Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών

και ζητα αναβάθμιση ταχύτητας και πες τους τις ανάγκες σου και θα σου πουν τιμή (αν υπάρχει διαθεσιμότητα fiber/vdsl στην περιοχή σου). Το πιο φθηνό λογικά θα κάνει 30 ευρώ και να έχεις και συμβόλαιο κινητής στην Cosmote ίσως σου κάνουν και μια μικρή έκπτωση.

 

Καλημερα. Έλεγα μήπως υπαρχη κανένας εξωτερικός πωλητης που να κάνει καμια καλυτερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Έλεγα μήπως υπαρχη κανένας εξωτερικός πωλητης που να κάνει καμια καλυτερη τιμή.

 

Καλημέρα! Δεν ξέρω κάποιον αλλά συνήθως οι τιμές πάντα κυμαίνονται εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Έλεγα μήπως υπαρχη κανένας εξωτερικός πωλητης που να κάνει καμια καλυτερη τιμή.

 

Δύσκολο να σου κάνει καλύτερη τιμή πλέον. Οτι λέει η Cote.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παλιά με είχανε παρη από το 13888 και μου κάνανε προσφορα στα 30€ την 50αρα μαζί με απεριόριστη. Σταθερά και 120' κινητά. Λογικά αυτό θα παρω.
Link to comment
Share on other sites

Υπέγραψα το Σάββατο σε φυσικό κατάστημα Cosmote να μεταφερθω από forthnet και παρέλαβα εξοπλισμό. Γνωρίζεται αν γίνεται υπαναχώρηση εφόσον δεν έχει γυρίσει η γραμμή ακόμα?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω την εντύπωση πως παλαιότερα μπορούσες, τώρα φαίνεται πως όχι.

https://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News_new/news_0837.html

 

Επισημαίνεται ότι εάν η σύμβαση έχει συναφθεί σε κατάστημα της εταιρίας, ο συνδρομητής δεν έχει δικαίωμα να υπαναχωρήσει και συνεπώς, δεν μπορεί να ακυρώσει αίτηση φορητότητας αριθμού.
.

 

Θα σου έλεγα να διαβάσεις τους όρους που έχει το συμβόλαιο που υπέγραψες μήπως έχει κάτι άλλο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε καμιά προσφορά σε κοσμοτε με φορητότητα από άλλη σταθερή?

Μιλάω για 24αρα με απεριόριστα σταθερά

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε καμιά προσφορά σε κοσμοτε με φορητότητα από άλλη σταθερή?

Μιλάω για 24αρα με απεριόριστα σταθερά

 

Το Cosmote DP 24XL απεριόριστα προς σταθερά 420 λεπτά προς κινητά Ελλάδας και σε διεθνή σταθερά και κινητά 29 χωρών εμένα μου το πρόσφεραν στα 26.90 με ebill

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα εγω δινω πισω το sercom speedport plus και πηρα το huawei διοτι εβαλα speedbooster .

Μου κλειδωσαν την γραμμη 1mbs λιγοτερο απο το κανονικο απο 8 στα 7mbs . Ενω πριν ενα χρονο κλειδωνα στα 10mbs .

Υπαρχει καποιο φορουμ για το speedbooster ; για να κανω καποιες ερωτησεις;

παντως ταχυτητα το στο συνχρονισμο στο huawei οχι οπως το speedport plus που κανε 10 λεπτα να συνχρονισει!! :(

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις σε άλλα γνωστά φόρουμ, το έβαλα κι εγώ, όντως πέφτει κι άλλο η ADSL σύνδεση με το Huawei ρούτερ.

 

Αν μπορώ να σε βοηθήσω ρώτα η στείλε πμ

Κι εγώ κάποτε κλείδωνα στα 18, αλλά μάλλον το σπίτι μετακινήθηκε έχω πέσει στα 12 και μου έχουν πει του χρόνου ότι θα είμαι κάτω από 10, όπως πάει η περιοχή...

 

Υγ πάντως τα 100gb για οικιακή γραμμή, όπως λειτουργεί το μπουστερ, είναι για 10 μέρες το πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by rebel1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ,

 

εχω αγορασει απο αγγελια ενα cosmote τελειο σημα.μπορει να παιξει στο δικο μου νουμερο ή ειναι κελιδωμενο στο νουμερο του προηγουμενου κατοχου?Ξερω λιγο αργα για αυτη την ερωτηση αλλα ηταν επειγον να το αγορασω.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ,

 

εχω αγορασει απο αγγελια ενα cosmote τελειο σημα.μπορει να παιξει στο δικο μου νουμερο ή ειναι κελιδωμενο στο νουμερο του προηγουμενου κατοχου?Ξερω λιγο αργα για αυτη την ερωτηση αλλα ηταν επειγον να το αγορασω.

Ευχαριστω

 

απο οσο ξερω πρεπει να δηλωσεις τα νουμερα που θα παιρνουνε σημα απο το τελιο σημα μεσα απο το my cosmote νομιζω γινεται.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , εδω και 2 ημερες βλεπω οτι και τα 2 ασυρματα πανασονικ που εχω αλλαζουνε αυτοματα την ωρα -1 μια ωρα πισω και δεν ξερω τι ωρα ειναι!! . Πηρα το 137888 και κατι μου ελεγαν να δω στον 192.168.1.1 και τελικα δεν βγαλαμε ακρη και το δηλωσε βλαβη.

Εγω ξερω οτι πχ οταν αλλαξει η ωρα και παρει καποιος τηλεφωνο με την εισερχομενη κληση παιρνει την ωρα αυτοματα και την αλλαζει. Τωρα ομως ενω την παιρνει δειχνει μια ωρα πισω! και ειναι σπαστικο διοτι θα πρεπει να ξερεις οτι σε μια αναπαντητη κληση να υπολογισεις μια ωρα πισω!! .

Εκτος αυτου το προβλημα με την phone 1 +2 που αμα βαλεις 2 τηλεφωνα πανω και εχεις ενεργη την αναμονη και μιλας στο ενα τηλεφωνο και κτυπαει 2η γραμμη κτυπαει μεν σε εσενα η αναμονη αλλα κτυπαει και το αλλο τηλεφωνο και το σηκωνεις και πεφτει η γραμμη αυτο το προβλημα το ειχα χρονια απο τοτε που εβαλα voip με το speedport entry 2i. Νομιζω οτι δεν γινοτανε στο sercom speedport plus.

Παντως ο οτε στο speedport entry 2i μου ειχε απενεργοποιησει την phone 1 θυρα και ολα τηλεφωνα ητανε συνδεδεμενα στο phone 2!. και μου ειχε δειξει τον τροπο να το κανω και εγω σε περιπτωση reset . Αλλα δεν περιμενα να υπαρχει ακομα στο hA35 αυτο!!.

Aντιμετωπιζει κανενας θεματα με την ωρα σε ασυρματο τηλεφωνο ; με το home booster ;

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Αν έχεις φοιτητικό w'up και σταθερό στο ίδιο όνομα, δεν ισχύει το cosmote one? Ρωτάω γιατί προσπαθώ να βάλω στην εφαρμογή w'up το 1gb που δίνει με το cosmote one αλλά μου λέει να πάω στο my cosmote app και να δηλώσω το κινητό.. Κάτι που το είχα κάνει πιο πριν, κ πριν μετατρέψω το καρτοκινητο σε φοιτητικό.. Και τώρα στο my cosmote app δεν μου εμφανίζει πουθενά το cosmote one... Καμία ιδέα;;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , εδω και 2 ημερες βλεπω οτι και τα 2 ασυρματα πανασονικ που εχω αλλαζουνε αυτοματα την ωρα -1 μια ωρα πισω και δεν ξερω τι ωρα ειναι!! . Πηρα το 137888 και κατι μου ελεγαν να δω στον 192.168.1.1 και τελικα δεν βγαλαμε ακρη και το δηλωσε βλαβη.

Εγω ξερω οτι πχ οταν αλλαξει η ωρα και παρει καποιος τηλεφωνο με την εισερχομενη κληση παιρνει την ωρα αυτοματα και την αλλαζει. Τωρα ομως ενω την παιρνει δειχνει μια ωρα πισω! και ειναι σπαστικο διοτι θα πρεπει να ξερεις οτι σε μια αναπαντητη κληση να υπολογισεις μια ωρα πισω!! .

Εκτος αυτου το προβλημα με την phone 1 +2 που αμα βαλεις 2 τηλεφωνα πανω και εχεις ενεργη την αναμονη και μιλας στο ενα τηλεφωνο και κτυπαει 2η γραμμη κτυπαει μεν σε εσενα η αναμονη αλλα κτυπαει και το αλλο τηλεφωνο και το σηκωνεις και πεφτει η γραμμη αυτο το προβλημα το ειχα χρονια απο τοτε που εβαλα voip με το speedport entry 2i. Νομιζω οτι δεν γινοτανε στο sercom speedport plus.

Παντως ο οτε στο speedport entry 2i μου ειχε απενεργοποιησει την phone 1 θυρα και ολα τηλεφωνα ητανε συνδεδεμενα στο phone 2!. και μου ειχε δειξει τον τροπο να το κανω και εγω σε περιπτωση reset . Αλλα δεν περιμενα να υπαρχει ακομα στο hA35 αυτο!!.

Aντιμετωπιζει κανενας θεματα με την ωρα σε ασυρματο τηλεφωνο ; με το home booster ;

 

 

Και γω το Speedport plus έχω με ασύρματο motorola αλλα μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Αν έχεις φοιτητικό w'up και σταθερό στο ίδιο όνομα, δεν ισχύει το cosmote one? Ρωτάω γιατί προσπαθώ να βάλω στην εφαρμογή w'up το 1gb που δίνει με το cosmote one αλλά μου λέει να πάω στο my cosmote app και να δηλώσω το κινητό.. Κάτι που το είχα κάνει πιο πριν, κ πριν μετατρέψω το καρτοκινητο σε φοιτητικό.. Και τώρα στο my cosmote app δεν μου εμφανίζει πουθενά το cosmote one... Καμία ιδέα;;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισχύει κανονικα. Τα 1000’ ενδοεπικοινωνίας τα παίρνεις κάθε μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κανονικα. Τα 1000’ ενδοεπικοινωνίας τα παίρνεις κάθε μήνα;
Όχι ούτε αυτά! Γενικά δεν το βρίσκω πουθενά σαν επιλογή ούτε στο my cosmote app ούτε στο what's up app...

Θα δοκιμάσω κάποια στιγμή σήμερα αύριο από υπολογιστή κ browser στη σελίδα...

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο my cosmote app, κάτω δεξιά στο προφίλ σου > τέρμα πάνω δίπλα από το όνομα σου, δεν σου βγάζει το κουμπί (με το 1) για να ενεργοποιήσεις τον συνδυασμό;

Έχεις αλλάξει και κάτι αλλο πρόσφατα εκτός από το φοιτητικό;

Link to comment
Share on other sites

Στο my cosmote app, κάτω δεξιά στο προφίλ σου > τέρμα πάνω δίπλα από το όνομα σου, δεν σου βγάζει το κουμπί (με το 1) για να ενεργοποιήσεις τον συνδυασμό;

 

Έχεις αλλάξει και κάτι αλλο πρόσφατα εκτός από το φοιτητικό;

Δεν βρίσκω κάτι στο app.. Η αλήθεια είναι ότι το απλό w'up το έκανα φοιτητικό "πλαγίως" οπότε φαντάζομαι πως κάτι θα παίζει με το Αφμ ίσως...

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο όνομά σου δεν είναι; Δεν έχει σχέση το πάσο που περάστηκε.
Ναι στο όνομα μου εξ αρχής!! Τι να σου πω.. Κι εμένα μου φαίνεται περίεργο γιατί στην αρχή την είχα κάνει την διαδικασία κ τα είχα όλα κανονικά... Μετά όταν το άλλαξα σε φοιτητικό δεν είχα ασχοληθεί η αλήθεια είναι αλλά τώρα που το ξαναεψαξα δεν έχω βρει κάτι... Θα δω κ στο σαιτ κ θα επανέλθω..

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου πει ή να μου δώσει link με το πόσα ευρώ πληρώνεις σε περίπτωση που διακόψεις νωρίτερα της λήξης το συμβόλαιό σου λόγω φορητότητας σε άλλο πάροχο;

(ψάχνω το συμβόλαιο και δεν το βρίσκω στο αρχείο μου :O )

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου πει ή να μου δώσει link με το πόσα ευρώ πληρώνεις σε περίπτωση που διακόψεις νωρίτερα της λήξης το συμβόλαιό σου λόγω φορητότητας σε άλλο πάροχο;

(ψάχνω το συμβόλαιο και δεν το βρίσκω στο αρχείο μου :O )

 

σε τι προγραμμα εισαι; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

σε τι προγραμμα εισαι; .

cosmote home double play M 50ρι και ληγει 21/11 (αλλά καλό θα ηταν να ειχαμε ενημερωτικα ολο το πινακακι, νομιζω ειχα διαβασει στο συμβολαιο πριν 3 (ειναι με ανανεωση) που το υπεγραψα... σ ευχαριστω!

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου πει ή να μου δώσει link με το πόσα ευρώ πληρώνεις σε περίπτωση που διακόψεις νωρίτερα της λήξης το συμβόλαιό σου λόγω φορητότητας σε άλλο πάροχο;

(ψάχνω το συμβόλαιο και δεν το βρίσκω στο αρχείο μου :O )

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmote_home_double_play_aitiseis.html

 

Μπες σε αυτό το λινκ και μπορείς να βρεις όλες τις αιτήσεις των προγραμμάτων σταθερής καθώς και τις χρεώσεις και τα ρήτρα. Υπάρχει περίπτωση να μην ισχύουν οι χρεώσεις που αναγράφονται διότι μπορεί να ισχύουν βάση αλλού τιμοκαταλογου σε σχέση με αυτόν που έχει εφαρμοστεί στο πρόγραμμα σου.Δηλαδή μόλις έκανες την πρώτη σύμβαση σου θα ισχύε άλλος τιμοκαταλόγος πχ του 2018 τώρα που έκανες την ανανέωση θα ισχύει άλλος μεταγενεστερος οχι ο ίδιος άρα θα έχει διαφορετικές χρεώσεις για να σου δώσω να καταλάβεις Καλό θα ήταν να καλέσεις στην εξυπηρέτηση και να τους πεις να σου στείλουν το συμβόλαιο με email γιατί αν σου πει ο υπάλληλος καηκες

Edited by dennis99
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...