Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λάθος κατάλαβες.

 

δηλαδή? ότι απλώς βρίσκουν την θέση μας? τι ακριβώς? δεν το έπιασα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Μα όλα λάθος τα κατάλαβες. Ξαναδιάβασε το άρθρο .

α) Η λέξη όλη η ταχύτητα δεν υπάρχει στο άρθρο , άρα είναι δική σου (λάθος κατανόηση)_.

β) θεωρείς ότι κάποιος μπορεί να μπει στο FON με δύο τρόπους , άρα όποιος αγοράσει συνδρομή και τα βάλει έχει τάχα μου κάποιο πλεονέκτημα σε σχέση με άλλον που μπαινει με τους κωδικούς του Wi-Fi ;;; . Η πραγματικότητα είναι ότι στο Fon μπαίνεις μόνο με τα στοιχεία σου . Με κανέναν άλλο τρόπο δεν μπαίνεις, δεν υπάρχουν δυο τρόποι . Άρα ξαναδιάβασε προσεκτικά το άρθρο στο οποίο παραπέμπεις πριν βγάλεις αυθαίρετα συμπεράσματα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Εχουμε OTE-Cosmote τηλέφωνο στο χωριό και έχουμε το 250' προς σταθερά και 30' για κινητά.Επειδη ξεφεύγουμε στις κλήσεις έρχεται αρκετά παραπάνω ο λογαριασμός και μιας και κάθισα να το ψάξω είπαμε να αναβαθμίσουμε το πρόγραμμα και να βάλουμε και λίγο ίντερνετ.Τα προγράμματα που βλέπω στο ίντερνετ είναι μεν καλά από την άποψη ότι μας βολεύουν αλλά τα βρίσκω λιγο ακριβά και αν γίνονταν δεν θα ήθελα να ξεφύγω πάνω από 50€ το δίμηνο.Αν πάρω τηλέφωνο για κάποια καλύτερη προσφορά μετράει το γεγονός ότι έχουμε το σταθερό πάνω από 30 χρόνια στον ΟΤΕ?Φορητοτητα δεν μπορώ να κάνω λόγω του ότι δεν πιάνει εναλλακτικός παροχος εδώ και δεν θα θέλαμε να αλλάξουμε και εταιρία.Υπαρχει κάποιο τηλέφωνο για ειδικές προσφορές ή κάποιος τρόπος να κινηθώ? Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα.

 

edit:Eλεγξα τον τελευταιο λογαριασμο της Γιαγιας μου και λεει Cosmote telephony M (Δεν μπορω να καταλαβω τι προσφερει).Το παγιο ειναι 38,86 ενω εχει ξεφυγει ο λογαριασμος κατα 17 ευρω και επιπλεον 12,85 ο ΦΠΑ.69 ευρω ειναι πολυ γιαυτο ζηταω και την βοηθεια σας αν παρω ενα τηλεφωνο πως να το χειριστω γιατι δεν εχω εμπειρια.Πηρα και τηλεφωνο τελικα δεν μου εδωσαν κατι παραπανω απο αυτα που δινει το ιντερνετ.Μου ειπαν οτι εχω 250' προς σταθερα και 30' προς κινητα με 23,90 ενα παλιο προγραμμα.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Μα όλα λάθος τα κατάλαβες. Ξαναδιάβασε το άρθρο .

α) Η λέξη όλη η ταχύτητα δεν υπάρχει στο άρθρο , άρα είναι δική σου (λάθος κατανόηση)_.

β) θεωρείς ότι κάποιος μπορεί να μπει στο FON με δύο τρόπους , άρα όποιος αγοράσει συνδρομή και τα βάλει έχει τάχα μου κάποιο πλεονέκτημα σε σχέση με άλλον που μπαινει με τους κωδικούς του Wi-Fi ;;; . Η πραγματικότητα είναι ότι στο Fon μπαίνεις μόνο με τα στοιχεία σου . Με κανέναν άλλο τρόπο δεν μπαίνεις, δεν υπάρχουν δυο τρόποι . Άρα ξαναδιάβασε προσεκτικά το άρθρο στο οποίο παραπέμπεις πριν βγάλεις αυθαίρετα συμπεράσματα.

 

Καλησπερα Bασιλειε ναι υπαρχουνε και 2 τροποι ο ενας με τους κωδικους τους ote wifi fon που εισαι συνδρομητης οτε double play και ο δευτερος να αγορασεις συνδρομη δεσ εδω http://imgur.com/2aP6J35 δεν μου επιτρεπει να επισυναψω φωτογραφιες μου βγαζει αυτο το μυνημα << Exceeds forum quota by 76,0 KB. >> και μου εχει σπασει τα νευρα που δεν μπορω να την ανεβασω φωτογραφιες στο my phone οσο και να τις μικρυνω ... .

Επισης απο οτι ειδα υπαρχει η δυνατοτητα να μπει καποιος να δοκιμασει το δικτυο wifi fon με 15 λεπτα δωρεαν προσβαση , βαζωντας εναν email και εναν κωδικο και μετα πατας αποσυνδεση ξερω οτι ειναι κουλο το να πατησεις αποσυνδεση αλλα ετσι το γραφει και μπαινεις .Tο δοκιμασα και μετα τα 15 λεπτα εληξε η συνδεση και μου ειπε να αγορασω συνδρομη μετα μπηκα να αγορασω συνδρομη και μου εβγαλε να χρεωσω το κινητο μου ( εχει παρα πολλες χωρες απο οτι ειδα οχι μονο την ελλαδα ! ) για να παρω το πακετο 1 ωρα με 2,07 ευρω , πρωτα σου ερχεται μυνημα επιβεβαιωσης δεν χρεωνει το κινητο που θα βαλεις!! παλι καλα!!! , στα υπολοιπα πακετα δεν μπορεις να χρεωσεις το κινητο σου αλλα μπορεις να το αγορασεις μονο μεσω pay pall ή με πιστωτικη καρτα .

Για το πακετο με 1 ημερα με 4.90 ευρω δεσ εδω http://imgur.com/ezMp91c .

Για το πακετο με 1 ωρα με 2,07 ευρω που μπορεις να το αγορασεις μονο απο κινητο δεσ εδω http://imgur.com/ElJVUUp και εδω http://imgur.com/yCRrc9l .

Για το πακετο με 5 ημερες με 14,90 ευρω δες εδω http://imgur.com/1D5Eh5Z .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
προσθηκη

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

...δεν μου επιτρεπει να επισυναψω φωτογραφιες μου βγαζει αυτο το μυνημα << Exceeds forum quota by 76,0 KB. >> και μου εχει σπασει τα νευρα που δεν μπορω να την ανεβασω φωτογραφιες στο my phone οσο και να τις μικρυνω ...

Για να ανεβάσεις φωτο δοκίμασε το postimage

Link to comment
Share on other sites

Για να ανεβάσεις φωτο δοκίμασε το postimage

 

ευχαριστώ πολύ αν και είμαστε εκτός θέματος είναι όπως το προηγούμενο ανεβάζεις κάτι και παίρνεις link ?

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ αν και είμαστε εκτός θέματος είναι όπως το προηγούμενο ανεβάζεις κάτι και παίρνεις link ?

 

Ναι, παίρνεις το direct link

Copy paste και σου εμφανίζεται στο forum ολόκληρη η φωτο

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Ναι, παίρνεις το direct link

Copy paste και σου εμφανίζεται στο forum ολόκληρη η φωτο

 

δηλαδή δεν εμφανίζεται σαν link ? στο φόρουμ?

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Εχουμε OTE-Cosmote τηλέφωνο στο χωριό και έχουμε το 250' προς σταθερά και 30' για κινητά.Επειδη ξεφεύγουμε στις κλήσεις έρχεται αρκετά παραπάνω ο λογαριασμός και μιας και κάθισα να το ψάξω είπαμε να αναβαθμίσουμε το πρόγραμμα και να βάλουμε και λίγο ίντερνετ.Τα προγράμματα που βλέπω στο ίντερνετ είναι μεν καλά από την άποψη ότι μας βολεύουν αλλά τα βρίσκω λιγο ακριβά και αν γίνονταν δεν θα ήθελα να ξεφύγω πάνω από 50€ το δίμηνο.Αν πάρω τηλέφωνο για κάποια καλύτερη προσφορά μετράει το γεγονός ότι έχουμε το σταθερό πάνω από 30 χρόνια στον ΟΤΕ?Φορητοτητα δεν μπορώ να κάνω λόγω του ότι δεν πιάνει εναλλακτικός παροχος εδώ και δεν θα θέλαμε να αλλάξουμε και εταιρία.Υπαρχει κάποιο τηλέφωνο για ειδικές προσφορές ή κάποιος τρόπος να κινηθώ? Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα.

 

edit:Eλεγξα τον τελευταιο λογαριασμο της Γιαγιας μου και λεει Cosmote telephony M (Δεν μπορω να καταλαβω τι προσφερει).Το παγιο ειναι 38,86 ενω εχει ξεφυγει ο λογαριασμος κατα 17 ευρω και επιπλεον 12,85 ο ΦΠΑ.69 ευρω ειναι πολυ γιαυτο ζηταω και την βοηθεια σας αν παρω ενα τηλεφωνο πως να το χειριστω γιατι δεν εχω εμπειρια.Πηρα και τηλεφωνο τελικα δεν μου εδωσαν κατι παραπανω απο αυτα που δινει το ιντερνετ.Μου ειπαν οτι εχω 250' προς σταθερα και 30' προς κινητα με 23,90 ενα παλιο προγραμμα.

 

Αν θες ιντερνετ μπορεις να βαλεις το cosmote home double play 24 M που έχει 250 λεπτά προς κινητά, 30 λεπτα προς κινητα και 24Mbs ιντερνετ με 25,90/μήνα ή το cosmote home double play 24 M που έχει απεριόριστα σταθερα, 30 λεπτά προς κινητα και 24Mbs ιντερνετ με 29,90/μήνα (αυτό έχω εγώ). Δυστυχώς (σε αυτή την περίπτωση ανήκω και εγώ) εάν δεν υπάρχει εναλλακτικος πάροχος δεν μπορείς να εκβιάσεις τον οτε για καλύτερη τιμή!!!!!!!! Αλλά κάπου στο φόρουμμ άμα ψάξεις σε προηγούμενες σελίδες θα βρεις τηλέφωνο προσφορων του οτε. Πάρε και κάνε μια προσπάθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες ιντερνετ μπορεις να βαλεις το cosmote home double play 24 M που έχει 250 λεπτά προς κινητά, 30 λεπτα προς κινητα και 24Mbs ιντερνετ με 25,90/μήνα ή το cosmote home double play 24 M που έχει απεριόριστα σταθερα, 30 λεπτά προς κινητα και 24Mbs ιντερνετ με 29,90/μήνα (αυτό έχω εγώ). Δυστυχώς (σε αυτή την περίπτωση ανήκω και εγώ) εάν δεν υπάρχει εναλλακτικος πάροχος δεν μπορείς να εκβιάσεις τον οτε για καλύτερη τιμή!!!!!!!! Αλλά κάπου στο φόρουμμ άμα ψάξεις σε προηγούμενες σελίδες θα βρεις τηλέφωνο προσφορων του οτε. Πάρε και κάνε μια προσπάθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

πολύ ενδιαφέρον αυτό για πείτε μας τηλέφωνα? . Αυτό έπρεπε να το κάνω πριν την λήξη του συμβολαίου και όχι που το έχω ήδη ανανεώσει.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Αν θες ιντερνετ μπορεις να βαλεις το cosmote home double play 24 M που έχει 250 λεπτά προς κινητά, 30 λεπτα προς κινητα και 24Mbs ιντερνετ με 25,90/μήνα ή το cosmote home double play 24 M που έχει απεριόριστα σταθερα, 30 λεπτά προς κινητα και 24Mbs ιντερνετ με 29,90/μήνα (αυτό έχω εγώ). Δυστυχώς (σε αυτή την περίπτωση ανήκω και εγώ) εάν δεν υπάρχει εναλλακτικος πάροχος δεν μπορείς να εκβιάσεις τον οτε για καλύτερη τιμή!!!!!!!! Αλλά κάπου στο φόρουμμ άμα ψάξεις σε προηγούμενες σελίδες θα βρεις τηλέφωνο προσφορων του οτε. Πάρε και κάνε μια προσπάθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια...έχουμε το 250' προς σταθερά και 30' προς κινητά και μας είπε η κοπέλα οτι ξεφύγαμε 2 ώρες παραπάνω προς σταθερά και 30' παραπάνω προς κινητά.Λεω να βαλω το απεριόριστα σταθερά και 30' κινητά με το 4αρι ίντερνετ να γλυτώσουμε τα σταθερά και να προσέχουμε τα κινητά.Αν και η γιαγιά μου πιο πολύ σε κινητά παίρνει για τις αγροτικές δουλειές που χρειάζεται.Τελος πάντων θα ψάξω τα τηλέφωνα,ευχαριστώ και πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα το βράδυ ενημερώθηκα ότι το ρούτερ έκανε αναβάθμιση με αποτέλεσμα με το έτσι θέλω να κλειδώσει τα υπεραστικά. (είμαι σε απεριόριστα και έχω τηλέφωνο μέσω voip με το καινούριο ρούτερ το άσπρο που γράφει Cosmote) έδωσα βλάβη, το έφτιαξαν. Τώρα πάλι τα ίδια. Είναι κλειδωμένα υπεραστικά, κινητά. Αντιμετωπίζει κανείς κάτι ανάλογο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα το βράδυ ενημερώθηκα ότι το ρούτερ έκανε αναβάθμιση με αποτέλεσμα με το έτσι θέλω να κλειδώσει τα υπεραστικά. (είμαι σε απεριόριστα και έχω τηλέφωνο μέσω voip με το καινούριο ρούτερ το άσπρο που γράφει Cosmote) έδωσα βλάβη, το έφτιαξαν. Τώρα πάλι τα ίδια. Είναι κλειδωμένα υπεραστικά, κινητά. Αντιμετωπίζει κανείς κάτι ανάλογο;

 

και άλλο μείον από το vob του ΟΤΕ! τι άλλο θα ακούσουμε? επίσης μου αρέσει που γίνεται υποχρεωτικο να γίνονται κλήσεις μέσω ίντερνετ!!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

το full pack του otetv μεσω ευρυζωνικης ποτε πηγε 31 ευρώ?

 

https://www.cosmote.gr/fixed/sl/201379/ote_tv_mesw_eyryzwnikhs_syndeshs?lastLayoutId=1015

Link to comment
Share on other sites

Είναι για συνδρομητές οι οποίοι δεν έχουν σταθερό ΟΤΕ.Για όσους κάνουν και φορητοτητα σταθερού το δίνουν 19,90
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω το εξής πρόβλημα-κόντρα, έχω ευρυζωνική τηλεφωνία, ο ΟΤΕ έχει "τρύπα" μέσω voip για τα γνωστά πενταψήφια (Διαγωνισμοί, Τηλεφωνικοί κατάλογοι) ποτέ δεν έχω πάρει πενταψήφιο απευθείας παρά μόνο μέσω "τρύπας" που αντιστοιχεί σε 10 ψηφία. (άρα αστική χρέωση) Σήμερα με πήρε τηλέφωνο και με ενημέρωσε ότι έκοψε τα υπεραστικά και τα κινητά και προς τους αριθμούς υψηλής χρέωσης γιατί λέει έχω κάνει κλήσεις προς πενταψήφια.

Και ρωτάω εγώ, εσείς έχετε κίνηση του λογαριασμού μου που έχω πάρει σε πενταψήφιο; Να μη πολυλογώ τα μάσαγε απάντηση δεν πήρα απλά με παρέπεμψε να πάω σε κατάστημα και να πάρω την κίνηση από εκεί.

Για να ανοίξει η γραμμή μου ζήτησε 300€.

Που θέλω να καταλήξω, γιατί έκοψε και τα υπεραστικά; δεν είναι παραβίαση συμβολαίου;

Εμένα το χόμπι μου από μικρό παιδί είναι να ασχολούμαι και να ψάχνω "τρύπες" σε κινητά και σταθερά, οι Τεχνικοί τι κάνουν;

Πως ο ΟΤΕ θα αποδείξει ότι πήρα σε πενταψήφιο όταν εγώ είχα μπροστά 210;

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω το εξής πρόβλημα-κόντρα, έχω ευρυζωνική τηλεφωνία, ο ΟΤΕ έχει "τρύπα" μέσω voip για τα γνωστά πενταψήφια (Διαγωνισμοί, Τηλεφωνικοί κατάλογοι) ποτέ δεν έχω πάρει πενταψήφιο απευθείας παρά μόνο μέσω "τρύπας" που αντιστοιχεί σε 10 ψηφία. (άρα αστική χρέωση) Σήμερα με πήρε τηλέφωνο και με ενημέρωσε ότι έκοψε τα υπεραστικά και τα κινητά και προς τους αριθμούς υψηλής χρέωσης γιατί λέει έχω κάνει κλήσεις προς πενταψήφια.

Και ρωτάω εγώ, εσείς έχετε κίνηση του λογαριασμού μου που έχω πάρει σε πενταψήφιο; Να μη πολυλογώ τα μάσαγε απάντηση δεν πήρα απλά με παρέπεμψε να πάω σε κατάστημα και να πάρω την κίνηση από εκεί.

Για να ανοίξει η γραμμή μου ζήτησε 300€.

Που θέλω να καταλήξω, γιατί έκοψε και τα υπεραστικά; δεν είναι παραβίαση συμβολαίου;

Εμένα το χόμπι μου από μικρό παιδί είναι να ασχολούμαι και να ψάχνω "τρύπες" σε κινητά και σταθερά, οι Τεχνικοί τι κάνουν;

Πως ο ΟΤΕ θα αποδείξει ότι πήρα σε πενταψήφιο όταν εγώ είχα μπροστά 210;

 

τί είναι η τρύπα? για τα 5 ψηφία? δηλαδή παίρνεις υψηλής χρέωσης 5 ψηφία και στα χρεώνει αστικά? τι άλλο θα ακούσω!! δηλαδή να έχεις νούμερο και να μην μπορείς να πάρεις υπεραστικα τηλέφωνα. είναι να τρέλανεσαι!!! επίσης κανονικά δεν απαγορεύονται να κάνεις κλήσεις σε αριθμούς έκτακτης ανάγκης? όπως και στο Skype και εκεί δεν επιτρέπεται? . δηλαδή εάν θέλεις να πάρεις το 166 ή το 112 ? δεν μπορείς να το καλέσεις?

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλαν χθες μηνυμα απο μια αιτηση φορητοτητας που εκανα στην φορθνετ οτι η υπηρεσια θα ενεργοποιηθει την Παρασκευη αλλα επειδη ειχα σημερα μια καλη αντιπροσφορα απο τον οτε και τους ειπα οτι την δεχομαι θα παω σημερα να κανω την ακυρωση της φορητοτητας στο καταστημα που ειχα κανει αρχικα την αιτηση.Επειδη ξερω οτι μπορω να κανω την ακυρωση τρεις μερες πριν την ενεργοποιηση της υπηρεσιας σημερα δεν ειναι η τελυταια μερα που μπορω να κανω την αιτηση ακυρωσης?Δεν πιστευω να μου πουνε τιποτα ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

τί είναι η τρύπα? για τα 5 ψηφία? δηλαδή παίρνεις υψηλής χρέωσης 5 ψηφία και στα χρεώνει αστικά? τι άλλο θα ακούσω!! δηλαδή να έχεις νούμερο και να μην μπορείς να πάρεις υπεραστικα τηλέφωνα. είναι να τρέλανεσαι!!! επίσης κανονικά δεν απαγορεύονται να κάνεις κλήσεις σε αριθμούς έκτακτης ανάγκης? όπως και στο Skype και εκεί δεν επιτρέπεται? . δηλαδή εάν θέλεις να πάρεις το 166 ή το 112 ? δεν μπορείς να το καλέσεις?

Αριθμούς έκτακτης ανάγκης και τοπικά παίρνει κανονικά. Ναι τρύπα εννοώ τηλέφωνα υψηλής χρέωση σε αστική χρέωση, και αφού έχω απεριόριστα αστικά = τσάμπα.

Θα δείξει. Πάντως σήμερα έκανα αίτηση για Forthent.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου εστειλαν χθες μηνυμα απο μια αιτηση φορητοτητας που εκανα στην φορθνετ οτι η υπηρεσια θα ενεργοποιηθει την Παρασκευη αλλα επειδη ειχα σημερα μια καλη αντιπροσφορα απο τον οτε και τους ειπα οτι την δεχομαι θα παω σημερα να κανω την ακυρωση της φορητοτητας στο καταστημα που ειχα κανει αρχικα την αιτηση.Επειδη ξερω οτι μπορω να κανω την ακυρωση τρεις μερες πριν την ενεργοποιηση της υπηρεσιας σημερα δεν ειναι η τελυταια μερα που μπορω να κανω την αιτηση ακυρωσης?Δεν πιστευω να μου πουνε τιποτα ετσι δεν ειναι?

Για πιο γρήγορα στείλε φαξ ή e-mail με ταυτότητα μπρος πίσω με υπογεγραμμένο αίτημα ακύρωσης στην διεύθυνση info@forthnet.gr

ή μέσω fax, στον αριθμό 2119559399

Link to comment
Share on other sites

Για πιο γρήγορα στείλε φαξ ή e-mail με ταυτότητα μπρος πίσω με υπογεγραμμένο αίτημα ακύρωσης στην διεύθυνση info@forthnet.gr

ή μέσω fax, στον αριθμό 2119559399

Πηγα στο κατάστημα τελικά για να έχω κι ένα χαρτι στα χέρια μου.Η ερώτηση μου είναι άλλη όμως.Η ακυρωση ισχύει σήμερα με βάση τον νόμο μιας και είναι τρεις μέρες πριν από την ενεργοποίηση γιατί στο κατάστημα που πήγαν μου είπαν ότι είμαι οριακά.Και ρωτάω οριακά ως προς τι μιας και είμαστε τρεις ημερες πριν από την ενεργοποίηση άλλα απάντηση δεν ελαβα που να με κάλυπτε.

Edited by Avitor
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε sms ότι πρέπει να αλλάξω τον παλιό αποδικοποιητή του οτε δωρεάν χωρίς να δόσω πίσω τον παλιό......τι συμβαίνει??

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις upgrade απο 24αρι dsl+καποιο χρονο ομιλιας σε 50αρι vdsl?μηπως παιζει καμια προσφορα γιατι ψαχνομαι?
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε sms ότι πρέπει να αλλάξω τον παλιό αποδικοποιητή του οτε δωρεάν χωρίς να δόσω πίσω τον παλιό......τι συμβαίνει??

 

όταν αναβαθμίστηκα από 24 adsl --> 30 vdsl ο παλιός αποκωδικοποιητής επιστράφηκε υποχρεωτικά αλλιώς θα χρεωνόμουν τον καινούργιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει κανει κανεις upgrade απο 24αρι dsl+καποιο χρονο ομιλιας σε 50αρι vdsl?μηπως παιζει καμια προσφορα γιατι ψαχνομαι?

 

ξέρω ότι υπάρχει προσφορά από 24 adsl --> 30 vdsl (+ 5 € / μήνα) σε COSMOTE Home Double Play 30 L

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δηλαδή δεν εμφανίζεται σαν link ? στο φόρουμ?

 

όχι, εμφανίζεται σαν φωτογραφία κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι ισχυει με την ακυρωση φορητοτητας και τις τρεις ημερες πριν την ενεργοποιηση?Σημερα που μιλησα παλι με την φορθνετ μου ειπαν κι αυτοι οτι ειμαι οριακα και οτι υπαρχει πιθανοτητα να μου ενεργοποιησουν κανονικα την υπηρεσια την παρασκευη.Μετα μιλαω με τον οτε και μου λενε οτι σωστα εχω κανει την ακυρωση φορητοτητας γιατι την εκανα τρεις ημερες πριν απο την ενεργοποιηση.

Δεν ξερω ποιον να πιστεψω και τι πραγματικα ισχυει.Προσπαθουσα σημερα να παρω τηλεφωνο στην ΕΕΤΤ αλλα για να πιασεις γραμμη εκει ειναι τοσο δυσκολο που περισσοτερες πιθανοτητες εχεις να πιασεις το τζοκερ.Του εχει τυχει κανενος αλλου παρομοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...