Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα mod παιδιά να δουλεύει σε tethering dual band; δηλαδή να δίνει και 5 Kai 2.4 ταυτόχρονα

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα.

Είδα ανακοινώθηκαν τα Xiaomi redmi note 11 pro, 11 pro+ & 5g. 

Δεν είδα να έχει ανοιχτεί τόπικ οπότε ρωτάω εδώ. Γνωρίζουμε πότε κυκλοφορεί Ελλάδα και σε τι τιμές; 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, broxopios said:

Καλησπέρα και καλό μήνα.

Είδα ανακοινώθηκαν τα Xiaomi redmi note 11 pro, 11 pro+ & 5g. 

Δεν είδα να έχει ανοιχτεί τόπικ οπότε ρωτάω εδώ. Γνωρίζουμε πότε κυκλοφορεί Ελλάδα και σε τι τιμές; 

Θα δημιουργηθούν τα σχετικά θέματα σύντομα. 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

συνδεω το κινητο στον υπολογιστη παω στην dcim να αντιγραψω φωτο και δεν εχει τους φακελους που εχω φτιαξει εγω στο κινητο.πως μπορω να βρω ολες τις φωτο που εχω μεσα?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά ποιος είναι ο πιο σίγουρος τρόπος να  κάνω full backup στο κινητό;

έχω το redmi note 9 pro

θέλω να το στείλω για αντικατάσταση οθόνης και δε θέλω να τους το στείλω με τα αρχεία/εφαρμογές μου μέσα

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας! Έχω κάποιο πρόβλημα με το xiaomi redmi note 9 pro. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Προσπαθώ να κάνω σε διάφορες εφαρμογές upload φωτογραφίες και δεν μου τις ανεβάζει... το τελευταίο τρίμηνο με το τελευταίο update συνέβη αυτό που έγινε στην συσκευή. .. Και συμβαίνει σε πολλές εφαρμογές που δεν ανεβαίνουν φωτο.. Δηλαδή τις επιλέγω από το φάκελο τους από την εκάστοτε εφαρμογή αλλά δεν την παίρνει μέσα όπως παλιότερα . Ξέρει κανείς τι θα μπορούσα να κάνω; 

Edited by Jimkolfint
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα ειμαι κατοχος redmi note 9 pro
εδω και εξι μηνες περιπου εχω θεμα με της  εισερχόμενες κλήσεις μου ερχετε μυνημα οτι ειχα κληση οχι παντα αλλα ας πουμε στης 5 κλησεις οι 3 οταν βγαζω την καρτα sim και την βαζω στο iphone 6s ολα οκ κομπλε... ξερει καποιος να μου δωσει τα φωτα του;;;;

ng_LI.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας.

Γνωρίζει κάποιος αν σε redmi περνώντας fastboot ρομ άλλης χώρας από την global με την οποία ήρθε, ενδείκνυται, είναι "καλύτερα" ν επιλέξουμε "clean_all and lock" ώστε να έχουμε κ πάλι κλειδωμένο τον bootloader μετά το πέρασμα της ρομ ?

edited: γίνεται μια χαρά το ξανακλείδωμα bootloader που ξεκλειδώθηκε για πέρασμα ρομ άλλης χώρας. ΠΡΟΣΟΧΗ: αφορά κινητά που ήρθαν ήδη από το εργοστάσιο με global rom και στα οποία περνιέται μέσω fastboot τρόπου, επίσημη ρομ μορφής fastboot άλλης χώρας. ΔΕΝ πρέπει να δοκιμαστεί σε κινητά που προορίζονταν για χρήση στην Κίνα ή/και είχαν κινέζικη ρομ από το κουτί τους.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα

Ανεβοκατεβάζει τον ήχο όταν μιλάω

και δεν κλείνει με το κουμπί το πλαϊνό

έκανα σοφτ ρισετ αλλά τπτ

καμμιά ιδεά?

 

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

έχει καταφέρει μήπως κάποιος ν έχει καθημερινά εναλλασσόμενη εικόνα οθόνης κλειδώματος; αν ναι, πώς;

μόνο στην επιφ. εργασίας το έχω κάνει, μέσω του microsoft launcher.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πώς γινεται να μπεί ενα αρχείο σαν συντόμευση στην αρχική οθόνη; π.χ ποιατοποιητικο νοσησης;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2022 at 11:29 ΠΜ, Nikos_96 said:

Ξερει καποιος πώς γινεται να μπεί ενα αρχείο σαν συντόμευση στην αρχική οθόνη; π.χ ποιατοποιητικο νοσησης;

Με την εφαρμογή Covid Free GR Wallet. Αφού μπεις πρώτα στο gov.gr και κατεβάσεις το πιστοποιητικό νόσησης σε pdf το μεταφέρεις μετά στην παραπάνω εφαρμογή. Εγώ τουλάχιστον έτσι το έκανα. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω έχουμε την δυνατότητα να είναι η φωτογραφία επαφής καλούντος σε πλήρη οθόνη και όχι σε μικρο κύκλο, η χρειάζεται κάποια άλλη εφαρμογή 

Ευχαριστώ

Σπύρος

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας.

Σε redmi note 11 (6/128, snapdragon), δοκίμασα ν αλλάξω ρόμ μέσω fastboot k έφαγα άκυρο (rollback_check_error). 

σκέφτομαι να δοκιμάσω μέσω recovery, απλά δεν είμαι σίγουρος για το ποιό αρχείο χρειάζομαι, το περίπου 350 mbyte ota_update, ή το 2.6 gb ?

μπαίνω μετά σε recovery με vol_up+power , βρίσκω το αρχείο.zip και ίσως πετύχει; ή κίνδυνος bricked συσκευής;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2022 at 3:19 ΜΜ, spirus14 said:

Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω έχουμε την δυνατότητα να είναι η φωτογραφία επαφής καλούντος σε πλήρη οθόνη και όχι σε μικρο κύκλο, η χρειάζεται κάποια άλλη εφαρμογή 

Ευχαριστώ

Σπύρος

 

Δεν υπάρχει δυνατότητα για πλήρη οθόνη της επαφής. Για άλλη εφαρμογή δεν ξέρω. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2022 at 3:19 ΜΜ, spirus14 said:

Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω έχουμε την δυνατότητα να είναι η φωτογραφία επαφής καλούντος σε πλήρη οθόνη και όχι σε μικρο κύκλο, η χρειάζεται κάποια άλλη εφαρμογή 

Ευχαριστώ

Σπύρος

 

True phone και καθάρισες... Δεν πρόκειται να ξανασκεφτείς google dialer

Link to comment
Share on other sites

On 31/5/2022 at 3:50 ΜΜ, geotzia said:

True phone και καθάρισες... Δεν πρόκειται να ξανασκεφτείς google dialer

Τι άλλο πλεονέκτημα έχει αυτή η εφαρμογή έναντι του Google dialer, πέρα από τη μεγάλη εικόνα των κλήσεων;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, evris2013 said:

Τι άλλο πλεονέκτημα έχει αυτή η εφαρμογή έναντι του Google dialer, πέρα από τη μεγάλη εικόνα των κλήσεων;

Εγγραφή κλήσεων(σε ανοιχτή ακρόαση) πλήρως παραμετροποιήσιμο-τηλ. κατάλογος άπαιχτος και πολλά άλλα. Βάλε το και αν δεν σου αρέσει πέταξε το. Άλλωστε κάθε χρήστης έχει άλλες απαιτήσεις από την κάθε εφαρμογή... γιά εμένα είναι αναντικατάστατη αλλά γιά εσένα μπορεί να μην κάνει αυτά που θέλεις. Δοκιμάζεις λοιπόν και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα.

Είμαι μεταξύ των REDMI NOTE 10 5G και του REDMI NOTE 11 το ένα με MEDIATEK και το άλλο με SNAP. Το κινητό θα είναι για για την μητέρα μου χωρίς πολλές απαιτήσεις.

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι η αξιοπιστία και η ομαλή χρήση για να μην δυσκολεύεται ο χρήστης.

Ο λόγος που θέλω να πάω σε REDMI NOTE είναι γιατί έχει ήδη ένα παλιότερο μοντέλο και δεν θέλω να αλλάξει UI μιας και έχει εξοικειωθεί.

Ποια η γνώμη σας; Αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο στα ίδια χρήματα (max 170 euro) και εταιρία θα το εκτιμούσα.

 

 

 

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Παιδιά καλησπέρα
Πηρα στην γυναίκα μου το Redmi 10c
Δεν ξέρω όμως πως να κάνω να βγαίνει αυτό που στέλνω σε φωτογραφία.
Πατάω μόνιμα την εφαρμογή αλλά αντί να βγάλει τις επιλογές ανοίγει την εφαρμογη

Στο δικό μου Redmi note 9 pro, στις κόρες μου Redmi note 8 pro k Redmi note 10 pro γίνεται αμεσως9c7f0e19cbc7807f5366eae94d86a34c.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά κ χρόνια πολλά, καλά Χριστούγεννα.
Μια ερώτηση.
Το Redmi 10c δεν έχει ρύθμιση για διπλοτυπες εφαρμογές??
Όσο κ να ψάχνω δεν βρίσκω

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.. Κάτι νομίζω πολύ δύσκολο, πριν τελικά κάνω hard reset.. 

Χτες το τηλέφωνο δεν έμπαινε με τίποτα you tube.. Μου έλεγε συνεχώς να συνδεθώ στο mail.. Τελικά διαπίστωσα ότι χωρίς λόγο είχα αποσυνδεθεί από το mail μου.. Προσπαθούσα πόσες ώρες να συνδεθώ, τίποτα.. Από άλλο τηλέφωνο κ σταθερό υπολογιστή έμπαινα κανονικά στο mail.. 

Δεν δούλευε ούτε το play store αφού δεν είχα email. 

Τελικά παίρνω την απόφαση να διαγράψω το mail από τη συσκευή κ να δημιουργήσω άλλο. 

Τζίφος.. Ούτε αυτό με αφήνει να κάνω, προσπαθώ εδώ κ πόσες ώρες αλλά τίποτα.. 

Πλέον έχω ένα τηλέφωνο, χωρίς email κ χωρίς play store.. 

Καμία ιδέα; 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, pathos said:

Καλησπέρα.. Κάτι νομίζω πολύ δύσκολο, πριν τελικά κάνω hard reset.. 

Χτες το τηλέφωνο δεν έμπαινε με τίποτα you tube.. Μου έλεγε συνεχώς να συνδεθώ στο mail.. Τελικά διαπίστωσα ότι χωρίς λόγο είχα αποσυνδεθεί από το mail μου.. Προσπαθούσα πόσες ώρες να συνδεθώ, τίποτα.. Από άλλο τηλέφωνο κ σταθερό υπολογιστή έμπαινα κανονικά στο mail.. 

Δεν δούλευε ούτε το play store αφού δεν είχα email. 

Τελικά παίρνω την απόφαση να διαγράψω το mail από τη συσκευή κ να δημιουργήσω άλλο. 

Τζίφος.. Ούτε αυτό με αφήνει να κάνω, προσπαθώ εδώ κ πόσες ώρες αλλά τίποτα.. 

Πλέον έχω ένα τηλέφωνο, χωρίς email κ χωρίς play store.. 

Καμία ιδέα; 

Κάποιος ιός μήπως;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα νεος κατοχος note 10 pro και σημερα παρατηρησα μαλλον ακουσα οταν το αφηνω στο τραπζι ακουγεται ενα τριξιμο απο την καμερα το εχει παρατηρηση κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...