Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδία μια ερώτηση στο κινητό έχω wind , αλλά έχω cosmote tv στο σπιτι μπορώ να δω ote TV go στο κινητό ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδία μια ερώτηση στο κινητό έχω wind , αλλά έχω cosmote tv στο σπιτι μπορώ να δω ote TV go στο κινητό ;

 

Παλιοτερα δεν μπορουσες αλλα νομιζω οτι πλεον μπορεις

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και απο εμενα....πεμπτη εκανα αναβαθμιση απο 24 σε 30 fiber ...σημερα μου ηρθε μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε αλλα κανοντας ελεγχο ταχυτητας δεν ειδα καμια απολυτως διαφορα με την24αρα που ειχα(14 mbps )

πρεπει να κανω τιποτα στο ρουτερ;το εκλεισα και το ανοιξα 3 φορες

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και απο εμενα....πεμπτη εκανα αναβαθμιση απο 24 σε 30 fiber ...σημερα μου ηρθε μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε αλλα κανοντας ελεγχο ταχυτητας δεν ειδα καμια απολυτως διαφορα με την24αρα που ειχα(14 mbps )

πρεπει να κανω τιποτα στο ρουτερ;το εκλεισα και το ανοιξα 3 φορες

Και σε εμένα για 5η φορά ακριβώς το ίδιο.

Μάλιστα ενώ την πρώτη φορά πριν 3 χρόνια είχα κλειδώσει στα 21, πλέον με την εγγύηση... Fiber, κλειδώνω στα...16 Mbps, ενώ με ADSL είμαι ακριβώς στα ίδια.

Κοροϊδία

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Η δέσμευση ταχύτητας δηλαδή που είναι ; Έχει καιρό που διάβασα ότι πλέον αν δεν προσφέρουν αυτά που λένε στο χαμηλώνουν στο αμέσως πιο κάτω προγραμμα(ένωση καταναλωτών )
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και απο εμενα....πεμπτη εκανα αναβαθμιση απο 24 σε 30 fiber ...σημερα μου ηρθε μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε αλλα κανοντας ελεγχο ταχυτητας δεν ειδα καμια απολυτως διαφορα με την24αρα που ειχα(14 mbps )

πρεπει να κανω τιποτα στο ρουτερ;το εκλεισα και το ανοιξα 3 φορες

ρουτερ σου έστειλαν καινούργιο για το fiber?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω τον χρόνο που απομένει για τα κινητά στο σταθερό μου τηλέφωνο; μου είπαν από την εξυπηρέτηση μέσω της εφαρμογής ότι δε γίνεται.. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΌΝ ΚΆΤΙ ΤΈΤΟΙΟ?

 

Δηλαδή μιλάμε και αν το ξεπεράσουμε so what θα χρεωθείς; δε μπορώ να το διανοηθώ...

Link to comment
Share on other sites

ρουτερ σου έστειλαν καινούργιο για το fiber?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Σε ερώτηση μου μου είπαν ότι υποστηρίζει όποτε δεν χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη το ρουτερ του ADSL κάνει για VDSL (αυτό δεν είναι και το fiber;)

Σε ερώτηση μου μου είπαν ότι υποστηρίζει όποτε δεν χρειάζεται

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται εάν υπάρχει τμήμα ακύρωσης τηλεφωνικής σύνδεσης και internet? Aν ναι είναι το ίδιο που σε συνδέουν για να κόψεις την TV?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος τι παιζει με τις αντιπροσφορες που κανει η Κοσμοτε αυτη τη περιοδο σε περιπτωση φορητοτητας.Πριν 2 χρονια,που ειχα κανει θυμαμαι εδινε δωροεπιταγες απο Γερμανο 150ευρω και το cosmote 24 L στα 25ευρω.Ξερει κανεις ποια ειναι η καλυτερη δυνατη προσφορα που μπορεις να παρεις αυτη τη περιοδο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σήμερα το ίντερνετ μου από την κοσμοτε σταθερή πάει σαν κοτα , συγχρονίζα 10189 και με speedtest 0.89 download μετά που το ξανά έκανα στο 1.22 τέλος πάντων παίρνω την εξυπηρέτηση πελατών και μου λένε ότι θα πρέπει να αντικαταστήσετε το ρούτερ αυτό με ένα καινούριο. λέω δεν έχω κάνει επανεκκίνηση τέλος πάντων κάνω και βλέπω συνχρονισμο ,8944 mbs το download. και κάνω ξανά speedtest και πήγε στο 2.22mbs και μου είπε φταίει το ρουτερ να πάω σε ένα κατάστημα να πάρω το νέο ίδιο ρούτερ και να αφήσω το παλιό εντός δέκα ημερών. ρώτησα για το plus μου είπε ότι δουλεύει στην έως adsl γραμμή μου αλλά δεν παρέχετε δωρεάν και θα πρέπει να το αγοράσω. τελικά θα πάρω ξανά το entry 2i ! . εμένα πρώτη φορά μου συμβαίνει να συγχρονίζει δέκα και στο speedtest να δείχνει τόσο λίγο ! . καλά δεν ξέρω πόσο καιρό το έχω το ρούτερ! πρέπει να είναι πάνω από δυο χρόνια! . επίσης ένα άλλο που μου έκανε εντύπωση ήτανε με ρώτησε άμα έχω αναμετάδοτη επάνω λέω ναι! με Ethernet μου λέει αφαίρεσε όλα τα Ethernet από το ρούτερ και κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου το speedtest της oocla και Wi-Fi έκανα τεστ ελέγχου ταχύτητας!. πρώτη φορά μου τυχαίνει αυτό. συνήθως σου λένε από το υπολογιστή αλλά δεν το ήθελε αυτός! μόνο από το κινητό. έχει ξανά τύχει σε κανέναν άλλον αυτό? .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Από pc με erhernet τι δίνει το speedtest?

 

Και επίσης με WiFi αλλά ΑΠΌ ΤΟ ΡΟΥΤΕΡ και όχι από τον αναμεταδότη πάλι τι σου δίνει;

 

Το πιο σίγουρο βέβαια είναι από το pc με erhernet

Link to comment
Share on other sites

Από pc με erhernet τι δίνει το speedtest?

 

Και επίσης με WiFi αλλά ΑΠΌ ΤΟ ΡΟΥΤΕΡ και όχι από τον αναμεταδότη πάλι τι σου δίνει;

 

Το πιο σίγουρο βέβαια είναι από το pc με erhernet

 

ναι και εγώ το ίδιο ήξερα ότι με Ethernet καλύτερα αλλά δεν μέσω Wi-Fi από το δικό μου ρούτερ είναι οι μετρήσεις παραπάνω δες εδώ http://www.speedtest.net/my-result/a/4324718114

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανεις τι είναι αυτό το speed booster που διαφημίζει η cosmote στο site με σχεδόν 10€/μήνα; Στην περιοχή μου έχω παρά πολύ χαμηλή ταχύτητα (κατεβάζω με 500kbps max) έχω φέρει τεχνικούς πριν από καιρό μου λένε στην οδό σου δεν γίνεται τίποτα παραπάνω!! Το ίδιο πάνω κάτω υπόσχονταν και άλλες εταιρείες!! Και μιλάμε για μοσχατο. Είναι δυνατόν;; Τώρα είδα αυτό το booster αλλα δεν ξέρω αν κάνει κάτι.. Να πάρω πάλι τεχνικό τμήμα μήπως άλλαξε κάτι, τι λέτε;

Εντομεταξυ επίσης στο πατρικό στην Κηφισιά πάλι μου λένε ότι πάει μεχρι 30 από 24 λόγω οδού πάλι... Καλά με δουλεύουν;

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Edited by kgalaz
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω ΣΤΑΘΕΡΟ cosmote και θέλω να ρωτήσω αν χρεώνεται και πόσο η ΕΚΤΡΟΠΗ από το ΣΤΑΘΕΡΟ στο κινητό. Δεν μιλώ για την χρέωσης της κλήσης προς κινητά, αλλά αν η cosmote χρεώνει την υπηρεσία αυτή.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγώ το ίδιο ήξερα ότι με Ethernet καλύτερα αλλά δεν μέσω Wi-Fi από το δικό μου ρούτερ είναι οι μετρήσεις παραπάνω δες εδώ http://www.speedtest.net/my-result/a/4324718114

 

Συνδέθηκες στο ρουτερ για να κάνεις τη μέτρηση; η από το repeater;

Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκες στο ρουτερ για να κάνεις τη μέτρηση; η από το repeater;

 

ναι μονο στο ρουτερ εχω κανει μετρησεις , και οχι σε καποιο repeater.

η τελευταια μετρηση απο υπολογιστη που εκανα τωρα 22:11 συνδεδεμενο πανω στο ρουτερ με ethernet ειναι η παρακατω

http://www.speedtest.net/result/7706982968.png

 

Παιδιά ξέρει κανεις τι είναι αυτό το speed booster που διαφημίζει η cosmote στο site με σχεδόν 10€/μήνα; Στην περιοχή μου έχω παρά πολύ χαμηλή ταχύτητα (κατεβάζω με 500kbps max) έχω φέρει τεχνικούς πριν από καιρό μου λένε στην οδό σου δεν γίνεται τίποτα παραπάνω!! Το ίδιο πάνω κάτω υπόσχονταν και άλλες εταιρείες!! Και μιλάμε για μοσχατο. Είναι δυνατόν;; Τώρα είδα αυτό το booster αλλα δεν ξέρω αν κάνει κάτι.. Να πάρω πάλι τεχνικό τμήμα μήπως άλλαξε κάτι, τι λέτε;

Εντομεταξυ επίσης στο πατρικό στην Κηφισιά πάλι μου λένε ότι πάει μεχρι 30 από 24 λόγω οδού πάλι... Καλά με δουλεύουν;

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

 

 

κοιτα το speedbooster δινει καποια giga και συνδυαζει 4g με δικτυο κινητης τηλεφωνιας και δεν ειναι απεριοριστο, αλλα σιγουρα αμα δεν ξεπερνας τον ογκο θα σε εξυπηρετησει, φοβαμαι βεβαιως οτι επειδη το 4g ειναι πολυ γρηγορο μην σου φαει τον ογκο γρηγορα.

οσο για την κηφισια που μενεις κοντα; , εγω που το πατρικο ειναι κοντα στην οδο ομηρου απο γνωστο και φιλο που μενει παρα διπλα μας κοντα στην Ζηρηνη πιανει 17mbs με forthnet πιιστευω οτι με κοσμοτε σταθερη θα πιανει περισσοτερο στην γειτονια μου στην κηφισια , διοτι στο πισω δρομο εχει καμπινα vdsl και αμα ο οτε δινει adsl μεσα απο vdsl θα κλειδωνει κοντα στα 24. απο εκει και μετα μια χαρα ειναι και το 30 πιστευω αλλα και παλι εισαι κοντα στο αστικο κεντρο του οτε στο πατρικο στην κηφισια ;.

 

Σκέφτομαι να βάλω ΣΤΑΘΕΡΟ cosmote και θέλω να ρωτήσω αν χρεώνεται και πόσο η ΕΚΤΡΟΠΗ από το ΣΤΑΘΕΡΟ στο κινητό. Δεν μιλώ για την χρέωσης της κλήσης προς κινητά, αλλά αν η cosmote χρεώνει την υπηρεσία αυτή.

Ευχαριστω

οχι δεν υπαρχει κοστος για την ενεργοποιηση της εκτροπης , η εκτροπη προς κινητο αμα εχεις δωρεαν λεπτα ειναι δωρεαν εως τα λεπτα του προγραμματος που εχεις επιλεξει και μετα σε χρεωνει η κληση απο το σταθερο σου στο κινητο σου ! , οποτε καλυτερα βαλε προγαμμα με μεγαλυτερα λεπτα προς κινητα για να μην χρεωνεσαι.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καναρη... Κοντά χαρ.τρικούπη. Ε περίμενα παραπάνω από 30 γιατί δεν ξέρω και ποσό θα κλειδώνει. Πρέπει να το δω με τεχνικό μάλλον

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το εξής, εδώ και αρκετό διάστημα έχω ανακαλύψει τρύπα από άλλες εταιρίες σταθερής και κινητής και από την Cosmote να καλείς 11888-11889- και γενικά πενταψήφια προς το πρόθεμα 11 με αστική χρέωση, ρε παιδιά επικοινώνησα αρκετές φορές και το ανάφερα (Φυσικά όχι πως γίνεται) και εννοείται με συνέδεσαν με Κάιρο. Μιλάμε για απαξίωση.

Η απώλεια των κερδών είναι τεράστια. Αφήστε το 11880 κοιμούνται όρθιοι. Η μεγαλύτερη ζημιά γίνεται στο 11880.

Η πρόταση μου ήταν να πάρω ένα κομμάτι ψωμί και ας κρατήσουν το φούρνο εκείνοι.

Ούτε και απάντησαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Καναρη... Κοντά χαρ.τρικούπη. Ε περίμενα παραπάνω από 30 γιατί δεν ξέρω και ποσό θα κλειδώνει. Πρέπει να το δω με τεχνικό μάλλον

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

1,4 χλμ εισαι απο το αστικο κεντρο της κηφισιας στην κοσμοτε στην παπαδιαμαντη 8 μεσω του google maps., μπορει να μην εχουνε ενεργοποιηθει ακομα ή να μην εχεις πολυ κοντα σου καμπινα vdsl . διοτι εκει αλλαζει παει απο την αποσταση απο την κοντινοτερη καμπινα για το vdsl και τις ταχυτητες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ναι μονο στο ρουτερ εχω κανει μετρησεις , και οχι σε καποιο repeater.

η τελευταια μετρηση απο υπολογιστη που εκανα τωρα 22:11 συνδεδεμενο πανω στο ρουτερ με ethernet ειναι η παρακατω

http://www.speedtest.net/result/7706982968.png

 

Δε μπορεί να κλειδώνει στα 10 και να βγάζει speedtest 1mbps με καλώδιο. Κάτι παίζει. Δοκίμασε με ένα άλλο pc η laptop με καλώδιο πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να κλειδώνει στα 10 και να βγάζει speedtest 1mbps με καλώδιο. Κάτι παίζει. Δοκίμασε με ένα άλλο pc η laptop με καλώδιο πάλι..

 

ναι πολύ κουλό, το ξέρω για αυτό ο οτε μου ζητάει να αλλάξω το ρούτερ με νέο ίδιο σε ενα καταστημα . πάντως βρήκα στο κουτί του speedport entry2i που έχω ότι το είχα πάρει 14//1/2016. είναι πάνω από 2,5 χρόνια. ίσως να είναι λογικό να τα παίζει το ρούτερ ? μετά από τόσα χρόνια συνέχεια στην πρίζα? . πάντως πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό να φταίει το ρούτερ, πίστευα ότι άμα φταίει το ρούτερ δεν θα δούλευε όχι να συγχρονίζει κανονικά και να δίνει κοτα ταχύτητα στην πλοήγηση. ! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ναι πολύ κουλό, το ξέρω για αυτό ο οτε μου ζητάει να αλλάξω το ρούτερ με νέο ίδιο σε ενα καταστημα . πάντως βρήκα στο κουτί του speedport entry2i που έχω ότι το είχα πάρει 14//1/2016. είναι πάνω από 2,5 χρόνια. ίσως να είναι λογικό να τα παίζει το ρούτερ ? μετά από τόσα χρόνια συνέχεια στην πρίζα? . πάντως πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό να φταίει το ρούτερ, πίστευα ότι άμα φταίει το ρούτερ δεν θα δούλευε όχι να συγχρονίζει κανονικά και να δίνει κοτα ταχύτητα στην πλοήγηση. ! .

 

Στο πατρικό έχω ρουτερ της Forthnet 15 χρόνια. Στο πατρικό της γυναίκας μου έχουν ρουτερ της Forthnet πάλι άλλα 10 χρόνια σίγουρα. Γενικά δεν χαλάνε τόσο εύκολα τα ρουτερ.. Δεν έχεις ένα άλλο να δοκιμάσεις; ας μην είναι voip. Ίσα να δεις με την ταχύτητα τι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...