Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη φαση αυτο το μαραφετι! Για οποιον φοραει θηκη ειναι μαστ

Γενικα δουλευει καλα ή εχει αποσυνδεσεις κλπ?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Από χθες το έχω βάλει, μια χαρά δουλεύει....

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο λιγες μερες χρησης τα συμπερασματα γι αυτο το κινητο καταπληκτικα.

Εβαλα τον Νοva launcher θεωροντας πως ειναι καλυτερος ομως εχω ενα προβλημα.

Χρησιμοποιω wallpaper του κινητου και καθε φορα που κανω επανεκινηση μου το χαλαει μεγαλωνοντας το οποτε εμφανιζεται σχεδον το μισο.

Το προβλημα λυνεται γυρνοντας παλι στον δικο του Launcher οποτε εμφανιεται παλι κανονικα και ξαναγυρνοντας το στον Nova αλλα οχι μονιμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα το αγοράσω την Δευτέρα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει 4x (Snapdragon) και 4(Snapdragon) ποια είναι η διαφορά;

 

Το κανονικο 4Χ που γραφει και στο κουτι 4Χ και οχι το 4 που το εχει βαπτισει η Infoquest 4X χωρις να το γραφει καπου δεν εχει B20 800 band

 

Αυτο που γραφει στο κουτι 4Χ και δεν εχει την 800αρα εχω εγω σε μαυρο μπροστα και ασημι πισω δεν ξερω αν υπαρχει καποια διαφορα με το σκετο 4 ισως η διαφορα να ειναι στην καμερα γιατι εμενα εχει omnivision και οχι samsung η sony

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μετα απο λιγες μερες χρησης τα συμπερασματα γι αυτο το κινητο καταπληκτικα.

Εβαλα τον Νοva launcher θεωροντας πως ειναι καλυτερος ομως εχω ενα προβλημα.

Χρησιμοποιω wallpaper του κινητου και καθε φορα που κανω επανεκινηση μου το χαλαει μεγαλωνοντας το οποτε εμφανιζεται σχεδον το μισο.

Το προβλημα λυνεται γυρνοντας παλι στον δικο του Launcher οποτε εμφανιεται παλι κανονικα και ξαναγυρνοντας το στον Nova αλλα οχι μονιμα.

 

Μαζι με το nova εχεις βαλει και το teslaunread ?

Link to comment
Share on other sites

Το κανονικο 4Χ που γραφει και στο κουτι 4Χ και οχι το 4 που το εχει βαπτισει η Infoquest 4X χωρις να το γραφει καπου δεν εχει B20 800 band

 

Αυτο που γραφει στο κουτι 4Χ και δεν εχει την 800αρα εχω εγω σε μαυρο μπροστα και ασημι πισω δεν ξερω αν υπαρχει καποια διαφορα με το σκετο 4 ισως η διαφορα να ειναι στην καμερα γιατι εμενα εχει omnivision και οχι samsung η sony

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μαζι με το nova εχεις βαλει και το teslaunread ?

 

Ναι εχω βαλει και το teslaunread

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση στα γρηγορα, απο nexus 5.... αν παω σε αυτο το κινητο λετε να ξενερωσω; Εχω συνηθισει σε smooth εμπειριες.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το κανονικο 4Χ που γραφει και στο κουτι 4Χ και οχι το 4 που το εχει βαπτισει η Infoquest 4X χωρις να το γραφει καπου δεν εχει B20 800 band

 

Αυτο που γραφει στο κουτι 4Χ και δεν εχει την 800αρα εχω εγω σε μαυρο μπροστα και ασημι πισω δεν ξερω αν υπαρχει καποια διαφορα με το σκετο 4 ισως η διαφορα να ειναι στην καμερα γιατι εμενα εχει omnivision και οχι samsung η sony

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή εξωτερικά τα κινητά δεν διαφέρουν; Επειδή κάτι τέτοιο μου είπαν. Και στο Σκρουτζ το 4χ είναι πιο ακριβό από το 4(Snapdragon).

Link to comment
Share on other sites

Το κανονικο 4Χ που γραφει και στο κουτι 4Χ και οχι το 4 που το εχει βαπτισει η Infoquest 4X χωρις να το γραφει καπου δεν εχει B20 800 band

 

Αυτο που γραφει στο κουτι 4Χ και δεν εχει την 800αρα εχω εγω σε μαυρο μπροστα και ασημι πισω δεν ξερω αν υπαρχει καποια διαφορα με το σκετο 4 ισως η διαφορα να ειναι στην καμερα γιατι εμενα εχει omnivision και οχι samsung η sony

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή εξωτερικά τα κινητά δεν διαφέρουν; Επειδή κάτι τέτοιο μου είπαν. Και στο Σκρουτζ το 4χ είναι πιο ακριβό από το 4(Snapdragon).

 

Ναι εξωτερικα δεν διαφερουν ισως να διαφερουν στο συρταρακι sim γιατι μου φανηκε διαφορετικο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

Εχω ενα προβλημα και θα θελα την βοηθεια σας.

Εχω κατεβασει απο Play store ενα ψηφιακο ρολοι που ομως οταν το τηλεφωνο δεν ανοιγει αυτο παραμενει αδρανοποιημενο, ιδιως τα βραδια, με αποτελεσμα να μην ανανεωνεται η ωρα και να μενει κολλημενη κατι ωρες νωριτερα.

Θα πρεπει να του δωσου απο καπου αδεια ωστε να λειτουργει συνεχεια και να μην μπλοκαρει ?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την συσκευή τελικά και δεν μετάνιωσα είναι πάρα πολύ καλή ούτε ένα κολλημα. Μόνο ένα πράγμα με στενοχώρησε. Πήρα θηκη για το 4 και δεν έκατσε. Δακτυλικό και κάμερα είναι λίγο πιο πανω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

Εχω ενα προβλημα και θα θελα την βοηθεια σας.

Εχω κατεβασει απο Play store ενα ψηφιακο ρολοι που ομως οταν το τηλεφωνο δεν ανοιγει αυτο παραμενει αδρανοποιημενο, ιδιως τα βραδια, με αποτελεσμα να μην ανανεωνεται η ωρα και να μενει κολλημενη κατι ωρες νωριτερα.

Θα πρεπει να του δωσου απο καπου αδεια ωστε να λειτουργει συνεχεια και να μην μπλοκαρει ?

 

ακριβώς πρέπει να πας στις άδειες και να του δώσει αυτόματη εκκίνηση για να μη σταματάει ο χρόνος

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σε φιλο μου απο <dispatched 19/06> και του ζητανε 57ευρω για να το παρει....τι γινεται; Εμενα ειναι Ελλαδα απο 4/07 και 10/08 φευγω διακοπες, να ανησυχω;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι αυτές τις ημέρες προς το καλύτερο αλλά να φανταστείς στην δική μου περίπτωση με το που έφθασε αεροδρόμιο, παρέλαβα μετά από ένα μήνα. Άρα θα σου συνιστούσα υπομονή.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορω που "βραζετε" στο ζουμι σας 1;2; μηνες και φοβο τελωνειου που μετα συνηθως βριζετε που το πληρωσατε, αλλοι δε το παραλαμβανουν καν και περιμενουν επιστροφη χρηματων αλλους 3 μηνες; για να γλυτωσετε μερικα ευρω 30;40; παρτετο απο δω και αν βγη και βλαμενο εχετε εγγυηση και φυσικα προσωπα να παραπονεθειτε για το οτιδηποτε και οχι αΰλα μειλ με κινεζους στην ακρη του κοσμου και δε συμαζευεται.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απο aliexpress ήρθε σε 20 μέρες χωρίς δασμούς €133 στην Κύπρο. Πριν το πάρω ρώτησα σχεδόν όλα τα μαγαζιά να βρω ποιοι το στέλνουν με κανονικό ταχυδρομείο και ποιοι με κούριερ. Το μαγαζί που το πήρα το δήλωσε €45 με κανονικό ταχυδρομείο και δεν πλήρωσα τίποτα. Μακριά από κούριερ και ειδικά στην Ελλάδα. Καλύτερα να περιμένεις λίγο παραπάνω από το να μπλέξεις με το τελωνείο. Τον εκτελωνισμό μπορείς να τον κάνεις μόνος σου πολύ φθηνότερα άλλα είναι λίγο ταλαιπωρία. Αν είχα πρόσβαση στο σκρουτζ δεν θα το ρίσκαρα.

 

Το κινητό είναι τρομερό. Έκανα αίτηση για να με αφήσουν να κάνω unlock το bootloader για να κάνω root. Παίζει να μην με αφήσουν; Αφότου γίνει unlocked παραμένει unlocked ή κάθε φορά που θέλω να περάσω μια custom ρομ θα πρέπει να παίρνω την άδεια τους και να περιμένω;

Link to comment
Share on other sites

Άδεια για ξεκλείδωμα όλοι παιρνουν φίλε μου και δεν χρειάζεται να ξανακάνεις αίτηση.

Στις αλλαγές ρομ, καλό είναι να κάνεις έναν έλεγχο boot loader πριν για σιγουριά

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την συσκευή τελικά και δεν μετάνιωσα είναι πάρα πολύ καλή ούτε ένα κολλημα. Μόνο ένα πράγμα με στενοχώρησε. Πήρα θηκη για το 4 και δεν έκατσε. Δακτυλικό και κάμερα είναι λίγο πιο πανω.

 

νομίζω πως ξέρω για ποια θήκη μιλάς και από που την πήρες. την έχω δει, φαίνεται άσχημα, συνέβη σε φίλη που πήρε το 4Χ. Αυτό που έκανε εκείνη ήταν να αγοράσει θήκη από ebay κατόπιν τούτου. Και θα σου πρότεινα να κάνεις και εσύ το ίδιο. κράτα αυτή μέχρι να αποκτήσεις καλύτερη. Εγώ χρησιμοποιώ θήκη από ebay που κάνει και για 4 και για 4Χ και είναι αψεγάδιαστη και με ενσωματωμένο "ποδαράκι"

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να ανοίξω την συλλογή μου δεν ανοίγει ή μάλλον πάει να ανοίξει στιγμιαία και κλείνει και βγάζει το μύνημα "η συλλογή είναι απενεργοποιημένη, δεν απαιτουνταί άδειες", μάλλον κάτι σκάλισα αλλά δεν μπορώ να το εντοπίσω. Ξέρουμε πώς διορθώνεται;
Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω μια βονταφον φοιτητικο με τα mb μου κ μια κοσμοτε για κλησεις. Ποια να κανω nanο κ ποια micro για να εχω το 4g?? Ευχαριστωω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοηθεια! Έχω δοκιμάσει αρκετά tempered (μόνο στο γυαλί και όχι full) και όλα αφήνουν κενό στα πλάγια, φουσκώνουν και σπάνε με το παραμικρό χτύπημα. Έχετε βρει κάποιο tempered που να κάνει το curve που έχει η οθόνη? Έχετε κάτι να προτείνετε? Ευχαριστώωωω!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοηθεια! Έχω δοκιμάσει αρκετά tempered (μόνο στο γυαλί και όχι full) και όλα αφήνουν κενό στα πλάγια, φουσκώνουν και σπάνε με το παραμικρό χτύπημα. Έχετε βρει κάποιο tempered που να κάνει το curve που έχει η οθόνη? Έχετε κάτι να προτείνετε? Ευχαριστώωωω!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Σε ελλάδα, από ελλάδα όχι, για αυτό αγόρασα απλό screen protector από ebay και το περιμένω πως και πως. Γενικά ναι, το tempered που κυκλοφορεί στην ελλάδα αφήνει ακάλυπτη την οθόνη στα πλάγια, άσχημο και καθόλου πρακτικό.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

full cover πηρα εγω με 4 ευρω εδω απο θεσσαλονικη.ειδα οτι εισαι απο εδω στειλε μου pm να σου πω το μαγαζι να πας να το παρεις.καθησε τελεια και ταιριαζει απολυτα επανω στην οθονη
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...