Jump to content

[S21 series] H εμπειρία σας από τη μπαταρία


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σταματά να με εκπλήσσει μετά 5η πλήρη φόρτιση και επιδόσεις μπαταρίας εντυπωσιακές!!!

Από εχθές 11 πρωί έως σήμερα απόγευμα 60-40 data /Wi-Fi αντίστοιχα με αρκετές ώρες εχθές και σήμερα απόγευμα σε εξωτερικους χώρους (βόλτες πολλές :p).

 

Ενδεικτικά εχθές από 100 έως 63% μόνο χρήση data, από 63 έως 40 μόνο Wi-Fi που ήμουν σπίτι και από 40 έως 22 πάλι data μόνο 4.30 απόγευμα με 7 που επέστρεψα σπίτι.

 

Τα στατιστικά μιλάνε από μόνα τους.

 

Η καλύτερη επίδοση ever σε Sammy flagship μετά από τόσα χρόνια που δούλεψα όλη τη σειρά S από μακρινό s3 και έπειτα με μόνο διάλειμμα s4/5 που απείχα έως σήμερα

 

Εννοείται κανένα note από 9 σειρά που δούλεψα όλα συγκρίνεται με snap 21 ultra, τους χωρίζει άβυσσος!!

 

cd4307d76b0518d06b68fab250f827dc.jpg875c0061b1cfb0c363cdc7189afb354a.jpg9ec22e22ba110ebcac5cbe148be53d6f.jpg

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκείνο που έχει εντυπωσιάσει εμένα, στην έκδοση με exynos και ενημέρωση Φεβρουαρίου, είναι το σήμα. Λόγω κακού σήματος στην περιοχή μου, σε δέκα ώρες με το S10 έχανα ένα 5-6% σύμφωνα με το GSam Battery. Τώρα σε 20 ώρες, 1%. Άκουσε τα δικαιολογημένα παράπονα όλων μας η Samsung
Link to comment
Share on other sites

Εχθές όλη μέρα 6η πλήρη φόρτιση έλεγα να δοκιμάσω full όλη μέρα mobile data και με έβγαλε ασπροπρόσωπο και με το παραπάνω.

 

Αρκετές ώρες σε εξωτερικους χώρους με υψηλή φωτεινότητα.

 

Επιτέλους 5000 μπαταρία να ανταποκριθεί στο 100% της χωρητικότητα της και στην πράξη με snap 888 και όχι να νιώθω ότι φοράω 4200-4300 μπαταρία.

 

Έπρεπε φτάσουμε το 2021 για να το πετύχει η Samsung αυτό.

 

7fad7ed8720c006315d306175ed88a61.jpg

 

 

1c7940c3c230b704e4880de403d43fd2.jpg1dec9c6ff811ff2fa13f8b9162b25fbb.jpg

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S21 (απλό, exynos). Χρήση 4G, σχεδόν όλη ημέρα wifi ή 4G, σύνδεση σε galaxy watch και buds. 5.30-6 ώρες screen on time
Πάρα πολύ καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες, ειδικά όταν έχεις συνηθίσει το μέγεθος αυτό που ουσιαστικά είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα, τότε τα υπόλοιπα είναι καθαρά θέμα της εταιρείας να δώσει κάτι πραγματικά καλό όπως και έγινε. Να ακολουθούσε και διαφορετική τιμολογιακή πολιτική θα ήταν το ιδανικό!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έσπασα τα κοντέρ σήμερα όλη μέρα με WiFi σπίτι (καμία βόλτα, το κρύο με απέτρεψε και βαριόμουν:p)

Συνολικά κατά 80% Wi-Fi χρήση στο σύνολο διότι εχθές το απόγευμα με βράδυ ήμουν έξω με data αλλά χαλαρή χρήση κάνα 5ωρο.

 

02e7260ad151bd6b73458c1e5c54715f.jpg644e3b921e8127ec9070ff1a030a4e14.jpg6ac604c8446a50c62bb5e43c9e42cade.jpg049094f122d0338c3e02ecb687c49367.jpg

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έτυχε όσο καιρό είχα το exynos να κάνω παρομοια χρήση αλλά πιστεύω ένα 9ωρο πάνω κάτω θα το έπιανα μιας και το καλύτερο sot με exynos το είχα στις 7 ώρες περίπου αλλά με 36% υπόλοιπο μπαταρίας και είχα και περισσότερα mobile data χρήση τη συγκεκριμένη ημέρα από ότι σήμερα.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν έτυχε όσο καιρό είχα το exynos να κάνω παρομοια χρήση αλλά πιστεύω ένα 9ωρο πάνω κάτω θα το έπιανα μιας και το καλύτερο sot με exynos το είχα στις 7 ώρες περίπου αλλά με 36% υπόλοιπο μπαταρίας και είχα και περισσότερα mobile data χρήση τη συγκεκριμένη ημέρα από ότι σήμερα.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

 

Απο που παρήγγειλες με snap ??

Link to comment
Share on other sites

Από insomnia πωλητή το πήρα σφραγισμένο (είχε φέρει κάμποσα κομμάτια πήρα το τελευταίο)

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ παλι ειμαι στην 6η πλήρη φόρτιση με ultra και αυτα τα νούμερα δεν τα βλεπω ούτε για αστειο,σήμερα είχα 21h αναμονή με 3h sot και υπόλοιπο 35% συνδεμένο με handsfree, η εφαρμογή σταθερά με την μεγαλύτερη καταναλωση samsung browser ,σκέφτομαι μήπως φταίει στο setup η μεταφορά σε όλα απο note 10plus Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

S21+ Exynos.

Κι εγώ σταθερά σε καθημερινή βάση με τουλάχιστον 1η και 5/10ω σε αναμονή και 5+ ώρες ενεργής οθόνης μέχρι το 35%, 50/50 wi-fi/data και buds μέσα στη μέρα.

 

Επιτέλους μια ολοκληρωμένη συσκευή.

Αυτό με τη μπαταρία σε όλα τα προηγούμενα μοντέλα τη ζωή μου είχε φάει...

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι ειμαι στην 6η πλήρη φόρτιση με ultra και αυτα τα νούμερα δεν τα βλεπω ούτε για αστειο,σήμερα είχα 21h αναμονή με 3h sot και υπόλοιπο 35% συνδεμένω με handsfree, η εφαρμογή σταθερά με την μεγαλύτερη καταναλωση samsung browser ,σκέφτομαι μήπως φταίει στο setup η μεταφορά σε όλα απο note 10plus
εγώ με το ζόρι φτάνω τις 5-5.30 ώρες, με ακουστικά bt, 4g και δεδομένα ανοιχτά περίπου την μισή μέρα. Το υπόλοιπο 2g και WiFi. Έκανα και εγώ μεταφορά όλα από το s10,

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δεν ξέρω εγώ πάντως περίμενα παραπάνω απο το ultra ,με το ζόρι βγάζω 4 sot , και σε σχέση με το 11 pro max που είχα η μέρα με τη νύχτα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S21 series] H εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...