Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα! σημερα εσπασε η οθονη και πηρα την infoquest για το κοστος αλλα μου λεει οτι δεν το αναλαμβανει αν δεν ειναι αγορασμενο απο αυτα τα καταστηματα εγω θυμαμαι οτι ειναι απο καποιο σκρουτζομαγαζο οποτε δεν βρηκα ακρη με αυτους. Τι λετε να κανω? μηπως ειναι καλυτερα να παω σε καινουριο κινητο?
Υπάρχουν πολλα σκρουτζομαγαζα που πουλαν σαν ανταλλακτικο την οθονη και τα περισσότερα αναλαμβάνουν κ την επισκευή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
οταν παιζω βιντεο στο yoytube δεν τα παιζει οταν εχω δεδομενα .τα παιζeι μονο οtaν εχω wifi τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας παιδια...εχω ενα θεμα με τις χρεωσεις στα δεδομενα....μου εφαγε ολη την καρτα ενω τα δεδομενα ειναι κλειστα....ποια ρυθμιση πρεπει να κω στην συσκευη?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!

εχω προβλημα με το gps της συσκευης!

δεν μου δουλευει το gps oυτε στο google maps ουτε σε τριτη εφαρφμογη!

μου δειχνει την αποσταση που απεχω αλλα δεν μου κανει πλοηγηση..

εχω δοκιμασει ηδη να τις βγαλω και να τις ξαναπερασω αλλα τπτ!!

καμια ιδεα? ειμαι στοκ!

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα δούλευε ;

Τι έκδοση Ρομ έχεις ;

Δοκίμασες να ανοιγο- κλείσεις το GPS από τις ρυθμίσεις ;

Τι έχεις επιλέξει να χρησιμοποιεί για τον εντοπισμό ;

Είσαι σε ανοιχτό χώρο ;

Είσαι Ελλάδα ;

Link to comment
Share on other sites

οταν παιζω βιντεο στο yoytube δεν τα παιζει οταν εχω δεδομενα .τα παιζeι μονο οtaν εχω wifi τι πρεπει να κανω?

Βγάζει κάποιο μήνυμα?

 

γεια σας παιδια...εχω ενα θεμα με τις χρεωσεις στα δεδομενα....μου εφαγε ολη την καρτα ενω τα δεδομενα ειναι κλειστα....ποια ρυθμιση πρεπει να κω στην συσκευη?

ευχαριστω

Δώσε αναλυτικές πληροφορίες:

Πόση κάρτα έφαγε?

Σε πόσες ημέρες?

Πόσα δεδομένα τράβηξε?

 

 

παιδια καλησπερα!!

εχω προβλημα με το gps της συσκευης!

δεν μου δουλευει το gps oυτε στο google maps ουτε σε τριτη εφαρφμογη!

μου δειχνει την αποσταση που απεχω αλλα δεν μου κανει πλοηγηση..

εχω δοκιμασει ηδη να τις βγαλω και να τις ξαναπερασω αλλα τπτ!!

καμια ιδεα? ειμαι στοκ!

Δοκίμασες hard reset στη συσκευή?

Ξαφνικά δε δουλευει ενώ πριν λίγες ημέρες ήταν οκ? Πειραξες κάτι, έβαλες κάποια εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ετρωγε δυο ευρω καθε μερα...μου ερχονταν μηνυμα που ανεφερε την χθεσινη χρεωση...συνολικα 8,5 ευρω....μια καρτα δηλαδη...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν έχει πάρει miui10; δεν το έχω το κινητό γι' αυτό ρωτάω:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει πάρει, αυτή την στιγμή έχει την έκδοση 10.2.3.0 βασισμένη στο Android 7.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει πάρει, αυτή την στιγμή έχει την έκδοση 10.2.3.0 βασισμένη στο Android 7.

Μια χαρά υποστήριξη η xiaomi (και το forum!), ευχαριστώ:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

καλημερα παιδια...να ρωτησω για ενα προβλημα ....μου βγαζει συνεχως πως "το Gborad διακοπτεταιι. αναφορα ακυρωσει"...με αποτελεσμα δεν μπορω να γραψω τιποτα.

εχει κανεις καμια ιδεα?..ευχαριστω

Edited by parkakias
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...να ρωτησω για ενα προβλημα ....μου βγαζει συνεχως πως "το Gborad διακοπτεταιι. αναφορα ακυρωσει"...με αποτελεσμα δεν μπορω να γραψω τιποτα.

εχει κανεις καμια ιδεα?..ευχαριστω

 

και μενα μου το εκανε χθες αυτο ξαφνικα και εκανα το εξης.

ρυθμισεις - συστημα- γλωσσες και εισαγωγη και εβαλα ξανα το αλλο πληκτρολογιο που εχει swift κατι δεν το θυμαμαι καλα και λειτουργησε. επειτα εκανα απο το playstore απεγκατασταση το gboard και το εβαλα ξανα και ολα ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μερικές ημέρες που δεν ακούω τον συνομιλητή μου στο τηλέφωνο...αυτός μ ακούει κανονικά...σε ανοιχτή ακρόαση ακούω και μ ακούνε...επίσης έχει κολλήσει το σήμα των ακουστικών και φαίνεται συνέχεια έχει δεν έχει ακουστικά ..προφανώς νομίζει ότι έχω ακουστικά για αυτό δεν ακούω από το ακουστικό;....έχω αλλάξει και την υποδοχή των ακουστικών αλλά τα ίδια...επίσης με ακουστικά ακούω πολύ μα πάρα πολύ χαμηλά..

Γνωρίζει κανείς τι φταίει;

Edited by stydio
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις, βγάλεις στην θύρα των ακουστικών κάποια ζευγάρια ακουστικά, μήπως ξεκολλήσει, είτε με γρήγορες είτε με αργές κινήσεις ....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις, βγάλεις στην θύρα των ακουστικών κάποια ζευγάρια ακουστικά, μήπως ξεκολλήσει, είτε με γρήγορες είτε με αργές κινήσεις ....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν γίνεται τίποτε...και η υποδοχή ακουστικών άλλαξε , αλλά πάλι τα ίδια .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια και Χρόνια Πολλά.. Πήρα σήμερα ενα selfi stick απο Jumbo ετσι για την πλάκα. Εχει ενα καλώδιο με 3.5 jack βύσμα. Αλλα οσο και αν προσπάθησα δεν το κατάφερα να δουλέψει. Το βυσμα το βλεπει κανονικα σαν ακουστικα αλλα το κουμπι για φωτογραφία δεν κανει τιποτα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα μου χαλασε η οθονη. ξερει κανεις κανενα αξιοπιστο και με καλες τιμες μαγαζακι στην θεσσαλονικη που νατο αλλαζει? και αν ειναι και περιοχη τουμπα χαριλαου ακομη καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια ασχετη ερωτηση με το κινητο που εχω δηλαδη το redmi note 4 αλλα ποια η διαφορα του mi drop απο το mi cloud μπορειτε να μου πειτε?

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ασχετη ερωτηση με το κινητο που εχω δηλαδη το redmi note 4 αλλα ποια η διαφορα του mi drop απο το mi cloud μπορειτε να μου πειτε?

:)

 

Το mi cloud είναι υπηρεσία cloud της Xiaomi. Το Mi Drop είναι app για μεταφορά αρχείων μεταξύ 2 συσκευών συνδεδεμένες μεταξύ τους με Wifi direct.

Link to comment
Share on other sites

Το mi cloud είναι υπηρεσία cloud της Xiaomi. Το Mi Drop είναι app για μεταφορά αρχείων μεταξύ 2 συσκευών συνδεδεμένες μεταξύ τους με Wifi direct.

 

αρα αν δεν εχω πειραξει τπτ στην συσκευη μου στην καλυτερη να εχω βαλει τπτ στο mi cloud λογω mi λογαριασμου?

το drop απο τι καταλαβα θα πρεπει να εχω κατεβασει το app..

καλα τα λεω?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα σας! Λοιπόν, όταν βγάζω βίντεο στο κινητό εστιάζει αλλεπάλληλες φορές οπουδήποτε και δεν σταματάει. Το αποτέλεσμα; Ναι μεν βγάζει βίντεο αλλά πάει συνέχεια μπρος πίσω και δεν βγαίνει καλό. Δεν έχω πειράξει τίποτα από ρυθμίσεις. Τί μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Γεια σας,

έχει βρει κάποιος τρόπο ν αλλάζει (καθημερινά και αυτόματα ιδανικά θα ήθελα) το φόντο της οθόνης κλειδώματος του κινητού;

έχω το redmi note 10 κ έχει μονιμα 1 συγκεκριμένη εικόνα ως φόντο (αλλάζει μετά από κάθε αναβάθμιση λογισμικού). τώρα με MIUI Global 12.5.1 έχει κάτι βουνοκορφές χιονισμένες).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2021 at 2:05 ΜΜ, Thou_Bou said:

Γεια σας,

έχει βρει κάποιος τρόπο ν αλλάζει (καθημερινά και αυτόματα ιδανικά θα ήθελα) το φόντο της οθόνης κλειδώματος του κινητού;

έχω το redmi note 10 κ έχει μονιμα 1 συγκεκριμένη εικόνα ως φόντο (αλλάζει μετά από κάθε αναβάθμιση λογισμικού). τώρα με MIUI Global 12.5.1 έχει κάτι βουνοκορφές χιονισμένες).

Σε κανένα Redmi δεν αλλάζει το φόντο αυτόματα καθημερινά έχω την εντύπωση. Εκτός κι αν έχουν άλλες ρυθμίσεις οι Amoled οθόνες. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...