Jump to content

[S21 series] Αξεσουάρ (θήκες, προστασία οθόνης κτλ)


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
12 minutes ago, kek said:

Dome glass το καλύτερο, αυτο εχω, κοστιζει αλλα αξιζει και σε αισθηση και σε προστασία.... Και συμβατο με 5-6 θηκες που εχω φορεσει ως τωρα.
 

Σχετικά με το dome, το tempered glass που μπαίνει με τη βοήθεια κολλητικού υγρού, έχω γνωστό που το είχε βάλει και ήταν σαν και εσένα πολύ ευχαριστημένος.

Μετά από καιρό του παρουσίασε κάποια προβλήματα λειτουργίας η συσκευή και το πήγε στο επίσημο service και όταν το άνοιξαν... διαπίστωσαν ότι αυτό το υγρό είχε διεισδύσει στο εσωτερικό της συσκευής με αποτέλεσμα, μετά από πολύ καιρό, να δημιουργηθεί ανεπανόρθωτη βλάβη στην πλακέτα.

Του είχαν στείλει μάλιστα και φωτογραφίες που μου τις έδειξε. Το περιεχόμενο ήταν σε πραγματικά άθλια κατάσταση.

Ήταν τυχερός που έπεσε στο πολύ καλό service της Samsung και του το πέρασαν στην εγγύηση γιατί ειδάλλως το κόστος της επισκευής ήταν ασύμφορο. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

προφανως εκανε λαθος τοποθετηση ο φιλος σου,εχω περασει 4-5 φορες γυαλι Whitestone Dome χωρις προβλημα η παρενεργειες...αλλα ακολουθησα ΕΥΛΑΒΙΚΑ τις οδηγιες...τις ειδα κανα-δυο φορες πιο πριν κι ειχα απλετο χρονο και χωρο,θελει μια οργανωση...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
32 minutes ago, kek said:

προφανως εκανε λαθος τοποθετηση ο φιλος σου,εχω περασει 4-5 φορες γυαλι Whitestone Dome χωρις προβλημα η παρενεργειες...αλλα ακολουθησα ΕΥΛΑΒΙΚΑ τις οδηγιες...τις ειδα κανα-δυο φορες πιο πριν κι ειχα απλετο χρονο και χωρο,θελει μια οργανωση...

Και ο φίλος μου έτσι νόμιζε. Δεν είναι η πρώτη του συσκευή που είχε βάλει dome glass και πάντα το έβαζε άψογα. Απλά έτυχε η τελευταία να χαλάσει και έτσι διαπίστωσε τι είχε κάνει το υγρό. Μετά από αυτό που είδα… πλέον όχι δεν το προτείνω, αποτρέπω την αγορά του και ο λόγος δεν είναι το υπερβολικά υψηλό κόστος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

exei δοκιμασει καποιος καποιο usb hub (με hdmi, και μια Usb) για να το συνδεσω στο s20 fe και να χρησιμοποιώ το dex; βλεπω στο eshop και εχει αρκετα και γραφει συμβατα με το dex. ειναι κατι που πρεπει να προσεξω;

εχω βρει αυτη  

Baseus Phone Intelligent HUB Docking Station Μαύρο - Skroutz.gr

Edited by adok13
adok13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια ερώτηση μιας και θα πάρω την συσκευή. Υπάρχει λόγος να βάλω κάποια προστασία στις κάμερες μιας και προεξέχουν; Θα έχω την led book cover της Samsung για θήκη .

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος την εργοστασιακή ζελατίνα ή έστω ό,τι πιο κοντινό σε αυτήν από τη Samsung για τη σειρά S21 σε κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα;

Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη οπότε η επιλογή της Smartec δυστυχώς δεν παίζει.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, αγόρασα το original s pen για το Galaxy s21 ultra και θα ήθελα να ρωτήσω όποιον το έχει αν είναι φυσιολογικό να μην είναι σταθερή η μύτη, (κουνιέται);

Παίζει να υπάρχει πρόβλημα;

Για παράδειγμα στο s pen του Tab s7 η μύτη είναι απόλυτα σταθερή και δεν κουνιέται καθόλου.   

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ψάχνω για μια λεπτή, διαφανή θήκη για το απλό S21. Έχει αγοράσει κάποιος κάποια που αποδεδειγμένα δεν κιτρινίζει σε βάθος χρόνου; 

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι διαφανές κιτρινίζουν.Για αυτό τον λόγο εγώ πήρα μια λεπτή μαύρη Nillkin frosted κι ησύχασα https://www.skroutz.gr/s/26939506/Nillkin-Super-Frosted-Shield-Back-Cover-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S21-5G.html

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Η θεωρία λέει ότι μία θήκη που δεν έχει ως συστατικό την σιλικόνη δεν κιτρινίζει. Σχεδόν όλες έχουν ένα ποσοστό αλλά υπάρχουν και κάποιες που δεν έχουν, για αυτό ρωτάω, μήπως έχει πάρει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα, εβαλα χθες το βραδυ και για πρωτη φορα tempered glass (αγορασμενο απο amazon), δεν εχω μαζι μου τη συσκευασια για να σας πω ποια ακριβως ειναι, αλλα θυμαι οτι ειχε καλες κριτικες επειδη το ειχα ψαξει καπως πριν την αγορασω.

Το προβλημα που εχω ειναι οτι πολλες φορες πρεπει να πιεσω με λιγο δυναμη το δακτυλο στην οθονη για να το δουλεψω. Και επισης δυσκολευομαι αρκετα συχνα με το fingerprint. Ειναι επειδη δεν εβαλα καλα το τζαμακι ή συμβαινει λιγο πολυ με ολα τα τζαμακια. Οπως κοιταω την οθονη, φαινεται να εχω τοποθετησει καλα το τζαμακι. Επισης εσβησα τα παλια δακτυλικα και περασα καινουργια αφου εβαλα το tempered.

Tι κανω τωρα? Θα στρωσει με τον καιρο, να βαλω την δευτερη της συσκευασιας ή να παω κατευθειαν για καποια καινουργια?

Το κινητο ειναι S21 Ultra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...