Jump to content

Viber Desktop πρόβλημα με αποστολή αρχείων. PLEASE HELP


konv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, σε καινούριο υπολογιστή έγινε εγκατάσταση το viber και το πρόβλημα που παρουσιάζεται είναι ότι όταν θέλω να στείλω κάποιο αρχείο π.χ. pdf, jpg κτλ.και μου βγάζει μήνυμα στη συνομιλία ότι "Το τελευταίο μήνυμα σας δεν στάλθηκε". Όσες φορές και να πατήσω επανάληψη αποστολής δεν το στέλνει.

 

Μου το κάνει σε όλες τις επαφές και σε όλα τα αρχεία. (Δεν είναι μεγάλο μέγεθος τα αρχεία, από άλλο υπολογιστή τα στέλνει κανονικά)

 

Εκτός των αρχείων, links και μηνύματα στέλνει κανονικά. Επίσης σήμερα κάποιος μου έστειλε pdf αρχείο το οποίο το κατέβασα στον υπολογιστή και το ξαναέστειλα σε άλλη επαφή και το έστειλε κανονικά.

 

Στην αρχή πήγε το μυαλό μου στο windows defender αλλά δεν είχε κάτι. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω πάθει κι εγώ μετά την ενεργοποίηση vpn για την δουλειά μου.

Δηλαδή, πριν το vpn όλα κομπλέ, μετά το vpn όλα κολλημένα.

 

Οπότε μήπως είναι κάτι τέτοιο ή γενικά σχετικό με την διαδρομή σύνδεσής σου στο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω πάθει κι εγώ μετά την ενεργοποίηση vpn για την δουλειά μου.

Δηλαδή, πριν το vpn όλα κομπλέ, μετά το vpn όλα κολλημένα.

 

Οπότε μήπως είναι κάτι τέτοιο ή γενικά σχετικό με την διαδρομή σύνδεσής σου στο δίκτυο.

 

Άρα τι θα πρέπει να κάνω μπορείς να βοηθήσεις; :wacko:

 

Εσύ το έλυσες;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Άρα τι θα πρέπει να κάνω μπορείς να βοηθήσεις; :wacko:

 

Εσύ το έλυσες;

 

Πωωω, σόρυ, πολύ καθυστερημένος επανέρχομαι.

Αυτό που συνέβαινε ήταν ότι όταν ενεργοποιούσα το vpn της δουλειάς σταματούσε να δουλεύει το viber.

Όταν το έκλεινα κι επανερχόμουνα στον κανονικό τρόπο σύνδεσης, τότε επανερχόταν και η λειτουργία του viber.

Πρακτικά δεν το έλυσα, αποφάσισα να μπαίνω καταδρομικές με το vpn ή όταν χρειαζόταν να είμαι ώρες με το vpn, τότε είχα περισσότερο το νου μου στο κινητό και δούλευα από κει το viber.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...