Jump to content

Ανάμεσα σε δύο HP λάπτοπ - ΕΠΕΙΓΟΝ!


Sofianna
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

Φίλη μου αναζητά λάπτοπ για όλες τις δουλειές. Από όσο γνωρίζω δεν είναι απαιτητική χρήστης, κυρίως για Office Productivity θα το χρειαστεί. Θέλει να το πάρει από Πλαίσιο συγκεκριμένα γιατί παρέχουν το πρόγραμμα δόσεων ΜΗΝΑ-ΜΗΝΑ (δόσεις χωρίς πιστωτική κάρτα) που μέχρι 21.02 έχει δωρεάν τόκους. Η ερώτηση μου είναι η εξής:

Αξίζει κάποιο από αυτά τα δύο κι αν ναι, λέτε να της κάνει μεγάλη διαφορά η 8GB/ 16GB RAM και 256GB/ 512GB SSD. Για μένα προσωπικά θα μου έκανε μεγάλη διαφορά, αλλά η φίλη μου δεν έχει πολλές απαιτήσεις και από ό,τι βλέπω από αξιολογήσεις το "πρώτο" λάπτοπ που παραθέτω έχει πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας και πολύ καλή ποιότητα οθόνης.

 

HP 15s - eq0020nv Laptop (Ryzen 5 3450U/8 GB/256 GB/Radeon Vega 8)

https://www.plaisio.gr/pc-perifereiaka/laptops/windows-laptops/hp-15s-eq0020nv-laptop-ryzen-5-3450u-8-gb-256-gb-radeon-vega-8-_3563804

ή

 

HP 15 - db1036nv Laptop (Ryzen 7 3700U/16 GB/512 GB/RX Vega 10)

https://www.plaisio.gr/pc-perifereiaka/laptops/windows-laptops/hp-15-db1036nv-laptop-ryzen-7-3700u-16-gb-512-gb-rx-vega-10-_3564592

 

Τέλος, αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο λάπτοπ, από Πλαίσιο όμως, ευπρόσδεκτο.

 

Είναι αρκετά επείγον ζήτημα, καθώς η προσφορά λήγει εντός 2 ημερών.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι σχετικά μικρή (80€). Αν μπορεί να τα δώσει, σίγουρα το δεύτερο θα είναι μια επιλογή που θα βγάλει επιπλέον χρόνια, χωρίς ομως το πρώτο να θεωρείται αδύναμο.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι πιστεύω. Στα χαρτιά (specs) τουλάχιστον είναι πιο δυνατός. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...