Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει τρόπος να βλέπουμε πόσα λεπτά έχουμε μιλήσει και πόσα απομένουν; Στο my cosmote δεν βλέπω κάτι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο cosmote one, με ένα σταθερό και ένα καρτοκινητο, τα 1000' δωρεάν λεπτά αφορούν ΜΟΝΟ κλήσεις του καρτοκινητου προς το σταθερό η και το σταθερό έχει 1000' ΔΩΡΕΑΝ προς το καρτοκινητο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς, καμία εταιρεία σταθερής δεν παρέχει αυτή την δυνατότητα και είναι απαράδεκτο !

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο είναι η χρέωση προς κινητά, όταν εξαντληθούν τα δωρεάν λεπτά ?

 

Σταθερό προς Κινητό

Η χρέωση των κλήσεων από το δίκτυο του ΟΤΕ προς τα δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας (COSMOTE, VODAFONE, WIND, CYTA Mobile) είναι 0,149 € ανά λεπτό* επικοινωνίας.

 

*Τυχόν κλάσμα του λεπτού λογίζεται ως ακέραιο λεπτό.

 

Η χρέωση είναι ενιαία για όλες τις ημέρες και ώρες της εβδομάδας.

 

Στην παραπάνω τιμή συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 24% και Τέλος Συνδρομητών Σταθερής Τηλεφωνίας 5%.

 

https://help.cosmote.gr/sy...romQuery=kw679

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, καμία εταιρεία σταθερής δεν παρέχει αυτή την δυνατότητα και είναι απαράδεκτο !

 

Σε εμένα απαντάς; Στην Nova έβλεπες τα πάντα αναλυτικά. Γιαυτό μου φαίνεται περίεργο να μην γίνεται στην cosmote.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο είναι η χρέωση προς κινητά, όταν εξαντληθούν τα δωρεάν λεπτά ?
Σταθερό προς Κινητό

Η χρέωση των κλήσεων από το δίκτυο του ΟΤΕ προς τα δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας (COSMOTE, VODAFONE, WIND, CYTA Mobile) είναι 0,149 € ανά λεπτό* επικοινωνίας.

 

*Τυχόν κλάσμα του λεπτού λογίζεται ως ακέραιο λεπτό.

 

Η χρέωση είναι ενιαία για όλες τις ημέρες και ώρες της εβδομάδας.

 

Στην παραπάνω τιμή συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 24% και Τέλος Συνδρομητών Σταθερής Τηλεφωνίας 5%.

 

https://help.cosmote.gr/sy...romQuery=kw679

Από 1/1/2019

 

Για τους πελάτες των προγραμμάτων COSMOTE Single Play & COSMOTE Double Play (εξαιρουμένου του προγράμματος COSMOTE Double Play 50M) η χρέωση μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης αυξάνεται: α) από 0,12€ σε 0,15€ ανά λεπτό για κλήσεις προς εθνικούς γεωγραφικούς αριθμούς όλων των δικτύων ,

 

β) από 0,26€ σε 0,33€ ανά λεπτό για κλήσεις προς εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

 

o Οι ανωτέρω αυξήσεις ισχύουν και για τα προγράμματα στα οποία δεν

 

συμπεριλαμβάνεται χρόνος ομιλίας.

 

https://www.cosmote.gr/fixed/corporate/company/announcements

Είναι η ανακοίνωση στις 30 Νοεμβρίου.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από 1/1/2019

 

Για τους πελάτες των προγραμμάτων COSMOTE Single Play & COSMOTE Double Play (εξαιρουμένου του προγράμματος COSMOTE Double Play 50M) η χρέωση μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης αυξάνεται: α) από 0,12€ σε 0,15€ ανά λεπτό για κλήσεις προς εθνικούς γεωγραφικούς αριθμούς όλων των δικτύων ,

 

β) από 0,26€ σε 0,33€ ανά λεπτό για κλήσεις προς εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

 

o Οι ανωτέρω αυξήσεις ισχύουν και για τα προγράμματα στα οποία δεν

 

συμπεριλαμβάνεται χρόνος ομιλίας.

 

https://www.cosmote.gr/fixed/corporate/company/announcements

Είναι η ανακοίνωση στις 30 Νοεμβρίου.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εμένα πουθενά δεν το είδα ότι είχε ανατιμήση στο λογαριασμό του Δεκεμβρίου.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Η κοσμοτε ποτέ δεν χρεωνε την ανανέωση. Παρ'όλα αυτά σύμφωνα με τις πρόσφατες αποφάσεις της εεττ, απαγορεύεται η χρέωση για ανανέωση συμβολαίου.

 

Παραθέτω:

 

Ο πάροχος δεν επιτρέπεται να επιβάλει τέλος αποσύνδεσης λόγω διακοπής/καταγγελίας είτε σύμβασης αορίστου χρόνου είτε* σύνδεσης καρτοκινητής τηλεφωνίας. Επίσης, απαγορεύεται να επιβάλει τέλος ανανέωσης για νέα σύμβαση ορισμένου χρόνου σε υφιστάμενο συνδρομητή με σύμβαση αορίστου χρόνου.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλεσα το 13888 να ρωτησω ποτε ληγει το συμβολαιο μου , τους λεω στο my cosmote γραφει 4/7/2019

μου λεει ναι ισχυει , αυτο . και τους λεω ποτε μπορω να κανω ανανεωση συμβολαιου και μου λεει μεχρι και ενα μηνα πριν την ληξη του συμβολαιου , αρα απο 3/6/19 εως 3/7/19, και μου φανηκε κουλο ενα πριν , μια μερα πριν ληξει να το καταλαβω το σωστο εως 3/7/19! . τελος παντων ειχα κανει καταγγελια συμβασης και μου ειχανε δωσει τιμη 26,36 ευρω τον μηνα +0,62 ευρω που εχω το τελος απορριψης κλησεων με αποκρυψη συνολο 26,98 ευρω τον μηνα *2 = 53,96 ευρω αρα επειδη το στρογγυλοποιουμαι προς τα πανω 54 ευρω μου λεει ειτε 53,50 ευρω. αρα λεω χονδρικα 54 ευρω τον διμηνο.

τελος παντων ρωτησα αμα γινει αοριστου ποιο ειναι το κοστος μου λεει 29,47ευρω αρα 3,11 ευρω τον μηνα παραπανω .

μπαινω στο site της cosmote εδω για να δω τιμες στο προγραμμα που εχω απεριοριστα αστικα και ιντερνετ εως 24 και 30 λεπτα προς κινητα και εχει 31,65 ευρω με δεσμευση συμβολαιου 24 μηνες δηλαδη δεν συμφερει να κανω ανανεωση αμα ισχυει το ιδιο προγραμμα τον Ιουλιο για ανανεωση συμβολαιου.

και προτεινω γενικα να το δειτε πρωτα πριν κανετε ανανεωση , γιατι εμενα με συμφερει καλυτερα το αοριστου χρονου μετα την ληξη του 24 μηνου συμβολαιου.

επισης ρωτησα για καποια νεα συνδεση ιντερνετ εως 24 mbs αοριστου χρονου ποσο κοστιζει και μου ειπε 41,75 ευρω τον μηνα , και εχει κοστος συνδεσης 36,38 ευρω και 43,39 ευρω για ενεργοποιηση adsl και μετα οποτε θελεις το κοβεις το ιντερνετ !. γενικα νομιζω συμφερει περισσοτερο καποιον που δεν θελει να δεσμευεται με συμβολαια 24 μηνων με κοστος πεναλτυ 120 ευρω αποσυνδεσης. Αφορα μονο πακετο ιντερνετ δεν εχει ομιλια το πακετο και δεν υπαρχει.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή, που ακριβώς βλέπεις πότε λήγει το συμβόλαιο σου ?

 

απο υπολογιστη ειχα μπει στο mycosmote μετα μπες στα αριστερα και εκει που γραφει το σταθερο τηλεφωνο σου και πατα πανω στην γραμμη διπλα .

δηλαδη θα μπεις στο my cosmote αρχικη μετα απο κατω γραφει οι συνδεσεις μου απο κατω γραφει προσωπικες και απο κατω Σταθερή & Internet μετα επελεξε το σταθερο σου τηλεφωνο , μετα σου ανοιγει η σελιδα στο κεντρο της σελιδας στο 2 κουτακι σου και γραφει Πληροφορίες προγράμματος και εκει απο κατω γραφει

Τύπος σύνδεσης: PSTN

Το συμβόλαιο σου ενεργοποιήθηκε στις 04/07/2017 και η δέσμευσή σου ισχύει για 24 Μήνες

 

εμενα εκει το εχει , εντωμεταξυ , στο πρωτοτελευταιο κουτακι γραφει << Έλεγχος της ταχύτητας internet>> και εκει εχει το down και το upload speed που μαλλον μετραει οταν ανοιγει η σελιδα με speedtest αυτην την στιγμη , ενω παλια σου εμφανιζε καθαρα ποσο συνχρονιζει το μοντεμ σου στην παλια εκδοση του my cosmote.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

καλεσα το 13888 να ρωτησω ποτε ληγει το συμβολαιο μου , τους λεω στο my cosmote γραφει 4/7/2019

μου λεει ναι ισχυει , αυτο . και τους λεω ποτε μπορω να κανω ανανεωση συμβολαιου και μου λεει μεχρι και ενα μηνα πριν την ληξη του συμβολαιου , αρα απο 3/6/19 εως 3/7/19, και μου φανηκε κουλο ενα πριν , μια μερα πριν ληξει να το καταλαβω το σωστο εως 3/7/19! . τελος παντων ειχα κανει καταγγελια συμβασης και μου ειχανε δωσει τιμη 26,36 ευρω τον μηνα +0,62 ευρω που εχω το τελος απορριψης κλησεων με αποκρυψη συνολο 26,98 ευρω τον μηνα *2 = 53,96 ευρω αρα επειδη το στρογγυλοποιουμαι προς τα πανω 54 ευρω μου λεει ειτε 53,50 ευρω. αρα λεω χονδρικα 54 ευρω τον διμηνο.

τελος παντων ρωτησα αμα γινει αοριστου ποιο ειναι το κοστος μου λεει 29,47ευρω αρα 3,11 ευρω τον μηνα παραπανω .

μπαινω στο site της cosmote εδω για να δω τιμες στο προγραμμα που εχω απεριοριστα αστικα και ιντερνετ εως 24 και 30 λεπτα προς κινητα και εχει 31,65 ευρω με δεσμευση συμβολαιου 24 μηνες δηλαδη δεν συμφερει να κανω ανανεωση αμα ισχυει το ιδιο προγραμμα τον Ιουλιο για ανανεωση συμβολαιου.

και προτεινω γενικα να το δειτε πρωτα πριν κανετε ανανεωση , γιατι εμενα με συμφερει καλυτερα το αοριστου χρονου μετα την ληξη του 24 μηνου συμβολαιου.

επισης ρωτησα για καποια νεα συνδεση ιντερνετ εως 24 mbs αοριστου χρονου ποσο κοστιζει και μου ειπε 41,75 ευρω τον μηνα , και εχει κοστος συνδεσης 36,38 ευρω και 43,39 ευρω για ενεργοποιηση adsl και μετα οποτε θελεις το κοβεις το ιντερνετ !. γενικα νομιζω συμφερει περισσοτερο καποιον που δεν θελει να δεσμευεται με συμβολαια 24 μηνων με κοστος πεναλτυ 120 ευρω αποσυνδεσης. Αφορα μονο πακετο ιντερνετ δεν εχει ομιλια το πακετο και δεν υπαρχει.

Νομίζω πως άμα λήξει το συμβόλαιό σου η τιμή θα πάει 41,11 δηλαδή τιμή τιμοκαταλόγου αφού είναι αορίστου χρόνου. Όατν λήγει ένα συμβόλαιο η τιμή του μετά αφού γίνει αορίστου χρόνου είναι η τιμή τιμοκαταλόγου (εκτός και εάν αναφέρεται κάτι άλλο στο συμβόλαιο.

Πάντως μπορείς πάλι να κάνεις καταγγελία για να πάρεις καλύτερη τιμή τον Ιούλιο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως άμα λήξει το συμβόλαιό σου η τιμή θα πάει 41,11 δηλαδή τιμή τιμοκαταλόγου αφού είναι αορίστου χρόνου. Όατν λήγει ένα συμβόλαιο η τιμή του μετά αφού γίνει αορίστου χρόνου είναι η τιμή τιμοκαταλόγου (εκτός και εάν αναφέρεται κάτι άλλο στο συμβόλαιο.

Πάντως μπορείς πάλι να κάνεις καταγγελία για να πάρεις καλύτερη τιμή τον Ιούλιο.

 

ευχαριστω πολυ , αλλα γιατι να κανω καταγγελια; θα πρεπει να τρεχει κατι με ανατιμησεις για να κανω καταγγελια και αμα ληξει το συμβολαιο πιστευω οτι δεν γινεται αμα ειναι αοριστου χρονου.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ έχει αποφασίσει (τουλάχιστον αυτή τη στιγμή) όταν λήγουν τα συμβόλαια σταθερής να μην πηγαίνουν στην τιμή αορίστου, αλλά να παίρνουν μια μικρή αύξηση περίπου 3 - 3,5 ευρώ. Αυτό έγινε για την αποφυγή δυσάρεστων καταστάσεων.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ έχει αποφασίσει (τουλάχιστον αυτή τη στιγμή) όταν λήγουν τα συμβόλαια σταθερής να μην πηγαίνουν στην τιμή αορίστου, αλλά να παίρνουν μια μικρή αύξηση περίπου 3 - 3,5 ευρώ. Αυτό έγινε για την αποφυγή δυσάρεστων καταστάσεων.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο που λες που αναγραφεται ; . υπαρχει καπου στο συμβολαιο; .

πολυ ενδιαφερον αυτο.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναγράφεται και φυσικά δεν είναι δεσμευτικό για την εταιρεία. Απαντάει όμως στο γιατί σου είπαν ότι θα πληρώνεις 29,5 και όχι 41 που είναι η κανονική τιμή αορίστου

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο προχθές στην εξυπηρέτηση πελατών να τους ρωτήσω για προσφορά (φορητότητα από Vodafone) σε dp και μου είπαν για το dp με 24αρα + απεριόριστα σταθερά+ 30 για κινητά με 23,70.

Παίρνω σήμερα για να ρωτήσω για ένα άλλο πρόγραμμα και αν δεν με ικανοποιούσε θα έκανα αίτηση για το προαναφερόμενο και μου λένε πως δεν υπάρχει τέτοια προσφορά.

 

Είναι συχνό φαινόμενο; Τι να πω; Αν στείλω μήνυμα για να με καλέσουν θα μου πουν αλλά; :D

Link to comment
Share on other sites

Προχθές ήταν 2018. Σήμερα είναι 2019.

Κάνε υπομονή πιθανόν το πακέτο με τα 23,63 να ξαναγίνει κάποια στιγμή διαθέσιμο.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά!

Σήμερα κατά τις 9 το βράδυ με πήρανε από το 13888 στο κινητό μου, και ένας αγενέστατος κύριος επέμενε απίστευτα ντε και καλά να μου ανανεώσει την γραμμή μου σε 50mbps με ίδια τιμή και ίδια λεπτά προς κινητά και σταθερά!

Του είπα πως τέτοια ώρα που με κάλεσαν και τέτοια μέρα είμαι έξω και ότι δεν μπορώ να του μιλήσω, επέμενε απίστευτα και δεν με άφηνε να μιλήσω ούτε άκουγε τι του έλεγα και στο τέλος με είπε θα με ξαναπάρει!! Ερώτηση λίγο ηλίθια!

Μπορώ να μείνω χωρίς συμβόλαιο στην ήδη υπάρχουσα γραμμή μέχρι να αποφασίσω σωστά; Με την ίδια τιμή;

Επίσης στην περιοχή μου δεν υποστηρίζεται καλά καλά το 30αρι που έχω και δεν πιάνει καλά τι να το κάνω το 50αρι!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά!

Σήμερα κατά τις 9 το βράδυ με πήρανε από το 13888 στο κινητό μου, και ένας αγενέστατος κύριος επέμενε απίστευτα ντε και καλά να μου ανανεώσει την γραμμή μου σε 50mbps με ίδια τιμή και ίδια λεπτά προς κινητά και σταθερά!

Του είπα πως τέτοια ώρα που με κάλεσαν και τέτοια μέρα είμαι έξω και ότι δεν μπορώ να του μιλήσω, επέμενε απίστευτα και δεν με άφηνε να μιλήσω ούτε άκουγε τι του έλεγα και στο τέλος με είπε θα με ξαναπάρει!! Ερώτηση λίγο ηλίθια!

Μπορώ να μείνω χωρίς συμβόλαιο στην ήδη υπάρχουσα γραμμή μέχρι να αποφασίσω σωστά; Με την ίδια τιμή;

Επίσης στην περιοχή μου δεν υποστηρίζεται καλά καλά το 30αρι που έχω και δεν πιάνει καλά τι να το κάνω το 50αρι!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

βεβαίως και μπορείς όταν λήξει το συμβόλαιο σου γίνεται αορίστου χρόνου. και ανεβαίνει η τιμή είτε σε 3 ευρώ έως 5 επάνω. οπότε καλύτερα δες πόσο είναι το αορίστου χρόνου σε τιμή και μετά αποφάσισε. να σου πω σε έχουν συνδέσει σε καμπίνα ? εάν ναι τότε θα σύγχρονιζεις σε 24. οπότε για κάποιον που δεν κάνει και πολύ μεγάλη χρήση πιστεύω ότι καλύτερα να μείνει στον οτε εάν παίρνει από καμπίνα. αλλιώς εάν πιάνει κάποιος εναλλακτικός πάροχος κανε αίτημα φορητοτητας για να σε πάρουν από τον οτε για καλύτερη τιμή .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Έκανα αναβάθμιση του ιντερνετ μου απο 24 σε 50 Mbps. Μου είπαν ότι θα μου στείλουν το νέο router Speedport plus, πραγμα που έκαναν. Παρατήρησα όμως ότι το router που μου έστειλαν είναι μεταχειρισμένο. Θα ήθελα να ρωτήσω έαν τα router που στέλνουν είναι μεταχειρισμένα ή όχι. Στην εξυπηρέτηση μου είπαν πως δεν γίνεται αλλαγή άμα είναι μεταχειρισμένο, μόνο άμα έχει βλάβη. Εγώ είχα ήδη το Speedport entry i2 το οποίο μου λειτουργούσε καλά και πρέπει να το επιστρέψω αφού μου έδωσαν άλλο. Δεν θέλω όμως αυτό το καινούργιο να βγει ελλατωματικό και να δώσω αυτό που δουλεύει άψογα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν όντως τα ρούτερ που στέλνουν είναι μεταχειρισμένα ή μου έλεγαν βλακείες στην εξυπηρέτηση για να μην το αλλάξουν. Ουσιαστικά θεωρώ πως ο κάθε καταναλωτής όταν αναβαθμίζει την ταχύτητα και του φέρνουν νέο router πρέπει να είναι καινούργιο γιατί σε περίπτωση που είναι μεταχειρισμένο, δεν διασφαλίζεται ότι δεν θα έχει προβλήματα με τον εξοπλισμό κατά την γνώμη μου. Επιπλέον, το πληρώνεις κάθε μήνα το ιντερνετ και μάλιστα ακριβά στον οτε, οπότε θεωρώ πως δικαιούσαι ένα καινούργιο ρούτερ.
Link to comment
Share on other sites

Διασφαλίζεται ο καταναλωτής εφόσον έχει την διαβεβαίωση ότι αν έχει προβλήματα θα του το αλλάξουν,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Έκανα αναβάθμιση του ιντερνετ μου απο 24 σε 50 Mbps. Μου είπαν ότι θα μου στείλουν το νέο router Speedport plus, πραγμα που έκαναν. Παρατήρησα όμως ότι το router που μου έστειλαν είναι μεταχειρισμένο. Θα ήθελα να ρωτήσω έαν τα router που στέλνουν είναι μεταχειρισμένα ή όχι. Στην εξυπηρέτηση μου είπαν πως δεν γίνεται αλλαγή άμα είναι μεταχειρισμένο, μόνο άμα έχει βλάβη. Εγώ είχα ήδη το Speedport entry i2 το οποίο μου λειτουργούσε καλά και πρέπει να το επιστρέψω αφού μου έδωσαν άλλο. Δεν θέλω όμως αυτό το καινούργιο να βγει ελλατωματικό και να δώσω αυτό που δουλεύει άψογα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν όντως τα ρούτερ που στέλνουν είναι μεταχειρισμένα ή μου έλεγαν βλακείες στην εξυπηρέτηση για να μην το αλλάξουν. Ουσιαστικά θεωρώ πως ο κάθε καταναλωτής όταν αναβαθμίζει την ταχύτητα και του φέρνουν νέο router πρέπει να είναι καινούργιο γιατί σε περίπτωση που είναι μεταχειρισμένο, δεν διασφαλίζεται ότι δεν θα έχει προβλήματα με τον εξοπλισμό κατά την γνώμη μου. Επιπλέον, το πληρώνεις κάθε μήνα το ιντερνετ και μάλιστα ακριβά στον οτε, οπότε θεωρώ πως δικαιούσαι ένα καινούργιο ρούτερ.

 

εγώ καινούργιο ρούτερ πάντα μου έδιναν. πάντως όταν το έδωσα πίσω το speedport entry 2i είδα στο Γερμανό που αντί να το βάλουν πχ πίσω σε μια ντουλάπα, το έβαλαν μπροστά στο κατάστημα πάνω σε μια τηλεόραση και είχε και αλλά ρούτερ μου έκανε εντύπωση.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...