Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι έχει το ύφος μου;

Προσπαθώ να βγάλω άκρη γιατί λες δημοσίως πράγματα που δεν βγάζουν ιδιαίτερο νόημα.

Ξεκινήσαμε ότι ο ΟΤΕ σου λέει βλακείες ότι είναι πιο ακριβός λόγω ποιότητας. Ρώτησα το πολύ λογικό, γιατί δεν πάς αλλού τρέχοντας αφού αυτά είναι βλακείες.

Τώρα καταλήγουμε ότι η Vodafone σου έκανε μια σούπερ ντουπερ προσφορά την οποία - σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενά σου- δεν μπορεί να υλοποιήσει γιατί δεν έχει γραμμές. Παρ'όλα αυτά τα έχεις πάρει με τον ΟΤΕ που δεν σου κάνει αντίστοιχη προσφορά με αυτή που δεν μπορεί να υλοποιήσει η Vodafone...

Απλά να διευκρινίζουμε κάποια πράγματα γιατί μιλάμε δημοσίως.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα ο ΟΤΕ είναι ο μόνος στην περιοχή σου μην περιμένεις προσφορά. Και η αλήθεια είναι ότι ο ΟΤΕ παρέχει ένα κλικ καλύτερες υπηρεσίες από τους υπόλοιπους αλλά δεν δικαιολογείς τις πανάκριβες τιμές που έχει...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κρίνω αν είναι, ή δεν είναι μπούρδες. Δεν παραθέτω προσωπική άποψη.

Αναρωτιέμαι πώς κάποιος που από τη μία τα θεωρεί μπούρδες και παράλληλα έχει ασύλληπτα καλύτερη οικονομική προσφορά, με καλύτερες παροχές, από άλλη εταιρεία, δεν πάει στην άλλη εταιρεία τρέχοντας.

Αν τα θεωρούσα μπούρδες και ίσχυαν όλα τα παραπάνω οικονομικά δεδομένα σε συνδυασμό με τις καλύτερες παροχές, δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να παζαρεψω, ή να παρακαλέσω την όποια cosmote και να μου σπάνε και τα νεύρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επι της ουσιας συμφωνω μαζι σου. Βεβαια φιλικα θα σου πω οτι το υφος σου προκαλεσε ακομη και εμενα που δεν με αφορα το θεμα....

Εχοντας διαδοχικα τα τελευταια χρονια Νονα, ΟΤΕ και Βοντα διαπιστωσα απλα οτι ΟΛΟΙ τους ειναι οτι να'ναι... Τα περι ποιοτητας κλπ τα ακουω βερεσε και απλα ειναι θεμα τυχης το να εχεις απο καποιον -οποιονδηποτε απο τους τρεις- καλυτερες παροχες. Απο θεμα εξυπηρετησης δε.... εκει δεν υπαρχει ουτε θεμα τυχης...

Edited by makisg4
Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο πιστεύω κάνεις λάθος. Από προσωπική εμπειρία , όταν παρουσιάζεται βλάβη στη γραμμή ίντερνετ κτλ. ο ΟΤΕ το λύνει άμεσα.

Αν είσαι σε άλλη εταιρία , περιμένεις πότε θα ενημερώσουν τον ΟΤΕ (πιθανόν άμεσα) , όπως επίσης περιμένεις πότε θα έρθει ο ΟΤΕ στην καμπίνα για να κάνει διορθώσεις. Και αν το διορθώσει και δεν σε πει ότι αφού κλειδώνεις 80 εισαι μια χαρα! (Και ας έπιανες κάνα χρόνος 100αρα καρφί)

Ένα ακόμα παράδειγμα δεν θυμαμαι αν είναι σε αυτό το φόρουμ, που ζητούσε fast path, και ο πάροχος έλεγε όταν έχεις VDSL δεν γυρίζει σε fast path.

Και άλλα πολλά κουλα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδιά εχω ενα θεμα. Πληρώνω VDSL 30. Ο κόμβος ειναι περιπου 900 μετρα οπότε κανονικά θα επρεπε να συνδεομαι σχεδον στα 30. Αλλά η καλωδίωση της περιοχής είναι τοσο περιεργη που κανει κυκλο μεσα απο στενά και η απόσταση ειναι σχεδον 2 χιλιόμετρα με αποτέλεσμα να συνδεομαι στα 16. Υπάρχει τρόπος να κανω κατι; Δεν ζητάω να φερουν κουτί δίπλα στο σπίτι μου. Ισως κατι να ενισχυουν το σημα που θα μπαινει καπου στην μεση της αποστασης μηπως και εχω την υπηρεσία που πληρωνω
Link to comment
Share on other sites

Ή θα περιμένεις την ενεργοποίηση καμπίνας αν προβλέπεται κάτι τέτοιο στην περιοχή σου σύντομα, ή κατεβαίνεις στα έως 24 ατελώς.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι στη διαδικασία ανανέωσης του double play 24internet, απεριόριστα σταθερά και 360 προς κινητά σε παρόμοιο πρόγραμμα με αναβάθμιση όμως ταχύτητας στα 50mbps. Από το 11888 με ενημέρωσαν για πάγιο 34,90€ (και κόστος 50€ για την εγκατάσταση οπτικής ίνας) αλλά και το ίδιο πάγιο στα 100mbps καθώς δικαιούμαι επιδότηση εξαιτίας της περιοχής (και κόστος 2€ στην εγκατάσταση οπτικής ίνας). Τώρα πληρώνω 28€

Στον ανταγωνισμό έχω δει στα 50mbps μικρότερα πάγια από τα 35€, ωστόσο θα προτιμούσα να παραμείνω στον ote καθώς έχω και κινητό (cosmote one).

Σκεπτόμουν να κάνω αίτημα φορητότητας στον ανταγωνισμό τηλεφωνικά και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία στην διαδικασία (αν δέχθηκε πιθανή προσφορά πριν υπογράψει στον courier, το ύψος της προσφοράς κτλ)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εμένα πάλι επειδή τελειώνει το πρόγραμμα μου με έπαιρνε τηλ συνέχεια η κοσμοτε και μια μέρα το σήκωσα και μου έκανε μια προσφορά για να ανανεώσω το πρόγραμμα με το 50αρι ίντερνετ απεριόριστα σταθερά και 120 κινητά που κανονικά είναι 34.90 στα 31.90. Εκείνη τη στιγμή είπα θα το σκεφτώ και θα ξανακαλεσω εγώ. Σήμερα που πήρα τηλ με είπαν ότι δεν βλέπουν να έγινε τέτοια προσφορά και ότι στα 31.90 είναι χωρίς κινητά και στα 34.90 ισχύει με τα κινητά και μου έλεγε ότι μάλλον θυμάμαι λάθος. Έχει κανένας παρόμοια εμπειρια; πάντως σκέφτομαι να περιμένω να με πάρουν αυτοί ξανά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδιά εχω ενα θεμα. Πληρώνω VDSL 30. Ο κόμβος ειναι περιπου 900 μετρα οπότε κανονικά θα επρεπε να συνδεομαι σχεδον στα 30. Αλλά η καλωδίωση της περιοχής είναι τοσο περιεργη που κανει κυκλο μεσα απο στενά και η απόσταση ειναι σχεδον 2 χιλιόμετρα με αποτέλεσμα να συνδεομαι στα 16. Υπάρχει τρόπος να κανω κατι; Δεν ζητάω να φερουν κουτί δίπλα στο σπίτι μου. Ισως κατι να ενισχυουν το σημα που θα μπαινει καπου στην μεση της αποστασης μηπως και εχω την υπηρεσία που πληρωνω

 

εγω που απεχω 1,7 χλμ απο το αστικο κεντρο και η τελευταια καμπινα vdsl ειναι απο το σπιτι μου στα 3,8 χλμ ( στην Μαριστρα! ) . ακομα δεν εχει δοθει διαθεσιμοτητα στην περιοχη αλλα βαζοντας τηλεφωνα στην κακη θαλασσα που εχει καμπινες vdsl μεχρι το τελος της βγαζει μυνημα οτι το αιτημα πρεπει να διερευνηνθει περισσοτερο.

και η απαντηση ειναι οχι δεν θα σας δωθει vdsl λογω αποστασης. διαβαζω για εσενα που εισαι σχεδον 2 χλμ απο καμπινα και οχι απο αστικο κεντρο και σου δινουνε vdsl . δηλαδη ειναι καθαρα οτι του τυχει του καθενως. ( πολυ πιστευουνε οτι μπορει να βελτιωθει το adsl αμα ενεργοποιηθουνε οι καμπινες κατι που δεν το κοβω.. ) . περιοχη Bιντζι Δασκαλειου.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

εγω που απεχω 1,7 χλμ απο το αστικο κεντρο και η τελευταια καμπινα vdsl ειναι απο το σπιτι μου στα 3,8 χλμ ( στην Μαριστρα! ) . ακομα δεν εχει δοθει διαθεσιμοτητα στην περιοχη αλλα βαζοντας τηλεφωνα στην κακη θαλασσα που εχει καμπινες vdsl μεχρι το τελος της βγαζει μυνημα οτι το αιτημα πρεπει να διερευνηνθει περισσοτερο.

και η απαντηση ειναι οχι δεν θα σας δωθει vdsl λογω αποστασης. διαβαζω για εσενα που εισαι σχεδον 2 χλμ απο καμπινα και οχι απο αστικο κεντρο και σου δινουνε vdsl . δηλαδη ειναι καθαρα οτι του τυχει του καθενως. ( πολυ πιστευουνε οτι μπορει να βελτιωθει το adsl αμα ενεργοποιηθουνε οι καμπινες κατι που δεν το κοβω.. ) . περιοχη Bιντζι Δασκαλειου.

 

 

μπαινοντας καθημερινα στο site τησ cosmote.gr μπας και ενεργοποιηθει η διαθεσιμοτητα στην

Κακη θαλασσα και ευνοηθω και εγω στο Βιντζι Δασκαλειου , και σημερα βλεπω οτι ενεργοποιηθηκε η διαθεσιμοτητα και δινει εως 200mbs απιστευτο!! ( ακομα και στον κουβαρα που εχει νεες καμπινες και δεν δινει τοσο πολυ.. ) για να δουμε εαν θα αλλαξει σε λιγοτερο πχ εως 50! αρα ολος ο δρομος απο Κοντρα Βιλαρα και εως Κακη Θαλλασσα και εως την Μαριστρα θα εχουνε διαθεσιμοτητα vdsl. Τελικα για εμενα δεν αλλαξε κατι προς το παρον δεν δινει διαθεσιμοτητα!! ,και δεν ξερω εαν θα δωσουνε απο αστικο κεντρο διοτι η καμπινα μου 105 δεν αναβαθμιστηκε, ανηκω στο 20% των περιοχων που δεν αναβαθμιστηκαν ανα αστικο κεντρο. Δεν ξερω εαν τυχον δωσουνε απο αστικο κεντρο και βελτιωθει καπως η ταχυτητα.

απεχω 1,7 χλμ απο το αστικο κεντρο περιπου .

http://i67.tinypic.com/2ngso45.jpg

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα δούμε vdsl στον Εύοσμο ρε παιδιά???

Γνωρίζει κανείς?

 

Κάποιος με είπε ότι μέχρι τέλος 2019 θα έχει όλη η Θεσσαλονίκη. Παίζει κάτι τέτοιο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά, για 24αρα γραμμή, το να πιάνεις 12-16 Mbps, θεωρείται εντάξει ή θα έπρεπε να πιάνω παραπάνω?

Και το Upload όταν βρίσκεται πάντα κάτω από 1 Mbps, συνήθως κοντά στα 0.8~, είναι οκ λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως την απόσταση που έχεις.

Αν σκεφτείς ότι άλλοι πιάνουν 3-4, εγώ 10-11, τότε είσαι καλά.

Το upload είναι οκ, αν και θα έπρεπε να είναι σχετικά κοντά στο 1

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως την απόσταση που έχεις.

Αν σκεφτείς ότι άλλοι πιάνουν 3-4, εγώ 10-11, τότε είσαι καλά.

Το upload είναι οκ, αν και θα έπρεπε να είναι σχετικά κοντά στο 1

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατάλαβα! Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα δούμε vdsl στον Εύοσμο ρε παιδιά???

Γνωρίζει κανείς?

 

Κάποιος με είπε ότι μέχρι τέλος 2019 θα έχει όλη η Θεσσαλονίκη. Παίζει κάτι τέτοιο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Εξαρτάται από το ποιος πάροχος έχει αναλάβει το έργο στην εκάστοτε περιοχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής στη γειτονιά μου δεν είδα κανένα έργο. Εκτός αν δε το πηρα πρέφα.

 

Ρώτησα στο Γερμανό προχτές.

Είπαν ότι όντως ανοίγουν συνέχεια νέες περιοχές στο vdsl και αργά η γρήγορα θα έχει όλος ο Εύοσμος.

Δε ξέρω αν τον πίστεψα :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[Κοινοποιώ τα παρακάτω για να βοηθήσω τον οποιοδήποτε φίλο αναγνώστη τύχει να έχει παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μου. Μένω Βόλο συνοικία Χρυσοχοΐδη-Αγίου Γεωργίου, κοντά δεν υπάρχει καμπίνα vdsl]

 

ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ

 

Εδώ και ένα εξάμηνο έχω τα πάντα δλδ κινητά, Ιντερνετ και TV από την Cosmote. Από την αρχή διαπίστωσα διάφορα προβλήματα με την ταχύτητα της ADSL line: ενώ πριν με την forthnet είχα σταθερά ταχύτητα >11Mbps χωρίς σκαμπανεβάσματα κατά την διάρκεια της ημέρας, τώρα με Cosmote πέσαμε στα ~9Mbps με τεράστια σκαμπανεβάσματα ιδιαίτερα τις βραδυνές ώρες: απαράδεχτες ταχύτητες ~5,6,7Mbps. Όλα αυτά είχαν σαν αποτέλεσμα να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω τις πολύ χρήσιμες υπηρεσίες όπως αυτές της Cosmote TV Replay, & Cosmote TV Plus. Οι κατά τα άλλα πολύ καλοί, ευγενικοί, -αλλά όχι σωστά καταρτισμένοι (φαντάζομαι όχι με δική τους υπαιτιότητα)- τεχνικοί της υπηρεσίας 13888, με πρότειναν (εσφαλμένα όπως αποδεικνύω παρακάτω) ως μόνη λύση του Cosmote Speedbooster (που σήμαινε συν ~ 7 ευρώ κόστος). Μάλιστα σε ερώτησή μου αν η αγορά ενός εξωτερικού σκληρού δίσκου θα ήταν κάποια λύση, η απάντηση του τεχνικού ήταν (λανθασμένα) αρνητική!

 

ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ: Μην εμπιστεύεσαι πάντα τους τεχνικούς (στο 13888), προφανώς λόγω φόρτου εργασίας δεν είναι σωστά καταρτισμένοι. Ψάξε πάντα στα διάφορα φόρουμς για φίλους με παρόμοια προβλήματα, προσωπικά σε φόρουμ βρήκα απαντήσεις για το πρόβλημά μου με το Speedbooster και όχι μόνο.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ

 

1)Το Cosmote Speedbooster έχει νόημα μόνο για περιπτώσεις χαμηλής ταχύτητας ADSL Internet.

Επιπλέον πρέπει να διερευνηθεί εάν η περιοχή σου έχει καλό σήμα 4g, διαφορετικά είναι δώρο άδωρο.

2)Για περιπτώσεις που υπάρχει πρόβλημα με τις υπηρεσίες Cosmote TV Replay, & Cosmote TV Plus) κλπ. παρόλο που γίνεται bonding(σύζευξη) των ADSL+G4 δικτύων της περιοχής, ο Cosmote αποκωδικοποιητής δεν αναγνωρίζει αυτό το bonding(σύζευξη) παρά πάντα μόνο την ADSL line και επομένως η χρήση Cosmote Speedbooste είναι εντελώς άχρηστη!

 

Προσωπικά το δοκίμασα και τελικά επέστρεψα τον Speedbooster χωρίς ποινή.

 

ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ

 

Α) ΜΟΝΗ ΔΥΝΑΤΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ Cosmote TV Plus:

 

Αγοράζεις (με περίπου 40 ευρώ) ένα εξωτερικό σκληρό δίσκο και το θέμα λύνεται ως εξής:

1)κάνεις λήψη της ταινίας από το Cosmote TV Plus που γουστάρεις, η οποία αποθηκεύεται σιγά-σιγά στον cache εξωτερικό σκληρό δίσκο. Όταν φορτωθεί πλήρως παίρνεις μήνυμα στην οθόνη!

2)Ματά έχεις ΑΚΡΙΒΩΣ 48 ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ για να δεις το φιλμ (ή τα φιλμ) που κατέβασες! Όταν περάσουν οι 48 ώρες, αυτόματα διαγράφεται η ληφθήσα ταινία! Αν δεν πρόλαβες πρέπει να την ξαναφορτώσεις!

 

Β) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΥΣΗ Για περιπτώσεις Cosmote TV Replay: η υπηρεσία Cosmote TV Replay δεν επιτρέπει οποιαδήποτε λήψη (κασάρισμα) δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα έχουν βγει νέα προγράμματα που μόνο στο 13888 τα λένε ακόμα δεν έχουν ενημερώσει το site . Πάντως δίνουν με 27.90 ευρώ απεριόριστα σταθερά, και ίντερνετ έως 24 και 120 λεπτά προς κινητά Ελλάδος και αυτά αφορούν κλήσεις προς εξωτερικό είτε σε κινητό είτε σε σταθερό. Μόλις τελειώσει ο χρόνος ομιλίας η χρέωση προς κινητό είναι 0.40 ευρώ με χρέωση ανά λεπτό. Εγώ είμαι στο πρόγραμμα 26.36 ευρώ που δίνει τις ίδιες παροχές παραπάνω αλλά τα λεπτά προς κινητά αλλάζουν και πάνε στα 30 λεπτά. Και άμα καταναλωθει ο χρόνος ομιλίας πάει στα 0.33 ευρώ η χρέωση προς κινητό Ελλάδος. Πάλι με χρέωση ανά λεπτό. Γενικά θέλω να το αλλάξω διότι συμφέρει το παραπάνω πρόγραμμα. Χαίρομαι που είπανε ότι γίνεται αλλά πρέπει να βάλω την μητέρα μου να το βάλει. Προτείνω όσοι καλείται κινητά να το βαλεται. Επίσης και όσοι έχετε το πακέτο double play που έδινε 250 λεπτά προς κινητά και 30 λεπτά και απεριόριστο ίντερνετ έως 24 ! Διότι δίνει περισσότερες παροχές! Τέλος εχτές που κοίταγα στο site τους έχουν αφαίρεσει τα πρόγραμματα και είχανε μόνο το πακέτο με 29.90 ευρώ που έδινε απεριόριστο ίντερνετ έως 24 και απεριόριστα σταθερά και 420 λεπτά προς κινητά Ελλάδας και για κάποιες χώρες τους εξωτερικού σε κινητά και σταθερά! Δείτε εδώ https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod430029 αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι με ενεργοποίηση του email λογαριασμού σου δίνει έκπτωση 1 ευρώ όπως το είχε και η Vodafone πολύ καλό! Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Η Τιμη ειναι 29,90 και αν κανει ηλεκτρονικα λογαριασμο παει 28,90 και οχι το λιγοτερο που αναφερεις παραπανω.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα κινητά είναι ότι δεν έχεις τον έλεγχο για να δεις ποσο χρόνος σου μένει υπόλοιπο , για να μην χρεωθείς ..

Κατά τα αλλα μια χαρά προγράμματα είναι...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα κινητά είναι ότι δεν έχεις τον έλεγχο για να δεις ποσο χρόνος σου μένει υπόλοιπο , για να μην χρεωθείς ..

Κατά τα αλλα μια χαρά προγράμματα είναι...

 

Ειναι θεμα αυτο.

Θα πρεπε με ενα ευκολο τροπο, να μπορεις να τσεκαρεις.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηρα σημερα το 13888 και μου ανανεωσαν το προγραμμα σε νεο 24 μηνο συμβολαιο το cosmote double play 24 L απο 30 λεπτα προς κινητα απο αυριο που θα ενεργοποιηθει θα εχω 120 λεπτα προς ολα τα κινητα και κινητα εξωτερικου και σταθερα εξωτερικου.

με χρεωση 27,90 ευρω , αλλα επειδη εχω ηδη ηλεκρονικο λογαριασμο θα εχει εκπτωση 1 ευρω καθε μηνα 26,90 ευρω. ενω τωρα πληρωνα για το παλιο προγραμμα cosmote double play 24 L με τα 30 λεπτα προς κινητα 26,36 ευρω. ( χωρις καποια επιπλεον εκπτωση λογαριασμου για ηλεκτρονικο λογαριασμο ) .

αρα με επιπλεον 0,54 ευρω τον μηνα εχω επιπλεον 1,50 ωρα προς κινητα αλλα μπορει να καταναλωθει και προς κινητα και σταθερα εξωτερικου. παρα πολυ καλο προγραμμα!!

επισης ρωτησα εαν καποιος που εχει vdsl 50 εαν θα εχει εκπτωση 1 ευρω τον μηνα εαν εχει email λογαριασμο και μου ειπε οχι δεν αφορα ολα τα προγραμματα και δεν αφορα αγορες μεσω cosmote.gr μονο για την vdsl 50 δεν εμφανιζεται στα πακετα .

τα μοναδικα πακετα που εχουνε εκπτωση 1 ευρω τον μηνα ειναι το vdsl 50 L και το vdsl 50 XL και η ενεργοποιηση γινεται αποκλειστηκα μεσω του 13888.

,

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, έχει τύχει σε κανένα που να κόψουν να στείλουν έντυπο λογαριασμό στην διεύθυνση; από 4 μήνες δεν έλαβα λογαριασμό, το κάνουν επίτηδες για να περάσουμε στον ηλεκτρικό λογαριασμό; τους είχα αναφέρει το θέμα κ μου είπαν ότι δεν φταίει ΟΤΕ, κ είναι θέμα ΕΛΤΑ. Που τους έκανα αναφορά το θέμα, μου είπαν 2 φορές να περάσω στον ηλεκτρονικό λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, έχει τύχει σε κανένα που να κόψουν να στείλουν έντυπο λογαριασμό στην διεύθυνση; από 4 μήνες δεν έλαβα λογαριασμό, το κάνουν επίτηδες για να περάσουμε στον ηλεκτρικό λογαριασμό; τους είχα αναφέρει το θέμα κ μου είπαν ότι δεν φταίει ΟΤΕ, κ είναι θέμα ΕΛΤΑ. Που τους έκανα αναφορά το θέμα, μου είπαν 2 φορές να περάσω στον ηλεκτρονικό λογαριασμό.

 

Και ποιος είναι ακριβώς ο λόγος που το 2019 δεν περνάς σε e-bill???

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...