Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα λεφτα ειναι σε φωτογραφικες μηχανες-καμερες,φακους σε κατασκευαστες κινητων, σε τηλεορασεις και στο playstation. Τα κινητα συρρικνωθηκαν,βγαζει λιγα,καλα και ακριβα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και ταινίες βγάζει , εχει studio παραγωγής . 

Κ εχει κ πνευματικά δικαιώματα , βλεπε Spiderman . 

Ας ειχα τα πνευματικά δικαιώματα απο το μικρο δάχτυλακι στο πόδι του πιτερ παρκερ , οχι όταν φοράει την στολη , εγω κ θα σου ελεγα αν δούλευα στην ζωη μου ! 

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η Sony στα κινητά όπως και οι ίδιοι έχουν δηλώσει, θέλουν να βγάλουν κέρδος κι ας πουλήσουν λίγες συσκευές, δεν τους απασχολεί ακόμα, έχει δίκιο ο @athanaso77.

Θα κυκλοφορήσει απο Ιανουάριο 2022 στα 1800$.

Είναι για λίγους πράγματι αν και δεν έχει καμία σχέση με το pro της προηγούμενης γενιάς.Παραμένει λεπτό και δεν ξεφεύγει σε βάρος και σε διαστάσεις.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ ίσως ένα από τα πιο σωστά reviews μιας και ο κάθε youtuber λέει το μακρύ του και το κοντό τού.



Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, georgerapp said:

Και ταινίες βγάζει , εχει studio παραγωγής . 

Κ εχει κ πνευματικά δικαιώματα , βλεπε Spiderman . 

Ας ειχα τα πνευματικά δικαιώματα απο το μικρο δάχτυλακι στο πόδι του πιτερ παρκερ , οχι όταν φοράει την στολη , εγω κ θα σου ελεγα αν δούλευα στην ζωη μου ! 

Εχετε δει και το αυτονομο οχημα που ετοιμαζει; 

Να μας δωσει το app της καμερας για να μας γλυκανει!

Link to comment
Share on other sites

Kαι μιας και το συζηταμε...μολις ειδα μια ειδηση οτι η  Sony ηδη εχει πουλησει 21.2 εκατομμυρια Playstation 5.

Να λεμε και ευχαριστω που βγαζει ακομα smartphones!

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, r31134 said:

Kαι μιας και το συζηταμε...μολις ειδα μια ειδηση οτι η  Sony ηδη εχει πουλησει 21.2 εκατομμυρια Playstation 5.

Να λεμε και ευχαριστω που βγαζει ακομα smartphones!

Ξεπέρασε με ελλείψεις κι όλας αυτόν τον μήνα ,το Nindendo.

Κάπου είχα ποστάρει αλλά χάθηκε οτι είναι πρώτη σε αισθητήρες, πρώτη σε κάμερες/φωτογραφικές μηχανές(με τις mirrorless) έχει καταφέρει να έρθει στην πρώτη θέση,πρώτη ή δεύτερη δεν θυμαμαι σε bluetooth in ear και over ear,τρίτη σε tv και δεύτερη σε 65 ιντζων και πάνω και άλλα που τα εχασα, δεν έχει θέμα σίγουρα να έχει ένα τμήμα και να βγάζει nitsche συσκευές κινητής μειώνοντας τα έξοδα της και υπερκοστολογόντας τα προϊόντα της πιο πολύ απο τις άλλες!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εντάξει, είναι γνωστό ότι η Sony είναι τεράστια εταιρία, αλλά μη ξεχνάμε ότι και άλλες είναι και η Samsung είναι η οποία δραστηριοποιείται με μεγάλη επιτυχία σε ακόμα περισσότερους τομείς. Το θέμα όμως δεν είναι αυτό. Ειδικά στο κομμάτι των κινητών, η Sony συνειδητά δεν θέλει να μπει στα χωράφια των υπολοίπων εταιριών που έχουν ρίξει πολύ χρήμα σε αυτό το τομέα. Η Sony είναι περισσότερο κερδισμένη όταν συνεργάζεται με όλους τους άλλους για να δίνει τους φακούς της, παρά με το να κρατήσει την τεχνολογία για τον εαυτό της και τις δικές της συσκευές. Αν η Samsung για παράδειγμα, ένοιωθε πίεση και ανταγωνισμό από τη Sony στα κινητά, δε θα έπαιρνε τους φακούς της και θα επένδυε στους στους in house isocell για να κοντράρει τη Sony. Έχουν κάνει τις συμφωνίες τους για να με μπαίνει η μια στα χωράφια της άλλης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, athanaso77 said:

Εντάξει, είναι γνωστό ότι η Sony είναι τεράστια εταιρία, αλλά μη ξεχνάμε ότι και άλλες είναι και η Samsung είναι η οποία δραστηριοποιείται με μεγάλη επιτυχία σε ακόμα περισσότερους τομείς. Το θέμα όμως δεν είναι αυτό. Ειδικά στο κομμάτι των κινητών, η Sony συνειδητά δεν θέλει να μπει στα χωράφια των υπολοίπων εταιριών που έχουν ρίξει πολύ χρήμα σε αυτό το τομέα. Η Sony είναι περισσότερο κερδισμένη όταν συνεργάζεται με όλους τους άλλους για να δίνει τους φακούς της, παρά με το να κρατήσει την τεχνολογία για τον εαυτό της και τις δικές της συσκευές. Αν η Samsung για παράδειγμα, ένοιωθε πίεση και ανταγωνισμό από τη Sony στα κινητά, δε θα έπαιρνε τους φακούς της και θα επένδυε στους στους in house isocell για να κοντράρει τη Sony. Έχουν κάνει τις συμφωνίες τους για να με μπαίνει η μια στα χωράφια της άλλης.

Μας βολεύει αυτό γιατί κάνει κάτι διαφορετικό!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό.
Κάνεις δεν έχει ανάγκη κανέναν.
Ούτως η άλλως και η Sony παίρνει τα panels από την Samsung.


Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ η Sony Xperia πάει καλύτερα!
https://www.androidauthority.com/sony-smartphone-sales-q2-2021-3047944/

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στο παρακάτω link, υπάρχει ένα πολύ ενδιαφέρον review για το Pro-I όπου αναλύονται οι περιορισμοί και οι υποχωρήσεις που έπρεπε να γίνουν στο φωτογραφικό κομμάτι για να θεωρείται η συσκευή περισσότερο ως κινητό και λιγότερο ως φωτογραφική μηχανή.

https://m.dpreview.com/news/1641689739/sony-just-packed-a-1-stacked-cmos-sensor-into-the-xperia-pro-i-but-there-s-a-catch

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μιας κ μιλαμε φωτογραφικα αφου πανω κατω ολα ιδια ειναι σε specs τα κινητα πλεον .

στις φωτογραφικες μηχανες δεν αλλαζεις τον αισθητηρα για καλυτερα αποτελεσματα αλλαζει τον φακο . 

πχ ενα μοντελο gogos i εχει αισθητρα ενα μεγεθος Α , βγαινει καινουργια καμερα gogos ii με αισθητηρα Α συν κατι ψιλα μεγεθος , εαν στην gogos i βαλεις prime φακο κ στην gogos ii μεινεις με τον κιτ θα φαει ξυλικι η καινουργια που θα βαλει κ στις τσεπες .

κ εδω ειναι η φορμουλα που τα γατονια στα κινητα σε εχουν περασει μεσα .

καθε χρονο τσιμπανε λιιιιιγο τον αισθητηρα κ σου βαζουν την ιδια π@π@ριτσα φακο γιατι δεν γινεται αλλιως .

τι περιμενετε ; 

να σας ενημερωσω λοιπον , οι διαφορες που βλεπετε ειναι καθαρα software , τραβανε ακομα ΤΟ ΙΔΙΟ ! 

Αν παρεις το raw αρχειο απο ενα galaxy s9 k ενα s21 ψαξε βρες τις διαφορες σαν δυνατος λύτης .

αν παρεις τα jpeg , ναι , εχουν διαφορα ! ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΟΥΝ ΣΤΟ ΕΝΑ Κ ΟΧΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ! 

Εξου κ η μαεστρος google δεν παιζετε στα jpeg .

φυσικα γινονται πιο δυνατοι οι επεξεργαστες κ ετσι τα jpeg γινονται τρελα edit αρχεια που καποιος θα επαιρνε ωρα να φτιαξει στο καθε προγραμμα .

στις καμερες λοιπον αυτους που εχει μεγαλη γκαμα φακων εχει κ την πελατεια .

στα κινητα αυτος που μαστορευει καλυτερα το jpeg εχει την πελατια . 

 

παιδια διπλα σε ενα s21u ειμαι πολυ καλου φιλου , να σας πω οτι εχουν φθασει τις καμερες ; αν θελετε σας λεω ναι .

εχουν φθασει τις καμερες . αφου το λενε στο youtube κ μαλιστα με δειγματα , να χαλασω την ιστορια ;  

 

υ.γ , τωρα σου λεει εδω ! εβαλα τον μεγαλο αισθητηρα αλλα η αηδια μπροστα ειναι τοοοοσο μικρη που δεν κοιταζει ολος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  μιλαμε για παρανοια ! κ φυσικα η αηδια ματακι της πορτας θα ειναι κ φθηνια στα δεδομενα των φακων . στα πιο low κινητα θα ειναι xxxll φθηνια !!!!!!!!!!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πωλείται στην Ελλάδα το pro-I;

 

Εδώ δεν αναφέρεται η Ελλάδα..

https://www.angroid.gr/android-news/sony-xperia-pro-i-to-kinito-filos-toy-vlogger-me-kamera-1-quot-kai-timi-poy-kanei-ta-foldables-eykairia

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, hariskar said:

Θα πωλείται στην Ελλάδα το pro-I;

 

Εδώ δεν αναφέρεται η Ελλάδα..

https://www.angroid.gr/android-news/sony-xperia-pro-i-to-kinito-filos-toy-vlogger-me-kamera-1-quot-kai-timi-poy-kanei-ta-foldables-eykairia

 ΗΠΑ Αγγλία, Γαλλία, Γερμανία, Ολλανδία και Σκανδιναβικές χώρες απο αρχές Δεκεμβρίου.

Απο το 2022 και στην υπόλοιπη Ευρώπη

 

 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλήσπερα παιδιά!!

 

αναμένω με μεγάλη προσμονή το 1 IV και πιστευω οτι θα ειναι βελτιωμενο σε καθε του σημειο!!!

έτσι θα αξίζει η αλλαγή από 1 ιι που έχω!!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, NasosMazdaspeed6 said:

καλήσπερα παιδιά!!

 

αναμένω με μεγάλη προσμονή το 1 IV και πιστευω οτι θα ειναι βελτιωμενο σε καθε του σημειο!!!

έτσι θα αξίζει η αλλαγή από 1 ιι που έχω!!

Καλησπέρα!

Ναι Νάσο μου, και εγώ το ίδιο πιστεύω, σε σχέση με το δυάρι πάντα όπως γράφεις!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο εξάμηνο του 2021 η Sony ξαναπήρε τα πρωτεία στις πωλήσεις android συσκευών στην Ιαπωνία μετά απο 3 χρόνια.

Συγκεκριμένα η Apple παραμένει Νο1 στις προτιμήσεις των καταναλωτών με δεύτερη την Sony που είναι και πρώτη στις android συσκευές

 

https://sumahodigest.com/?p=4973

 

image-64.png

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2021 at 5:27 ΜΜ, guy_fawkes said:

Καλησπέρα!

Ναι Νάσο μου, και εγώ το ίδιο πιστεύω, σε σχέση με το δυάρι πάντα όπως γράφεις!

καλησπέρα Νίκο μου!!!γενικά αυτό κάνω στις αλλαγές μου,περιμενω το μεθεπόμενο μοντέλο!!!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μόλις παρέλαβα το Pro I από Amazon.de, μαζί με τη δερμάτινη θήκη του. Μετά από πολύ καιρό θα ξαναδοκιμάσω τη Sony, αν και συνειδητά το πήρα για τρίτο/τέταρτο κινητό (μετά από iPhone 13 Pro/Max και Samsung Fold 3) και κυρίως για να δοκιμάσω τη super (όπως φαίνεται στα χαρτιά) κάμερα. Έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλές κανονικές κάμερες της Sony με αυτό τον αισθητήρα και μου έχουν αφήσει άριστες εντυπώσεις. Πάντως, το software που συνοδεύει την εφαρμογή της κάμερας δείχνει εντυπωσιακό και κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί σε κινητό (εδώ που τα λέμε, δεν είναι και πολύ κινητό το συγκεκριμένο). Για να δούμε τι θα δούμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 ώρες πριν, Pharmex said:

Μόλις παρέλαβα το Pro I από Amazon.de, μαζί με τη δερμάτινη θήκη του. Μετά από πολύ καιρό θα ξαναδοκιμάσω τη Sony, αν και συνειδητά το πήρα για τρίτο/τέταρτο κινητό (μετά από iPhone 13 Pro/Max και Samsung Fold 3) και κυρίως για να δοκιμάσω τη super (όπως φαίνεται στα χαρτιά) κάμερα. Έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλές κανονικές κάμερες της Sony με αυτό τον αισθητήρα και μου έχουν αφήσει άριστες εντυπώσεις. Πάντως, το software που συνοδεύει την εφαρμογή της κάμερας δείχνει εντυπωσιακό και κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί σε κινητό (εδώ που τα λέμε, δεν είναι και πολύ κινητό το συγκεκριμένο). Για να δούμε τι θα δούμε...

Πολύ ενδιαφέρον, περιμένουμε εντυπώσεις αλλά και συνολικότερη εμπειρία χρήσης σε σχέση με τις υπόλοιπες ναυαρχίδες που διαθέτεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrators
1 hour ago, lefteris90 said:

update ;;;;

Γιατί γράφεις παντού ένα ξερό update; Αν θέλεις να πεις ή να ρωτήσεις κάτι, κάνε το με τρόπο να καταλαβαίνουν και αυτοί που διαβάζουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...