Jump to content

[S21 series] Αξεσουάρ (θήκες, προστασία οθόνης κτλ)


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτόν τον φορτιστή έχω κι εγώ κάπου 17 ευρώ και κάτι στοίχισε. Τον πήρα για να χρησιμοποιήσω το καλώδιο που είχε μέσα το τηλέφωνο αν και είχα παλιό από s8+ και 10+. Μια χαρά είναι και στην γρήγορη φόρτιση, όχι τη υπέρ φόρτιση, το φορτίζει από το 20% μέσα σε λιγότερο από δύο ώρες. Θήκη πάρε όποια σου αρέσει αρκεί να είναι κάπως λεπτή στις άκρες. Έχει πολλές και εδώ και Amazon να διαλέξεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

συνεπως να αγορασω τον Samsung charger, γιατι στα ιδια λεφτα βρισκω και 3 θεσεων Blitzwood κλπ...Θηκη εχει διαφορες, ποια λεπτη ομως, της Samsung σιλικονης?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάτοχος και εγώ του s21 ultra μετα από φόλα που έφαγα με την οθόνη του note 20 ultra (πράσινη οθόνη).Εβαλα τζαμακι τής Whitestone Dome Tempered Glass απλά ότι καλύτερο εκεί έξω ,ακριβή αλλά ότι πληρώνεις περνεις νόμος.πριν στην πολύωρη χρήση τα μάτια άρχιζαν να βλέπουν πώς να το πω θολά σαν να περπατάνε κινούνται τα γράμματα κουραζε.τωρα το έχω ξεχάσει αυτό απίστευτη προστασία στα μάτια και παράλληλα η οθόνη είναι σαν να μην έχεις τίποτα πάνω. Απίστευτη ποιότητα. Τα δακτυλικά δουλεύουν άψογα όχι σαν μαμά αλλά δουλεύουν άψογα ένα κλικ κάτω πχ σαν του note θα κάνει και μια αποτυχία στης 8 αλλα άψογα ότι καλύτερο που κυκλοφορεί. Καμία σχέση με μεμβράνη 0 αλλοίωση εικόνας εύκολη τοποθέτηση και με μεγάλη ακρίβεια το τζαμακι σχεδιασμένο στην οθόνη,άψογη εφαρμογή ,στην συσκευασία περιέχει δύο τζαμακια αυτά από μένα.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του s21 ultra μετα από φόλα που έφαγα με την οθόνη του note 20 ultra (πράσινη οθόνη).Εβαλα τζαμακι τής Whitestone Dome Tempered Glass απλά ότι καλύτερο εκεί έξω ,ακριβή αλλά ότι πληρώνεις περνεις νόμος.πριν στην πολύωρη χρήση τα μάτια άρχιζαν να βλέπουν πώς να το πω θολά σαν να περπατάνε κινούνται τα γράμματα κουραζε.τωρα το έχω ξεχάσει αυτό απίστευτη προστασία στα μάτια και παράλληλα η οθόνη είναι σαν να μην έχεις τίποτα πάνω. Απίστευτη ποιότητα. Τα δακτυλικά δουλεύουν άψογα όχι σαν μαμά αλλά δουλεύουν άψογα ένα κλικ κάτω πχ σαν του note θα κάνει και μια αποτυχία στης 8 αλλα άψογα ότι καλύτερο που κυκλοφορεί. Καμία σχέση με μεμβράνη 0 αλλοίωση εικόνας εύκολη τοποθέτηση και με μεγάλη ακρίβεια το τζαμακι σχεδιασμένο στην οθόνη,άψογη εφαρμογή ,στην συσκευασία περιέχει δύο τζαμακια αυτά από μένα.

 

Ευχαριστώ πολύ. Έκανα και εγώ το βήμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος θήκη αδιάβροχη για χρήση κάτω από το νερό σε βάθος έως 3 μέτρα, αλλά να σε αφήνει να χρησιμοποιείς το touch στην οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος θήκη αδιάβροχη για χρήση κάτω από το νερό σε βάθος έως 3 μέτρα, αλλά να σε αφήνει να χρησιμοποιείς το touch στην οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.mobilefun.com/ghostek-nautical-3-samsung-galaxy-s21-ultra-waterproof-case-black-83782

Link to comment
Share on other sites

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

 

Πήρα την δεύτερη μόλις τη βρήκα στο Σκρουτζ. Είμαι σε αναμονή να έρθει. Ελπίζω να βολεύει βάλε βγάλε το πενάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάποιος δοκιμασμένος ασύρματος φορτιστής που να φορτίζει και galaxy watch 3 και το s21 και να μην έχει την εξωφρενική τιμή του επίσημου, γνωρίζει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα σημερα την αδιαβροχη θηκη

 

https://mozik.gr/axesouar-kiniton/thikes-kiniton/thikes-samsung/ghostek-nautical-slim-waterproof-case-for-samsung-galaxy-s21-ultra-clear-mssa00808-p

 

και την οριτζιναλ σαμσουνγκ με το spen

 

https://www.skroutz.gr/s/26689883/Samsung-Silicone-Cover-S-Pen-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S21-Ultra-5G.html

πολυ βολικη για μενα αυξανει ελαχιστα το πλατος και ειναι πιο τετραγωνο το τηλεφωνο και μου αρεσει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάποιος δοκιμασμένος ασύρματος φορτιστής που να φορτίζει και galaxy watch 3 και το s21 και να μην έχει την εξωφρενική τιμή του επίσημου, γνωρίζει κάποιος;

 

Έχω αυτόν

https://www.skroutz.gr/s/16670743/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-P1100.html

τον είχα πάρει απ' το e-shop σε προσφορά στα 15 ευρώ.

 

Δε γνωρίζω αν φορτίζει και το watch 3. Έχω το 1ο.

 

Πήρα αυτή τη θήκη Humixx από αμαζον αλλά τελικά δε με βόλεψε. Φορέθηκε για πολύ λίγο και ξαναμπήκε στη συσκευασία.

Αν ενδιαφέρεται κανείς ας στείλει μήνυμα, την δίνω 20 ευρώ με δωρεάν αποστολή με ΕΛΤΑ.

 

https://www.amazon.de/gp/product/B08QHZTJ14

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτόν

https://www.skroutz.gr/s/16670743/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-P1100.html

τον είχα πάρει απ' το e-shop σε προσφορά στα 15 ευρώ.

 

Δε γνωρίζω αν φορτίζει και το watch 3. Έχω το 1ο.

 

Τον έχω και εγώ, δίνει μέχρι 10 w στο κινητό, αλλά δε φορτίζει το watch 3

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει θηκη σιλικονης με καπακι;

 

ειδα εναν φιλο μου με note 10 plus και ειχε γνησια θηκη led και γυρω γυρω το κινητο μετα απο 1,5 χρονο εχει σημαδια απο την θηκη και βγαινουν πολυ πολυ δυσκολα. Θελω να πιστευω αν ειχε σιλικονη δεν θα ηταν ετσι

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάτοχος του κινητού από χθες. Να ρωτησω τελικά, εσεις βάλατε τζαμακι? Είδα ότι έχει τοποθετημένη πάνω εργοστασιακή μεμβράνη. Κανει δουλεια η τη βγάζουμε? Εγώ έχω παραγγείλει το Whitestone Dome Tempered Glass και είμαι λίγο αγχωμένος να το τοποθετήσω μιας και θα είναι η πρώτη μου φορά. Διαβάζω ότι πιάνει και το αποτυπωμα. Εσείς τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού από χθες. Να ρωτησω τελικά, εσεις βάλατε τζαμακι? Είδα ότι έχει τοποθετημένη πάνω εργοστασιακή μεμβράνη. Κανει δουλεια η τη βγάζουμε? Εγώ έχω παραγγείλει το Whitestone Dome Tempered Glass και είμαι λίγο αγχωμένος να το τοποθετήσω μιας και θα είναι η πρώτη μου φορά. Διαβάζω ότι πιάνει και το αποτυπωμα. Εσείς τι λέτε?

 

Εξαιρετικό το dome. Μην αγχωνεσαι καθόλου με την τοποθέτηση, δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις λάθος. Δε σε αφήνει η διαδικασία από μόνη της να κάνεις λάθος. Το δαχτυλικό λίγο χειρότερο από την μεμβράνη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εξαιρετικό το dome. Μην αγχωνεσαι καθόλου με την τοποθέτηση, δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις λάθος. Δε σε αφήνει η διαδικασία από μόνη της να κάνεις λάθος. Το δαχτυλικό λίγο χειρότερο από την μεμβράνη
Το υγρό δεν πάει μέχρι την σελφοκαμερα η δεν υπάρχει πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομίζω ότι πλέον μπορούμε να βάζουμε τζάμι και στα S.Ή τα τζαμάκια έχουν βελτιωθεί ή το δαχτυλικό αποτύπωμα ή και τα δύο, το θέμα πάντως είναι ότι δεν υπάρχουν τα προβλήματα που υπήρχαν στην αρχή. Πήρα αυτό (στα €9 από το estation.gr, δεν το έχουν νομίζω στο site τους, μόνο στο κατάστημα στα €9). Καμιά σχέση με το Whitestone, εδώ στη συσκευασία έχουμε μόνο τα απολύτως απαραίτητα, οπότε θεωρώ ότι κάποιος πρέπει να είναι έμπειρος στην τοποθέτηση αυτού του τύπου των τζαμιών για να πετύχει καλό αποτέλεσμα. Όλα πήγαν καλά, σχεδόν άριστη εφαρμογή, απλά αφήνει 1 χιλιοστό περιφερειακά, κάτι που βοηθάει όταν κάποιος χρησιμοποιεί θήκη.

Δεν έχω ενεργοποιημένη την αυξημένη ευαισθησία αφής και το αποτέλεσμα είναι σχεδόν πανομοιότυπο με την εργοστασιακή ζελατίνα. Η συμβουλή που ακολουθώ είναι να καταχωρώ δύο φορές το αποτύπωμα του αντίχειρά μου, μία όταν είναι απολύτως στεγνός και μία υγρός, για να καλύψω όλες τις περιπτώσεις.

 

Θήκη πήρα την Nillkin camshield pro. Υλικό παρόμοιο με αυτό της Spigen, ωραίο στην αφή pattern στην πλάτη και, φυσικά, η τσαχπινιά της προστασίας του camera module. Δυστυχώς είναι ελαφρότατα πιο ογκώδης από όσο θα την ήθελα, αλλά αυτά έχει η αυξημένη προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δοκιμή αρκετών θηκών κατέληξα σε spigen liquid air Pen edition και φυσικά το spen for S21 ultra.

Άψογη συναρμογή της θήκης, το γνωστό απολαυστικό Pen, για τους fans του note, είναι εδώ...

Επειδή πέρασε από τα χέρια μου κι η αυθεντικη θήκη με το Pen, μπορώ να μου πω δε μου άρεσε λόγω του rubbery feel και του γεγονότος ότι μάζευε αρκετή σκόνη και δε βολεύε καθόλου στο βάλε βγάλε σε τσέπη...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πέρασα απο spigen rugged armor μου φάνηκε αρκετά παχιά ,κάπως άβολη, μετα με thin fit ωραία πιό κομψή αλλα λιγότερο grip, σήμερα ήρθε ringke onyx και νομίζω με βολέυει περισότερο απόλες, πολυ καλό grip και αρκετά lip εμπρος

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είχα ποτέ note κινητό που έχει πενάκι θέλω να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά του .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα, έχω το s21+ και αγόρασα τις Spigen Rugged Armor Case & Ringke Onyx TPU Back Cover Case. Tοποθέτησα τη spigen τελικά και τώρα σκέφτομαι αν πρέπει να αγοράσω τζαμάκι ή όχι. Είναι με την εργοστασιακή ζελατίνα κ ο πρώην ιδιοκτήτης της συσκευής μου πρότεινε να το αφήσω με αυτή.

Λέτε χρειάζεται τζαμάκι? Έχετε κάποιο να προτείνετε που να εφαρμόζει καλά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S21 series] Αξεσουάρ (θήκες, προστασία οθόνης κτλ)
  • 2 weeks later...

Dome glass το καλύτερο, αυτο εχω, κοστιζει αλλα αξιζει και σε αισθηση και σε προστασία.... Και συμβατο με 5-6 θηκες που εχω φορεσει ως τωρα.

Στάλθηκε από το Galaxy S21 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...