Jump to content

Samsung Galaxy Buds Pro


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοινωθηκαν μαζι με τη νεα σειρα και ειναι και δωρο προπαραγγελιας για το Ultra.Οτιδηποτε θελουμε ας το γραψουμε εδω και οσο προχωρησει το θεμα!
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κανένα νέο όσοι παραλάβατε με προπαραγγελια για τα ακουστικά;
Link to comment
Share on other sites

Στην αναμονή είμαστε. Έστειλα από,Samsung member app, τα απαραίτητα, κουπόνι, απόδειξη αγοράς και περιμένω. Δεν ήρθε κάποιο mail εντωμεταξύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αύριο που παραλαμβάνω το s21, τι ακριβώς κάνω για να πάρω το δώρο, τα ear buds... Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω, αύριο παραλαμβάνω το s21 και τι ακριβώς θα κάνω, για να πάρω το δώρο που δίνει, τα ear buds...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα παρέλαβα πρώτες εντυπώσεις θετικές καλύτερο ήχο ομιλία και στήσιμο στο αυτί τα άλλα από αύριο να περάσω λίγο χρόνο μαζί τους!!!
Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα παρέλαβα πρώτες εντυπώσεις θετικές καλύτερο ήχο ομιλία και στήσιμο στο αυτί τα άλλα από αύριο να περάσω λίγο χρόνο μαζί τους!!!

 

Από προπαραγγελια;;μεγια!!

Link to comment
Share on other sites

Μια υπεύθυνη απάντηση από όσους τα έχουν στα χέρια τους ,αν μπορούν να χρησιμοποιηθούν όντως σαν ακουστικά βαρικοιας? Όπως δημοσιεύεται στα σάιτ.Ευχαριστω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=487722

Link to comment
Share on other sites

Έχει συνδέσει κανένας τα buds με τηλεόραση;

 

..εάν ναι, είναι ικανοποιημένος με την απόδοσή τους;

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει εμπειρία, πόσο καλά εφαρμόζουν στο αυτί; Με τα Buds+ έχω πρόβλημα γιατί φεύγουν σε απότομες κινήσεις, τρέξιμο κλπ..
Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μου αυτιά επειδή είχα και τα buds + και τα live είναι σαν τα buds+ πολύ καλή εφαρμογή πιο καλή από τα live εγώ έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος
Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Χτες παρελαβα κι εγω. Η εφαρμογη τους σε εμενα τουλαχιστον ειναι μετρια. Δηλαδη οταν περπαταω εχω μια αισθηση οτι παει να μου πεσει. Κι εκει αρχιζει το αλαλουμ! Το σπρωχνεις με το δαχτυλο μεσα, το αντιλαμβανεται σαν αγγιγμα, παιζει μουσικη! Αν απενεργοποιησεις τα αγγιγματα τελειως δεν μπορεις να απαντας και να τερματιζεις κλησεις ή να ελεγχεις την ενταση. Γνωριζει καποιος αν μπορει να απενεργοποιηθει μονο το 1 αγγιγμα? Δε βρισκω καποια ρυθμιση. Με την TV μου Samsung συνδεονται μια χαρα. Η ποιοτητα του ηχου ωστοσο εμενα δε με ενθουσιασε. Σε καμμια περιπτωση δε θα εδινα 200+ για αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, αυτα που ειχε επανω (νομιζω medium) ειναι που μου κανουν. Τα μικρα μου πεφτουν μικρα και τα μεγαλα με πονανε! Μαλλον εχω περιεργο αυτι...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί κάποιος να κάνει ένα όσο πιο αντικειμενικό συγκριτικό γίνεται μεταξύ των Buds+ και των νέων Buds Pro;

Εννοώ κάποιος να τα έχει και τα δύο ή να τα έχει δοκιμάσει αμφότερα.

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα ποτε buds και τα pro τα περιμενα πως και πως. Η σχεση μου μαζι τους ομως ειναι τραγελαφικη. Δεν καθονται για πανω απο 5 λεπτα στο αυτι και εχω δοκιμασει ολες τις θεσεις, στροφες κλπ και ολες τις σιλικονες που εχει στο πακετο. Οταν περπαταω χρειαζεται ανα 100 μετρα να τα παταω για να μην πεσουν. Οταν τα παταω αρχιζει να παιζει μουσικη! Αν απενεργοποιησω το αγγιγμα δε μπορω να απαντησω κληση χωρις να ανοιξω το κινητο. Εννοειται εχουν πεσει 5-6 φορες. Σημερα το ενα το εψαχνα στο χιονι. Αν πεις να μασησεις και κατι για τη λιγουρα φυγαν κατευθειαν! Ο ηχος ειναι σαφως κατωτερος σε ποιοτητα απο τα ενσυρματα AKG που ειχε το S9+. Στο noise cancellation που υποτιθεται ειναι active, ακομα και στο high η διαφορα ειναι ελαχιστη σε σχεση με το off. Το ambient ειναι καλο. Η ανιχνευση φωνης εχει το μειονεκτημα οτι ενεργοποιειται οταν μιλησεις εσυ. Αν καποιος σου μιλησει πρωτος δεν το αντιλαμβανεται, οποτε το πιθανοτερο ειναι να μην ακουσεις τι λεει. Καπου διαβασα επισης οτι οταν η μπαταρια τους "τα φτυσει" απο τις φορτισεις απλα τα πετας, δεν αντικαθισταται. Αν και υποτιθεται "δωρο" για τα λεφτα που εχουν προσωπικα με απογοητευσαν. Ας μας πει και καποιος αλλος κατοχος εντυπωσεις...
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα ποτε buds και τα pro τα περιμενα πως και πως. Η σχεση μου μαζι τους ομως ειναι τραγελαφικη. Δεν καθονται για πανω απο 5 λεπτα στο αυτι και εχω δοκιμασει ολες τις θεσεις, στροφες κλπ και ολες τις σιλικονες που εχει στο πακετο. Οταν περπαταω χρειαζεται ανα 100 μετρα να τα παταω για να μην πεσουν. Οταν τα παταω αρχιζει να παιζει μουσικη! Αν απενεργοποιησω το αγγιγμα δε μπορω να απαντησω κληση χωρις να ανοιξω το κινητο. Εννοειται εχουν πεσει 5-6 φορες. Σημερα το ενα το εψαχνα στο χιονι. Αν πεις να μασησεις και κατι για τη λιγουρα φυγαν κατευθειαν! Ο ηχος ειναι σαφως κατωτερος σε ποιοτητα απο τα ενσυρματα AKG που ειχε το S9+. Στο noise cancellation που υποτιθεται ειναι active, ακομα και στο high η διαφορα ειναι ελαχιστη σε σχεση με το off. Το ambient ειναι καλο. Η ανιχνευση φωνης εχει το μειονεκτημα οτι ενεργοποιειται οταν μιλησεις εσυ. Αν καποιος σου μιλησει πρωτος δεν το αντιλαμβανεται, οποτε το πιθανοτερο ειναι να μην ακουσεις τι λεει. Καπου διαβασα επισης οτι οταν η μπαταρια τους "τα φτυσει" απο τις φορτισεις απλα τα πετας, δεν αντικαθισταται. Αν και υποτιθεται "δωρο" για τα λεφτα που εχουν προσωπικα με απογοητευσαν. Ας μας πει και καποιος αλλος κατοχος εντυπωσεις...

 

Φίλε σε 1000ευχαριστώ. Τέτοιο review δεν θα δω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε να μας διαβαζε η Samsung! Πριν λιγο ηρθε ενα νεο update για τα buds pro. Βελτιωθηκε νομιζω αισθητα το active noise cancellation μετα το update.

 

Δεν έχει σημασία πλέον. Παρήγγειλα ξανά τα Galaxy Buds+.

Τα οποία και είχα και κακώς τα έδωσα.

Όπως και τα Galaxy Buds.

 

Στην τιμή που έχουν τώρα, δεν υπάρχει σύγκριση με τα Pro.

Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκες από μια κρητική. Καλορίζικα όμως!!

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Έχω χαζέψει πολλά βιντέακια αυτές τις μέρες και το κυριότερο είναι ότι ξέρω τι παίρνω.

Πιο πολύ για τα Pro ήθελα να μάθω, αλλά στην υπάρχουσα τιμή, αποκλείεται να είναι 2-3 φορές καλύτερα.

 

Να'σαι καλά.

Πάντως όπως τα ζύγιζα τα συν/πλην, προτίμησα την μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας εκτός θήκης αλλά και την σωστή εφαρμογή.

Για τα pro είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα για την εφαρμογή τους. Αυτό είναι κάτι που δεν θα αλλάξει κανένα update.

 

Όπως και με τα live, που σε κάποια αυτιά δεν κάνουν. Κάνουν στα δικά μου αλλά προτιμώ noise cancelling ακουστικά. Έστω και passive.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν και μένα τα δώρα σήμερα αλλά δεν τα έχω ανοίξει ακόμα τα ακουστικά,δεν ξέρω αν θέλω να τα κρατήσω μιας και δεν έχω δουλέψει ποτέ τέτοιου είδους ακουστικά.. Το μόνο δίλημμα είναι όταν πάω πχ για τρέξιμο κλπ,αξίζει σαν εφαρμογή στο αυτί η πρέπει να τα πιέζω συνέχεια;Γιατί βλέπω ότι δεν έχουν όλοι την ίδια γνώμη... Επίσης το μπάσο είναι καλό;Με ενδιαφέρει πολύ αυτό το κομμάτι για τραγουδια(από Spotify κυρίως)
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα ταιριάζουν απόλυτα στο αυτί σου. Δε μου έχουν έρθει ακόμα αλλά από τα buds τα πρώτα και τα συν έτσι πιστεύω. Είναι ιδανικά, αυτά, για άθληση με τη λειτουργία αντίστασης στον ιδρώτα και την προσαρμογή του ήχου. Δεν υπάρχει καλώδιο , φυσικά, και είναι διακριτικά. Δεν ξέρω βέβαια τι θέλεις και τι σου αρέσει αλλά εγώ δεν τα αλλάζω πια. Αν διαβάσεις έχουν ωραίες λειτουργίες. Τώρα εσύ ξέρεις και αποφασίζεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ ευχαριστώ πολύ.. Δεν θέλω πολύ πράγματα αν και κάθε λειτουργία καλοδεχουμενη.. Θέλω να ακούω την μουσική μου όταν τρέχω χωρίς να έχω ενσύρματα ακουστικά και να είναι άριστη η ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Λογικά θα ταιριάζουν απόλυτα στο αυτί σου.

 

Εκτος αν εχεις το ιδιο αυτι με εμενα!

Τρεξιμο? Χαχα!

Οση δουλεια κι αν εχουν κανει, προφανως δεν προκειται να ταιριαζουν σε ολα τα αυτια, μιας και οι ανατομικες παραλλαγες ειναι χιλιαδες. Θα ταιριαζουν στους περισσοτερους αλλα οχι σε ολους. Και απο οτι διαβαζω σε ξενα reviews και σχολια δεν ειμαι μονος!

 

Απο μπασα λιγα πραγματα (με extra bass ενεργοποιημενο). Βεβαια δεν ξερω αν μπορεις να περιμενεις περισσοτερα σε τετοιο μεγεθος.

 

Btw η τιμη επεσε στα 169Ε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μετά απο κάνα 2 μήνες χρήσης πως σας φαίνονται τελικά τα pro?Αξιζει η διαφορα τωρα που παιζουν στα 125ε? τελευταία επαφη που είχα ήταν τα galaxy buds τα πρωτα και επειδη τα ειχα καταβολευτει και λογω βλαβης τωρα πρεπει να παω σε αναβαθμιση.χρηση κυρίως σε γυμναστική τρεξιμο και σχεδον καθολου ομιλία.οπότε οι επιλογες είναι buds pro 125e galaxy buds live στα 80 και buds+ στα 80.τί θα επιλέγατε?
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ποιότητα μουσικής αυτά καθώς και η λειτουργία που έχουν όταν μιλάς να χαμηλώνουν για να μπορείς να μιλήσεις με τον άλλον. Αν δε σε ενδιαφέρει τίποτα από τα δύο τότε μια χαρά είναι και τα άλλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με ενδιαφέρουν αυτα τα χαρακτηριστικά σαφως απλά παρατηρώ από διαφορους αναφορές για κακή εφαρμογή στο αυτί και για γυμναστική-τρέξιμο αυτό ίσως είναι η νο1 προτεραιότητα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...