Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ωραια ,υπαρχει μεν θορυβος , ευκολα διορθωσιμος ,αλλα δεν υπαρχει αλιωση χρωματων, Πολυ καλες φωτο (αφλασες) για κινητο .Νομιζω δεν εχω δει καλυτερες απο κινητο :) Εφαμιλες compact μηχανης τουλαχιστον.Το χαμηλο βαρος του κινητου σε συναρτηση με τον πολυ φωτεινο φακο (2,6) βοηθαει σε ληψη φωτο χωρις φλασ, αν εχεις σταθερο χερι, σε σκοτεινα περιβαλλοντα,θα βγαλεις πολυ καλες φωτο

Αλλη μια ερωτηση απο gps πως παει ???????????

Edited by georgep
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση απο gps πως παει ???????????

 

Κανενα προβλημα.Κλειδωνει πολυ γρηγορα ,πολυ καλυτερα απο το galaxy s.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα.Κλειδωνει πολυ γρηγορα ,πολυ καλυτερα απο το galaxy s.

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση, απο αυριο και εγω κατοχος(βαρεθηκα το htc sense ),δεν βρισκω κατι αρνητικο( η ανασταση της se) :)

Edited by georgep
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση, απο αυριο και εγω κατοχος(βαρεθηκα το htc sense ),δεν βρισκω κατι αρνητικο( η ανασταση της se) :)

 

Δεν εχει καποιο σημαντικο αρνητικο σιγουρα.Ελπιζω μονο να εχει καλυτερη υποστηριξη απο το x10.

Link to comment
Share on other sites

Την ποιοτητα των φωτο θα την δειτε ,χωρις φλας ;) εκει θα δειξει της δυνατοτητες του ο φακος του arc, που εχει διαφραγμα 2,4 ( ενα στοπ απο το 2,8 του ν8, ειναι πολυ καλο το βραδυ ) και οι δυο ευρυγωνιο φακο εχουν βεβαια (και του arc και του n8).Oι πραγματικες φωτο βγαινουν χωρις φλασ ( η canon 5d mark ii που εχω δεν εχει καν φλασ , θελετε να δειτε φωτο σε 6400 iso) to flash θελει μεγαλη γνωση για χρησιμοποιηθει σωστα ;)

 

sorry αλλα 2,8 με 2,4 δεν ειναι ενα στοπ διαφορα...2 με 2,8 ειναι ενα ..αυτο ειναι μισο στοπ και δεν παιζει ταιραστιο ρολο στις νυχτερινες ληψεις...;) σορρυ αλλα με ετρωγε να το διορθωσο...

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τις φωτο που λεγαμε παραπανω n8 vs arc δειτε λιγο εδω

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=2&idPhone1=3619&idPhone2=3252&idPhone3=2964

διαλεξτε sacling και συγκρινετε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αξιζει να σκοτωσω το n8 μου για να παρω το arc?με ψησατε ασχημα.

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα 540,550€ που μπορείς να το βρεις πιστεύω πως δεν αξίζει η συσκευη αν είχε 450-480€ το πολυ τότε ναι.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Στα 540,550€ που μπορείς να το βρεις πιστεύω πως δεν αξίζει η συσκευη αν είχε 450-480€ το πολυ τότε ναι.

 

Εγώ το βρήκα με 490€ αλλά το είχα παραγγείλει ήδη με 502..

 

Εντάξει, τι ένα 10ρικο πάνω τι κάτω :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καποιο σημαντικο αρνητικο σιγουρα.Ελπιζω μονο να εχει καλυτερη υποστηριξη απο το x10.

 

Εγώ θα πω: μακάρι να έχει την υποστήριξη του X10...

Διορθωτικές αναβαθμίσεις 1-2 φορές το μήνα, αναβάθμιση σε 2.1 (εντάξει, αυτή μας γκάστρωσε μέχρι να έρθει, το παραδέχομαι), dual touch, τώρα έρχεται και Gingerbread. Έχει κυκλοφορήσει 1+ χρόνο πριν, έχουν κυκλοφορήσει και οι διάδοχοί του και η SE δεν το έχει ακόμα αφήσει στην άκρη.

Συμφωνώ ότι έγιναν λάθη, αυτό δεν είναι καινούριο για τις εταιρίες.

Το καινούριο είναι ότι διορθώθηκαν ένα προς ένα! ;-)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το εχω και εγω στα χερια μου αγορα απο expansys με εταιρικο αφμ,απιστευτο design καθετε πολυ καλα στο χερι και ελαφρυ, παρα πολυ καλη οθονη τα χρωματα της ειναι πολυ ζωντανα τα χαλακαιει το μαυρο παντα σε συγκριση με το nexus s ειναι πιο φυσικα δεν ξερω δειχνει πολυ ζωντανα το κοκκινο ,κιτρινιο και μπλε εβαλα και συγκρινα δυο ταινιες στο nexus s και στο arc με αρεσε περισοτερο η αναπαραγωγη στο arc αρκετα γρηγορο το ιντερνετ το wifi ειχε καλυτερο σημα απο το nexus s. και η κυλιση πανω κατω δεξια αριστερα απιστευτα γρηγορη με εξαιρετικη ανταποκριση ηχος τελειος εχει ηχους κλησης που παιζουν πολυ ποιοτικα. Αλλα εκει που τα σπαει ολα ειναι η καμερα απιστευτα καθαρες φωτο εχει και αυτο που αναγνωριζει αυτοματα τις σκηνες (δεν ξερω αν το ειχαν και αλλα ερικσον) παντως μπραβο την ericsson!!!!! Στην συκευασια ειχε τα παντα και φυσικα ελληνικα που μου ελειψαν με το nexus s
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω: μακάρι να έχει την υποστήριξη του X10...

Διορθωτικές αναβαθμίσεις 1-2 φορές το μήνα, αναβάθμιση σε 2.1 (εντάξει, αυτή μας γκάστρωσε μέχρι να έρθει, το παραδέχομαι), dual touch, τώρα έρχεται και Gingerbread. Έχει κυκλοφορήσει 1+ χρόνο πριν, έχουν κυκλοφορήσει και οι διάδοχοί του και η SE δεν το έχει ακόμα αφήσει στην άκρη.

Συμφωνώ ότι έγιναν λάθη, αυτό δεν είναι καινούριο για τις εταιρίες.

Το καινούριο είναι ότι διορθώθηκαν ένα προς ένα! ;-)

 

Ετσι ακριβώς. Αυτό που έκανε η SE με το x10i ειναι καταπληκτικό. Ενώ ξεκίνησε θεόστραβα , το έσωσε και πραγματικά έδωσε ρέστα. Και τώρα με το ξεκλείδωμα των bootloaders που λέει ότι θα δώσει στα νέα κινητά και λογικά την υποστήριξη , δειχνει ότι έχει μάθει να ακούει, και να αντιλαμβάνεται το mentality των ανθρώπων που αγοράζουν αυτά τα κινητά. ;)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

ο φιλος ειπε χαρακτηριστικα

και ναι θα τραβαει-παιζει 1080p που ειναι σαφως καλυτερα απο 720p

και υπαρχει και το tegra zone

στην εκδοση 2.4 οταν με το καλο βγει η διαφορα στην ταχυτητα θα ειναι μεγαλυτερη ;)

 

Με καλυψες λιγο πολυ προς απαντηση της ερωτησης του φιλου παραπανω.

Να προσθεσω και την καλυτερη οθονη (αποψη μου, μιας και τα ειχα και τα δυο προ ημερων κι εκανα απευθειας συγκριση).

Αλλα, ειπαμε. Το μεγαλυτερο συν του Xperia ειναι το design. Και σε αυτο τον τομεα ειναι 2 κλασεις μπροστα απο τον ανταγωνισμο, εστω κι αν προκειται για υποκειμενικο θεμα.

Επισης εκτιμω (χωρις να το εχω δοκιμασει) οτι το audio quality στην περιπτωση του Xperia ειναι ανωτερο - στηριζομαι μονο σε αυτα που εχω διαβασει αναφορικα με τον ηχο.

Τελος μιας και αναφερθηκατε σε πλαστικα, εγω οπως παντα θα γραψω την αποψη μου.

Και του Xperia και του LG ειναι της πλακας.

Βεβαια οσο... αιρετικη κι αν ακουγεται αυτη η αποψη ειναι δικη μου (τα ιδια ελεγα και για galaxy s και για πολλα αλλα κινητα με τετοιου ειδους πλαστικα) - οι περισσοτεροι θα ικανοποιηθουν. Προσωπικα τριξιματα απο τη day one και λοιπες παρομοιες συμπεριφορες απο συσκευες τετοιας κατηγοριας δε μπορω να δεχτω.

Link to comment
Share on other sites

Βραδυνή δοκιμή της κάμερας απογοήτευση το φλας δεν είναι δυνατό το nexus έβγαλε πολύ καλύτερη στο σκοταδι
Link to comment
Share on other sites

οπα να'τα τα κακα μαντατα!!!! εχουμε βλεπω αρνητικες κρητικες για την φωτο το βραδυ??????? αυτο ειναι που προμοταρει το κινητο αυτο ... και δεν ειναι τοσο καλο????? τοτε δεν το συζηταω βουρ στο 2χ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Βραδυνή δοκιμή της κάμερας απογοήτευση το φλας δεν είναι δυνατό το nexus έβγαλε πολύ καλύτερη στο σκοταδι

Mπορείς να ανεβάσεις τις δύο φωτογραφίες για να συγκρίνουμε ?

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οπα να'τα τα κακα μαντατα!!!! εχουμε βλεπω αρνητικες κρητικες για την φωτο το βραδυ??????? αυτο ειναι που προμοταρει το κινητο αυτο ... και δεν ειναι τοσο καλο????? τοτε δεν το συζηταω βουρ στο 2χ!!!!!

 

Ενημερωτικά πάντως... και το 2x δεν έχει από τα δυνατότερα flash.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να σκοτωσω το n8 μου για να παρω το arc?με ψησατε ασχημα.

 

Αποψη μου επειδη το Ν8 εχει περασει απο τα χερια μου και ειναι κινηταρα σα συσκευη (hardware), το διλλημα σου για μενα θα επρεπε να ειναι Symbian Vs Android.

 

Οσον αφορα την καμερα, καμερα δεν ειναι μονο το ενα στοπ διαφορα, ουτε τα megapixel, αλλα και η ποιοτητα των κρυσταλλων, ε εκει ο Carl Zeiss φακος ειναι εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Βραδυνή δοκιμή της κάμερας απογοήτευση το φλας δεν είναι δυνατό το nexus έβγαλε πολύ καλύτερη στο σκοταδι

 

οπα να'τα τα κακα μαντατα!!!! εχουμε βλεπω αρνητικες κρητικες για την φωτο το βραδυ??????? αυτο ειναι που προμοταρει το κινητο αυτο ... και δεν ειναι τοσο καλο????? τοτε δεν το συζηταω βουρ στο 2χ!!!!!

 

Επειδή έχω δει βίντεο συγκριτικά, και όπως αναφέρει ο φίλος mikemilos το Arc έχει ως πλεονέκτημα (σύμφωνα με τις κριτικές) τον αισθητήρα φωτός στο σκοτάδι, δηλαδή οτι βγάζει πιο φωτεινές φωτο απο τον ανταγωνισμό, ας γίνουν μερικές δοκιμές απο κατόχους να δούμε, δεν αμφισβητώ αυτό που αναφέρει ο φίλος irovoudou, απλά οι κριτικές αναφέρουν οτι έχει καλές επιδόσεις. Ειδικά το 2Χ φαίνεται να είναι χειρότερο στον τομέα αυτό. Με ένα Google ψάξιμο, θα βρείτε τα σχετικά βίντεο.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την καμερα, καμερα δεν ειναι μονο το ενα στοπ διαφορα, ουτε τα megapixel, αλλα και η ποιοτητα των κρυσταλλων, ε εκει ο Carl Zeiss φακος ειναι εγγυηση.

Πολυ σωστα, εχω την εντυπωση πως μετα την εξαγορα της Minolta απο την sony, οι φακοι που χρησιμοποιουνται ,ειναι της εν λογω εταιρειας, οι οποιοι ειναι τουλαχιστον εξαιρετικη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...