Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά...

Μην ψαρώνετε υπέρ του δέοντος! Έχω ΠΟΛΛΕΣ φορές αγοράσει και από το κατάστημα που αναφέρετε, και από άλλο που δεν πρέπει να αναφέρω για αποφυγή διαφήμισης, αλλά ποτέ, μα ΠΟΤΕ, δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Από τη στιγμή που παίρνεις απόδειξη αγοράς, είσαι ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΑ καλλυμένος. Ενδεικτικά, από κατάστημα φίλου (που αγοράζω κινητά πολύ συχνά), είχα πάρει ένα Nokia N85 (από αυτά που αποκαλούνται "παραεισαγωγής") κάποτε και παρουσίασε καμένα pixels η οθόνη την 5η-6η ημέρα χρήσης. Αλλάχθηκε στα πλαίσια DOA χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αν και ο καθένας είναι το αφεντικό της τσέπης του, θεωρώ υπερβολικό να περιμένετε το "ελληνικό", αν πραγματικά το θέλετε, ώστε και να επιβαρυνθείτε με 80-100 €, και να παραλάβετε ένα αποδεδειγμένα πιο φτωχό πακέτο. Να τονίσω, αν και προαναφέρθηκε, ότι το περιβάλλον είναι ΠΛΗΡΩΣ και κυρίως ΣΩΣΤΑ εξελληνισμένο!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1.) το πρόγραμμα "My Backup" δεν αναγνώριζε το back up που είχα κάνει με το προγραμματάκι της sony ericsson (όπως ήταν και αναμενόμενο)

2.)Ωστόσο,αν κάποιος έχει κάνει backup σε προηγούμενο xperia κινητό,μπορεί στο Arc (Neo,Play...κλπ),για τις επαφές του που είναι το πιο χρονοβόρο να κάνει το εξής: Επαφες / Δεξί κουμπάκι / Εισ. Επαφών / Κάρτα μνημης (αρκεί να έχει κρατήσει την παλιά κάρτα μνήμης φυσικά) / Επαφή τηλεφώνου / άντληση επαφών από αρχείο vCard.

 

Καλημέρααα... :!:

 

Έτσι είναι νόμιζα το γνώριζες.

αυτός είναι ο πιο εύκολος τρόπος αν ΔΕΝ έχεις τις επαφές σου στο gmail που είναι το πιο σωστό για μένα η αν δεν έχεις outlook στο pc

και είχα γράψει παλαιότερα στο θέμα android πως αν έχεις π.χ.nokiasymbian συσκευή κάνεις extract τις επαφές σου σε vcf ακόμα κ μέσα απ τη συσκευή σου στη κάρτα μνήμης του nokia κ αντιγραφή στη κάρτα μνήμης του arc π.χ. κ από εκεί εισαγωγή στο κατάλογο.

αν έχεις se ακόμα και απλή συσκευή μπορείς να χρησιμοποιησεις το πολύ καλό πρόγραμμα για pc my phone explorer για τον ίδιο λόγο αν κ εγώ το χρησιμοποιειω και για συγχρονισμό του android που εχω μιας κ τα υποστηρίζει!

 

τα παραπάνω τα γράφω γιατί ίσως υπάρχουν τωρινοί η μελλοντικοί κάτοχοι και απλών συσκευών nokia και se που ίσως δε γνωρίζουν το τρόπο.:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι νόμιζα το γνώριζες.

αυτός είναι ο πιο εύκολος τρόπος αν ΔΕΝ έχεις τις επαφές σου στο gmail που είναι το πιο σωστό για μένα η αν δεν έχεις outlook στο pc

και είχα γράψει παλαιότερα στο θέμα android πως αν έχεις π.χ.nokiasymbian συσκευή κάνεις extract τις επαφές σου σε vcf ακόμα κ μέσα απ τη συσκευή σου στη κάρτα μνήμης του nokia κ αντιγραφή στη κάρτα μνήμης του arc π.χ. κ από εκεί εισαγωγή στο κατάλογο.

αν έχεις se ακόμα και απλή συσκευή μπορείς να χρησιμοποιησεις το πολύ καλό πρόγραμμα για pc my phone explorer για τον ίδιο λόγο αν κ εγώ το χρησιμοποιειω και για συγχρονισμό του android που εχω μιας κ τα υποστηρίζει!

 

τα παραπάνω τα γράφω γιατί ίσως υπάρχουν τωρινοί η μελλοντικοί κάτοχοι και απλών συσκευών nokia και se που ίσως δε γνωρίζουν το τρόπο.:)

 

Δυστυχώς δεν το γνώριζα,αλλά "κάλλιο αργα παρά ποτέ"... :rolleyes:

Κατ' άλλα,καλά κάνεις και το αναφέρεις διότι σίγουρα και άλλοι σαν και εμένα θα προβληματιστούν...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αρχίζετε να με ψήνετε και μένα για το ενισχυμένο πακέτο από το ηλεκτρονικό κατάστημα.

υπάρχει κάποια φωτό από τη δερμάτινη θήκη να δούμε πως είναι???

 

Επίσης το μεγαλύτερο πρόβλημα για μένα είναι που δεν έχω δεί από κοντά τις 2 συσκευές ώστε να διαλέξω χρώμα.

Στο μπλέ νοιώθω πως είναι πολύ ψηλή η συσκευή, στο ασημί μάλλον σε ξεγελά ως προς το ύψος. Αν κάποιος ξέρει στα πλάγια η συσκευή είναι ασημί και στις 2 περιπτώσεις??

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

και να παραλάβετε ένα αποδεδειγμένα πιο φτωχό πακέτο.

Aπο που προκυπτει αυτο ? πως αποδυκνιεται ?Εχεις δει την Ελληνικη εκδοση του προιοντος ,τι περιεχει ? η κανεις υποθεσεις

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτο για το χρωμα το σκεφτομαι κ εγω!

Αλλα λεω να παρω το μαυρομπλε μην ειναι καμια βλακεια το αλλο απο κοντα...

:cool:
Link to comment
Share on other sites

me displex ειναι αυτο??

Δεν μπορούσες να κρατηθείς....:lol::lol:..λοιπόν χωρίς displex είναι ασάλιωτο:X

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για μενα βασικο ρολο παιζει στο κινητο που θα εχω , η ποιοτητα των φωτωγραφιων , της ηχογραφησης και του βιντεο σε μπουζουκια .

 

Το χει δοκιμασει κανεις να μου πει εντυπωσεις ?

 

Ο ηχος στο βιντεο ειναι καθαρος η εχει πολυ θορυβο ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Φιλε για μενα ειναι κατι που θελω να κανει το κινητο , τωρα ας το παρω ως πλακα τα σχολια σου .

 

Η ερωτηση ισχυει παιδια αν το χει δοκιμασει κανενας να μου πει να ξερω γιατι αμα δεν ειναι καλο εκει να μην το παρω

 

 

Στην θεωρία http://www.youtube.com/watch?v=cSB2WI3SUI

 

Στην πράξη

 

Υ.Γ. Μα μπουζούκια ????? :down:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Περιεχόμενα συσκευασίας nordic version(EBW).

http://www.youtube.com/watch?v=jMJGLgUPLQo

To ελληνικό θάναι μάλλον έτσι.....

http://img269.imageshack.us/img269/1076/18257953.png

αλα Ινδονησία.....:lol:;)

Link to comment
Share on other sites

@kaluas

 

Καταρχην το πρωτο link δεν δουλευει και στο δευτερο δεν καταλαβαινω τι κανει .

 

Μπουζουκια παντως δεν ειναι

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

@kaluas

 

Καταρχην το πρωτο link δεν δουλευει και στο δευτερο δεν καταλαβαινω τι κανει.

 

Το πρώτο είναι διαφήμηση όπου συγκρίνει μία κανονική κάμερα το βράδυ και μία με exmor και το δεύτερο δείχνει πως κάτω από χαμηλό φωτισμό διακρίνεις την μπάλα με την κάμερα του Arc ενώ με την απλή κάμερα δεν μπορείς ....

 

 

Μπουζουκια παντως δεν ειναι

 

Μην με προκαλείς :rolleyes:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αυτό που μένει να μάθουμε για τις μη ελληνικές εκδόσεις είναι αν υποστηρίζονται όσον αφορά την εγγύηση.

Το θέμα για τα ελληνικά απο όπου και αν είναι το κινητό είναι λυμένο έτσι?

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

http://www.xperiablog.net/2011/04/11/xperia-arc-cannot-zoom-at-higher-camera-resolutions/

Και εδώ γίνεται λόγος για την έλλειψη zoom in/out στις μεγάλες αναλύσεις(6ΜΡ,8ΜΡ) και μάλλον μπορεί με αναβάθμιση να λυθεί αφού στο Χ10 δεν υπάρχει αυτός ο περιορισμός....μέχρι να γίνει αυτό προτείνεται εφαρμογή εναλλακτική πχ.Vignette.....

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε Ελληνας εισαι , τα μπουζουκια ειναι μες το προγραμμα

 

Εμενα πιο πολυ με νοιαζει πως ακουγεται ο ηχος σε μπουζουκοβιντεο παρα τοσο πολυ η εικονα του

 

Σχετικά με τον ήχο δεν μπορώ να πω ότι με τρέλανε από το βίντεο του gsmarena...

------------------------------------------

Για zoom -> vignette.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε για μενα ειναι κατι που θελω να κανει το κινητο , τωρα ας το παρω ως πλακα τα σχολια σου .

 

Η ερωτηση ισχυει παιδια αν το χει δοκιμασει κανενας να μου πει να ξερω γιατι αμα δεν ειναι καλο εκει να μην το παρω

 

φιλε, εαν θες κινητό για να ηχογραφείς σε συναυλίες-μπουζούκια-κουτούκια κλπ, οι επιλογές είναι λίγες. Iphone, Ν8, καποια LG, πιό παλιά το c905, αυτά είναι που εχουν στερεοφωνική ηχογραφηση...το εχω ψαξει το θεμα(όχι στα μπουζούκια, σε συναυλίες...)

Οπως και να εχει το σχόλιο σου χαρακτηρίζεται ώς θεικό, χωρίς να κανω πλάκα.....

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε Ελληνας εισαι , τα μπουζουκια ειναι μες το προγραμμα

 

Εμενα πιο πολυ με νοιαζει πως ακουγεται ο ηχος σε μπουζουκοβιντεο παρα τοσο πολυ η εικονα του

 

 

Τέσπα, στο θέμα μας, εκτός ότι το Αrc κάνει την νύχτα μέρα, δεν νομίζω ότι θα συναντήσεις πρόβλημα με τον ήχο ....

Edited by zxr

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Παρακολουθώ τις παρατηρήσεις σας κ τα θετικά σας σχόλια, έχουν αρχίσει να με "ψήνουν".

Δε μ ενδιαφέρει αν η συσκευή θα έχει Ελληνικό μενού. Μ ενδιαφέρει όμως να μπορώ να διαβάζω κ να γράφω Ελληνικά. Να υποθέσω πως αυτό το κάνετε με το greek IME από το market;

To handcent λειτουργεί κανονικά; Υπάρχει πλήρης υποστήριξη Ελληνικών χαρακτήρων, 160 sms, μήπως T9;

Σας ευχαριστώ.

 

Sent from my Nokia N900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Παρακολουθώ τις παρατηρήσεις σας κ τα θετικά σας σχόλια, έχουν αρχίσει να με "ψήνουν".

Δε μ ενδιαφέρει αν η συσκευή θα έχει Ελληνικό μενού. Μ ενδιαφέρει όμως να μπορώ να διαβάζω κ να γράφω Ελληνικά. Να υποθέσω πως αυτό το κάνετε με το greek IME από το market;

To handcent λειτουργεί κανονικά; Υπάρχει πλήρης υποστήριξη Ελληνικών χαρακτήρων, 160 sms, μήπως T9;

Σας ευχαριστώ.

 

Sent from my Nokia N900 using Tapatalk

 

Εγώ το λειτουργικό το έχω στα Αγγλικά (μπορείς και στα Ελληνικά και ... στα κινέζικα αν θες) αλλά στα μηνύματα έχω βάλει να μπορώ να γράψω σε ελληνικά, αγγλικά και αραβικά....

 

Όλα γίνονται !!!!!!!!!

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Από επίσημες πληροφορίες μέσα από την SE το κινητό θα αργήσει να διατεθεί στην ελληνική αγορά αρκετά...Για αυτό το απέσυραν και από το πλαίσιο κτλπ...Η οθόνη του κατασκευάζεται εξ ολοκλήρου στην Ιαπωνία οπότε υπάρχει σοβαρό πρόβλημα. Τυχεροί όσοι το πήραν (ειδικά σε ασημί) γιατί σύντομα θα εξαντληθεί...εάν δεν ήμουν κ γω 2 μήνες απλήρωτος θα το είχα στα χέρια μου την τρέλα μου μέσα!!! Δείτε και το παρακάτω link τα λέει αναλυτικότερα...http://www.latest-price.com/latest-mobile-phones/sony-ericsson-arc-and-play-facing-supply-issuesneo-delayed/
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...