Jump to content

[S21 series] Αξεσουάρ (θήκες, προστασία οθόνης κτλ)

George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από δοκιμή αρκετών θηκών κατέληξα σε spigen liquid air Pen edition και φυσικά το spen for S21 ultra.

Άψογη συναρμογή της θήκης, το γνωστό απολαυστικό Pen, για τους fans του note, είναι εδώ...

Επειδή πέρασε από τα χέρια μου κι η αυθεντικη θήκη με το Pen, μπορώ να μου πω δε μου άρεσε λόγω του rubbery feel και του γεγονότος ότι μάζευε αρκετή σκόνη και δε βολεύε καθόλου στο βάλε βγάλε σε τσέπη...

Μετά από δοκιμή αρκετών θηκών κατέληξα σε spigen liquid air Pen edition και φυσικά το spen for S21 ultra.

Άψογη συναρμογή της θήκης, το γνωστό απολαυστικό Pen, για τους fans του note, είναι εδώ...

Επειδή πέρασε από τα χέρια μου κι η αυθεντικη θήκη με το Pen, μπορώ να μου πω δε μου άρεσε λόγω του rubbery feel και του γεγονότος ότι μάζευε αρκετή σκόνη και δε βολεύε καθόλου στο βάλε βγάλε σε τσέπη...

Για τους ίδιους λόγους πήγα κι εγώ στη spigen με το spen εδώ και καιρό. Πραγματικά είναι πολύ καλή θήκη!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω πέρασα απο spigen rugged armor μου φάνηκε αρκετά παχιά ,κάπως άβολη, μετα με thin fit ωραία πιό κομψή αλλα λιγότερο grip, σήμερα ήρθε ringke onyx και νομίζω με βολέυει περισότερο απόλες, πολυ καλό grip και αρκετά lip εμπρος

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Επειδή δεν είχα ποτέ note κινητό που έχει πενάκι θέλω να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά του .
London for ever

• 2 months later...

Καλημέρα, έχω το s21+ και αγόρασα τις Spigen Rugged Armor Case & Ringke Onyx TPU Back Cover Case. Tοποθέτησα τη spigen τελικά και τώρα σκέφτομαι αν πρέπει να αγοράσω τζαμάκι ή όχι. Είναι με την εργοστασιακή ζελατίνα κ ο πρώην ιδιοκτήτης της συσκευής μου πρότεινε να το αφήσω με αυτή.

Λέτε χρειάζεται τζαμάκι? Έχετε κάποιο να προτείνετε που να εφαρμόζει καλά?

• The title was changed to [S21 series] Αξεσουάρ (θήκες, προστασία οθόνης κτλ)
  • 2 weeks later...

Dome glass το καλύτερο, αυτο εχω, κοστιζει αλλα αξιζει και σε αισθηση και σε προστασία.... Και συμβατο με 5-6 θηκες που εχω φορεσει ως τωρα.

Στάλθηκε από το Galaxy S21 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1566951933_.thumb.JPG.2701f411e5fb60643a4a66fbda0fedae.JPG

• Administrators
12 minutes ago, kek said:

Dome glass το καλύτερο, αυτο εχω, κοστιζει αλλα αξιζει και σε αισθηση και σε προστασία.... Και συμβατο με 5-6 θηκες που εχω φορεσει ως τωρα.

Σχετικά με το dome, το tempered glass που μπαίνει με τη βοήθεια κολλητικού υγρού, έχω γνωστό που το είχε βάλει και ήταν σαν και εσένα πολύ ευχαριστημένος.

Μετά από καιρό του παρουσίασε κάποια προβλήματα λειτουργίας η συσκευή και το πήγε στο επίσημο service και όταν το άνοιξαν... διαπίστωσαν ότι αυτό το υγρό είχε διεισδύσει στο εσωτερικό της συσκευής με αποτέλεσμα, μετά από πολύ καιρό, να δημιουργηθεί ανεπανόρθωτη βλάβη στην πλακέτα.

Του είχαν στείλει μάλιστα και φωτογραφίες που μου τις έδειξε. Το περιεχόμενο ήταν σε πραγματικά άθλια κατάσταση.

Ήταν τυχερός που έπεσε στο πολύ καλό service της Samsung και του το πέρασαν στην εγγύηση γιατί ειδάλλως το κόστος της επισκευής ήταν ασύμφορο. 

Modpic.gif

προφανως εκανε λαθος τοποθετηση ο φιλος σου,εχω περασει 4-5 φορες γυαλι Whitestone Dome χωρις προβλημα η παρενεργειες...αλλα ακολουθησα ΕΥΛΑΒΙΚΑ τις οδηγιες...τις ειδα κανα-δυο φορες πιο πριν κι ειχα απλετο χρονο και χωρο,θελει μια οργανωση...

1566951933_.thumb.JPG.2701f411e5fb60643a4a66fbda0fedae.JPG

• Administrators
32 minutes ago, kek said:

προφανως εκανε λαθος τοποθετηση ο φιλος σου,εχω περασει 4-5 φορες γυαλι Whitestone Dome χωρις προβλημα η παρενεργειες...αλλα ακολουθησα ΕΥΛΑΒΙΚΑ τις οδηγιες...τις ειδα κανα-δυο φορες πιο πριν κι ειχα απλετο χρονο και χωρο,θελει μια οργανωση...

Και ο φίλος μου έτσι νόμιζε. Δεν είναι η πρώτη του συσκευή που είχε βάλει dome glass και πάντα το έβαζε άψογα. Απλά έτυχε η τελευταία να χαλάσει και έτσι διαπίστωσε τι είχε κάνει το υγρό. Μετά από αυτό που είδα… πλέον όχι δεν το προτείνω, αποτρέπω την αγορά του και ο λόγος δεν είναι το υπερβολικά υψηλό κόστος.

Modpic.gif

• 3 weeks later...

exei δοκιμασει καποιος καποιο usb hub (με hdmi, και μια Usb) για να το συνδεσω στο s20 fe και να χρησιμοποιώ το dex; βλεπω στο eshop και εχει αρκετα και γραφει συμβατα με το dex. ειναι κατι που πρεπει να προσεξω;

εχω βρει αυτη  

Baseus Phone Intelligent HUB Docking Station Μαύρο - Skroutz.gr

Edited by adok13
adok13

• 2 weeks later...

Μια ερώτηση μιας και θα πάρω την συσκευή. Υπάρχει λόγος να βάλω κάποια προστασία στις κάμερες μιας και προεξέχουν; Θα έχω την led book cover της Samsung για θήκη .

Μια ερώτηση μιας και θα πάρω την συσκευή. Υπάρχει λόγος να βάλω κάποια προστασία στις κάμερες μιας και προεξέχουν; Θα έχω την led book cover της Samsung για θήκη .
Απλά για extra προστασία. Είναι λίγο υπερβολή γιατί όλες οι θήκες έχουν γύρω τους πλαίσιο που τις προστατεύει. Βέβαια αν δεν το προσέχεις ,λογικά και η δουλειά σου είναι τέτοια που, όταν το χρησιμοποιείς, θα έχει πρόβλημα, τότε να πάρεις. Αλλιώς, γνώμη μου, δε χρειάζεται.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει βρει κάποιος την εργοστασιακή ζελατίνα ή έστω ό,τι πιο κοντινό σε αυτήν από τη Samsung για τη σειρά S21 σε κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα;

Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη οπότε η επιλογή της Smartec δυστυχώς δεν παίζει.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• 3 weeks later...

Καλησπέρα, αγόρασα το original s pen για το Galaxy s21 ultra και θα ήθελα να ρωτήσω όποιον το έχει αν είναι φυσιολογικό να μην είναι σταθερή η μύτη, (κουνιέται);

Παίζει να υπάρχει πρόβλημα;

Για παράδειγμα στο s pen του Tab s7 η μύτη είναι απόλυτα σταθερή και δεν κουνιέται καθόλου.   

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!