Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως,πλέον η κατάσταση δεν επιτρέπει να μείνει κάποιος στον ΟΤΕ με τις τιμές που έχει.Δε γίνεται να δίνεις 100-120 το δίμηνο...Εγώ την κάνω μετά από μια 20ετία ΟΤΕ 1η φορά σε cyta και ο θεος βοηθός...

 

και καλά κανείς!. Και εγώ εάν εποιανε εκεί θα πήγαινα!. Η καλύτερη εταιρεία που σου προσφέρει ακριβώς τον χρόνο που χρειάζεσαι να έχεις!. Το μόνο κακό είναι ότι κλήσεις περνάνε από μέσα από το μόντεμ!.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως,πλέον η κατάσταση δεν επιτρέπει να μείνει κάποιος στον ΟΤΕ με τις τιμές που έχει.Δε γίνεται να δίνεις 100-120 το δίμηνο...Εγώ την κάνω μετά από μια 20ετία ΟΤΕ 1η φορά σε cyta και ο θεος βοηθός...

Τι ακριβως περιλαμβανει το 120άρι;

Εγω πχ,πληρωνω γυρω στα 65-67 Ευρω το μηνα,για ολα,δηλ. κινητο,σταθερο και Ιντερνετ εως 24.:lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Να σας κάνω μια ερώτηση ρε παίδες?? Έχω σύνδεση connx και μου συγχρονίζει η γραμμή στα 19980 με modem router netgear. Αν πάω να βάλω το router της connx τότε συγχρονίζω στα 15100... Τι φταίει?? ΣΤον ΟΤΕ σηκώνουν τα χέρια ψηλά...

Και κάτι τελευταίο...Για να παίξει το connx tv χρειάζεται οπωσδήποτε το modem του οτε ή μπορώ να χρησιμοποιήσω το παλαιό μου??

 

Το ιδιο προβλημα εχω κι εγω φιλε μου..Ειχα ΟΤΕ με ρουτερ matrx κ επιανα 16-17.Μεταφερθηκα στη CYTA για 2 μηνες(βλακεια μου) και επεστρεψα στον ΟΤΕ και με το καινουριο ρουτερ που μου δωσανε(baudtec)πιανω πλεον 12-13 mbps...Σκεφτηκα να ξανα βαλω το matrx αλλα μου ειπαν στο 1242 οτι δεν εχει να κανει με το ρουτερ..

Link to comment
Share on other sites

εμένα αυτό που με παραξένεψε τελευταία είναι πως χρεώνουν την αναγνώριση κλήσεων. καλά αυτό δεν γινόταν παλιά? ακόμα μέσα στις χρεώσεις το έχουν?!:mad: Edited by maya2011
Link to comment
Share on other sites

εμένα αυτό που με παραξένεψε τελευταία είναι πως χρεώνουν την αναγνώριση κλήσεων. καλά αυτό δεν γινόταν παλιά? ακόμα μέσα στις χρεώσεις το έχουν?!:mad:

 

μα τι λες? ειναι ψηφιακη ευκολια!! :lol::lol:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εμένα αυτό που με παραξένεψε τελευταία είναι πως χρεώνουν την αναγνώριση κλήσεων. καλά αυτό δεν γινόταν παλιά? ακόμα μέσα στις χρεώσεις το έχουν?!:mad:

 

παντα ο οτε την χρεωνε την αναγνωριση. νομιζω μονο στην isdn γραμμη ειναι δωρεαν η αναγνωριση αλλα εχει και διαφορετικο παγιο η isdn γραμμη.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με Connx.

Μετακόμισα πρόσφατως από Κρήτη στην Αθήνα κι έφερα το ίδιο PC που είχα και στην Κρήτη και το Ίντερνετ μου δούλευε ρολόι.

Τώρα έβαλα τη σύνδεση της αδερφής μου , και ενώ το Ίντερνετ speedάτο, δεν μπορούμε να μπούμε σε συγκεκριμένα site. Ένα από αυτά είναι το hotmail, αλλά και διάφορα άλλα όπως το forum της φιλοσοφικής!

 

Ένας γνωστός μου είπε ότι πρέπει να παρεμβαίνει το δίκτυο του Καποδιστριακού Πανεπιστημείου , και δεν μπορούμε να μπούμε στα site που έχει blockάρει. Αυτό είναι παράδοξο, καθώς το πρόβλημα υπήρχε και στο προηγούμενο σπίτι της αδερφής μου.

 

Με μια μικροαναζήτηση βρήκα ότι πρέπει να φταίνε κάποια MTU values στο router, μα δεν γνωρίζω ακριβώς το θέμα.

Το router μου ειναι το TP Link W8920G

Link to comment
Share on other sites

εμένα αυτό που με παραξένεψε τελευταία είναι πως χρεώνουν την αναγνώριση κλήσεων. καλά αυτό δεν γινόταν παλιά? ακόμα μέσα στις χρεώσεις το έχουν?!:mad:

 

1ευρώ συν το ΦΠΑ , 1,23 για αναγνώριση κλήσης. ασε, το ξερω απο πρώτο χέρι κάθε φορά που έρχεται ο λογαριασμός. νταβατσιλικι από το πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Ηθελα να ρωτήσω Εαν γνωρίζεται εαν σε Ote All in one μπορει να μπει οικογενιακό Συμβόλαιο και οχι απλή συνδεση. Σας ευχαριστώ πολύ

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Ηθελα να ρωτήσω Εαν γνωρίζεται εαν σε Ote All in one μπορει να μπει οικογενιακό Συμβόλαιο και οχι απλή συνδεση. Σας ευχαριστώ πολύ

 

το ote all in 1 εχει καταργηθει για νεους πελατες. αν το εχεις ηδη θα πρεπει να ρωτησεις τον οτε.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω κονεξ μονο ιντερνετ ομως στο σπιτι μου.θα πληρωνω 12 ευρω το μηνα για το ιντερνετ ας πουμε η θα πληρωνω και αλλα παγια κλπ;
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω κονεξ μονο ιντερνετ ομως στο σπιτι μου.θα πληρωνω 12 ευρω το μηνα για το ιντερνετ ας πουμε η θα πληρωνω και αλλα παγια κλπ;

 

Θα πληρώνεις τα πάγια της γραμμής (όπως όλη η Ελλάδα) άσχετα με Internet ή οχι. 7,5 ευρώ τον μήνα εαν θυμάμαι καλά είναι και μετά πάνω σε αυτά τα λεφτά θα προσθέσεις και το πάγιο του conn-x

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα πληρώνεις τα πάγια της γραμμής (όπως όλη η Ελλάδα) άσχετα με Internet ή οχι. 7,5 ευρώ τον μήνα εαν θυμάμαι καλά είναι και μετά πάνω σε αυτά τα λεφτά θα προσθέσεις και το πάγιο του conn-x

 

Με την ευκαιρια να ρωτήσω, μπορεις να εχεις τηλεφωνία απο εναλλακτικό (οχι οτε, να μην πληρώνεις τιποτα στον οτε) και επάνω σε αυτο να βάλεις κονεξ?

 

Άκυρων το βρήκα μπορείς!!!

http://www.conn-x.gr/default.aspx?MenuID=73

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρια να ρωτήσω, μπορεις να εχεις τηλεφωνία απο εναλλακτικό (οχι οτε, να μην πληρώνεις τιποτα στον οτε) και επάνω σε αυτο να βάλεις κονεξ?

 

Άκυρων το βρήκα μπορείς!!!

http://www.conn-x.gr/default.aspx?MenuID=73

 

 

Δεν μπορείς όχι, εαν έχεις εξολοκλήρου γραμμη ιδιόκτητη από forthnet πχ . Που το βρήκες οτι μπορείς;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς όχι, εαν έχεις εξολοκλήρου γραμμη ιδιόκτητη από forthnet πχ . Που το βρήκες οτι μπορείς;

 

Το 5 στο λινκ αυτο δεν λεει

Ερώτηση

Δεν έχω τηλεφωνική σύνδεση με τον ΟΤΕ, μπορώ να βάλω Conn-x;

απάντηση

Το Conn-x διατίθεται και σε συνδρομητές τηλεφωνίας άλλης τηλεπικοινωνιακής εταιρίας. Για να συνδεθείτε με Conn-x, καλέστε στο 13888.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... πρώτη φορά το ακούω... μήπως έκαναν κάποιο λάθος; Δηλαδή θα έχω forthnet/hol (μέσω ιδιόκτητου δικτυου) και θα μπορω να βάλω conn-x ? :lol: :p
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοούν να κάνει ο πελάτης της άλλης εταιρείας φορητότητα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Θα πληρώνεις τα πάγια της γραμμής (όπως όλη η Ελλάδα) άσχετα με Internet ή οχι. 7,5 ευρώ τον μήνα εαν θυμάμαι καλά είναι και μετά πάνω σε αυτά τα λεφτά θα προσθέσεις και το πάγιο του conn-x[/quote

 

15,25 ειναι το παγιο του ΟΤΕ και οχι 7,5 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Θα πληρώνεις τα πάγια της γραμμής (όπως όλη η Ελλάδα) άσχετα με Internet ή οχι. 7,5 ευρώ τον μήνα εαν θυμάμαι καλά είναι και μετά πάνω σε αυτά τα λεφτά θα προσθέσεις και το πάγιο του conn-x[/quote

 

15,25 ειναι το παγιο του ΟΤΕ και οχι 7,5 ευρω...

 

τον μηνα ; ouch......

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

 

τον μηνα ; ouch......

 

Τον μηνα ναι

 

Σημ: Το διμηνο (αυτο που λεει ο λογαριασμος δηλαδη) ειναι 24,8 + 23% φπα = 30,5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και σε φίλους και σε εχθρούς πριν 3 μήνες έκανα αίτηση στον οτε για νέα σύνδεση τηλέφωνου νέο αριθμό (δεν είχα ποτέ πριν συμβόλαιο στον οτε) με conn-x24 απεριόριστα προς σταθερά και 60λεπτα προς κινητά η αίτηση έγινε 14-7-2011

Και στης 10-8-2011 ήρθε τεχνικός και σύνδεσε τη γραμμή

Πρόσφατα έλαβα των πρώτο λογαριασμό και αναφέρει ότι είναι από 14-7-11 έως 30-9-11

Και ρωτώ από ποτέ ξεκάνει να χρεώνεται κάποιος από ημερομηνία που κάνει την αίτηση η από την ημερομηνία που ενεργοποιείτε η γραμμή γιατί αν ενε το δεύτερο θα έπρεπε να αναφέρει από 10-8-11 έως 30-9-11

Και όχι 14-7-11 έως 30-9 -11

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε φίλους και σε εχθρούς πριν 3 μήνες έκανα αίτηση στον οτε για νέα σύνδεση τηλέφωνου νέο αριθμό (δεν είχα ποτέ πριν συμβόλαιο στον οτε) με conn-x24 απεριόριστα προς σταθερά και 60λεπτα προς κινητά η αίτηση έγινε 14-7-2011

Και στης 10-8-2011 ήρθε τεχνικός και σύνδεσε τη γραμμή

Πρόσφατα έλαβα των πρώτο λογαριασμό και αναφέρει ότι είναι από 14-7-11 έως 30-9-11

Και ρωτώ από ποτέ ξεκάνει να χρεώνεται κάποιος από ημερομηνία που κάνει την αίτηση η από την ημερομηνία που ενεργοποιείτε η γραμμή γιατί αν ενε το δεύτερο θα έπρεπε να αναφέρει από 10-8-11 έως 30-9-11

Και όχι 14-7-11 έως 30-9 -11

 

πιο πολυ σημασια εχει τι σου γραφει στις χρεωσεις παγιων. παντα στον οτε προπληρωνουμε τα παγια του επομενου διμηνου και το λογικο ειναι να εχεις και αναδρομικα παγια απο τισ 10-08 μεχρι τις 30-9 για το διαστημα που χρησιμοποιησες την υπηρεσια. στον επομενο λογαριασμο δεν θα εχεις αναδρομικα.

Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ σημασια εχει τι σου γραφει στις χρεωσεις παγιων. παντα στον οτε προπληρωνουμε τα παγια του επομενου διμηνου και το λογικο ειναι να εχεις και αναδρομικα παγια απο τισ 10-08 μεχρι τις 30-9 για το διαστημα που χρησιμοποιησες την υπηρεσια. στον επομενο λογαριασμο δεν θα εχεις αναδρομικα.

 

για να σου λυθει η απορια απο ποτε αρχιζουν να σ χρεωνουν αναδρομικα παρε ενα τηλ 13888 στο καναλι 3 ειναι χωρις χρεωση, στο προτεινω γιατι δουλευω σε αυτο το τμημα και αν δεν ειχα φοιτητικη αδεια μεχρι την τεταρτη θα σ ελεγα να μ στειλεις σε πμ τον αριθμο σ για να δ τι γινεται και να σ πω.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα ξέρεις, εμένα που 2 χρόνια μου στέλνουν 4 ευρώ επιστροφή τι μπορώ να κάνω για να του τα χαρίσω του ΟΤΕ. Δεν θέλω πλέον καμία συναλλαγή μαζί του αφού μου φέρθηκε σκάρτα στην αρχή :p
Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα ξέρεις, εμένα που 2 χρόνια μου στέλνουν 4 ευρώ επιστροφή τι μπορώ να κάνω για να του τα χαρίσω του ΟΤΕ. Δεν θέλω πλέον καμία συναλλαγή μαζί του αφού μου φέρθηκε σκάρτα στην αρχή :p

 

πρεπει να πας να τα εισπραξεις ιδιος με αστυνομικη ταυτοτητα απο οτεσοπ, αν δεν τα θες τηλεφωνικα δεν μπορεις να ζητησεις να μην σου στελνουν λογαριασμο πρεπει να πας σε καταστημα να τους πεις οτι δεν τα θες αλλα ειναι χαζο να μην τα παρεις αν μπεις στον κοπο να πας στο καταστημα παρτα και πιες ενα καφεδακι :D. αν δεν κανεις τιποτα θα συνεχισουν να σου στελνουν επιστροφικο λογαριασμο. τι σου ειχε κανει ο οτε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...