Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ υποθέτω το αντίθετο.

 

Το διευκρίνησα Μου ειχαν αφησει αριθμό τηλεφωνου και όνομα υπαλληλου. Ειναι δωρεαν τα τελη ενεργοποιησης.

Ακομη ενα στοιχειο ειναι οτι δεν ειναι συνεργατης αλλα το τμημα προώθησης της Cosmote, και όλες οι συνομιλιες καταγραφονται

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Προχωράς άφοβα τοτε

(αν σε στείλουν mail είσαι καλλυμενος σε περίπτωση που δεις άλλο πόσο στον λογαριασμό από αυτό που σε είπαν)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ακριβώς την ίδια προσφορά μου είχαν κάνει πριν λίγες ημέρες αλλά τελικά πήγα και έκανα αίτηση σε κατάστημα γιατί ήθελα και το 4g booster και μου λεγε κατι κουλα στο τηλέφωνο ότι δεν μπορεί να μου δώσει και ότι αφού έκανα την αίτηση τηλεφωνικά μετά έπρεπε να πάω σε κατάστημα για booster .

 

Και στο κατάστημα λίγο πολύ τα ίδια πήρα αλλά χωρίς την δωροεπιταγη.

 

Το χωρίς τέλος φορητότητας ισχύει απ' όσο θυμάμαι απλώς για κάποιο "συστημικό" πρόβλημα στο χρεώνουν στον πρώτο λογαριασμό και πιστώνεται στον δεύτερο απ' ότι μου είπαν όταν είδα τη χρέωση στον λογαριασμο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω την Δευτερα. Εχουμε συμφωνησει να με καλεσουν για την απαντηση μου

Για να παρω την παροχη 200+200 λεπτα σε καρτοκινητα Cosmote πρεπει να εχω καρτοκινητα Cosmote

Υπαρχει δυνατοτητα να κανω αιτηση φορητοτητας ηλεκτρονικα ; Δεν βρισκω καποιο λινκ

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Νοικιασα προσφατα στην Βότσαρη (Πάτρα), και εβαλα ADSL24 OTE,....με ταχυτητα μετρημενη 9Mbps ονομαστικη μεχρι οτε καφαο!!!......και τελικη στο σπιτι 6Mbps , !!!! ΜΑΡΤΥΡΙΟ !!!

 

Αξιζει η αναβαθμιση σε VDSL ????

Γνωριζει καποιος να μου απαντησει?

 

Διοτι εαν ειναι να υποστω την ιδια ταλαιπωρια, ισως κανω υπομονη και να μεταφερθω στην vodafone οπου εχει καμπινα VDSL κοντα μου στην Γουναρη...

 

Ευχαριστω!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Νοικιασα προσφατα στην Βότσαρη (Πάτρα), και εβαλα ADSL24 OTE,....με ταχυτητα μετρημενη 9Mbps ονομαστικη μεχρι οτε καφαο!!!......και τελικη στο σπιτι 6Mbps , !!!! ΜΑΡΤΥΡΙΟ !!!

 

Αξιζει η αναβαθμιση σε VDSL ????

Γνωριζει καποιος να μου απαντησει?

 

Διοτι εαν ειναι να υποστω την ιδια ταλαιπωρια, ισως κανω υπομονη και να μεταφερθω στην vodafone οπου εχει καμπινα VDSL κοντα μου στην Γουναρη...

 

Ευχαριστω!

 

μπορεις να αλλαξεις το καλωδιο του οτε απεξω απο το σπιτι μεχρι την κολωνα με ενα pet ; μηνπως χανεις απο εκεις;. επισης σαν πρωτη φαση δοκιμασε την πρωτη μπριζα στο σπιτι να βαλεις το ρουτερ σκετο εντελως και να δεις ποσο θα συνχρονισει . και αν εχει προβληματα καλεσε το 13788 δωρεαν απο το κινητο σου και δηλωσε βλαβη μεχρι να επιλυθει.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω την Δευτερα. Εχουμε συμφωνησει να με καλεσουν για την απαντηση μου

Για να παρω την παροχη 200+200 λεπτα σε καρτοκινητα Cosmote πρεπει να εχω καρτοκινητα Cosmote

Υπαρχει δυνατοτητα να κανω αιτηση φορητοτητας ηλεκτρονικα ; Δεν βρισκω καποιο λινκ

 

Μήπως έχουμε το τηλέφωνο του συνεργάτη;:

Τελικά τι έγινε με την αίτηση; Ποια είναι η τελική τιμη;

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να αλλαξεις το καλωδιο του οτε απεξω απο το σπιτι μεχρι την κολωνα με ενα pet ; μηνπως χανεις απο εκεις;. επισης σαν πρωτη φαση δοκιμασε την πρωτη μπριζα στο σπιτι να βαλεις το ρουτερ σκετο εντελως και να δεις ποσο θα συνχρονισει . και αν εχει προβληματα καλεσε το 13788 δωρεαν απο το κινητο σου και δηλωσε βλαβη μεχρι να επιλυθει.

 

ήδη εχω δηλωσει βλαβη....μεχρι 9 λενε ...καλα ειναι...τοσο ειναι στην περιοχη....

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουμε το τηλέφωνο του συνεργάτη;:

Τελικά τι έγινε με την αίτηση; Ποια είναι η τελική τιμη;

 

Έγινε χθες τηλεφωνικά. Ταυτότητα και σελφι με το τηλέφωνο, υπογραφή στην οθόνη του τηλεφώνου. Θα αναλάβουν αυτή την μεταφορά από wind ε ενεργοποίηση 12/21 που λήγει το συμβόλαιο εκεί. (Σου στέλνω π. μ)

Τιμή 23,63

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έγινε χθες τηλεφωνικά. Ταυτότητα και σελφι με το τηλέφωνο, υπογραφή στην οθόνη του τηλεφώνου. Θα αναλάβουν αυτή την μεταφορά από wind ε ενεργοποίηση 12/21 που λήγει το συμβόλαιο εκεί. (Σου στέλνω π. μ)

 

Τιμή 23,63

Και γω πμ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε εξυπηρέτηση και ρωτα. Και αν θες γράψε εδώ για να ξέρουν και οι υπόλοιποι. Εμένα πάντως λήγει το συμβόλαιο 20-11 πήρα τηλέφωνο για προσφορά και είπαν να πάρω 2 βδομάδες πριν τη λήξη του συμβολαίου. Σκέφτομαι να πάω Nova ,έχω 100ρα γραμμή
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς, η διαδικασία αποσύνδεσης γίνεται σε κατάστημα και τέλος; Ή πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω;
[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Έχω την προσφορά που έγραψε πριν το παλικάρι στα 23,63 για ADSL και μου δίνουν για VDSL 50 τις ίδιες ακριβώς παροχές στα 31,90.

Μου λένε από την ΚΟΣΜΟΤΕ πως θα πιάνω ταχύτητα στο VDSL 45-50,επειδή όμως και σε άλλους έλεγαν τέτοια και έπιασαν πολύ λιγότερο δεν ξέρω τι να κάνω!

Έχω δικαίωμα αν δεν πιάνω 45-50 να πάω σε ADSL?

Αν ναι πως θα πάρω σε ADSL ,την τιμή που έχω τώρα ως προσφορά και όχι τιμή καταλόγου που δεν συμφέρει!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος σε περιπτωση που εισαι κατω απο 39 τοτε εχεις δικαιωμα να επιστρεψεις στη προτερα κατασταση.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε το νέο router της Cosmote με υποστήριξη wifi 6!!!!!

 

Βγηκε καμια ανακοινωση, ή απλως εκτιμησεις;

Καλα, θα γινει βεβαια καποια στιγμη, αλλα για να ξερουμε για ποιο πραγμα μιλαμε...

 

Αραγε ομως με τους υπαρχοντες χρηστες-πελατες, τι προβλεπεται να γινει;

Θα μπορει οποιος θελει να το αντικαθιστα με ενα νεο με wifi6, χωρις κοστος;

Link to comment
Share on other sites

Έγινε χθες τηλεφωνικά. Ταυτότητα και σελφι με το τηλέφωνο, υπογραφή στην οθόνη του τηλεφώνου. Θα αναλάβουν αυτή την μεταφορά από wind ε ενεργοποίηση 12/21 που λήγει το συμβόλαιο εκεί. (Σου στέλνω π. μ)

Τιμή 23,63

Διορθωση. Ενεργοποίηση στις 12/11

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ φορητότητα από Vodafone στην cosmote στις 17/10 στο πακέτο με τιμή 23,63 που γράφτηκε πριν.

Μου έστειλαν σύνδεσμο στο κινητό και έστειλα από εκεί τα χαρτιά και έβαλα και υπογραφή.

Το θέμα είναι πως έχουν περάσει τόσες μέρες και δεν έχω κανένα νέο.Πηρα σήμερα στο 13888 και εκεί δεν φαίνεται τίποτα!είπαν πως θα στείλουν αίτημα στο αρμόδιο τμήμα να το δουν και να με πάρουν.

Κάτι βρωμάει εδώ και σκέφτομαι μήπως το κάνουν επίτηδες να περάσουν οι 14 μέρες για να μην μπορώ να κάνω ακύρωση σε περίπτωση προσφοράς από Vodafone!έχει βάση η σκέψη μου;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ φορητότητα από Vodafone στην cosmote στις 17/10 στο πακέτο με τιμή 23,63 που γράφτηκε πριν.

Μου έστειλαν σύνδεσμο στο κινητό και έστειλα από εκεί τα χαρτιά και έβαλα και υπογραφή.

Το θέμα είναι πως έχουν περάσει τόσες μέρες και δεν έχω κανένα νέο.Πηρα σήμερα στο 13888 και εκεί δεν φαίνεται τίποτα!είπαν πως θα στείλουν αίτημα στο αρμόδιο τμήμα να το δουν και να με πάρουν.

Κάτι βρωμάει εδώ και σκέφτομαι μήπως το κάνουν επίτηδες να περάσουν οι 14 μέρες για να μην μπορώ να κάνω ακύρωση σε περίπτωση προσφοράς από Vodafone!έχει βάση η σκέψη μου;

 

Ναι, αυτό κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ φορητότητα από Vodafone στην cosmote στις 17/10 στο πακέτο με τιμή 23,63 που γράφτηκε πριν.

 

Μου έστειλαν σύνδεσμο στο κινητό και έστειλα από εκεί τα χαρτιά και έβαλα και υπογραφή.

 

Το θέμα είναι πως έχουν περάσει τόσες μέρες και δεν έχω κανένα νέο.Πηρα σήμερα στο 13888 και εκεί δεν φαίνεται τίποτα!είπαν πως θα στείλουν αίτημα στο αρμόδιο τμήμα να το δουν και να με πάρουν.

 

Κάτι βρωμάει εδώ και σκέφτομαι μήπως το κάνουν επίτηδες να περάσουν οι 14 μέρες για να μην μπορώ να κάνω ακύρωση σε περίπτωση προσφοράς από Vodafone!έχει βάση η σκέψη μου;

λίγο υπομονή κάνε.να σου πω πως εξελίχθηκε η δική μου αίτηση που έφυγα απο wind.1-10 με κάλεσαν και δέχτηκα την προσφορά αυτήν με τα 23.63€. 9-10 καταχωρήθηκε η αίτηση στην κοσμοτε, έλαβα και SMS. 11-10 παρέλαβα το ρουτερ και 16-10 ενεργοποιηθηκε η γραμμή και μέσα σε 24 ώρες άρχισαν να φαίνονται οι πληροφορίες στην εφαρμογή mycosmote σχετικά με τα υπόλοιπα χρόνου ομιλίας, έλεγχος του ρουτερ μέσω της εφαρμογής κλπ.εκεινο που έκανα εγώ ήταν να δηλώσω ποιους αριθμούς θελω να ενταχθούν στο cosmote one. έγινε μέσω της εφαρμογής και αμεσα.οι έξι ώρες απ το σταθερό προς κινητά που έδωσαν στην προσφορά ισχύουν αλλά δεν φαίνονται στην εφαρμογή.το επιβεβαίωσα στο 13888.ειχα και γω αμφιβολία γιατί μου φάνηκε η προσφορά πολύ καλή αλλά όλα πήγαν καλά.
Link to comment
Share on other sites

Σου είχαν δώσει ημερομηνία ενεργοποίησης στην κόσμους;αν ναι πότε;

Η wind δεν φάνηκε για προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...