Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους , σημερα παρελαβα απο τον αδερφο μου το χiaomi prime note 5A , το εκανα κατευθειαν hard reset . οταν το ανοιξα μου ζητησε λογαριασμο google εβαλα τον δικο μου αλλα δεν το δεχεται και λεει : "εχει γινει επαναφορα συσκευης. Για να συνεχισετε , συνδεθειτε με καποιο λογαριασμο google ο οποιος εχει συγχρονιστει στο παρελθον με τη συσκευη ". Ο αδερφος μου ομως δεν θυμαται τι ειχε βαλει πριν και τωρα δεν μπορω να ανοιξω το κινητο . τι να κανω ?? σε ποιο καταστημα θα μου δωσουν μια λυση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

συγγνωμη που εγραψα για χιαομι ενω ειναι χονορ

Link to comment
Share on other sites

Κάνε hard reset με τα κουμπιά, απλά έκανες επαναφορά εργοστασιακών χωρίς να επιλέξεις διαγραφή γι αυτό ζητάει το παλιό λογαριασμό.

 

Καλός ήρθες στο honor!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα . Το συγκεκριμενο κινητο κυκλοφορει στην ελληνικη αγορα ή οχι ? Απαντηστε μου αν γνωριζετε .

 

Σας ευχαριστω θερμα .

Link to comment
Share on other sites

Στο srountz αναφερει οτι αναμενεται συντομα . Δεν ξερω αν αναφερεται για την Ελλαδα .

 

λάθος είναι μη το κοιτάς , πήγαινε εδώ για να ρωτήσεις ό.τι θες για την συσκευή

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=454629

 

η συσκευή με την ονομασία "pro" είναι μόνο για την αγορά της Ινδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας και χαρά σας.

η φάση με το RN4x είναι η εξής. του έβαλα την ΒΕΤΑ miui 10. Του έκανα ρουτ με το magisk και όλα καλά. μετά μου ήρθε ένα update OT το οποίο έγινε επιτυχώς όμως χάθηκε το ρουτ (σύμφωνα πάντα με το root checker). Πήγα να μπω recovery, δεν μου έβγαλε twrp αλλά το κλασικό recovery της ΧΙΑΟΜΙ με τις 3 επιλογές.

Αυτό που έκανα ήταν να κάνω ξανά την όλη διαδικασία (δηλαδή φλασάρισμα twrp, και εγκατάσταση magisk) και όταν το κινητό άνοιξε πάτησα να κάνει restore ένα backup που αποθήκευσα στο mi account πριν κάτι μήνες.

Οπότε η όλη μου απορία έγκειται πρώτα στο πως γίνεται να φλασάρω twrp και αυτό να χάνεται και δεύτερον αφού το magisk εγκαθίσταται επιτυχώς πως φαίνεται στο "συρτάρι" χωρίς να είναι εγκατεστημένο μετά το ΟΤΑ.

Εδώ είναι ο οδηγός που ακολούθησα.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και ένα μήνα και μπορώ να πω ότι το κινητό πετάει! Φοβερή οθόνη, τεράστια αυτονομία μετά και τα τελευταία update, δεν κολλάει ποτέ, φανταστική κάμερα (τρελή διαφορά σε σχέση με το note 4X). Απλά η xiaomi και πάλι έχει βγάλει πεντακόσιες εκδόσεις 5Α, prime, pro κλπ και μπερδεύει τον κόσμο.

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα! έχει η γυναίκα μου το κιν εδώ και κάνα 3μηνο και έχει το εξής θέμα: οταν μιλάει δεν σβήνει η οθόνη με αποτέλεσμα να πατιούνται άσχετα κουμπιά και συνήθως να σε βάζει στην αναμονή. Όσο και αν έψαξα το μενού δεν βρήκα ρύθμιση να το φτιάξω αυτό, Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! έχει η γυναίκα μου το κιν εδώ και κάνα 3μηνο και έχει το εξής θέμα: οταν μιλάει δεν σβήνει η οθόνη με αποτέλεσμα να πατιούνται άσχετα κουμπιά και συνήθως να σε βάζει στην αναμονή. Όσο και αν έψαξα το μενού δεν βρήκα ρύθμιση να το φτιάξω αυτό, Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρυθμίσεις - εφαρμογές συστήματος - τηλέφωνο - ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων - αισθητήρας απόστασης.....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είσαι ωραιος σε ευχαριστώ πολύ. Πολύ περίεργο το μενού πάντως.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τα SMS. Πλέον μου στέλνει 70 χαρακτήρες, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί δε βρίσκω που έχουν πάει την κωδικοποίηση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είσαι ωραιος σε ευχαριστώ πολύ. Πολύ περίεργο το μενού πάντως.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα δεν θα το λέγα....εγώ παντως μετα από ένα εξάμηνο το έχω συνηθίσει και δεν μπορώ πλέον να δουλέψω άλλο κινητό....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimitris213
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά!

 

Μια φίλη μου έχει το note 5a prime και πρόσφατα της έσπασε η οθόνη. Το πήγε να το φτιάξει και της είπαν πως στο συγκεκριμένο μοντέλο εαν γίνει αλλαγή οθόνης, θα κολλήσει σε παλιά έκδοση του android χωρίς να υπάρχει η δυνατότητα update. Έχει πάρει καινούριο κινητό τώρα, αλλά ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με αυτό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα, η μικρή καθώς έπαιζε με το κινητό έσβυσε έναν φάκελο από την επιφάνεια εργασίας που είχε μεσα εφαρμογές της Google gmail, YouTube κλπ. Προσπάθησα αλλά δεν μπόρεσα να το ξαναβρώ και επίσης δεν μπόρεσα να βρω το "συρτάρι εφαρμογών" ώστε να βρω τις συντομεύσεις ώστε να φτιάξω άλλον φάκελο, μπορεί να βοηθήσει κάποιος? . Κατά τα άλλα το κινητό έχει βγει πολύ καλό θα έλεγα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που βλέπεις στην επιφάνεια εργασίας δεν είναι συντομεύσεις , είναι οι ίδιες οι εφαρμογές. Αν δουλεύουν αυτά που ήταν στον φάκελο σημαίνει ότι δεν καταργήθηκαν ,άρα είναι κάπου αλλού.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

redmi note 4x mediatek

σβηνει ξαφνικα,ενω η μπαταρια εχει περιεργη συμπεριφορα.

Μετα απο επαναφορα δουλεψε ρολοι για μια μερα.

Μολις απο τις ρυθμισεις πηγα να μπω στην μπαταρια εσβησε.......:wacko:

ΩΡΑ για μπαταρια?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή φαίνεται ότι ευθύνεται

Εκτός αν έβαλες καμία περίεργη εφαρμογή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζεται από που μπορώ να προμηθευτώ τον original φορτιστή; Ευχαριστώ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτή φαίνεται ότι ευθύνεται

Εκτός αν έβαλες καμία περίεργη εφαρμογή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Oχι γιατι εκανα επαναφορα εργοστασιακων και το ξαναπαρουσιασε.

Πηρα μπαταρια bn41 (που υποτιθεται ειναι για τον mediatek σαν το δικο μου)

μολις την τοποθετισα εβαλα τον φορτιστη,δονηση ανοιγμα και μετα σβησιμο.......:wacko:

Την 4η φορα εβγαλε "error,unplug τhe charger" αλλα παρατηρησα οτι τωρα εχει αναψει το λαμπακι της φορτισης......

Το αφηνω λιγο μηπως η νεα μπαταρια ητανε πατος.......:lol:

 

UPDATE:η μπαταρια ητανε λαθος.πηρα την σωστη,τα ιδια.λεει οτι η συσκευη ειναι κρυα και μπορει να κλεισει οποιαδηποτε στιγμη...............

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημερα! σημερα εσπασε η οθονη και πηρα την infoquest για το κοστος αλλα μου λεει οτι δεν το αναλαμβανει αν δεν ειναι αγορασμενο απο αυτα τα καταστηματα εγω θυμαμαι οτι ειναι απο καποιο σκρουτζομαγαζο οποτε δεν βρηκα ακρη με αυτους. Τι λετε να κανω? μηπως ειναι καλυτερα να παω σε καινουριο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...