Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καληπερα σε ολους:)!

Ας κανω κι εγω μια ερωτηση:

Επειδη δεν εχω την υπομονη να περιμενω για το Neo, ποτε αναμενεται να κυκλοφορησει το arc κατα Ελλαδισταν μερια?? Θα το επαιρνα κι εγω απο το EBW, αλλα εχω και μια αναβαθμιση που θελω να χρησιμοποιησω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το προβλημα στο μάρκετ συνεχίζεται και χωρίς να βρίσκεται σε wifi αλλα κυριως στις ζωντανές ταπετσαρίες και κυριως στις νεες εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

Σωστα, δεν μας ενδιαφερουν οι διαφορες σας , υπαρχουν και τα προσωπικα μυνηματα .Εμαθε κανεις -επι του θεματος, Αrc- ποτε θα το βγαλει η se Ελλας ?

 

Δυστυχώς κακα τα νεα για ελλαδα. Δουλεύω σε γερμανό και σήμερα μας ενημέρωσαν για πρωτη βδομάδα του ιούνη :wacko: :mad: :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κακα τα νεα για ελλαδα. Δουλεύω σε γερμανό και σήμερα μας ενημέρωσαν για πρωτη βδομάδα του ιούνη :wacko: :mad: :confused:

 

Μηπως στην ενημερωση σου συμπεριελαβε και την ημερομηνια που θα βγει το neo???

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν αντεξα... Προχθές έμαθα οτι θα κυκλοφορήσει απο τέλος Μαιου και το τσάκωσα απο Ιντερνετ απο Αθήνα... Χθές το παρέλαβα και το γαργάλαγα όλη μέρα... Χρόνια fun της HTC και γενικά smartphones, κατάφερε η Sony Ericsson να μου κινήσει το ενδιαφέρον. Εντυπώσεις:

Πολύ γρήγορα η αγορά απο 800 επεξεργαστές, πέρασε σε 1000 και 1200. Ο 1000 του Arc είναι ταχύτατος, πιο γρήγορος και απο άλλα μοντλέλα με ίδιο επεξεργαστή. Η αίσθηση του scrolling είναι απιστευτη και φτάνει τα επίπεδα του Iphone. Η οθόνη και τα χρώματα είναι ολοζώντανα που χαίρεσαι να την χαζεύεις. Η κάμερα ακόμα και σε σκοτάδι βγάζει απίστευτες φωτογραφίες (για κινητο) όπως γνωρίζαμε την Sony Ericsson... Η αίσθησή του, στο χέρι σου, παρόλο που είναι πλαστικό, δεν σου αφήνει ιδιαίτερα τριξίματα και δεν σε ενοχλεί... Το γεγονός οτι έχει αρκετά χαμηλά τα κουμπιά που όταν το κρατάς στο χέρι ψιλοδυσκολεύεσαι με τον αντιχειρα να κινηθείς άνετα και η έλλειψη δεύτερης καμερας δεν με απασχολούν ιδιαίτερα... Παρατήρησα όμως κάποια πραγματάκια κάποια προβληματάκια στο Wifi όπου κόβεται άρκετά συχνά... Χρειάζεται να κλείσω και να ξαναανοίξω το Wifi όπου στην συνέχεια λειτουργεί κανονικά. Ένα ακόμα στοιχείο έχει να κάνει με το pinch to zoom σε φωτογραφίες ακι σελίδες . Λειτουργεί, αλλά δεν ζουμάρει στο σημείο που το κάνω. Το παρατήρησε κάνεις άλλος αυτό? Επειδή τα smartphones που είχα, είχαν αυτην την λειτουργεία θεωρώ οτι έχω μία άποψη. Νομίζω όμως οτι αυτά μπορούν να διορθωθούν με ένα update. Θεωρώ ότι η Sony Ericsson έκανε την έκπλειξη και έφτιαξε (για μένα) ένα απο τα πιο όμορφα και designάτα smartphones που υπάρχουν αυτην την στιγμή στην αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην περιμένεις μέχρι τον Ιούνη για το πάρεις από τα Ελληνικά τάχαμου καταστήματα...

 

Αφού έχει Πανευρωπαϊκή εγγύηση, φοβερή τιμή και καλούδια που δεν θα βρεις στο ελληνικό πακέτο το χτυπάς από τώρα και το χαίρεσαι.... ειδικά τώρα που έρχεται και το Καλοκαιράκι.... μουσική, φωτό και κτλ...

 

Εγώ προσωπικά έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος...

 

Το μόνο που με ψιλοχαλάει... κάτι όμως που ισχύει για όλα τα smartphone είναι ότι η μπαταρία τελειώνει πολύ γρήγορα..... θυμήθηκα εποχές 1995 όταν το κινητό (παντόφλα) Motorola m301 με την λεπτή μπαταρία άντεχε 10-12 ώρες και μαζί κουβάλαγα την δεύτερη (κουμούτσα) για περίπτωση ανάγκης.... βέβαια τώρα χωρά το Arc μαζί με την θήκη άνετα στη κ@λότσεπη.....

 

:lol:

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν αντεξα... Προχθές έμαθα οτι θα κυκλοφορήσει απο τέλος Μαιου και το τσάκωσα απο Ιντερνετ απο Αθήνα... Χθές το παρέλαβα και το γαργάλαγα όλη μέρα... Χρόνια fun της HTC και γενικά smartphones, κατάφερε η Sony Ericsson να μου κινήσει το ενδιαφέρον. Εντυπώσεις:

Πολύ γρήγορα η αγορά απο 800 επεξεργαστές, πέρασε σε 1000 και 1200. Ο 1000 του Arc είναι ταχύτατος, πιο γρήγορος και απο άλλα μοντλέλα με ίδιο επεξεργαστή. Η αίσθηση του scrolling είναι απιστευτη και φτάνει τα επίπεδα του Iphone. Η οθόνη και τα χρώματα είναι ολοζώντανα που χαίρεσαι να την χαζεύεις. Η κάμερα ακόμα και σε σκοτάδι βγάζει απίστευτες φωτογραφίες (για κινητο) όπως γνωρίζαμε την Sony Ericsson... Η αίσθησή του, στο χέρι σου, παρόλο που είναι πλαστικό, δεν σου αφήνει ιδιαίτερα τριξίματα και δεν σε ενοχλεί... Το γεγονός οτι έχει αρκετά χαμηλά τα κουμπιά που όταν το κρατάς στο χέρι ψιλοδυσκολεύεσαι με τον αντιχειρα να κινηθείς άνετα και η έλλειψη δεύτερης καμερας δεν με απασχολούν ιδιαίτερα... Παρατήρησα όμως κάποια πραγματάκια κάποια προβληματάκια στο Wifi όπου κόβεται άρκετά συχνά... Χρειάζεται να κλείσω και να ξαναανοίξω το Wifi όπου στην συνέχεια λειτουργεί κανονικά. Ένα ακόμα στοιχείο έχει να κάνει με το pinch to zoom σε φωτογραφίες ακι σελίδες . Λειτουργεί, αλλά δεν ζουμάρει στο σημείο που το κάνω. Το παρατήρησε κάνεις άλλος αυτό? Επειδή τα smartphones που είχα, είχαν αυτην την λειτουργεία θεωρώ οτι έχω μία άποψη. Νομίζω όμως οτι αυτά μπορούν να διορθωθούν με ένα update. Θεωρώ ότι η Sony Ericsson έκανε την έκπλειξη και έφτιαξε (για μένα) ένα απο τα πιο όμορφα και designάτα smartphones που υπάρχουν αυτην την στιγμή στην αγορά...

 

Θέλεις να μας πείς από που το πήρες και πόσο και αν είχε όλα τα παρελκόμενα αξεσουάρ που έχουν προαναφερθεί ???

Δυστυχώς στην επαρχία δεν το βλέπεις το τηλέφωνο "ζωντανό" και τηλεφωνικά που έχω ζητήσει πληροφορίες κανείς δεν ξέρει τι έχει μέσα η συσκευασία..:blink:

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Ουτε στην Αθηνα το βλεπεις ζωντανο, το προβλημα ειναι πλεον οτι εχει εξανληθει στα πιο αξιοπιστα ,ιντερνετικα μαγαζια, απο βδομαδα μαλλον θα παραλαβουν παλι.Απορω με την se Ελλας , οταν θα το φερει , θα ειναι αργα , θα το εχουν παρει ολοι(και εγω μεσα) απο αλλου , χανουν χρημα :p

 

Τα Ελληνικα πακετα , οντως θα ειναι χωρις 16 giga

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=EshopProductsFullStory&FullStory_EshopProductsFullStory_actionOverride=/portlets/eshop/eshopProductsFullStory/begin&_windowLabel=FullStory_EshopProductsFullStory&sku=E00-0021-1000-016&x

Edited by georgep
Link to comment
Share on other sites

Tζίφος η δουλειά... μέχρι να το πάρω απόφαση έχει εξαντληθεί από το ίντερνετ και μάλιστα σε ένα κατάστημα αναφέρει διαθεσιμότητα από 30/05 :wacko:.

 

Ένα ακόμα θέμα που με απασχολεί είναι και η πιθανότητα τα νέα πακέτα που θα έρθουν να μην έχουν όσα καλούδια είχαν τα προηγούμενα...

Οψόμεθα και ελπίζουμε.

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να μας πείς από που το πήρες και πόσο και αν είχε όλα τα παρελκόμενα αξεσουάρ που έχουν προαναφερθεί ???

Δυστυχώς στην επαρχία δεν το βλέπεις το τηλέφωνο "ζωντανό" και τηλεφωνικά που έχω ζητήσει πληροφορίες κανείς δεν ξέρει τι έχει μέσα η συσκευασία..:blink:

 

Το πήρα απο το birdphone 465,00Ε (blue) με 8gb μνήμη, φορτιστή, φορτιστή αυτοκινήτου, μεμβράνη (ζελατίνα) οθόνης, και δερμάτινη θήκη. Μόνο βιβλίο με ελληνικά δεν είχε... Το κινητό όμως έχει ελληνικά κανονικά...

Κοίταξα πάλι μία ώρα μέτα στο skroutz και το βρήκα εξαντλημένο παντού...

Μάλλον ήμουν τυχερός!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Ούτε την θήκη! :mad:

 

Μηπως στην ενημερωση σου συμπεριελαβε και την ημερομηνια που θα βγει το neo???

 

Οχι φίλε μου δεν έχουμε καμία ενημέρωση για το neo ακόμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εξαντληθηκε παντου το arc! Και εγω περιμενα να το εχω στα χερια μου αλλα τελικα ετσι οπως παει το πραγμα απο εβδομαδα οι επομενοι κατοχοι εκτος και αν βρουμε κανα μεταχειρησμενο απο καποιον που θελει να κανει αλλαγη τηλεφωνου. ;)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

........εκτος και αν βρουμε κανα μεταχειρησμενο απο καποιον που θελει να κανει αλλαγη τηλεφωνου. ;)

Φαντάσου ότι έχω δύο φίλους (μέλη του myphone) που καθημερινά σουλατσάρουν στις αγγελίες του forum μήπως και... Από την ημέρα που είδαν/επεξεργάστηκαν το δικό μου έχουν πραγματικά αρρωστήσει... Προβλέπω με το που ανεβαίνει μία αγγελία με πώληση/ανταλλαγή Arc να κλείνει αυθημερόν ;)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου ότι έχω δύο φίλους (μέλη του myphone) που καθημερινά σουλατσάρουν στις αγγελίες του forum μήπως και... Από την ημέρα που είδαν/επεξεργάστηκαν το δικό μου έχουν πραγματικά αρρωστήσει... Προβλέπω με το που ανεβαίνει μία αγγελία με πώληση/ανταλλαγή Arc να κλείνει αυθημερόν ;)

 

Μα αυτο γινεται ηδη! Ελεος δηλαδη τοσο καιρο περιμενα να το παρω και μολις βρηκα την ευκαιρια την ιδια μερα ειχε εξαντληθει απο παντου!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο γινεται ηδη! Ελεος δηλαδη τοσο καιρο περιμενα να το παρω και μολις βρηκα την ευκαιρια την ιδια μερα ειχε εξαντληθει απο παντου!!!!

 

 

Oντος αυτο γινεται.Με το που βλεπεις αγγελια για arc ειναι ηδη πουλημενο!Και ειχα μια χαρα την κυριακη που εκανα την παραγελια στο ebw :D και εφαγα μια κρυαδα την δευτερα μολις με πηραν τηλ και μου ειπαν σε 10-15 ημερες περιπου. :(

Οσοι προλαβαν τυχεροι.....εμεις θα περιμενουμε προς το παρον....

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΙΔΗΣΗ

 

Το ανακοινωσε το e-shop της Cosmote στις συσκευες Συντομα κοντα σας

 

(http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=EshopProductsFullStory&FullStory_EshopProductsFullStory_actionOverride=/portlets/eshop/eshopProductsFullStory/begin&_windowLabel=FullStory_EshopProductsFullStory&sku=E00-0021-1000-016&x)

 

Με 8 αρα καρτα μνηνμης ... χμμμμ

 

Υ.Γ ασχετο αλλα gps δωρεαν παιζει ? ή μονο με χρεωση μεσω 3g

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Γ ασχετο αλλα gps δωρεαν παιζει ? ή μονο με χρεωση μεσω 3g

 

Παίζει... αλλά θα χρειαστεί να πληρώσεις το κόστος κτήσης του προγράμματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για το προβλημα που ειχα γραψει πριν 2 ημερες τελικα βρηκα λυση του ειχα βγαλει την 16αρα καρτα που εχει στην συσκευασια και του ειχα βαλει μια 8gb χωρις ομως να κανω μορφοποιηση.σημερα εβαλα παλι την 16αρα εκανα μορφοποιηση το εβαλα για φορτηση και μου ανοιξε κανονικα.ουφφφφ μου εφυγε το αγχος.
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΙΔΗΣΗ

 

Το ανακοινωσε το e-shop της Cosmote στις συσκευες Συντομα κοντα σας

 

(http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=EshopProductsFullStory&FullStory_EshopProductsFullStory_actionOverride=/portlets/eshop/eshopProductsFullStory/begin&_windowLabel=FullStory_EshopProductsFullStory&sku=E00-0021-1000-016&x)

 

Με 8 αρα καρτα μνηνμης ... χμμμμ

 

Υ.Γ ασχετο αλλα gps δωρεαν παιζει ? ή μονο με χρεωση μεσω 3g

Κοιτα και καμμια σελιδα πιο πισω , μη βιαζεσαι να βγαλεις εκτακτο , εχει ιδη αναφερθει :)

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με το μπλέ χρώμα...

Οσες φωτό είδα δείχνει πολύ γυαλιστερό και αντανακλά πολύ το φως. Είναι έτσι στην πραγματικότητα και κατά πόσο μένουν δακτυλιές στο σώμα της συσκευής ??? (όχι στην οθόνη γιατί εκεί το φαντάζομαι...)

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με το μπλέ χρώμα...

Οσες φωτό είδα δείχνει πολύ γυαλιστερό και αντανακλά πολύ το φως. Είναι έτσι στην πραγματικότητα και κατά πόσο μένουν δακτυλιές στο σώμα της συσκευής ??? (όχι στην οθόνη γιατί εκεί το φαντάζομαι...)

 

Είναι γυαλιστερό στο πάνω μέρος ενώ όσο κατεβαίνεις γίνεται...χιονέ :lol:

Στο πίσω μέρος φυσικά αυτό. Αλλά μην φανταστείς ότι γυαλίζει και κάνει αντανάκλαση :p

Φαντάσου ένα πράγμα σαν το x8 απλά προφανώς χίλιες φορές πιο καλαίσθητο αλλά και ανεπαίσθητο :p

Δεν αφήνει δαχτυλιές στο σώμα..γιατί στην οθόνη μένουν τα δάχτυλα!

Από χθες το πρωί που έφτασε επιτέλους έχω φάει σκάλωμα και δεν το αφήνω από τα χέρια μου:lol::lol:

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με το android market είναι ως φαίνεται σοβαρό ξέρει να μου πει κανεις πως λύνεται όταν σε βγάζει συνέχεια com android venting από ότι βλέπω στο Google ειναι σοβαρο αλλά δεν κατάλαβα πως διορθώνεται αν γνωρίζει κανείς ας δώσει τα φώτα του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα.

Χαρούμενος ιδιοκτήτης του Arc εδώ και αρκετές μέρες.

Το μονο απ το οποίο είμαι απογοητευμένος είναι η ποιότητα των φωτογραφίων.

Περαν του ότι ενας φίλος με Ν7 με έκανε ρόμπα (12ΜP Carl Zeiss ειναι αυτο), αλλά συγκρίνοντας φωτό νομίζω οτι το παλιό μου xperia 10mini pro έβγαζε αν όχι καλύτερες, τουλάχιστον εξίσου καλές φωτογραφίες με το Arc.

 

Για να είμαι και πιο συγκεκριμένος, δεν αναφέρομαι σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού οπου το κινητό τα σπάει, αλλά σε κανονικές φωτο με κανονικό φωτισμό.

Εκεί με το που κάνω λίγο ζουμ, η είκονα αμέσως σπάει και θωλώνει, χωρίς να μπορεί να δικαιολογίσει τα 8MP ανάλυσης της.

 

Οι υπολοίποι πως το βλέπετε το θέμα?

 

 

-----------------------------

Προφανώς πιο πάνω εννοώ Ν8. Μάλλον έπαιζα πολύ MASS EFFECT

Edited by anemobroxhs

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

Ουτε στην Αθηνα το βλεπεις ζωντανο, το προβλημα ειναι πλεον οτι εχει εξανληθει στα πιο αξιοπιστα ,ιντερνετικα μαγαζια, απο βδομαδα μαλλον θα παραλαβουν παλι.Απορω με την se Ελλας , οταν θα το φερει , θα ειναι αργα , θα το εχουν παρει ολοι(και εγω μεσα) απο αλλου , χανουν χρημα :p

 

Τα Ελληνικα πακετα , οντως θα ειναι χωρις 16 giga

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=EshopProductsFullStory&FullStory_EshopProductsFullStory_actionOverride=/portlets/eshop/eshopProductsFullStory/begin&_windowLabel=FullStory_EshopProductsFullStory&sku=E00-0021-1000-016&x

 

Και χωρίς την 16GB κάρτα, χωρίς καλώδιο hdmi, χωρίς δερμάτινη θήκη, χωρίς έξτρα screen protector (ελπίζω να έχει από την μάνα του screen protector). Για βάλτε κάτω και πόσο θα το πουλάνε...... μιλάμε για διαφορά άνω των 150€ !!!!!

 

Ελαδιστάν..... :lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...