Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα μια γρήγορη ερώτηση. Το σκέφτεται να το πάρει η κοπέλα μου. Από ελληνικό μαγαζί. Έχει διορθωθεί το θέμα που είχαν μερικά xiaomi με τις ειδοποιήσεις σε διάφορες ρομ; Δεν υπάρχει ούτε χρόνος ούτε διάθεση να μπούμε σε περιπέτειες ψαξίματος για αυτό ρωτάω.

 

Aν κάνεις μέσα από τις ρυθμίσεις τα απαραίτητα βήματα για την παραχώρηση δικαιωμάτων και ειδοποιήσεων δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...Προσωπικά έχω να χάσω ειδοποίηση από την 5η έκδοση του MIUI... :p

Link to comment
Share on other sites

Aν κάνεις μέσα από τις ρυθμίσεις τα απαραίτητα βήματα για την παραχώρηση δικαιωμάτων και ειδοποιήσεων δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...Προσωπικά έχω να χάσω ειδοποίηση από την 5η έκδοση του MIUI... :p

 

Σε ευχαριστώ. Δηλαδή υπάρχουν προεγκατεστημενα το Google services;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.....μου κάνει δυο ή τρεις φορές επανακινηση την ημέρα καθώς το δουλεύω....έχει άλλος τέτοια θέμα ;;;

 

κατι δεν παει καλα με τη rom για να σου κανει τετοια, δοκιμασε καθαρη εγκατασταση καποιας αλλης

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Θελω να το παρω απο vickmall.κουπονι εχουμε τιποτα;

 

δωσε 15 παραπανω και παρτο απο ελλαδα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια παγιδα στο τηλ με τα ελληνικα... Γιατι πρεπει καποιος να το παρει απο ελληνικο μαγαζι...; Υπαρχουν προβληματα συμβατοτητας με γραμματοσειρες η κατι αλλο; Γενικα δηλαδη υπαρχει καποια παγιδα οσο αφορα τα πραγματα που θεωρει καποιος δεδομενα απο μια συσκευη οσο αφορα επαφες μηνυνατα ειδοποιησεις ημερολογια.... δεν εχω χρονο να ασχοληθω γι αυτο ρωταω αλλα θεωρω πως ειναι καλη περιπτωση αγορας...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια παγιδα στο τηλ με τα ελληνικα... Γιατι πρεπει καποιος να το παρει απο ελληνικο μαγαζι...; Υπαρχουν προβληματα συμβατοτητας με γραμματοσειρες η κατι αλλο; Γενικα δηλαδη υπαρχει καποια παγιδα οσο αφορα τα πραγματα που θεωρει καποιος δεδομενα απο μια συσκευη οσο αφορα επαφες μηνυνατα ειδοποιησεις ημερολογια.... δεν εχω χρονο να ασχοληθω γι αυτο ρωταω αλλα θεωρω πως ειναι καλη περιπτωση αγορας...

 

2 xiaomi Που εχω αγορασει απο ελληνικα μαγαζια ηταν μια χαρα οπως ειναι τα κινεζικα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει καποια παγιδα στο τηλ με τα ελληνικα... Γιατι πρεπει καποιος να το παρει απο ελληνικο μαγαζι...; Υπαρχουν προβληματα συμβατοτητας με γραμματοσειρες η κατι αλλο; Γενικα δηλαδη υπαρχει καποια παγιδα οσο αφορα τα πραγματα που θεωρει καποιος δεδομενα απο μια συσκευη οσο αφορα επαφες μηνυνατα ειδοποιησεις ημερολογια.... δεν εχω χρονο να ασχοληθω γι αυτο ρωταω αλλα θεωρω πως ειναι καλη περιπτωση αγορας...

 

Καμία παγίδα. Το αγοράζεις άνετα από Ελλάδα ειδικά πλέον που έχουν αλλάξει τα πράγματα όσον αφορά τους τελωνειακούς ελέγχους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 xiaomi Που εχω αγορασει απο ελληνικα μαγαζια ηταν μια χαρα οπως ειναι τα κινεζικα

 

Οπως ειναι τα κινεζικα τι εννοεις; μεχρι στιγμης η android εμπειρια μου περιοριζεται αποκλειστικα σε samsung συσκευες... s4, note 3, note 4...

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειναι τα κινεζικα τι εννοεις; μεχρι στιγμης η android εμπειρια μου περιοριζεται αποκλειστικα σε samsung συσκευες... s4, note 3, note 4...

Το Xiaomi Note 4, σαν ποιότητα κατασκευής μου θυμίζει ...το Nokia E51 και ίσως χαριστικά το iPhone 4, φυσικά από όσα κινητά έχουν περάσει από χέρια μου (δεν είναι και πολλά). Αν και τεράστιο και βαρύ, κάθεται καλά στο χέρι και η ποιότητα κατασκευής μοιάζει στιβαρή.

 

Γνώμη μου, αν δεν έχεις budget για κάποια ναυαρχίδα τότε βρες ένα κατάστημα που σε πείθει, φρόντισε να έχει Band20 και δεν θα το μετανιώσεις. Η Xiaomi για εμένα είναι ένας κανονικός κατασκευαστής κινητών και δεν υστερεί σε τίποτα, ειδικά αν δεν είσαι πρόθυμος να κοιτάς ένα ένα τους συριακούς αριθμούς των επιμέρους parts και να ...σκανδαλίζεσαι. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν είχε απαντηθεί η προηγούμενη μου ερώτηση μπορεί κάποιος να μου στείλει λινκ του τηλέφωνου από Ελληνικό κατάστημα που να έχει την 800αρα μπαντα;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ... Νομιζω πως στις μερες δεν εχει νοημα να δσδει καποιος 500-700€ για τηλ το οποιο σε ενα εξαμηνο θα εχει τη μιση αξια...αφου υπαρχουν λυσεις οπως το xiaomi...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν είχε απαντηθεί η προηγούμενη μου ερώτηση μπορεί κάποιος να μου στείλει λινκ του τηλέφωνου από Ελληνικό κατάστημα που να έχει την 800αρα μπαντα;

https://www.you.gr/mobile/productdetails?id=136674

Link to comment
Share on other sites

Kατοχος 3 μερες πλεον με το κινητο(3ram 32gb). Το αγορασα απο eshop stockhouse στα 170 ευρω. Τιμη παρα πολυ καλη. Δεν αλλαξα τπτ απο ρομ ,μιας κ ολα δουλεουν υπεραψογα. Eχω παθει πλακα γαι τα χρηματα που εχει το πως ρολαρει.Παει σφερα παντου, ωραια οθονη, ευκρινες στον ηλιο. Δινει πολυ ωραια αισθηση στον τροπο που το δουλευεις,θα θυμιζε iphone θα ελεγα εγω.Οκ σε επιδοσεις σαφως θα υστερει,αλλα παιχνιδια δν παιζω.Σε ολα τα social που ειμαι τα παει τρενο κ αυτο ειναι το πιο σημαντικο. Μπαταρια ενταξει δν εχω λογια,δευτερη φορτιση και εβγαλε σε 40 ωρες περιπου 6 ωρες και μικτη χρηση. Η καμερα του οκ το πρωι,το βραδυ δν ειναι εχει κοκκο. Παντως σε συγκριση με ενος φιλου μου το ιδιο κινητο αλλα με τον δεκαπυρηνο ,η καμερα μας απεχει ετη φωτος απο τον mediatek. Μολις ειδε το δικο μου πηγε να "κλαψει" λολ .Παντως στα λεφτα αυτα δν το περιμενα τοσο καλο.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν είχε απαντηθεί η προηγούμενη μου ερώτηση μπορεί κάποιος να μου στείλει λινκ του τηλέφωνου από Ελληνικό κατάστημα που να έχει την 800αρα μπαντα;

 

Απο ολους τους επισημους πωλητες xiaomi για ελλαδα --> http://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Σιγουρα είναι με 800αρα αυτό έτσι; Γιατί δεν το αναφέρει κάπου. Το ψάχνω για ένα φιλαράκι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Σιγουρα είναι με 800αρα αυτό έτσι; Γιατί δεν το αναφέρει κάπου. Το ψάχνω για ένα φιλαράκι.

 

ετσι εχω διαβασει οτι τα κινητα απο επισημους προμηθευτες υποστηριζουν την 800αρα , το πολυ πολυ παρε τηλ σε καποιον επισημο προμηθευτη να το ρωτησεις

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ένας τρόπος να σιγουρεύεται κανείς ότι έχει την 800άρα μπάντα είναι ο κωδικός προϊόντος να είναι το 2016102
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέει πως έχει την 800άρα. Η τιμή με παραξενεύει

http://youhou.gr/index.php?route=product/product&product_id=283&ref=bestprice.gr

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέει πως έχει την 800άρα. Η τιμή με παραξενεύει

http://youhou.gr/index.php?route=product/product&product_id=283&ref=bestprice.gr

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν ξερω αν εχει την 800αρα , η τιμη ειναι φυσιολογικη τοσο εχει το κινητο εκτος απο τους επισημους αντιπροσωπους που βαρανε ενα 50αρικο πανω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέει πως έχει την 800άρα. Η τιμή με παραξενεύει

http://youhou.gr/index.php?route=product/product&product_id=283&ref=bestprice.gr

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

140€ τιμή λιανικής με μεταφορικά από Κίνα το πήραμε φίλε μου, ο έμπορος σίγγουρα θα έχει συμφωνία για χοντρική πώληση, βάλε και το ΦΠΑ 24% πόσο κέρδος να έχει και ο έμπορος επιπλέον κανά 30αρι ευρώ μια χαρά είναι.

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

140€ τιμή λιανικής με μεταφορικά από Κίνα το πήραμε φίλε μου, ο έμπορος σίγγουρα θα έχει συμφωνία για χοντρική πώληση, βάλε και το ΦΠΑ 24% πόσο κέρδος να έχει και ο έμπορος επιπλέον κανά 30αρι ευρώ μια χαρά είναι.

Το ξέρω παιδιά - έχω αγοράσει πολλά κινητά από Κινα. Αυτό που με παραξένεψε είναι πως έχει αυτή την τιμή έχοντας την 800αρα ενώ μέχρι τώρα δεν είχα δει - λόγω infoquest - κατω από 249 ευρω που να λέει ξεκάθαρα πως την έχει.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

το κινητο πραγματικα ειναι απιστευτο..Το εχω κανενα μηνα τωρα και το εχω λιωσει.. Η αυτονομια του δεν υπαρχει πραγματικα...

Μονο ενα θεμα με τις φωτογραφιες εχει.. Ειδικα με την μπροστινη ακομα και μερα εχει ¨θορυβο" η φωτογραφια ειδικα οταν εισαι σε εσωτειρκο χωρο και ας ειναι μερα..Εξω κατι γινεται αλλα και παλι.. Πρεπει να ειναι θεμα λογισμικου πιστευω περισσοτερο. Τι τροποι υπαρχουν να βγαζει καλυτερες;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα το πήρα και εγώ από σκρουτζομαγαζο αλλά υπάρχει προβλημα...

Στο device info το εμφανίζει ως Note 4 και όχι ως Note 4x. Ομοίως και το cpu z το εμφανίζει ως Note 4.

Κουτί και απόδειξη αναγράφουν Note 4x. Γνωρίζουμε κάτι ή πάμε για επιστροφή χρημάτων?

Edited by asteras84
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα το πήρα και εγώ από σκρουτζομαγαζο αλλά υπάρχει προβλημα...

Στο device info το εμφανίζει ως Note 4 και όχι ως Note 4x. Ομοίως και το cpu z το εμφανίζει ως Note 4.

Κουτί και απόδειξη αναγράφουν Note 4x. Γνωρίζουμε κάτι ή πάμε για επιστροφή χρημάτων?

 

ναι και μενα μονο στο κουτι απεξω γραφει 4χ ,από που καταλαβαίνουμε αν εινα ι το 4 η το 4χ ? νομιζω και αλλοι το εχουν αναφερει !!

 

ευχαριστω :) ειδα επεξεργαστης qoualcom μηπως αυτό είναι η διαφορα ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...