Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σήμερα το πήρα και εγώ από σκρουτζομαγαζο αλλά υπάρχει προβλημα...

Στο device info το εμφανίζει ως Note 4 και όχι ως Note 4x. Ομοίως και το cpu z το εμφανίζει ως Note 4.

Κουτί και απόδειξη αναγράφουν Note 4x. Γνωρίζουμε κάτι ή πάμε για επιστροφή χρημάτων?

 

Ίδιο επεξεργαστή με το Note 4 φοράει και το 4x.

Σε άλλους αναγράφει κανονικά 4x

Link to comment
Share on other sites

Και μένα που ήρθε από banggood καθ είναι με την 800αρα σαν note 4 εμφανίζεται παντού. Είναι θέμα λογισμικού.
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα.Ενδιαφερομαι να το αγορασω. Στο gearbest (εδω) τωρα το εχει 155 ευρω. Συμφερει να το αγορασω απο το gearbest? Τελευταια φορα που πηρα κατι απο εκει εκανε 2 μηνες ενω ελεγε πολυ λιγοτερο. Εχει και με 6 ευρω παραπανω να κανει 2-3 εργασιμες μερες για να ερθει Ελλαδα αλλα δεν νομιζω... (λογικα περναει και τελωνειο)

Εσεις τι θα μου προτεινατε?

Σημειωση: μενω Ηρακλειο οποτε απο Ελλαδα βολευει μονο ο κοτσοβολος που το εχει 250....

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Edited by NikolasSpyr
Link to comment
Share on other sites

λιγο φθηνοτερο και πολυ γρηγοροτερα απο 2 μηνες. 16 μερες. λινκ

 

Μαλλον αυτο θα παρω. Θα στειλω οταν το παρω ποσες μερες εκανε.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτη η λειτουργία Charging mouth interoperability???

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή εαν παρεις ενα Redmi 4 Prime χωρίς της Β20, τι θα γινει στην Ελλαδα???

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ... Νομιζω πως στις μερες δεν εχει νοημα να δσδει καποιος 500-700€ για τηλ το οποιο σε ενα εξαμηνο θα εχει τη μιση αξια...αφου υπαρχουν λυσεις οπως το xiaomi...

Οποτε παίζει και το άλλο σενάριό.περιμένει ο αγοραστής 6 μήνες ώστε να πάρει μία πολύ καλή ναυαρχίδα.

Ως γνωστόν,ότι πληρώνεις παίρνεις κι εκεί δεν υπάρχουν λύσεις εκτός κι αν ο αγοραστής προτιμάει να δώσει λιγότερα χρήματά για ένα κατώτερό hardware πού περιλαμβάνει,επεξεργαστή,οθόνη,κάμερα.

Φίλος μου πάντως,πήρε την συσκευή σε μαύρο χρώμα και πραγματικά είναι μία χαρά για τα χρήματά του.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτη η λειτουργία Charging mouth interoperability???

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή εαν παρεις ενα Redmi 4 Prime χωρίς της Β20, τι θα γινει στην Ελλαδα???

 

Το Charging mouth interoperability εχει σχεση με την έξοδο των ακουστικών αλλα δεν ξερω τι κανει (ισως κατι με την υποδοχή?). Δεν το εχουν και πολλα κινητα απο οτι ειδα...

Edited by NikolasSpyr
Link to comment
Share on other sites

Kατοχος 3 μερες πλεον με το κινητο(3ram 32gb). Το αγορασα απο eshop stockhouse στα 170 ευρω. Τιμη παρα πολυ καλη. Δεν αλλαξα τπτ απο ρομ ,μιας κ ολα δουλεουν υπεραψογα. Eχω παθει πλακα γαι τα χρηματα που εχει το πως ρολαρει.Παει σφερα παντου, ωραια οθονη, ευκρινες στον ηλιο. Δινει πολυ ωραια αισθηση στον τροπο που το δουλευεις,θα θυμιζε iphone θα ελεγα εγω.Οκ σε επιδοσεις σαφως θα υστερει,αλλα παιχνιδια δν παιζω.Σε ολα τα social που ειμαι τα παει τρενο κ αυτο ειναι το πιο σημαντικο. Μπαταρια ενταξει δν εχω λογια,δευτερη φορτιση και εβγαλε σε 40 ωρες περιπου 6 ωρες και μικτη χρηση. Η καμερα του οκ το πρωι,το βραδυ δν ειναι εχει κοκκο. Παντως σε συγκριση με ενος φιλου μου το ιδιο κινητο αλλα με τον δεκαπυρηνο ,η καμερα μας απεχει ετη φωτος απο τον mediatek. Μολις ειδε το δικο μου πηγε να "κλαψει" λολ .Παντως στα λεφτα αυτα δν το περιμενα τοσο καλο.

Φιλε Δημητρη από ποιο ακριβώς e shop το αγόρασες?170€ αν θέλεις στείλε μου pm αν δεν θέλεις να το αναφερεις ευχαριστω

 

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα στα μεταχ 14 ημερων και μου το αφηνει στα 130 και πιστευω ειναι αρκετα καλη τιμη κατασταση καινουργιου κτλ...οταν τον ρωτησα απο που το πηρε μου ειπε απο Ελλαδα λογικα σκρουτζ(εχει κ την αποδειξη) το θεμα ειναι πως θα καταλαβω αν εχει την 800αρα?αν εχει εγγυηση 24 μηνες κ οχι 12?και αν εχει γκλομπαλ για ελληνικα απο την μανα του?

ευχαριστω και καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Δημητρη από ποιο ακριβώς e shop το αγόρασες?170€ αν θέλεις στείλε μου pm αν δεν θέλεις να το αναφερεις ευχαριστω

 

Γιαννης

Το πέτυχα στο stockhouse του eshop! Και τελικά ήταν ανοιγμένη συσκευασία ,μιας κ δουλεύει φίλος μου εκεί κ το έμαθε. Πάντως ακόμα κ τώρα που το έχω είμαι υπερευχαριστημενος για τα χρήματα του.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το πέτυχα στο stockhouse του eshop! Και τελικά ήταν ανοιγμένη συσκευασία ,μιας κ δουλεύει φίλος μου εκεί κ το έμαθε. Πάντως ακόμα κ τώρα που το έχω είμαι υπερευχαριστημενος για τα χρήματα του.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ok να σαι καλα

Το χτυπησα κι εγω,πραγματικα αστερι,πολυ γρηγορο παιδια επαθα πλακα με την ταχυτητα,ειχα και redmi note 4 με xellio ,απλα δεν υπαρχει επαφη και η καμερα οπως λεει κι ο φιλος πιο πανω, ειναι πολυ καλυτερη του 4.Ηθελα να ρωτησω,φοραει μια ρομ:Global 8.2 σταθερη 8.2.2.0(MCFMIDL)αυτο ακριβως γραφει,επειδη θελω να ρουταρω γινεται οπως ειναι?Το bootloader πως τον τσεκαρουμε?

 

Υ.Γ.Οκ τα εφτιαξα ολα.Οποιος το σκεφτεται,στα λεφτα του νομιζω ειναι το καλυτερο.Και το απλο ηταν οκ,αλλα ο Snap κανει τη διαφορα

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα 4-64 με snap 625 ,έχω το mediatec σε 3-64 γρήγορο με 85000 antutu είπα να δοκιμάσω κ το σναπ να δω πως τρέχει κ τι χρονο πιάνει η μπαταρία του σε σχέση με τον χελιο
Link to comment
Share on other sites

ok να σαι καλα

Το χτυπησα κι εγω,πραγματικα αστερι,πολυ γρηγορο παιδια επαθα πλακα με την ταχυτητα,ειχα και redmi note 4 με xellio ,απλα δεν υπαρχει επαφη και η καμερα οπως λεει κι ο φιλος πιο πανω, ειναι πολυ καλυτερη του 4.Ηθελα να ρωτησω,φοραει μια ρομ:Global 8.2 σταθερη 8.2.2.0(MCFMIDL)αυτο ακριβως γραφει,επειδη θελω να ρουταρω γινεται οπως ειναι?Το bootloader πως τον τσεκαρουμε?

 

Υ.Γ.Οκ τα εφτιαξα ολα.Οποιος το σκεφτεται,στα λεφτα του νομιζω ειναι το καλυτερο.Και το απλο ηταν οκ,αλλα ο Snap κανει τη διαφορα

 

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω ένα από τα δυο με 4gb ram ποιο απο τα 2 να επιλέξω; Ποιο υπερτερεί; Και γιατι; (Δεν με ενδιαφερει η 800αρα)

Edited by Zisis13
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω ένα από τα δυο με 4gb ram ποιο απο τα 2 να επιλέξω; Ποιο υπερτερεί; Και γιατι; (Δεν με ενδιαφερει η 800αρα)

Για την 800 μπαντα που λενε,ουτε εμενα με ενδιαφερει και δεν ασχοληθηκα.Για τη μνημη ραμ δεν νομιζω πως αξιζει να δωσεις τα παραπανω λεφτα, ειναι και η ρομ βεβαια,αναλογα τις αναγκες σου,εγω εχω μια σιμ και μια sd,οποτε ειμαι οκ,επεξεργαστης και λοιπα στοιχεια,ολοιδια, εμενα με υπερκαλυπτει με 1,5gb παντα ελευθερα και οπως ειπα ειναι σφαιρα παντου.Με 180 ευρουλακια και το εχεις επιτοπου απο ελληνικο καταστημα,ουτε αναμονη απο Κινα ουτε ταλαιπωρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα μπορουσε να μας ενημερωσει καποιος για τη ROM και πως θα την παιξουμε η θα εγκαταστησουμε; (δεν το κατεχω sorry)

Διαβασε εδω http://en.miui.com/thread-565784-1-1.html

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι το 4x εχει καλύτερη κάμερα;

έχει καλύτερη λόγω Qualcomm. Και το διαπίστωσα με έναν φιλο μου που έχει το δεκαπυρηνο. Απλά έκλαιγε ,γτ έχω καλύτερη κάμερα και μπαταρία χαχα. . βέβαια σε επιδόσεις αν μιλάμε με αριθμούς είναι πιο δυνατός ο helio . Αλλά δεν παίζω παιχνίδια . Επίσης με τον snap δεν καίγεται το κινητό ειδικά τώρα που μπαίνει καλοκαίρι .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

έχει καλύτερη λόγω Qualcomm. Και το διαπίστωσα με έναν φιλο μου που έχει το δεκαπυρηνο. Απλά έκλαιγε ,γτ έχω καλύτερη κάμερα και μπαταρία χαχα. . βέβαια σε επιδόσεις αν μιλάμε με αριθμούς είναι πιο δυνατός ο helio . Αλλά δεν παίζω παιχνίδια . Επίσης με τον snap δεν καίγεται το κινητό ειδικά τώρα που μπαίνει καλοκαίρι .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τον χρονο σου και την βοηθεια σου

Link to comment
Share on other sites

snapdragon the best

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τον χρονο σου και την βοηθεια σου

 

Μια διευκρίνιση μόνο γιατί πολλοί τη πάτησαν το 4Χ και 4 global με Qualcomm αρχικα λανσαριστηκαν με καινούργιο αισθητήρα sony και οντως ήταν πολύ καλύτερο όπως έγραψαν όλα τα reviews και οι συγκρισεις στα ξένα site, το θέμα είναι οτι η xiaomi αρχισε στη συνεχεια να βάζει και πάλι κυριώς το samsung αισθητηρα που ειχε και το note 4 με τον mediatek οπότε αυτό με καλύτερη κάμερα πλέον είναι λαχείο. Αν δεις και διπλα στο topic του note 4 global με Qualcomm το 80% πλέον παραλαμβάνει με το παλιό αισθητήρα samsung ενώ sony έχουμε ελάχιστοι τελικά.

Για μπαταρία είναι αστερι δε θα βρεις καλύτερη

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση μόνο γιατί πολλοί τη πάτησαν το 4Χ και 4 global με Qualcomm αρχικα λανσαριστηκαν με καινούργιο αισθητήρα sony και οντως ήταν πολύ καλύτερο όπως έγραψαν όλα τα reviews και οι συγκρισεις στα ξένα site, το θέμα είναι οτι η xiaomi αρχισε στη συνεχεια να βάζει και πάλι κυριώς το samsung αισθητηρα που ειχε και το note 4 με τον mediatek οπότε αυτό με καλύτερη κάμερα πλέον είναι λαχείο. Αν δεις και διπλα στο topic του note 4 global με Qualcomm το 80% πλέον παραλαμβάνει με το παλιό αισθητήρα samsung ενώ sony έχουμε ελάχιστοι τελικά.

Για μπαταρία είναι αστερι δε θα βρεις καλύτερη

 

Δηλαδή δεν μπορώ να βρω το note 4x με τον αισθητήρα της Sony?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...