Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδια...κανενας που να εχει κανει την αναβαθμιση και να μου πει και εμενα πως να την κανω υπαρχει?

 

προσπαθησα μεσω update service αλλα ενω εφτασα στο 2ο βημα μου ειπε οτι εχω το ποιο προσφατο λογισμικο..

το ιδιο και το pc companion...εσεις πως την κανατε?

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό σας φαίνεται μήπως μεγάλο;; Εντάξει όταν το κρατάς στο χέρι, αλλά αν το έχεις στην τσέπη βολεύει;;;
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά το κινητό σας φαίνεται μήπως μεγάλο;; Εντάξει όταν το κρατάς στο χέρι, αλλά αν το έχεις στην τσέπη βολεύει;;;

 

Όλες οι συσκευές αυτής της κατηγορίας δεν είναι για τσέπη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι συσκευές αυτής της κατηγορίας δεν είναι για τσέπη.

 

Τι εννοείς ??? :confused:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι συσκευές αυτής της κατηγορίας δεν είναι για τσέπη.

 

Εγώ πάντως μέσα στη θήκη του, το έχω μόνιμα στη κ@λοτσεπη....

Είναι λεπτό και ελαφρύ κινητό.....

Μια χαρά είναι...

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι εννοείς ??? :confused:

 

Ότι είναι πολύ ευαίσθητα για τέτοια χρήση. Για πίσω τσέπη που αναφέρεται παραπάνω δεν το συζητώ. Δεν αργείς να το ξεχάσεις ότι το έχεις και μετά... :cry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...κανενας που να εχει κανει την αναβαθμιση και να μου πει και εμενα πως να την κανω υπαρχει?

 

προσπαθησα μεσω update service αλλα ενω εφτασα στο 2ο βημα μου ειπε οτι εχω το ποιο προσφατο λογισμικο..

το ιδιο και το pc companion...εσεις πως την κανατε?

 

Εγω την εκανα με το Sony Ericsson PC Companion 2.0 και περασε την version 3.0.1.A.0.145 ,μηπως την εχεις για καποιο λογο ηδη περασμενη και δεν θελει αναβαθμιση η αν δεν την εχεις τελικα κανε ενα hard reset και δοκιμασε παλι .

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εκανα με το Sony Ericsson PC Companion 2.0 και περασε την version 3.0.1.A.0.145 ,μηπως την εχεις για καποιο λογο ηδη περασμενη και δεν θελει αναβαθμιση η αν δεν την εχεις τελικα κανε ενα hard reset και δοκιμασε παλι .

 

και εγω με το pc companion 2.0 προσπαθω....

 

εγω εχω την 3.0.Α.2.181

τι ενοεις hard reset?:blink:

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

και εγω με το pc companion 2.0 προσπαθω....

εγω εχω την 3.0.Α.2.181

τι ενοεις hard reset?:blink:

 

Επίσης, η αναβάθμιση μπορεί να την κάνει κάποιος μέσα από την ίδια τη συσκευή με πάρα πολύ απλό τρόπο

δίχως να χρησιμοποιεί το pc companion ή τον υπολογιστή του γενικότερα.

Να ακολουθήσει τη διαδρομή: Ρυθμίσεις/ Σχετικά με το τηλέφωνο/ Ενημ. Λογισμικού/ Ενημέρωση τώρα.

Θα συνδεθείτε φυσικά με το ίντερνετ (καλύτερα λοιπόν να χρησιμοποιείτε wifi όποιοι διαθέτετε) και όλα θα γίνουν με σχεδόν αυτόματο τρόπο.Η όλη διαδικασία θα πάρει γύρω στα 12-15 λεπτά.

Μόλις την έκανα και έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού (version 3.0.1.A.0.145 ). :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νταξει εχτες το βραδυ συνδεσα το αρκ μου με το pc companion και μου εβγαλε οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση..την εκανα...και εχω και εγω τωρα την 2.3.3!
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

το κακό με την 2.3.3 είναι οτι ακόμα δεν γίνεται root με το gingerbreak.

Τελικά κατάφερα και έκανα αναβαθμιση και κρατησα το root στην 2.3.3!

Πολύ απλό!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1115542

 

Το πρόβλημα τώρα είναι οτι δεν λειτουργεί ο root explorer.

Edited by geoxraslap

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ξεχασει να πω πως το κινητο απλα δεν παιζεται και ολοι οι προηγουεμενοι που εχουν παρει το κινητο και εχουν γραψει κατι με εχουν καλυψει...!

 

αλλα εχω εντοπισει 2 μειονεκτηματα....το 1 ειναι η μπαταρια...(οπου και μετα το update κραταει το ιδιο!)

και 2 το οτι οταν κλεινω το κινητο και μετα το ξαναανοιγω....εφαρμογες και παιχνιδια απο την 2η καρτελα που τα ειχα...πανε στην τελευταια....ξερετε τπτ σχετικο για να μου λυθει αυτο το προβλημα?

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ξεχασει να πω πως το κινητο απλα δεν παιζεται και ολοι οι προηγουεμενοι που εχουν παρει το κινητο και εχουν γραψει κατι με εχουν καλυψει...!

 

αλλα εχω εντοπισει 2 μειονεκτηματα....το 1 ειναι η μπαταρια...(οπου και μετα το update κραταει το ιδιο!)

και 2 το οτι οταν κλεινω το κινητο και μετα το ξαναανοιγω....εφαρμογες και παιχνιδια απο την 2η καρτελα που τα ειχα...πανε στην τελευταια....ξερετε τπτ σχετικο για να μου λυθει αυτο το προβλημα?

 

Σχετικα με την μπαταρια ποσους πληρεις κυκλους φορτισης αποφορτισης εχεις κανει .

 

Γενικα θελει λιγο καιρο για να δειξουν την πραγματικη τους δυναμη ολες οι μπαταριες , στρωνουν μετα απο 2 βδομαδες περιπου

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Γενικα θελει λιγο καιρο για να δειξουν την πραγματικη τους δυναμη ολες οι μπαταριες , στρωνουν μετα απο 2 βδομαδες περιπου

 

Πολυ χρησιμη πληροφορια. Μπραβο, σ ευχαριστουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την μπαταρια ποσους πληρεις κυκλους φορτισης αποφορτισης εχεις κανει .

 

Γενικα θελει λιγο καιρο για να δειξουν την πραγματικη τους δυναμη ολες οι μπαταριες , στρωνουν μετα απο 2 βδομαδες περιπου

 

Πολυ χρησιμη πληροφορια. Μπραβο, σ ευχαριστουμε.

 

Tην τριτη το πηρα...και απο τοτε το πηγενω μεχρι 100% και του κανω αποφορτιση μεχρι το 1-2 %...και μετα παλι το ιδιο...μια φορα μονο δεν το φορτισα μεχρι το 100%...το πηγα μεχρι το 98...% ...ετσι εχω κανω 5 σιγουρα...

 

αυτο που λες αν ισχιει οντως ειναι μια πολυ χρησιμη πληροφορια! ευχαριστουμε!

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Tην τριτη το πηρα...και απο τοτε το πηγενω μεχρι 100% και του κανω αποφορτιση μεχρι το 1-2 %...και μετα παλι το ιδιο...μια φορα μονο δεν το φορτισα μεχρι το 100%...το πηγα μεχρι το 98...% ...ετσι εχω κανω 5 σιγουρα...

 

αυτο που λες αν ισχιει οντως ειναι μια πολυ χρησιμη πληροφορια! ευχαριστουμε!

 

Ισχυει . Καλυτερα να μην αφηνεις να πεφτει κατω απο 15 -10 % την μπαταρια

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Τελεσίδικα, το τηλέφωνο βγαίνει την Τετάρτη 15/06/2011 μονο απο Cosmote αποκλειστικα!!!!!

 

Το είδες κάπου αυτό?Αν ναι θα σε παρακαλούσα να δώσεις ενα Λινκ :)

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει . Καλυτερα να μην αφηνεις να πεφτει κατω απο 15 -10 % την μπαταρια

 

δεν πρεπει?? πωωω..και εγωω νομιζαα οτι πρεπει να το ξεφωρτηζεις εντελως και να το φορτιζεις μεχρι το 100%...:blink:

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πλην της μπαταριας...γνωριζει κανεις τπτ με το θεμα που εχω με τα εικονιδια?
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.πηγα σημερα να κανω την αναβαθμηση ota την εκανε και απο τοτε δεν μου ανοιγει και το φωτακι που δειχνει οτι φωρτιζει δεν αναβει(το εχω συνδεσει με τον φορτηστη σας παρακαλω οποιος ξερει κατι ας μου πει τι να κανω.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει . Καλυτερα να μην αφηνεις να πεφτει κατω απο 15 -10 % την μπαταρια

 

Γιατι να μην την αφηνει να πηγαινει κατω απο 15-10% ???

Προσωπικα τα τελευταια 7 χρονια ΟΛΑ μου τα τηλ. τα αφηνα εαν ηταν δυνατον να σβησουν μονα τους με πεθαμενη τη μπαταρια! Και το αποτελεσμα ηταν, στο προτελευταιο μου κινητο (xperia mini) που ειχε τη χειροτερη μπαταρια και το ειχα για 10 μηνες κανοντας οσο μπορουσα τον κυκλο full γεμισματος και αδειασματος, οταν ηταν στο 1% με αφηνε να κανω τηλεφωνημα διαρκειας 5 λεπτων ΧΩΡΙΣ να σβησει!!!

Ας μην πεταμε "βεγγαλικα" παραπληροφορησης, λοιπον, ετσι απλα για να πουμε κατι....:mad:

 

Για να μην πω για το Κ750ι που ειχα 2 χρονια και με εβγαζε 3 μερες πριν το πουλησω.

Εχω το Arc 2 μηνες περιπου, ακολουθώντας full γεμισμα (οχι μολις γινει πρασινο να το βγαζω,αλλα το βγαζω στιγμιαια απο το φορτιστη και το ξαναβαζω για αλλο ενα μισαωρο)

και το αφηνω να σβησει μονο του απο μπαταρια (οταν μπορω).

Ετσι λοιπον τωρα που γραφω το κινητο λεει: 2η 4ω 22λ 45δ με μπαταρια

και η μπαταρια ειναι στο 62% !!!!! με νορμαλ χρηση, δικτυο 2G παντα, WiFi 3-4 ωρες, και παντα συνδεδεμενο με το bluetooth!

 

v. 2.3.3

 

Και ο λογος βασικα που μπηκα να γραψω ειναι το οτι το πλαισιο μ@λ@κιζεται, οπως γινεται στην Ελλαδα, οσον αφορα την ξεκαρφωτη πληροφορια που βαζει για τον SAR.

Επειδη ο SAR ηταν ο βασικοτερος λογος που εδωσα το μινι, και πηρα το Arc, το εψαξα πριν το παρω και δεν ειναι SAR (EU) in W/kg1,25 οπως ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ γραφει το πλαισιο (μου κανει εντυπωση, γιατι σπανια το βαζουν σαν πληροφορια στις γενικες ιδιοτητες κινητων) και το σωστο ειναι :The highest SAR value for this model phone when tested by

Sony Ericsson for use at the ear is 0.66 W/kg (10g).

 

Αυτα....

Edited by escape111111
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...