Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα νέα πακέτα της Cosmote αυτό που δίνει 27€ εγώ το πληρώνω 36. Τι μπορώ να κάνω για να μου κατεβάσουν την τιμή;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, DjTony said:

Με τα νέα πακέτα της Cosmote αυτό που δίνει 27€ εγώ το πληρώνω 36. Τι μπορώ να κάνω για να μου κατεβάσουν την τιμή;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

1. Να ζητήσεις "αναβάθμιση" σε κάποιο από τα νέα προγράμματα
2. Να κάνεις φορητότητα (με την αντίστοιχη ρήτρα διακοπής) σε εναλλακτικό πάροχο που το έχει φτηνότερα
3. Να κάνεις υπομονή μέχρι τη λήξη του συμβολαίου

Link to comment
Share on other sites

1. Να ζητήσεις "αναβάθμιση" σε κάποιο από τα νέα προγράμματα
2. Να κάνεις φορητότητα (με την αντίστοιχη ρήτρα διακοπής) σε εναλλακτικό πάροχο που το έχει φτηνότερα
3. Να κάνεις υπομονή μέχρι τη λήξη του συμβολαίου
Στη λήξη του συμβολαίου θα κάνω ανανέωση αναγκαστικά με το νέο τιμοκατάλογο; δηλαδή αυτό που δίνω 36και το έχουν 27 θα με πάνε αυτόματα εκεί; αυτόματα εννοώ αν πάω σε Γερμανό να κάνω ανανέωση συμβολαίου.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Τι τιμή παίζη προσφορά για 50αρα με λίγα σταθερά και κινητά. Δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ η τηλεφωνία όσο το ίντερνετ και η τιμή. Έχουμε κάποιο τηλ για προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, spideman3 said:

Καμία προσφορά παίζη για 50αρα;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα. Εχω 100αρα Νοβα με 29.90, που πιανει ομως μεχρι 65-66 λογω κακης εσωτερικης καλωδιωσης. Για διαφορους λογους θα παω Κοτε, αλλα δεν εχω αποφασισει ακομη τι να επιλεξω: 50αρα με 27 ευρω και να ελπιζω σε διαπλασιασμο ή 100αρα με 33 και να ελπιζω οτι θα πιανω πανω απο 65...

Δυο ερωτησεις, μηπως με βοηθησετε:

1) Ο διπλασιασμος εχει ηδη ξεκινησει; Κι αν ναι, ποσο "συντομος" ειναι;

2) Διπλασιασμο παιρνει και η 100αρα γραμμη ή μονο η 50αρα;

Ευχαριστω.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάρεις διπλασιασμό. Γιατί θα κάνεις νέα σύνδεση. Άρα δεν υπάρχει λόγος να απαντηθούν τα ερωτήματα σου.

Ουσιαστικά πας εκεί που θέλεις, 100αρα δηλαδή

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, jonkyr said:

Καλησπερα. Εχω 100αρα Νοβα με 29.90, που πιανει ομως μεχρι 65-66 λογω κακης εσωτερικης καλωδιωσης. Για διαφορους λογους θα παω Κοτε, αλλα δεν εχω αποφασισει ακομη τι να επιλεξω: 50αρα με 27 ευρω και να ελπιζω σε διαπλασιασμο ή 100αρα με 33 και να ελπιζω οτι θα πιανω πανω απο 65...

Δυο ερωτησεις, μηπως με βοηθησετε:

1) Ο διπλασιασμος εχει ηδη ξεκινησει; Κι αν ναι, ποσο "συντομος" ειναι;

2) Διπλασιασμο παιρνει και η 100αρα γραμμη ή μονο η 50αρα;

Ευχαριστω.

 

Αν δεν αλλαξει η 'εσωτερικη κακη καλωδιωση' οπως λες , τι σε κανει να πιστευεις οτι θα ανεβει η ταχυτητα σου σε οποιο πακετο η εταιρεια θα πας;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εξοσον γνωρίζω, θα πραγματοποιηθεί κανονικα ο διπλασιασμος ταχύτητας ακόμα και σε νέες γραμμές. 

Μπορεί εδωσε η εταιρία χαμηλότερα πάγια με νέα προγράμματα αλλά θα ισχύσει κανονικά ο διπλασιασμος. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aenaos15 said:

Αν δεν αλλαξει η 'εσωτερικη κακη καλωδιωση' οπως λες , τι σε κανει να πιστευεις οτι θα ανεβει η ταχυτητα σου σε οποιο πακετο η εταιρεια θα πας;

Ενα θαυμα. Ή το ενδεχομενο ο μαστορας που εφερα "τοτε" να μην ηθελε να μπλεξει. Ή η πιθανοτητα να ασχοληθω παραπανω και να προχωρησω σε εργασιες.

Ανεξαρτητα απο ολα αυτα ομως, η αλλαγη απο Νοβα ειναι δεδομενη. Μηπως εχεις και καποια απαντηση στις δυο ερωτησεις μου για να μην βγαινω εκτος θεματος; Ευχαριστω.,

1 hour ago, petpapoy said:

Εξοσον γνωρίζω, θα πραγματοποιηθεί κανονικα ο διπλασιασμος ταχύτητας ακόμα και σε νέες γραμμές. 

Μπορεί εδωσε η εταιρία χαμηλότερα πάγια με νέα προγράμματα αλλά θα ισχύσει κανονικά ο διπλασιασμος. 

Θενκς. Ισχυει και για τις 100αρες δλδ; Αν γνωριζεις φυσικα...

Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός ισχύει για ενεργοποιήσεις μέχρι μια ημερομηνία. Δεν γίνεται και είναι λογικό στις καινούργιες

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όποιος συνδεθεί είτε ανανεώσει με τα νέα προγράμματα δεν θα πάρει την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, jonkyr said:

Καλησπερα. Εχω 100αρα Νοβα με 29.90, που πιανει ομως μεχρι 65-66 λογω κακης εσωτερικης καλωδιωσης. Για διαφορους λογους θα παω Κοτε, αλλα δεν εχω αποφασισει ακομη τι να επιλεξω: 50αρα με 27 ευρω και να ελπιζω σε διαπλασιασμο ή 100αρα με 33 και να ελπιζω οτι θα πιανω πανω απο 65...

Δυο ερωτησεις, μηπως με βοηθησετε:

1) Ο διπλασιασμος εχει ηδη ξεκινησει; Κι αν ναι, ποσο "συντομος" ειναι;

2) Διπλασιασμο παιρνει και η 100αρα γραμμη ή μονο η 50αρα;

Ευχαριστω.

1) Έχει ξεκινήσει και έχουν ανακοινώσει ότι έχει ολοκληρωθεί στο 30% των επιλέξιμων συνδρομητών.
2) Όλες. Οι 24->50, οι 50->100, και οι 100->200.

Όμως ο ΟΤΕ έχει βγάλει ανακοίνωση ότι διπλασιασμός δεν θα γίνει σε αυτούς που έχουν τα "νέα" προγράμματα (ξεχωρίζουν από τα απεριόριστα προς κινητά, ή τα 500' προς κινητά).
Επίσης δεν θα γίνει όπου υπάρχει διαθεσιμότητα FTTH.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, minast said:

1) Έχει ξεκινήσει και έχουν ανακοινώσει ότι έχει ολοκληρωθεί στο 30% των επιλέξιμων συνδρομητών.
2) Όλες. Οι 24->50, οι 50->100, και οι 100->200.

Όμως ο ΟΤΕ έχει βγάλει ανακοίνωση ότι διπλασιασμός δεν θα γίνει σε αυτούς που έχουν τα "νέα" προγράμματα (ξεχωρίζουν από τα απεριόριστα προς κινητά, ή τα 500' προς κινητά).
Επίσης δεν θα γίνει όπου υπάρχει διαθεσιμότητα FTTH.

Πάσό τότε και συγνώμη! Απλά, πρίν κανένα μήνα που ψαχνόμουν, μου είχαν πει απο την εξυπηρέτηση το παραπάνω.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους. Κι εμένα έτσι μου είπαν από την εξυπηρέτηση (δλδ οτι θα γινει διπλασιασμος). Θα πράξω αναλόγως, ευχαριστώ και πάλι.

Edited by jonkyr
Link to comment
Share on other sites

Εχω έναν αριθμό τηλεφώνου στο σπίτι  στην Vodafone που παρέχεται μέσω του δικτύου κινητής λόγω αδυναμίας παροχής σταθερού από πλευράς τής.

Θέλω να πάω στον ΟΤΕ για να βάλω και τηλεόραση μαζί σαν triple play.

Γνωρίζει κάποιος τι τιμές παίζουν σαν προσφορά;

Η ταχύτητα με καλύπτει και η 24αρα άλλωστε το ΚΑΦΑΟ είναι ακριβώς έξω από την αυλή μου,και όσο για κλήσεις προς σταθερά η κινητά δεν με ενδιαφέρουν καθόλου,κσλυπτομαι από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, zerokill said:

3e1691405cd8b05e2affd185b3d4a879.jpg

Και περιμένω φορητότητα στην vf emoji23.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

πσυχούλες που είναι.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Just now, zerokill said:


b9973519124cfd011cb49f804cef5f9b.jpg

Μέχρι εκεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δες λίγο στο 192.168.1.1 στο Status Information τι σου βγάζει και ανέβασε πάλι ένα screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο στο 192.168.1.1 στο Status Information τι σου βγάζει και ανέβασε πάλι ένα screenshot.

eceb74aef65c689475f3c88b2af5446f.jpg

Αυτό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zerokill said:


eceb74aef65c689475f3c88b2af5446f.jpg

Αυτό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το attenuation είναι πολύ καλό, γνωρίζεις αν έχεις το ρούτερ στην κεντρική πρίζα; Συνήθως βρίσκεται κοντά στην πόρτα του σπιτιού. 

Link to comment
Share on other sites

Το attenuation είναι πολύ καλό, γνωρίζεις αν έχεις το ρούτερ στην κεντρική πρίζα; Συνήθως βρίσκεται κοντά στην πόρτα του σπιτιού. 

Ναι εκεί ακριβώς.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...