Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζουμε πόσο αυξήθηκε η φωτεινότητα σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο; εγώ λογικά θα κάνω τη μετάβαση σε κάποια φάση, αλλά προφανώς κάποιος που έχει το προηγούμενο μοντέλο δεν έχει λόγο....

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οριστε και το 10αρι. Στα 500€.

Χωρις φορτιστη. Γελοιοι.

Μαλλον ξεχναμε το 5αρι

https://www.techgear.gr/sony-xperia-10-iv-episima-to-mid-range-me-mpataria-5000mah-kai-varos-molis-161gr-33021

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, simaras said:
Γνωρίζουμε πόσο αυξήθηκε η φωτεινότητα σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο; εγώ λογικά θα κάνω τη μετάβαση σε κάποια φάση, αλλά προφανώς κάποιος που έχει το προηγούμενο μοντέλο δεν έχει λόγο....

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

50% αύξηση

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

40 minutes ago, r31134 said:
Οριστε και το 10αρι. Στα 500€.
Χωρις φορτιστη. Γελοιοι.
Μαλλον ξεχναμε το 5αρι
https://www.techgear.gr/sony-xperia-10-iv-episima-to-mid-range-me-mpataria-5000mah-kai-varos-molis-161gr-33021

Το γελοίο δεν είναι ο φορτιστής, αυτό το περίμενα κάποια στιγμή, το γελοίο είναι τα 60hz οθόνη στο 10iv , το downgrade που έγινε στη gpu και στις κάμερες!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Άρα για το 1 iv οι βασικές διαφορές με το 1iii είναι

1) Διαφορετική κάμερα selfie

2) Οπτικό zoom απο το 85mm στο 125mm και όχι ψηφιακό το οποίο δεν το έχουμε ξαναδεί σε τηλέφωνο νομίζω!

3) αύξηση μπαταρίας κατά 500mAh

4) 50% αύξηση φωτεινότητας

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Άρα για το 1 iv οι βασικές διαφορές με το 1iii είναι
1) Διαφορετική κάμερα selfie
2) Οπτικό zoom απο το 85mm στο 125mm και όχι ψηφιακό το οποίο δεν το έχουμε ξαναδεί σε τηλέφωνο νομίζω!
3) αύξηση μπαταρίας κατά 500mAh
4) 50% αύξηση φωτεινότητας
Η sony φαίνεται ότι ακούει τον καταναλωτή. Νομίζω ότι τα μόνα παράπονα σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο ήταν η φωτεινότητα και η μπαταρία.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο.στο review του gsmarena νομίζω ότι οι εντυπώσεις είναι πολύ θετικές κι επιτέλους με καλές κριτικές στην κάμερα και στην selfless.

Sending from my beast Gt2 Pro

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο.στο review του gsmarena νομίζω ότι οι εντυπώσεις είναι πολύ θετικές κι επιτέλους με καλές κριτικές στην κάμερα και στην selfless.

Sending from my beast Gt2 Pro


Εν τω μεταξύ έχει ίδια κάμερα με τον1iii στην main και στη wide λ.
Αλλά βλέπεις το GSM τώρα τα βλέπει όλα καλά! Ότι να είναι....

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πραγματι αξιοπεριεργο που βγηκαν αμεσως πολλα reviews στο yt απο ατομα που κατα κυριο λογο εκραζαν τα προηγουμενα μοντελα, και τώρα το βρίσκουν πάρα πολύ καλό, για αντικειμενικά μικρές διαφορές... Κρίμα που δεν θα δουμε 5αρι. Κράτησα για αλλον ενα χρόνο το s10e και περιμενω να βγει κατι καλό για να το αντικαταστήσω, αλλά θα μείνω έτσι μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sneakysneaky said:

Ειναι πραγματι αξιοπεριεργο που βγηκαν αμεσως πολλα reviews στο yt απο ατομα που κατα κυριο λογο εκραζαν τα προηγουμενα μοντελα, και τώρα το βρίσκουν πάρα πολύ καλό, για αντικειμενικά μικρές διαφορές... Κρίμα που δεν θα δουμε 5αρι. Κράτησα για αλλον ενα χρόνο το s10e και περιμενω να βγει κατι καλό για να το αντικαταστήσω, αλλά θα μείνω έτσι μάλλον.

Η Sony έστειλε σε όλους αυτούς διαφημιστικά κομμάτια για να τα παρουσιάσουν, γιαυτό και έπεσαν μαζεμένα ολα αυτά τα reviews στο youtube(το κινητό από τον άλλο μήνα θα είναι διαθέσιμο).

Οσο για τα καλά λόγια, και πέρυσι θυμάμαι κόσμο να έλεγε καλά λόγια για τα xperia, ασχέτως που οι πιο πολλοί ούτε που θα ασχοληθούν.

Μην ξεχνάς ότι γενικά από τους περισσότερους youtubers σπάνια να ακούσεις πολύ κακά λόγια,γιατί μετά γιοκ τα δωράκια από τις εταιρείες.

Για το κινητό που λές,γιατί δεν κοιτάς στο Xperia 5III τώρα που λογικά θα πέσει η τιμή του? Τούμπανο με τα όλα του είναι αν το βρείς και σε καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Μια επιλογη για compact ναυαρχιδα ειχαμε με τα 5αρια και τα κοβουνε. Το 10αρι τραγωδια για τα λεφτα του. Παλι στα κινητα-πλακακια μπανιου μας ωθουν

Link to comment
Share on other sites

Μην βάζετε ταφόπλακα στην σειρά 5.
Κάτσε μήν το βγάλουν προς Σεπτέμβριος με το SD 8 gen 1+

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως ψήνομαι να πουλήσω το 1iii καί να δω το 4αρι στα χέρια μου!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ημουν κατοχος του 5ii τωρα που αποτι βλεπω παπαλα το 5ρι σκεφτομαι να παρω το 5iii

Δεν θυμαμαι κατι ...η σονυ δινει 2 μεγαλες αναβαθμισεις η 3?

δλδ το 5iii βγηκε με 11 και πηρε 12 ετσι? αρα θα παρει και 13 και τελος?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bujinkan said:

ημουν κατοχος του 5ii τωρα που αποτι βλεπω παπαλα το 5ρι σκεφτομαι να παρω το 5iii

Δεν θυμαμαι κατι ...η σονυ δινει 2 μεγαλες αναβαθμισεις η 3?

δλδ το 5iii βγηκε με 11 και πηρε 12 ετσι? αρα θα παρει και 13 και τελος?

Ακριβώς!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που δεν πηρα το 5 iii ήταν λόγω έλλειψης ασύρματης φόρτισης που χρησιμοποιώ κατά κόρον. Κι επειδη είμαι ακόμα ευχαριστημένος με το s10e εξαιρέσει της μπαταρίας που θα την πάω για αλλαγή.

Πιστεύω πάντως ότι ίσως ανακοινώσουν το 5 iv κατά τον σεπτέμβριο, όπως είχαν κάνει με το 5 ii (ή το πρώτο 5αρι?)...

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ παρουσιάσθηκαν τα νέα κορυφαία SONY WH-1000XM5 αλλά εδώ στο forum δεν γράψανε τίποτα στα "Νέα"

Sony WH-1000XM5: Επίσημα τα νέα ασύρματα ακουστικά με εξουδετέρωση θορύβου (techgear.gr)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ παρουσιάσθηκαν τα νέα κορυφαία SONY WH-1000XM5 αλλά εδώ στο forum δεν γράψανε τίποτα στα "Νέα"
Sony WH-1000XM5: Επίσημα τα νέα ασύρματα ακουστικά με εξουδετέρωση θορύβου (techgear.gr)
Υπάρχει περίπτωση η Σονυ να δώσει με το xperia 1 iv το προηγούμενο μοντέλο ακουστικων στα πλαισια προώθησης του νέου της κινητού; Πέρσι ποια ακουστικά έδωσε;

Sent from my SM-T970 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση η Σονυ να δώσει με το xperia 1 iv το προηγούμενο μοντέλο ακουστικων στα πλαισια προώθησης του νέου της κινητού; Πέρσι ποια ακουστικά έδωσε;

Sent from my SM-T970 using Tapatalk

Είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα δώσει τα προηγούμενα τα οποία εξακολουθούν να είναι κορυφαία.
Εγώ προσωπικά τα wh δεν τα θέλω και είτε τα πουλάω είτε ζητάω τα wf που τα χρησιμοποιώ πολύ συχνά!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, maranx said:

Το νέo 10άρι θα έχει fm ράδιο;

ούτε καν

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

ούτε καν

Αναφέρεται στο gsmarena ως region specific σε αντιθεση με το 5 iii που δεν εχει καθολου. Γι'αυτό ρώτησα

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2022 at 11:38 ΠΜ, simaras said:

Υπάρχει περίπτωση η Σονυ να δώσει με το xperia 1 iv το προηγούμενο μοντέλο ακουστικων στα πλαισια προώθησης του νέου της κινητού; Πέρσι ποια ακουστικά έδωσε;

Sent from my SM-T970 using Tapatalk
 

Free WH-1000XM4 headphones. Offered by Amazon.de 

https://www.amazon.de/Sony-Smartphone-OLED-Display-Dreifach-Kamera-5-mm-Audio/dp/B09ZLQHW4L

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...