Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν είναι το ίδιο. Το pro δεν έχει την 800αρα.

 

 

 

MI 5 using Tapatalk

 

ε ούτε το note 5 china την έχει :)

αφού υπάρχουν οι κινεζο/ινδικες συσκευές και οι global :)

δεν νομίζω το θέμα να ανοίχτηκε επειδή ο φίλος δεν ήθελε την 800αρα

ήθελε να ρωτήσει για την συγκεκριμένη συσκευή , ε αυτή είναι στα λινκς , απλά είναι η global έκδοση της

και δεν θα έρθει ποτέ στην Ελλάδα η "pro" έκδοση , δηλαδή η έκδοση της Ινδίας

Link to comment
Share on other sites

Τότε πρέπει να αλλάξει ο τίτλος του θέματος ή να ανοιχτεί νέο θέμα όπως το Redmi Note 4 που θα έχει και το Global edition μέσα για τα ξεκαθαρίσουμε. :)
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τότε πρέπει να αλλάξει ο τίτλος του θέματος ή να ανοιχτεί νέο θέμα όπως το Redmi Note 4 που θα έχει και το Global edition μέσα για τα ξεκαθαρίσουμε. :)

 

ε καλά εξ αρχής δεν είχε νόημα το θέμα :)

όταν βγει η συσκευή (στις 16 λεει στην Κίνα) ε θα ανοίξει (κάποια στιγμή) και το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Αν πω ότι δεν μπερδεύτηκα θα πω ψέμματα... Τα specs των λινκ είναι σωστά;

Δηλ snap 636 κ b20 μπάντα για LTE;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

φιλε ειχες ποτε xiaomi κινητο? μαλλον οχι για να λες οτι δεν αξιζει. Εχω το redmi note 3 pro 21 μηνες αγορασμενο 215 ευρω (μετα το εβρισκες και στα 170-180) και ακομα ψαχνω λογο να το αλλαξω!!! για ποιο σονυ μας μιλας?! To mi note 3 σου ερχεται απο εξω με 280 ευρω μαζι με πληρωμενο τελωνειο !!! σε αυτη την τιμη δεν υπαρχει κατι καλυτερο, απλα.

 

1)Δεν ειμαι φιλος σου.

 

2)Το θεμα αφορα συγκεκριμενα την σειρα redmi και οχι τα note.

 

Δεν θελω να το αναλυσω παραπανω γιατι δεν ειναι το καταλληλο θεμα εδω.

Link to comment
Share on other sites

Double tap to unlock το βρήκα.

Double tap to lock έχει?

 

Επίσης πως αφαιρώ εφαρμογές από τις οθόνες; (απλή αφαίρεση όχι απεγκατάσταση)

Ευχαριστώ.

1. όχι, δεν είναι LG.

Μπορείς να το βάλεις μόνος σου με μια διαδικασία σύντομη και εύκολη. Σύντομα, κατεβάσεις κάποιον launcher με ξεκλείδωτα όλα τα χαρακτηριστικά του, θα έχει την συντόμευση "double tap". Κατεβάζεις μια εφαρμογή η οποία αυτό που θα κάνει είναι να σου βγάζει ένα widget όπου πατώντας το κλειδώνει το κινητό. Καλά κατάλαβες, στην συντόμευση του launcher "double tap" βάζεις να τρέχει αυτή την εφαρμογή και έτσι το κινητό σου θα κλειδώνει και με double tap. το έκανα πολύ παλιά αυτό όταν όλοι είχαν lg g2.

2. Υπάρχουν 2 λύσεις:

Α. στο dock του homescreen (δλδ η περιοχή χαμηλά που μένει πάντα έτσι υποχρεωτικά) φτιάχνεις φακέλους και βάζεις σε αυτούς τους φακέλους όλες τις εφαρμογές όμορφα και τακτοποιημένα.

Β. Κατεβάζεις κάποιον άλλο launcher o οποίος θα έχει το "συρτάρι εφαρμογών".

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

The Redmi Note 5 comes with a USB Type-C that supports fast charging. More specifically, the handset supports Qualcomm’s Quick Charge 3.0.

 

https://www.gizchina.com/2018/03/16/xiaomi-redmi-note-5-with-ai-dual-camera-android-8-1-usb-type-c-launched/

 

Τώρα κάτι πάει να γίνει... :)

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

The Redmi Note 5 comes with a USB Type-C that supports fast charging. More specifically, the handset supports Qualcomm’s Quick Charge 3.0.

https://www.gizchina.com/2018/03/16/xiaomi-redmi-note-5-with-ai-dual-camera-android-8-1-usb-type-c-launched/

Δεν νομίζω να ισχύει για την Type-C. Εδώ τα επίσημα specs. http://www.mi.com/redminote5/specs/

Edited by verikets
Link to comment
Share on other sites

type -c δεν αλλάαα

 

 

Τελικά το Pro (Που είναι της Ινδίας , το είπαμε αυτό) με το Note 5 Της Κίνας/Global έχουν διαφορές

 

στις κάμερες

 

But here are the key differences. The Redmi Note 5 rear camera does have the same sensors as the Indian variant. However, the primary 12MP sensor has a f/1.9 aperture whereas the Indian variant has a f/2.2 aperture. The Chinese version also has Dual PD dual-core speed focus for fast autofocus. The rear camera is packed with EIS, HDR, Burst Mode and Panorama. There’s also support for 720p slow-mo videos.

 

Και το πιο σημαντικό από όλα :)

 

Moreover, Chinese netizens get to play with Android 8.1 Oreo all packed with Treble support. Of course, there’s MIUI as well on top of it. Another difference is dual SIM 4G VoLTE which is not in the Indian version.

Link to comment
Share on other sites

Έχει όντως usb-c. Τώρα με ψήνει. Δε ξερω γιατί αλλά με χαλούσε πολύ η ιδέα να πάω από type c σε micro usb

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει όντως usb-c. Τώρα με ψήνει. Δε ξερω γιατί αλλά με χαλούσε πολύ η ιδέα να πάω από type c σε micro usb

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

σε βίντεο λέει ότι δεν έχει :) (απλά έγινε παρεξήγηση)

Link to comment
Share on other sites

Καλά άμα έχει type-c και Quick charge όπως γράφτηκε θα κλαψουνε μανούλες

 

There has been some confusion on this but Xiaomi (with the help of Yash Garg solved it) and we now know that the device comes with micro USB port and not USB Type-C.

Link to comment
Share on other sites

There has been some confusion on this but Xiaomi (with the help of Yash Garg solved it) and we now know that the device comes with micro USB port and not USB Type-C.

Κριμα...:(

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Κριμα...:(

 

κι εγώ θα ήθελα (μόνο και μόνο γιατί πρέπει κάποια στιγμή να βάλουν όλα) αλλά αν είναι λειψή (που θα είναι) ε μικρό το κακό

 

(λειψή = βασισμένη σε 2.0 και όχι 3.0-1 , μη δυνατότητα μεταφοράς ήχου/εικόνας κλπ που έχει η πλήρης 3.0/3.1 θύρα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Πήρα κι εγώ χθες το note 4x από σκρουτζομαγαζο στα 140€ και έχω μια απορία? Γιατί στις πληροφορίες της συσκευής αναγράφει σαν αριθμό μοντέλου REDMI NOTE 4 και όχι 4x.Συμβαινει σε όλα η άλλο αγόρασα και άλλο μου δώσανε; Πως μπορώ να μάθω ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Πήρα κι εγώ χθες το note 4x από σκρουτζομαγαζο στα 140€ και έχω μια απορία? Γιατί στις πληροφορίες της συσκευής αναγράφει σαν αριθμό μοντέλου REDMI NOTE 4 και όχι 4x.Συμβαινει σε όλα η άλλο αγόρασα και άλλο μου δώσανε; Πως μπορώ να μάθω ;

Κάνε ένα κόπο και διάβασε το πρώτο post στην πρώτη σελίδα. Θα σου λυθούν οι απορίες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Πήρα κι εγώ χθες το note 4x από σκρουτζομαγαζο στα 140€ και έχω μια απορία? Γιατί στις πληροφορίες της συσκευής αναγράφει σαν αριθμό μοντέλου REDMI NOTE 4 και όχι 4x.Συμβαινει σε όλα η άλλο αγόρασα και άλλο μου δώσανε; Πως μπορώ να μάθω ;

Δες αν πάνω στο κουτί γράφει model 2016102 αν το γράφει έχεις πάρει το σωστό τηλέφωνο με την 800αρα στο 4g.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κανείς προστασία οθόνης full cover; Αυτο που πιάνει όλη την μπροστά πρόσοψη με τα bezels μαζι. Εφαρμόζει καλά;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχει πάνω το κουτί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

201601 γράφει κάπου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2016101 γράφει κάπου.

Edited by gts38
Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχει πάνω το κουτί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

201601 γράφει κάπου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2016101 γράφει κάπου.

Δυστυχώς είναι το 4χ το κινέζικο χωρίς 800αρα στο 4g

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι το 4χ το κινέζικο χωρίς 800αρα στο 4g

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιδια καλησπερα δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο μερος για να γραψω για το θεμα που εχω αλλα ισως καποιος μπορει να δωσει τα φωτα του.Εχω το Xiaomi Redmi Note 4X μισο χρονο τωρα & ολα καλα(Αγορασμενο απο Ελλαδα Global-Σταθερη ετσι το πηρα).Σημερα μου ηρθε αναβαθμιση 9.5.4.0.Την περασα ολα καλα αλλα εχασα το εικονιδιο ΘΕΜΑΤΑ που ειχε πριν με αποτελεσμα να μην μπορω να αλλαξω θεμα.(ουτε απο τις ρυθμισεις).Μηπως ξερει καποιος τι εγινε η εχει το ιδιο προβλημα?Δεν εχω κανει Root η τιποτα αλλο στο κνητο το εχω οπως το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο μερος για να γραψω για το θεμα που εχω αλλα ισως καποιος μπορει να δωσει τα φωτα του.Εχω το Xiaomi Redmi Note 4X μισο χρονο τωρα & ολα καλα(Αγορασμενο απο Ελλαδα Global-Σταθερη ετσι το πηρα).Σημερα μου ηρθε αναβαθμιση 9.5.4.0.Την περασα ολα καλα αλλα εχασα το εικονιδιο ΘΕΜΑΤΑ που ειχε πριν με αποτελεσμα να μην μπορω να αλλαξω θεμα.(ουτε απο τις ρυθμισεις).Μηπως ξερει καποιος τι εγινε η εχει το ιδιο προβλημα?Δεν εχω κανει Root η τιποτα αλλο στο κνητο το εχω οπως το πηρα.

 

H Xiaomi είχε ανακοινώσει ότι θα αφαιρέσει το Themes από τα applications γιατί δε συμβάδιζε με την κοινοτική οδηγία. Θα τα επαναφέρει κάποια στιγμή στο μέλλον.

 

Ωστόσο, από της ρυθμίσεις > Θέματα μπορείς να αλλάξεις αυτά που έχει ήδη μέσα το τηλέφωνο.

 

http://en.miui.com/thread-1906854-1-1.html

Edited by Domus71
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...