδώ στην περιοχή και μου είπε ότι εκεί που μένω, όντως δεν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις και δεν μπορούν να με βάλουν κάπου άλλου αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως δούλευε τόσο καιρό και ξαφνικά χάλασαν όλα χωρίς να μπορούν να φτιαχτούν. 

Οποία ιδέα είναι ευπρόσδεκτη !

old.png

latest.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 16/8/2022 at 4:38 ΜΜ, lympero said:

Καλησπέρα, λίγο βοήθεια γιατί δεν βγάζω άκρη και δεν ξέρω τι επιλογές μπορεί να έχω.

Για αρχή δουλεύω από το σπίτι και λόγω συνεχόμενων video calls έχω 50ρα με τον ΟΤΕ εδω και 4 χρόνια περιπου. Στην αρχή κλείδωνε στα 35 αλλά μετά απο κάποια αλλαγή που μου είχαν κάνει τα τελευταία 2 χρόνια κλείδωνε ανάμεσα απο 45-50 χώρις αποσυνδέσεις. 

Εδώ και περίπου 20 μέρες η ταχύτητα έπεσε πάλι στα 37 και παρατηρούσα πολλά FEC αλλά και CRC erros (λιγοτερα τα τελευταια) μαζι με αποσυνδεσεις.

Πήρα τηλέφωνο για βλάβη και την επόμενη μέρα έλαβα μήνυμα ότι αποκαταστάθηκε το πρόβλημα αλλά τα στατιστικά της γραμμής ήταν ίδια μαζί με αποσυνδέσεις. 

Επικοινώνησα ξανά και μου είπαν ότι λύθηκε το πρόβλημα αλλά λόγω πτώση τάσης είχα πάρει λάθος IP (?!?!!) και θα το αλλάξουν αυτοί. Δεν άλλαξε τίποτα και ξαναπήρα για βλάβη και τελικά δηλώθηκε νέο πρόβλημα.

Την επόμενη μέρα το πρωί βλέπω μια επανεκκίνηση  στο router και έχει κλειδώσει στα 3000/30000 και μετά αμέσως νέα επανεκκίνηση και κλειδωμένο στα 2400/21900. 

Σκέφτηκα ότι το κατέβασαν λόγω τον ημερών (Δεκαπενταύγουστο) και θα το δουν από βδομάδα (σήμερα δηλαδή). 

Σήμερα παίρνω ένα μήνυμα ότι δεν υπάρχει υποστήριξη για 50ρα στην γραμμή μου και να πάρω στο 13888 για να πάρω άλλο πακέτο...

Πήρα εκ νέου στις βλάβες και μου είπαν ότι το τσέκαραν πολλές μέρες (οι πολλές μέρες ήταν μέσα στις αργίες) και δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Όταν ρώτησα αν η περιοχή μου δεν έχει διαθεσιμότητα μου είπαν όχι υπάρχει κανονικά, μόνο η γραμμή σας έχει πρόβλημα. 

Πως μπορώ να βγάλω άκρη? Μίλησα με ένα γνωστό τεχνικό εδώ στην περιοχή και μου είπε ότι εκεί που μένω, όντως δεν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις και δεν μπορούν να με βάλουν κάπου άλλου αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως δούλευε τόσο καιρό και ξαφνικά χάλασαν όλα χωρίς να μπορούν να φτιαχτούν. 

Οποία ιδέα είναι ευπρόσδεκτη !

old.png

latest.png

Υποβαθμίζουν άλλους που πληρώνουν χρόνια για να φέρουν νέους πελάτες. Πάρε τηλέφωνο και απαίτησε να το φτιάξουν και ότι χάνουν λεφτά εξαιτίας σου. Και μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ να στρώσουν. 
Τουλάχιστον να δώσουν οι τσιγκούνηδες Ίντερνετ στο κινητό και καμία πίστωση παγίου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

COSMOTE στην Τριπολη σε ολοκληρη την πολη αποσυνδεσεις σχεδον καθε ωρα. κανει μετα 5-7 λεπτα να συγχρονισει. Γενικοτερο προβλημα....Οι οπτικες ινες τους μαρανανε και η εγγυημενη ταχυτητα. το μηδεν ειναι εγγυημενο.

Αμα αρχισω να μην πληρωνω λογαριαμους και μαζευτουμε καμμια εκατοστη ατομα θα δουμε αν θα παρουνε φραγκο με αυτα που κανουνε. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα θέμα με το speed booster όλοι μερα σέρνετε πάνω από 10 download δεν πάει ενώ ξημερώματα φτάνει κ τα 50 με την εξυπηρέτηση του ΟΤΕ δεν βρίσκω άκρη μήπως γνωρίζει κάποιος τι γίνεται??

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εκλεισα 2 χρονια με το speedbooster και αυτοματα αλλαξε η τιμη στο παγιο της κινητης απο 4,74 ευρω στα 7,50 ευρω . ( εχω βαλει παγια εντολη 5 ευρω στην eurobank και δεν θα εκτελεστει. ) Επισης και στην σταθερη μου συνδεση που μου ηρθε πανω απο 50 ευρω τον μηνα , παλι εχω παγια εντολη απο την eurobank και το πληρωσα τελευταια στιγμη , το θεμα ειναι οτι εκτελεστηκε η παγια εντολη και φανηκε οτι τα  τραβηξε στην κοσμοτε σταθερη και μου ηρθε μειον ο λογαριασμος ενω την επομενη ημερα ηρθε αρνητικη απαντηση απο την τραπεζα ετσι μου ειπανε στο 13888, ο λογαριασμος ειναι μειον 70 ευρω ενω μπαινοντας στο my cosmote λεει να πληρωσω 84 ευρω στην σταθερη , αλλα αμα δεν εμπαινα δεν θα το ηξερα και θα μου εμπαινε φραγη στο σταθερο μετα τις 15 ημερες . Μου ειπανε οτι αμα θελω να πληρωνω τον λογαριασμο εως 10 ημερες πριν την ληξη του για να προλάβει να ενημερωθει και να μην εκτελεστει η παγια εντολη και μου ειπανε μεσω του my cosmote με καρτα διοτι ενημερωνεται αυτοματα. Tελικα καλεσα το 13888 και εκανα ανανεωση και στο speedbooster για 2 χρονια και μου ειπανε οτι παει στα 4,80 ευρω τον μηνα με εκπτωση 70% λογω προβληματικης περιοχης ) . 
Τελος θελω να επισημανω κατι οσοι εχετε πακετο με χρονο ομιλιας προς κινητα στο σταθερο τηλεφωνο σας μεσω του my cosmote εμφανιζεται και ο χρονος ομιλιας προς κινητα , μεγαλη προσοχη!! διοτι την πατησα!! , δεν ενημερωνεται αυτοματα το υπολοιπο και εχει συγκεριμενο χρονικο διαστημα που ενημερωνεται , εγω για 2 ωρες προς κινητα που ξεπερασα πληρωσα πανω απο 50 ευρω! ( εχει 0,50  ευρω το λεπτο προς κινητα , ενω αμα τα εκανα με χρονοκαρτα κοστιζει 0,15ευρω το λεπτο ) . Αμα καποιος τα υπερβαινει πχ τα 500 λεπτα προς κινητα ( στο double play το φθηνοτερο που εχει βγαλει τοτε να βαλει τα unlimited λεπτα προς κινητα για 2 ευρω παραπανω στο παγιο δεν ειναι τιποτα! .και θα το βαλω απο τον επομενο μηνα δεν τους δινω αλλα χρηματα ).

 

510.png

αμα δειτε στην παραπανω φωτογραφια εχει γινει τελευταια ενημερωση για τα κινητα τηλεφωνα  στις 11-09-2022 06:20 το πρωι , δεν ξερω καθε ποτε γινετε ενημερωση !! αλλα μεγαλη προσοχη στην ωρα!!! .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2022 at 9:39 ΜΜ, bilis123456 said:

Καλησπέρα έχω ένα θέμα με το speed booster όλοι μερα σέρνετε πάνω από 10 download δεν πάει ενώ ξημερώματα φτάνει κ τα 50 με την εξυπηρέτηση του ΟΤΕ δεν βρίσκω άκρη μήπως γνωρίζει κάποιος τι γίνεται??

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

καλησπερα και εγω εχω προβλημα με το δικτυο σταθερης με χαμηλες ταχυτητες αλλα απο τοτε που εβαλα το speedbooster δεν χαμπαριαζω τιποτα , παντα εχω ιντερνετ ! ποιο μοντεμ εχεις; το huawei speedbooster 1 ; αν ναι καλεσε το 13788 και ζητησε αντικατασταση ειναι η μερα με την νυκτα , εχω το speedbooster το 2 modem που δινουνε και ειναι 4g+ και ταχυτατη η φορτωση των σελιδων ναι εχει οριο τα 50mbs αλλα και παλι πιο ταχυτατη φορτωση των σελιδων εχω απο το προηγουμενο . Επισης εχει καλυτερο wifi και υποστηριζει και wifi 5ghz ! . 

On 7/9/2022 at 8:49 ΜΜ, jks13 said:

COSMOTE στην Τριπολη σε ολοκληρη την πολη αποσυνδεσεις σχεδον καθε ωρα. κανει μετα 5-7 λεπτα να συγχρονισει. Γενικοτερο προβλημα....Οι οπτικες ινες τους μαρανανε και η εγγυημενη ταχυτητα. το μηδεν ειναι εγγυημενο.

Αμα αρχισω να μην πληρωνω λογαριαμους και μαζευτουμε καμμια εκατοστη ατομα θα δουμε αν θα παρουνε φραγκο με αυτα που κανουνε. 

αμα εχεις εως vdsl 50 βαλε το speedbooster να ησυχασεις! οτι και αποσυνδεσεις να κανει το δικτυο σταθερης εσυ θα εχεις ιντερνετ ! 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...