Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

A new vision for 2021. Be the first to hear our exciting announcement on #SonyXperia YouTube – October 26 2021, 12:00 JST / October 25 2021, 23:00 EDT

246230223_996773401164518_27960077145771545_n.webp.jpg

 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες



Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

 

Είχα γράψει ότι θεωρώ θα είναι το νέο Xperia Pro με υγρό φακό.

Αλλά πολύ διαφήμιση για μια πολύ ειδική συσκευή.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και νομιζω έχω δίκιο...

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε....

 

ezcuvd6cjkv71.jpg

FCiRiV7VUAw23xC.jpg

FCiSvtuUcAMkMkF.jpg

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το τελευταίο video

και σε αυτά που δείχνει και σύμφωνα με rumors απο τις πιο πάνω φωτογραφίες αλλά και αυτή εδώ

πρόκειται για τον ίδιο αισθητήρα που χρησιμοποιείται στον Sony ZV-1 μεγέθους 1" 

FCiRo0sUYAQST0v.jpg

και εδώ όλος ο φάκελος για το τι πρόκειται να παρουσιαστεί

https://drive.google.com/drive/folders/1seNLowOx9sZHaleOtWSISc2G5rW-CyzK

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Στο pro μοντέλο που θα ανακοινωθεί αύριο θα έχει εκτός των άλλων και ειδικό κουμπί( το στρογγυλό) για εγγραφή video, όπως έχουν όλα τα xperia κουμπί για φωτογραφία!

Xperia_pro-i-8.jpg

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αλλάζει όλο το παιχνίδι!

Είναι ο ίδιος ο αισθητηρας που χρησιμοποιείται στο RX100 VII της Sony σε τηλέφωνο!!!!

 

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μου σηκώθηκε ελαφρός . 

Δεν εγινε πλήρως καθότι η τιμή θα είναι αστρονομική . 

Βλεπω μια κάμερα με τηλέφωνο , οπως εχουν πει κ οι ίδιοι . 

Και επειδή οι κάμερες δεν ειναι φθηνές , αλλα ουτε τα τηλέφωνα με specs στον θεο , ενα υβρίδιο τέτοιο δε θα ειναι για τις μάζες .

 

Σίγουρα οχι για εμένα . 

Αλλα ουτε κ του χιλιαρικου τους ανθρώπους .

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, georgerapp said:

Μου σηκώθηκε ελαφρός . 

Δεν εγινε πλήρως καθότι η τιμή θα είναι αστρονομική . 

Βλεπω μια κάμερα με τηλέφωνο , οπως εχουν πει κ οι ίδιοι . 

Και επειδή οι κάμερες δεν ειναι φθηνές , αλλα ουτε τα τηλέφωνα με specs στον θεο , ενα υβρίδιο τέτοιο δε θα ειναι για τις μάζες .

 

Σίγουρα οχι για εμένα . 

Αλλα ουτε κ του χιλιαρικου τους ανθρώπους .

Απλά σύμφωνα με πληροφορίες μιας και ανέφερες την τιμή, θα ανέρχεται στα 1800$ 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Λογική την βρίσκω . Απευθύνεται αυστηρά σε αυτούς που θα το εκμεταλλευτούν το χρειάζονται κ ανήκουν φωτογραφικά κ βιντεοσκοπικα είδη στο συμπαν της sony . 

H τιμη είναι πολύ καλη αφου θα γυρίσει χρήματα πίσω " το εργαλείο " . Όπως πρέπει να το λεμε πλέον . 

Link to comment
Share on other sites

Το είδα . Νομίζω μιλησε σωστά κ όμορφα κ να τον λάβετε υπόψη κ ως μπουσουλα .

Οσον αφορά την φωτογραφία πρεπει να ξέρεις τι ζητάς . 

Εισαι του έτοιμου κλικ ; 

Google pixel , iphone , samsung galaxy εν σειρά . 

Δεν εισαι ; Θες να κανεις κ χόμπι μαζι να παίξεις ; 

Εκεί μπαίνουν κ τα Xperia . 

 

 

K θα φερω ως παράδειγμα εμένα . 

Εγώ κάνω χόμπι . 

Εαν κ εφόσον έδινα πολλά χρήματα το αρχείο raw ειναι κριτήριο επιλογής .

Δηλαδή τα markiii δίνουν raw σε ολους τους φακούς . 

Το 21u πχ δινει στον main k ultra wide . 

Εδω φωτογραφικά κ μονο θα εδινα το κλικ στο sony . Για εμενα κ τα δικα μου θέλω . 

Φυσικά επειδή δεν ειναι μόνο κάμερες , υπάρχουν κ αλλοι τομείς να δώσω κλικ . 

 

Μιλάμε καθαρά φωτογραφία . 

 

Δεν εχω δουλεψει ποτε jpeg στην κάμερα μου εγω . Το ιδιο θα κανω κ στο επόμενο κινητό .

Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνήσω εν μέρη.

Όπως έχεις διαπιστώσει και εσύ προσωπικά με το 1ii περισσότερο και λιγότερο με το 1iii τα xperia αλλά και με τα πολλά δείγματα του Δημήτρη με το 5ii, τα Xperia πλέον είναι point and shoot συσκευές αλλά, μπορεί να απογειώσει την φωτογραφία με manual ρυθμίσεις!

Το pro i ακόμα που έχουν στα χέρια τους δεν είναι τελείως έτοιμο, κάποιες κάμερες δεν λειτουργούν καθόλου.

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το 1ii , απο τα δείγματα σου εννοείς , μη μπερδευτεί κάποιος . 

 

Ναι μια χαρά ειναι κ στο κομμάτι του έτοιμου κλικ .

Αλλα οι αλλοι ειναι πιο μπροστά σε καποια σημεία όπως nightmode .

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα πιο φυσικό αποτέλεσμα το night mode, φαίνεται απο πολλά συγκριτικά. Εκεί που υστερεί είναι στα τελείως σκοτάδια, στο πίσσα, εκεί ναι!

Και εννοείται ότι πριν εννοούσα για τα δείγματα μου και οτι δεν το έχεις στην κατοχή σου( όχι ακόμα😄 )

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που σκέφτομαι ότι αν πάρω το 1 iii θα έχω κινητάρα, παρουσιάζεται το pro 1 και το 1 iii αρχίζει να μη μου πολυαρέσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
27 minutes ago, hariskar said:

Και εκεί που σκέφτομαι ότι αν πάρω το 1 iii θα έχω κινητάρα, παρουσιάζεται το pro 1 και το 1 iii αρχίζει να μη μου πολυαρέσει...

Το Pro-I δεν είναι mainstream συσκευή, προορίζεται για συγκεκριμένη χρήση και σε άλλη τιμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, hariskar said:

Και εκεί που σκέφτομαι ότι αν πάρω το 1 iii θα έχω κινητάρα, παρουσιάζεται το pro 1 και το 1 iii αρχίζει να μη μου πολυαρέσει...

Kαι  μετά θα βγει το Pro 2 και δεν θα σου αρέσει το 1... Έτσι γίνεται πάντα με ό,τι νέο. Κινητάρες και τα δύο πάντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
21 minutes ago, georgerapp said:

Καθίστε να βγει . Ποτε βγαίνει στα ράφια ; Είναι γενικά έτοιμο ; 

Έχει ξαναβγάλει η Sony πριν από αυτό camera dedicated Pro phone το οποίο δεν είδαμε ποτέ στα ράφια και με τιμή απλησίαστη. Όπως προείπα, δεν το βλέπω να έχει ευρεία κυκλοφορία η συγκεκριμένη συσκευή, όπως και η προηγούμενη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το βλεπω κ εγω σαν πειραμα για το iv .

παντως ακολουθει λαθος δρομο , εγω εαν ημουν sony θα εβγαζα κατι σαν ολους τους αλλους κ θα το εδινα πιο φθηνα , να γεμισω λιγα χερια με το brand . 

εδω κ καιρο δινει αδιαμφισβήτητα τα παντα , καμερα ηχος audiojack specs οθονη κ.α , αλλα τα δινει ακριβα . δε μπορεις να κοστολογεις οσο οι εδραιωμένοι της αγορας.

sony να τα δινει ολα κ να κανει πιο λιγο απο xiaomi  ; 

ε τι να κανουμε ; ας προσεχαν ! αυτο θα εκανα εγω . 

βεβαια εγω δεν διοικώ κατι κ ουτε εχω σπουδες .

ετσι μιλαω αεριτζηδικα ! 

   

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η Sony έχει ένα πλεονέκτημα. Οικονομικά σαν εταιρία, δεν έχει ανάγκη να πουλήσει συσκευές, δεν έχει ανάγκη να εδραιωθεί στην αγορά σαν κατασκευαστής κινητών, και για το λόγο αυτό δεν κάνει ότι και οι άλλοι. Βγάζει συσκευές όπως της αρέσουν, όπως κρίνει η ίδια ότι πρέπει να είναι και τις τιμολογεί όπως η ίδια κρίνει. Μόνο και μόνο από τους φακούς που πουλάει σε όλους τους κατασκευαστές (και όχι μόνο, έχει κι άλλες επιτυχημένες δραστηριότητες), τα έχει βγάλει τα λεφτά της και με το παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...