Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν σας δινόταν η δυνατότητα μετά από τόσα προβλήματα που βγάζει στον κάθε ένα (ακόμη και όταν λύνονται) να μπορούσατε να επιστρέψετε το x10, x10 mini, x10 mini.pro και να πέρνατε τα λεφτά σας πίσω θα το κάνατε ? Edited by KOUNELOS1986
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φυσικά και θα το κρατούσα.

 

Όλα είναι θέμα user κατά την άποψή μου.

Σαν συσκευή είναι μια άριστη all around λύση.. αρκεί να ξέρεις πως γίνεται το κάθε τι.

 

Εν πάσει περιπτώσει, αυτήν την στιγμή υστερούν σε θέματα modding...

 

...αλλά έρχονται πολύ καλύτερες μέρες.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ με εσένα απλά και σε καινούριες συσκευές χωρίς να πειραχτούν απλά με ένα update σε 2.1 και τίποτα άλλο, τρώνε διάφορες φλασιές χωρίς λόγο πιστεύω.

Εγώ απάντησα ότι θα τα επέστρεφα αλλα όχι με τόση σιγουριά, για δικούς μου λόγους.

Αν γίνει κάτι καλύτερο στο μέλλον για την συσκευή θα ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο την δικη μου εμπειρια με το μινι προ μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος. Περιεργιες, ευτυχως, εως τωρα δεν μου εχει βγαλει. Εξαιρουμενων φυσικα των ανεπιτυχων πειραματων που εκανα πανω του αλλα και διαφορων προβληματων που νομιζα οτι υπηρχαν στην αρχη κυριως λογω της απειριας μου, μιας και ειναι το πρωτο μου "εξυπνο κινητο".

 

Πιστευω οτι πολλοι αντιμετωπιζουν προβληματα κυριως λογω της συνηθειας που εχουν να θεωρουν την συσκευη σαν ενα κινητο με επιπλεον δυνατοτητες, οπως ηταν τα πιο πολλα κινητα εως τωρα.

Οταν καταλαβουν οτι προκειται για εναν υπολογιστη τσεπης που παιρνει και τηλεφωνα και το αντιμετωπισουν αναλογως τα πραγματα απλοποιουνται, μιας και πλεον μπαινουν στην διαδικασια αναζητησης των καταλληλων προγραμματων για συγκεκριμενες δουλειες, παραμετροποιηση για βελτιστοποιηση της αποδοσης αναλογα με τις αναγκες κλπ, οπως δηλαδη κανουμε ολοι μας με τους υπολογιστες μας.

 

Τουλαχιστον σε μενα αυτο συνεβη, και οταν μπηκα στην διαδικασια να το σκεφτομαι σαν υπολογιστη ολα εγιναν πιο ευκολα, μιας και οτι εκανα ως τωρα για τον υπολογιστη μου, τωρα το κανω και για το κινητο μου.

 

Οσον αφορα τις δυνατοτητες ειμαι πολυ ευχαριστημενος, πολυ περισσοτερο ομως με την δυνατοτητα παραμετροποιησης του ιδιου του λογισμικου, ειδικοτερα απο την στιγμη που υπαρχουν ανθρωποι, αλλα και "σκυλοι", που μας προσφερουν λυσεις που βελτιωνουν ριζικα την λειτουργια του.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα παρέμενα στο X10 mini μου.Με έχει ικανοποιήσει σαν κινητό,και είναι και όμορφο.

Άλλωστε με 150€:ninja: που το είχα πάρει εγώ σκέτη συσκευή πρίν 3 μήνες δέ νομίζω να έβρισκα καλύτερο smartphone και με Android

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το έδινα για τα δίπλα χρήματα..... Και μετά θα αγόραζα 2 χ10 μίνι προ
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

ο μόνος λόγος που θα έδινα το x10 mini pro μου θα ήταν αν έβγαινε ένα κινητάκι με οθόνη παρόμοια με το χ8, παρόμοιο επεξεργαστή ή λίιιγο καλύτερο και με φυσικό qwerty πληκτρολόγιο. δεν ειμαι του touch εγω.. θέλω να τα νιώθω τα πλήκτρα όταν γράφω μνμ.
Link to comment
Share on other sites

Αν σας δινόταν η δυνατότητα μετά από τόσα προβλήματα που βγάζει στον κάθε ένα (ακόμη και όταν λύνονται) να μπορούσατε να επιστρέψετε το x10, x10 mini, x10 mini.pro και να πέρνατε τα λεφτά σας πίσω θα το κάνατε ?

 

Όπως το θέτεις ναι θα την επέστρεφα πίσω και θα έπαιρνα μια άλλη που θα ήταν καλύτερη και με λιγότερα προβλήματα.(Αφού βέβαια το είχα ψάξει καλύτερα το θέμα)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα το κρατούσα.

 

Όλα είναι θέμα user κατά την άποψή μου.

Σαν συσκευή είναι μια άριστη all around λύση.. αρκεί να ξέρεις πως γίνεται το κάθε τι.

 

Εν πάσει περιπτώσει, αυτήν την στιγμή υστερούν σε θέματα modding...

 

...αλλά έρχονται πολύ καλύτερες μέρες.

Έρχονται καλύτερες μέρες για τις συγκεκριμένες συσκευές;

Με το ζόρι θα πάρουν 2.3......

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έρχονται καλύτερες μέρες για τις συγκεκριμένες συσκευές;

Με το ζόρι θα πάρουν 2.3......

 

Σιγά μην πάρουν 2.3

 

Αλλά και 2.2 να πάρουν καλά θα είναι. Οι "καλύτερες μέρες", μπορεί να είναι custom rom, ξεκλείδωμα bootloader ή και κάτι άλλο.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι τα σπαει. Δεν ειχα ποτε προβλημα. Ξερω τι αγορασα και γιατι το αγορασα.

 

Το μονο που θα ηθελα θα ηταν η SE να ειναι πιο uptodate. Μακαρι να ερθουν γρηγορα ανανεωσεις σε 2,2 και γιατι οχι σε 2,3.

 

Ειναι κριμα να μην στηριξουν την συσκευη.

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Θα το γυριζα πισω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!! κατεληξα οτι εαν εχεις iphone δεν το αλλαζεις με τιποτα!!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eγω ειμαι ευχαριστημενος και δεν το αλλαζω με τιποτα.

 

Ειναι ενα πολυ καλο κινητο,πρωτιστως φτηνο,μικρο(παραμενει "κινητο")

και με πολλες δυνατοτητες.

Εχει και τα αρνητικα του,που δεν ειναι λιγα,αλλα παραυτα παραμενει για μενα

best buy αγορα:)

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

οχι αγαπω το κινητο μου και πιστευω οτι παρα τα προβληματα του μπορει να γινει πολυ καλυτερο!:up:
Link to comment
Share on other sites

ειχα διαβασει αρκετες σελιδες του forum για το pro οταν το πηρα, οποτε οχι δε θα το αλλαζα, ειναι σουπερ, και το android το γουσταρω καθε μερα και περισσοτερο! ισως να επαιρνα mini αντι για pro γιατι το slide πληκτρολογιο τελικα δε χρειαζεται, το touch ειναι μια χαρα και πολυ ευχρηστο.
Link to comment
Share on other sites

ειχα διαβασει αρκετες σελιδες του forum για το pro οταν το πηρα, οποτε οχι δε θα το αλλαζα, ειναι σουπερ, και το android το γουσταρω καθε μερα και περισσοτερο! ισως να επαιρνα mini αντι για pro γιατι το slide πληκτρολογιο τελικα δε χρειαζεται, το touch ειναι μια χαρα και πολυ ευχρηστο.

 

μην ξεχνας ομως οτι στο προ βγαινει η μπαταρια..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνας ομως οτι στο προ βγαινει η μπαταρια..;)

 

Και στο μίνι βγαίνει χεχεχε :ninja:

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Και στο μίνι βγαίνει χεχεχε :ninja:

 

Ναι αλλά στο προ είναι "λίγο" πιο εύκολο... :p

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνας ομως οτι στο προ βγαινει η μπαταρια..;)

 

σωστος! τωρα που το θυμηθηκα μεσα στις γιορτες μου ηρθε η 1650αρα μπαταρια μου, ωρα να την τσεκαρω.

 

Και στο μίνι βγαίνει χεχεχε :ninja:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

http://img20.imageshack.us/img20/9264/xperiaarcoverviewtop.jpg

 

 

 

Xperia arc

 

Camera

8.1 megapixel camera

Up to 2.46x Smart zoom

Auto focus

Touch focus

Video recording

Connectivity

3.5 mm audio jack

Bluetooth™ technology

HDMI

USB support

Wi-Fi™

 

Screen

Sony Mobile Bravia Engine

16,777,216 colour multi-touch screen

4.2 inches

480 x 854 pixels (WVGA)

Scratch-resistant

Facts

Size: 125 x 63 x 8.7 mm

Weight: 117 grams

Phone memory: Up to 512 MB

Memory card support: microSD™

Memory card included: 16 GB

Operating system: Google™ Android 2.3

Processor: 1GHz Qualcomm

Networks

UMTS HSPA 900, 2100

GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900

UMTS HSPA 800, 850, 1900, 2100

GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900

Colours

Midnight Blue

Misty Silver

 

Επίσημη ιστοσελίδα

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στο προ είναι "λίγο" πιο εύκολο... :p

 

Μόνο λίγο? Στο δικό μας κατεβάζεις μηχανή, σασμάν, διαφορικό,και

μετά βλέπεις μπαταρία!!!:w00t::dash:

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

first!!!!

 

Ελα πλακα κανω... Αυτο παλι τι ειναι καινουριο???? ποτε θα βγει? τι τιμη θα εχει? Και φυσικα τι εκδοση θα φοραει??

χμμ...

Edited by funk
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,με μια γρηγορη ματια υπερεχει του xperia x10 στα εξης:

 

1.Επεξεργαστη snapdragon 8255 στo 1ghz με 512MB RAM,αντι για snapdragon 8250 στο 1ghz με 384MB RAM

2.Οθονη 4.2" reality display(854x480) με bravia engine, 16.7εκ χρωματα και multitouch,αντι για 4"(854x480) με 262χιλ. χρωματα(65χιλ. ενεργα) και dual-touch(απο Μαρτιο και μετα)

3.Καμερα 8.1mp με exmor R sensor,εναντι 8.1mp με απλο αισθητηρα

4.Λογισμικο Αndroid 2.3,εναντι Android 2.1 με οτι αυτο συνεπαγεται(adobe flash 10.1 στον browser,native multitouch,etc)

5.Σχεδιασμος σαφως ανωτερος σε σχεση με το xperia x10,μολις 8.7mm λεπτο,εναντι 13mm

6.Συνδεσιμοτητα:mini-hdmi και wi-fi n,εναντι του χ10 που δεν εχει hdmi ενω υποστηριζει wi-fi b/g,ενω παραλληλα το arc εχει και fm radio app

 

Πιστευω πως οι βελτιωσεις που φερνει εναντι του xperia x10,ειναι αρκετες ωστε να δικαιολογησει την υπαρξη του και σιγουρα σε βαθμο ειναι μεγαλυτερες απο αντιστοιχες βελτιωσεις που ειχε κανει η εταιρια σε αλλα κινητα της τηλεφωνα(t610->t630,w800->w810,w850->w910,k800->k850,w950->w960,k850->c902/c901,etc)...

Για μενα μια ελλειψη που με ενοχλει ειναι η μη υποστηριξη divx και srt,καθως θα παει χαμενο το hdmi...κατα αλλα σιγουρα θα μπορουσε να ειχε καλυτερο επεξεργαστη(διπυρηνο),περισσοτερη ram και καλυτερη καμερα,αλλα νομιζω πως η sony ericsson θα κυκλοφορησει τετοια συσκευη αργοτερα μεσα στο χρονο...αν η τιμη του κρατηθει σε λογικα πλαισια(γυρω στα 500eur),νομιζω πως θα παει καλα στην αγορα,σαφως καλυτερα απο το x10.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...