Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ποτε θα γινει η αναβαθμιση σε MIOU 9;

 

Οκτώβρη και προς τέλος μάλιστα λένε, δυστυχώς.

 

Αν μετά το update δεν πάει καλά δοκιμάστε ένα hard reset.

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σκεφτομαι για την αφορα του τηλεφωνου και εχω μπερδευτει

Το 4 με το 4χ εχει διαφορα που θα καταλαβω?

Το 64 το 4 εχει στα 50€ διαφορα με το 4χ.

Βασικο με ενδιαφερει να εχει 4g που ακουω διαφορα.χρησιμοποιω δικτυο της cosmote.

Kαι κατι ακομα ειναι δικαρτο και δεχεται και sd ή κανω λαθος???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σκεφτομαι για την αφορα του τηλεφωνου και εχω μπερδευτει

Το 4 με το 4χ εχει διαφορα που θα καταλαβω?

Το 64 το 4 εχει στα 50€ διαφορα με το 4χ.

Βασικο με ενδιαφερει να εχει 4g που ακουω διαφορα.χρησιμοποιω δικτυο της cosmote.

Kαι κατι ακομα ειναι δικαρτο και δεχεται και sd ή κανω λαθος???

 

Όχι δεν είναι δικαρτο άλλα με πατέντα γίνεται το έχουν κάνει πολλά παιδιά έχω μεσα :o :o :o

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κινητο αυτο εχει πολλες εκδοσεις? γιατι ειμαι ασχετη και θα ηθελα να το αγορασω αλλα εχω μπερδευτει. εχει αλλα 2 θεματα "Xiaomi Redmi Note 4" "Xiaomi Redmi Note 4 Global Edition (Infoquest: Redmi Note 4X) με B20 band". ποιες οι διαφορες?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ για τις εκδόσεις και απ' ότι λέει ο φίλος παρακάτω οι μεγάλες αλυσίδες έχουν αυτό με την 800αρα μπάντα.

 

Την έχουν. Ό,τι πουλάει το "Πλαίσιο" (και οι υπόλοιπες μεγάλες αλυσίδες) είναι της infoquest εισαγωγές και έχουν 800άρα.

Επίσης αυτό: http://www.shopweb.gr/τεχνολογια/ΚΙΝΗΤΑ-ΤΗΛΕΦΩΝΑ/xiaomi-redmi-note-4x-4gb-64gb-snapdragon-black-global-version-eu-xrn4ch32black.html γράφει στα χαρακτηριστικά του ότι υποστηρίζει ("4G bands LTE band 1(2100), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 40(2300) ).

Ό,τι λέει "global version" (ή "EU version" τελευταία όπως το γράφουν μερικοί) έχει 800άρα. Το 4 ή το 4Χ δεν παίζει ρόλο γιατί τελευταία κάποια μαγαζιά -καλώς ή κακώς- άρχισαν να χρησιμοποιούν την ονοματοδοσία της infoquest που ούτως ή άλλως διακινεί το global σαν 4Χ.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κατατοπιστικό το νήμα που μας παρέπεμψες.

Άρα όταν βλέπουμε s/n 2016102 το αγοράζουμε με κλειστά μάτια, έτσι;

Δε πα να γράφει 4, 4Χ ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο.

Ξέρουμε ότι έχει τη Β20.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όπως έγραψαν τα παιδιά που το έψαξαν με το s/n είναι σίγουρα αυτό με τη Β20 !

 

Γενικά στο νήμα του global θα βρεις τα πάντα, επειδή είναι ίδια τηλέφωνα.

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Γράφουν τα παιδιά που το έχουν ψάξει.......

"Redmi Note 4 Global Edition: snapdragon 625 με 800αρα (προσοχη πολλα σκρουτζομαγαζα λενε global στο ονομα αλλα εννοουνε την Rom)

Redmi Note 4X της infoquest: η infoquest βαπτιζει ετσι το global οποτε εχει κανονικα 800αρα στα μεγαλα καταστηματα Κωτσοβολος/Πλαισιο/Γερμανος κλπ"

 

Δηλαδή παίζει αυτό να είναι το ίδιο με αυτό παρά τη διαφορά των 40,00€ που έχουν;

Σωστά έχω καταλάβει;

 

Εκτός από το s/n 2016102 που πρέπει να κοιτάξουμε, πρέπει να γράφει και global version ή μας καλύπτει και το EU που αναφέρουν;

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κοίταξα όλα τα links αλλά από το 1ο στο cityshop λέει 850 μπάντα?? στο 4G , ενώ από το 2ο στο shopweb αναγράφει 4G bands 20(800) που είναι και το σωστό.

 

Άρα για μένα παρ' τους τηλέφωνο και μάθε το serial για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλεύω σε κωτσοβολο και από εκει έχω πάρει το 4Χ παρατήρησα ότι στο κουτί πάνω λέει note 4 και από πάνω έχει κολλήσει αυτοκόλλητο η infoquest, που το κάνει 4Χ. Θεωρώ ότι 2 εκδόσεις υπάρχουν η mediatek και η snapdragon και μιας και μπάντες πάνε μαζί με το chipset θεωρώ πως ότι έχει snap έχει και την 800 που θέλουμε όλοι. Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε φιλε.

Αρα το s/n τα λεει ολα.

Δε χρειαζεται να προσεξουμε κατι παραπανω.

Το παιρνουμε και φευγουμε.

 

Στάλθηκε από το Mi Max 2 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλεύω σε κωτσοβολο και από έχω πάρει το 4Χ παρατήρησα ότι στο κουτί πάνω λέει note 4 και από πάνω έχει κολλήσει αυτοκόλλητο η infoquest, που το κάνει 4Χ. Θεωρώ ότι 2 εκδόσεις υπάρχουν η mediatek και η snapdragon και μιας και μπάντες πάνε μαζί με το chipset θεωρώ πως ότι έχει snap έχει και την 800 που θέλουμε όλοι.

 

Εμένα Λεωνίδα είναι αγορασμένο από eshop με snapdragon και δεν έχει την 800. Το κουτί γράφει κανονικά 4Χ, γι' αυτό είπα στο φίλο να δει το S/N.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο αυτο με τον Snap με 4GB RAM και 64 εσωτερικη και βλεπω διαφορα τιμης με αυτο που δεν ειναι Χ, μπορει καποιος να μου πει σε τι ειναι καλυτερο το Χ απο το απλο και εχει παραπανω χρηματα?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κι εγω ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο, απ' οτι εχω καταλαβει ειναι πανομοιοτυπα.

Αν βαλεις κι ενα συγκριτικο στο νετ, θα δεις οτι τα χαρακτηριστικα ειναι ιδια.

Αλλωστε το "Χ", οπως λενε και τα παιδια, ειναι εφευρεση της infoquest προκειμενου να το ξεχωριζει ο κοσμος απο το προηγουμενο redmi note 4.

Τωρα γιατι ειναι κατα ενα 50αρικο ακριβοτερο το Χ, δεν ξερω να στο απαντησω.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι για την αγορά κινητού xiaomi αλλά έχω μπερδευτεί με τα μοντέλα γιατί όλα μου φαίνονται με παρόμοια χαρακτηριστικά. Παιχνίδια δε παίζω, με ενδιαφέρει να κρατάει αρκετά η μπαταρία και να παίζει καλό βίντεο και ήχο, για φωτογραφίες απλά να είναι ικανοποιηική η κάμερα. Ποιο μοντέλο προτείνεται; επίσης θέλω να το πάρω από ελλάδα με ελληνικό μενού, τι άλλο πρέπει να προσέξω με εκδόσεις κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα Λεωνίδα είναι αγορασμένο από eshop με snapdragon και δεν έχει την 800. Το κουτί γράφει κανονικά 4Χ, γι' αυτό είπα στο φίλο να δει το S/N.
Μεγαλη εντυπωση μου κανει αυτο που λες...Οποτε τι συμβαινει ; Ποσες εκδοσεις εχουν βγει ; Δυο η περισσοτερες ;

 

Bρισκω αυτο : http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4-8531.php

και αυτο : http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4_(mediatek)-8291.php

 

Εδω παλι 2 εκδοσεις αναφερουν : http://en.miui.com/thread-490398-1-1.html

 

Mετα απο προσπαθεια ειδα οτι το μοντελο σε εμενα (Note 4 global) ειναι 2016102

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον παιδες. Ειμαστε ενταξει;

Μη μου πειτε μετα επρεπε να κοιταξεις εκεινο, επρεπε να κοιταξεις το αλλο. Καλαμπουριζω, ετσι;

Μιλημενα ξηγημενα. Model 2016102=B20.

Το ανοιγω;;;

 

a72635571d750198189fa6c82d0c1ea0.jpg

 

8b09b813edf05163167b0d32b1793e06.jpg

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον παιδες. Ειμαστε ενταξει;

Μη μου πειτε μετα επρεπε να κοιταξεις εκεινο, επρεπε να κοιταξεις το αλλο. Καλαμπουριζω, ετσι;

Μιλημενα ξηγημενα. Model 2016102=B20.

Το ανοιγω;;;

 

a72635571d750198189fa6c82d0c1ea0.jpg

 

8b09b813edf05163167b0d32b1793e06.jpg

 

Ακόμα δεν το ανοιξες;; Έτσι ακριβώς είναι και το δικό μου. καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον παιδες. Ειμαστε ενταξει;

Μη μου πειτε μετα επρεπε να κοιταξεις εκεινο, επρεπε να κοιταξεις το αλλο. Καλαμπουριζω, ετσι;

Μιλημενα ξηγημενα. Model 2016102=B20.

Το ανοιγω;;;

Ψηφιζω ΝΑΙ :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω!!! 800άρα έτσι;;;;

Αφού δε με έχουν μπανάρει ακόμα από το φόρουμ, πάλι καλά.:lol:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

https://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-xiaomi-redmi-note-4x-64gb-dual-sim-blac

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/176471-xiaomi-redmi-note-4x-64gb-dual-sim-black?cmicc=skroutz

 

Μετά από λίγο ψάξιμο σκέφτομαι να πάρω αυτ'ο που βάζω στα λινκ.

 

Άυτό για την 800 που λέτε το έχει; το you.gr δεν το ξέρω είναι έγκυρο σαιτ; επίσης είναι στα ελληνικά το μενού τους;

Link to comment
Share on other sites

Πιο έγκυρο δε γίνεται.

Της info quest που τα εισάγει είναι. Τουλάχιστον αυτό γνωρίζω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είχα καιρό να μπω στο νήμα, ήθελα να πω ότι βλέπω 1563 μηνύματα σχετικά με την global version, την 4 έναντι της 4Χ τι διαφορές έχουν, την Β20 μπάντα κλπ, δεν λέω κι εγώ πριν το αγοράσω τις ίδιες απορίες είχα, αλλά 1ον μπήκα στον κόπο να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες του νήματος και 2ον χρησιμοποίησα και λίγο το google, θα ήθελα να θέσω τον θέμα, επειδή με τόσα πολλά μηνύματα είναι δύσκολο πλέον για κάποιον να δει μαζεμένα τα ανωτέρω, μήπως να γίνει από κάποιον mod ένα συμμάζεμα των σχετικών πληροφοριών και ανάρτηση στο αρχικό μήνυμα του νήματος, και οι σχετικές ερωτήσεις πλέον, να διαγράφονται;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...