Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σοβαρά το πουλάνε και για προσφορά?? Χαχα!! Όχι απλά είναι τιμή καταλόγου, αλλά έχει μέσα και την αύξηση που ξεκινάει από 20/08!! :o

Ξεφτίλα!Άσχημο αυτό!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση:O

Σε 2 μέρες λήγει το συμβόλαιο μου με τον ΟΤΕ κ θα αλλάξω εταιρία!

Ρώτησα στην άλλη εταιρία κ μου είπαν να κάνω την φορητοτητα 2-3 μέρες μετά την λήξη για να μην θεωρηθεί από τον ΟΤΕ ότι φεύγω πριν την λήξη κ πληρώσω πρόστιμο!

Ισχύει κάτι τέτοιο ??

Για μια μέρα μπορεί να πληρώσω πρόστιμο? ?

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση:O

Σε 2 μέρες λήγει το συμβόλαιο μου με τον ΟΤΕ κ θα αλλάξω εταιρία!

Ρώτησα στην άλλη εταιρία κ μου είπαν να κάνω την φορητοτητα 2-3 μέρες μετά την λήξη για να μην θεωρηθεί από τον ΟΤΕ ότι φεύγω πριν την λήξη κ πληρώσω πρόστιμο!

Ισχύει κάτι τέτοιο ??

Για μια μέρα μπορεί να πληρώσω πρόστιμο? ?

Θεωριτικά ναι.......

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκονται οι όροι σύμβασης στο σάιτ του οτε για να δω και πόσο θα χρεώνομαι;

εδιτ τα βρήκα.

Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

τις τελευταίες μέρες έχω πολλά σπασίματα στην εικόνα του ΟΤΕ tv, εχει κανεις άλλος τέτοιο προβλημα; Στην εξυπηρέτηση μου είπαν να κανω restart τη συσκευή αλλα δεν βοήθησε. Any help?

Link to comment
Share on other sites

Μενού/ρυθμίσεις συστήματος/ρυθμίσεις εγκατάστασης/ρυθμίσεις δορυφόρου/αναμεταδότης <<ΟΤΕ2>> και όταν κλειδώσει το σήμα, πάτησε <<ΟΚ>> για να συντονιστείς στον ΟΤΕ TV
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα την προσφορά:Μετατροπή της 4αρας γραμμής μου σε 24 άρα με απεριοριστα Σταθερά,360' κινητά + δωρεάν αναγνώριση με 39,90€ για 18 μήνες και δωρεάν τα 3 πρωτα πάγια!Να δεχτω λέτε? Δεν έκανα αίτηση φορητότητας καθώς εχω δέσμευση για 10 μήνες με πήραν από μόνοι τους τηλέφωνο..... Αυτό με το voip όμως δεν μου πολύ αρέσει....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα την προσφορά:Μετατροπή της 4αρας γραμμής μου σε 24 άρα με απεριοριστα Σταθερά,360' κινητά + δωρεάν αναγνώριση με 39,90€ για 18 μήνες και δωρεάν τα 3 πρωτα πάγια!Να δεχτω λέτε? Δεν έκανα αίτηση φορητότητας καθώς εχω δέσμευση για 10 μήνες με πήραν από μόνοι τους τηλέφωνο..... Αυτό με το voip όμως δεν μου πολύ αρέσει....

 

voip? το γύρισε ο ΟΤΕ σε voip? τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

voip? το γύρισε ο ΟΤΕ σε voip? τι εννοείς;

Ετσι μου ειπε η υπαλληλος......

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κάποιοι μηνες τωρα που προσπαθεί να προωθήσει το voip, προσοχή μονο γιατι σε διακοπή ρευματος χανεις και το τλφ

 

 

βεβαια στο τελος ολοι εκει θα παμε, παει η κλασικη τηλεφωνία μας αφήνει χρονους σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μπόρεσα να το αποφυγω..... Το επέβαλε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι συσκευές στις άλλες μπριζες του σπιτιού τι γίνονται?Ή υπάλληλος μου είπε ότι θα δουλεύουν όπως καιππριν.Ποια ή διαφορά του voip?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά απορώ που δεν θέλετε το voip. εγώ είμαι στην cyta ακριβώς επειδή έχει voip...καιρός ήταν να χρησιμοποιηθεί ευρέος και στην ελλάδα (χρησιμοποιείτε ήδη σε όλες τις ανεπτυγμένες χώρες , είμαστε οι μονοι που έχουμε μείνει στην απλή συμβατική προπολεμική τηλεφωνία) μονο και μονο που χειρίζεσαι όλες τις τηλεφωνικές επικοινωνίες , τις τηλεφωνικές ευκολίες κτλ μέσα από το router με κάνει να έχω voip. άσε που σιγά σιγά θα βγαίνει και η HD voice, χρήση του σταθερού από κινητό , ένωση σταθερού αριθμού και κινητό κτλ κτλ κτλ. τεσπα ,λοιπόν MIKU. η συνδεσμολογία σου με voip (vobb όπως το λέει ο οτε) θα είναι η εξής

 

πρίζα---->splitter

--->θύρα modem του splitter στη θύρα dsl του router

-----> θύρα phone του splitter στην θύρα phone του router

 

έτσι κανεις επιστροφή και γυρνάει το σήμα στις υπόλοιπες τηλεφωνικές πρίζες στο χώρο ;)

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

To voip ειναι μια ******* και εξυπηρετεί μονο τις εταιρείες γιατι μειώνει τα κόστη και το προσωπικό, Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Alex 21 ευχαριστώ! Δηλαδή συνδέεται το καλώδιο από την τηλεφωνική υποδοχή του μόντεμ μετο spliter της κεντρικής μπριζας και έτσι έχω τηλ. Παντού?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τελιμα αρνηθηκα λογω voip αλλα η οτετζου μου ειπε οτι συντομα ολοι θα γινουν voip....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τελιμα αρνηθηκα λογω voip αλλα η οτετζου μου ειπε οτι συντομα ολοι θα γινουν voip....

 

Οι οτετζίδες θα σου πουν τα πάντα για πουλήσουν :P

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτοι χανουν...εχω ειδη οτε με μικροτερο παγιο....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτοι χανουν...εχω ειδη οτε με μικροτερο παγιο....

 

Ναι γενικά δεν καταλαβαίνουν πως με την συμπεριφορά τους διώχνουν πελάτες και αυτοί που θα μείνουν γιατί δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς, δεν θα είναι ευχαριστημένοι. Το ίδιο ισχύει πχ με την αύξηση στον ΟΤΕTv, που θα εφαρμοστεί σε όλους, άσχετα με τον χρόνο παραμονή τους σε συμβόλαιο..

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 1000 ζόρια καταλήξαμε σε OTETV και απεριοριστο σταθερό με 24αρι στα 45/μήνα αν και έχω πετύχει πολλούς να έχουν μέχρι και 40/μηνα...που είναι σαφής διαφορά...και πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει...βέβαια μέχρι τώρα πλήρωνα 48/μήνα με 210'
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 1000 ζόρια καταλήξαμε σε OTETV και απεριοριστο σταθερό με 24αρι στα 45/μήνα αν και έχω πετύχει πολλούς να έχουν μέχρι και 40/μηνα...που είναι σαφής διαφορά...και πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει...βέβαια μέχρι τώρα πλήρωνα 48/μήνα με 210'

Η τηλεφωνια ειναι voip?Προσφατα πηγα να κανω αναναθμηση πακετου και μου ειπαν οτι υποχρεωτικα πρεπει να βαλω voip!!Βεβαια αρνηθηκα και εμεινα σρο τωρινο πακετο με συμβατικη τηλςφωνια.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ανέφεραν κάτι για αλλαγή...μέχρι τώρα δεν ήταν...

Καλα μονο σε εμενα το εκαναν???Δηλαδη η αλλαζω σε voip για να παρω 24 αρα γραμμη η θα μεινω στην 4 αρα ωστε να μεινω στην απλη τηλεφωνια???

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλα μονο σε εμενα το εκαναν???Δηλαδη η αλλαζω σε voip για να παρω 24 αρα γραμμη η θα μεινω στην 4 αρα ωστε να μεινω στην απλη τηλεφωνια???

 

αλλάζουν και το ρούτερ για αυτό? προφανώς? πάλι zte δίνουν?

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

αλλάζουν και το ρούτερ για αυτό? προφανώς? πάλι zte δίνουν?

Μου ειπαν οτι θα μου στειλουν αλλο νεο αλλα δε δεχθηκα γιατι δεν θελω voip!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...